150 wzorów i znaczeń tatuaży z kwiatem wiśni

Kwiaty wiśni to małe różowe kwiaty wytwarzane przez drzewa kwitnące wiśni.

Mają szczególne znaczenie w kulturze japońskiej i dlatego, jak można się spodziewać, najczęściej pojawiają się w tatuażach w stylu japońskim.

W tym artykule omówimy znaczenie i symbolikę kwiatów wiśni i przyjrzymy się niektórym z najpopularniejszych pomysłów na projekty tatuaży z drzewa kwiatowego.

tatuaże z kwiatów wiśni

O kwiatach wiśni

Zacznijmy od przyjrzenia się samym kwiatom. Drzewa kwitnące wiśni pochodzą z Azji, zwłaszcza z Japonii, Chin, Korei Południowej i Indii.

Kwitną na wiosnę i są godne uwagi – miliony tych kwiatów pojawiają się na drzewach, w widowisku na tyle imponującym i znaczącym, że zasługuje na swój własny festiwal w Japonii.

Delikatne kwiaty kwitną tylko przez dwa tygodnie. Pod koniec tego okresu z drzew opadają płatki, które nie zakwitną ponownie przez kolejny rok.

duży tatuaż z kwiatem wiśni

Kwiaty wiśni w kulturze japońskiej

Kwiaty wiśni są narodowymi kwiatami Japonii, gdzie są znane jako sakura i mają duże znaczenie w kulturze kraju.

Najbardziej widocznym tego przykładem jest wielowiekowa tradycja hanami.

tatuaże z kwiatów wiśni

Słowo „hanami” dosłownie oznacza „oglądanie kwiatów”, a zwyczaj polega na przynoszeniu jedzenia i picia do miejsc widokowych, aby cieszyć się widokiem kwitnących drzew z przyjaciółmi i rodziną.

Podczas hanami w szkołach i miejscach pracy odbywają się również przyjęcia powitalne. To szansa na nawiązanie więzi i poznanie nowych przyjaciół.

tatuaże z kwiatów wiśni

W nocy hanami nazywa się yozakura. Pary korzystają z romantycznej atmosfery, jaką dają kwitnące nocą drzewa.

Znaczenie tatuażu z kwiatem wiśni

Ogólnie rzecz biorąc, kwiaty wiśni kojarzą się z wiosną, czasem odnowy oraz nietrwałą i ulotną naturą życia.

Znaczenie tatuażu japońskiego kwiatu wiśni

Z buddyjskiej perspektywy kwiaty wiśni można postrzegać jako metaforę ludzkiej egzystencji i jej nietrwałej natury.

Ponieważ kwiaty kwitną każdego roku przez tak krótki okres czasu, przypominają nam o ulotnej naturze życia – która wiąże się z buddyjskimi tematami śmiertelności, uważności i życia w chwili obecnej.

tatuaże z kwiatów wiśni

Optymizm to kolejne znaczenie związane z kwiatami wiśni, ponownie związane z krótkotrwałą naturą kwiatów.

Często rozumiane są jako metafora przekonania, że ​​niezależnie od tego, jak ciężkie będzie życie, zawsze nadejdzie czas odnowy i piękna.

Jednocześnie przypominają nam, że nawet coś tak imponującego i pięknego jak kwitnąca wiśnia nie trwa wiecznie, dlatego powinniśmy przeżywać każdą chwilę pełnią życia i korzystać z każdej dobrej rzeczy, która dzieje się w naszym życiu.

tatuaże z kwiatów wiśni

W Japonii kwiaty wiśni były również ściśle związane z tradycjami samurajskimi. Samurajów uważano za odważnych i szlachetnych – drzewo wiśni odzwierciedla to poprzez zestawienie elementów mocnego i stabilnego pnia oraz delikatnych, delikatnych kwiatów.

Samuraje zdawali sobie również sprawę, że ich życie w każdej chwili może zostać skrócone i musieli traktować śmierć z akceptacją – co ponownie odnosi się do krótkotrwałych kwiatów wiśni.

Kwiaty wiśni, które spadły na ziemię, mają symbolizować upadłego samuraja. Co ciekawe, piloci kamikaze używali tego kwiatu jako symbolu swojej misji.

Kamikaze byli japońskimi pilotami podczas II wojny światowej, których misje polegały na celowym zderzeniu z wrogimi celami, zabijając w tym procesie pilota.

tatuaże z kwiatów wiśni

Znaczenie tatuażu chińskiego kwiatu wiśni

Znaczenie kwiatów wiśni jest nieco inne w Chinach niż w Japonii, choć kwiat ma nie mniejszą wartość symboliczną.

W Chinach jest uważany za symbol władzy – najczęściej kobiecej siły i kobiecej dominacji, w tym pojęcia kobiecego piękna i seksualności.

Tatuaże w stylu kwiatów wiśni z chińskiego punktu widzenia również symbolizują piękno, życie i szczęście.

tatuaż z kwiatem wiśni na plecach

Wzory tatuaży z kwiatami wiśni

Kwiaty wiśni mogą być reprezentowane w tatuażach w wielu różnych stylach i można je łączyć z innymi elementami, aby tworzyć jeszcze bardziej znaczące projekty. Popularne wybory to:

  • Realistyczny kwiat wiśni – fotorealistyczne tatuaże, czasami nazywane tatuażami 3D, mają na celu jak najwierniejsze odwzorowanie rzeczywistości, czasami aż do stworzenia złudzenia optycznego. Kwiaty wiśni nie tworzą szczególnie skomplikowanych elementów tatuażu, co oznacza, że ​​ich realistyczne odwzorowanie na tatuażu nie jest zbyt trudne. Często kwiaty są powiększane – większe niż w rzeczywistości – na potrzeby tatuażu.
  • Tatuaż akwarela kwiat – styl tatuażu akwarelowego naśladuje wygląd akwareli – używając kolorów, które są żywe, ale lekkie, jakby lekko rozwodnione miejscami i wpadające w siebie. W przypadku wzorów kwiat wiśni, cały tatuaż może być wykonany w stylu akwareli lub może zawierać bardziej solidne kontury.
  • Tatuaż w tradycyjnym stylu – tradycyjny styl tatuowania to stosunkowo ciężkie czarne kontury z mniej lub bardziej jednolitym kolorem wypełnienia. W grę wchodzi niewiele, jeśli w ogóle, cieniowanie. Daje to odważny, kontrastowy tatuaż, który nie dąży do realizmu projektów 3D ani do efektu pociągnięć pędzlem akwareli.
  • Tatuaż kwiat wiśni i samuraj – jak już widzieliśmy, w kulturze japońskiej kwiat wiśni jest ściśle związany z samurajem. Zrozumiałe jest zatem, dlaczego te dwa elementy są często łączone – zwykle w postaci wizerunku samuraja otoczonego kwiatami wiśni. Znaczenie tatuaży samurajskich wywodzi się zwykle z wartości reprezentowanych przez samurajów – przede wszystkim symbolizujących siłę i odwaga. Inne znaczenia obejmują honor, samodyscyplinę, przestrzeganie kodeksów moralnych i szacunek. Chociaż tradycyjnie tatuaże samurajskie były noszone jako tatuaże rękawów, pleców, a nawet całego ciała, nowoczesne interpretacje obejmują mniejsze wzory, takie jak półrękawy lub części naramienne.
  • Kwiat wiśni i tatuaż Buddy – jeśli znaczenie kwiatu wiśni związane z buddyzmem jest tym, które najbardziej do ciebie przemawia i najdokładniej oddaje twoje rozumienie symbolu, ten wzór jest zdecydowanie wart rozważenia. Należy pamiętać, że dla buddystów tatuaż z wizerunkiem Buddy umieszczony w dowolnym miejscu poniżej talii (na przykład na udzie lub w dowolnym miejscu na nogach) może być postrzegany jako obraźliwy i lekceważący religię – dlatego najlepiej jest umieścić tatuaż na górnej połowie ciała, na przykład na ramionach , plecy lub ramiona.
  • Tatuaż kwiat wiśni i kanji – kanji to znaki używane w japońskim systemie pisma. Kwiaty wiśni można łączyć ze słowami lub zdaniami pisanymi w kanji, tworząc w pełni japoński tatuaż. Jest mnóstwo Zasoby online dla tłumaczeń kanji, które pomogą Ci uzyskać właściwy projekt i zwizualizować, jak będzie wyglądać Twoje pisanie. Zdecydowanie zaleca się sprawdzenie więcej niż jednego źródła przed wyborem tłumaczenia kanji – wszyscy słyszeliśmy historie o ludziach, którzy robili chińskie lub japońskie tatuaże, które oznaczały coś zupełnie innego niż zamierzone. Skonsultowanie się z Japończykiem byłoby idealne przed trwałym wytatuowaniem kanji na skórze!
  • Tatuaż z kwiatem wiśni i kolibrem – ten wybór jest bardzo popularny zwłaszcza w ostatnich latach. Chociaż kolibry nie pochodzą z tych samych krajów, co kwiat wiśni, jako symbole te dwa naprawdę dobrze ze sobą współgrają. Kolibry symbolizują między innymi obecność w chwili (uważny), cieszenie się życiem i pozytywność.
  • Tatuaż kwiat wiśni z pojedynczym kwiatem – jeśli myślisz o zrobieniu małego, minimalistycznego tatuażu, pomocne może być rozważenie pojedynczego kwiatu wiśni. Ta opcja może wyglądać naprawdę pięknie w subtelny, delikatny sposób, jednocześnie przekazując pełne znaczenie, jakie mają większe tatuaże z wiśni. Ten wzór będzie również bardzo dyskretny – jest nie tylko mały, ale ponieważ kwiat ma jasnoróżowy kolor, nie będzie zbyt mocno kontrastował ze skórą i dlatego nie będzie od razu widoczny.

tatuaż kwiat wiśni na nodze

Miejsca na tatuaże z kwiatami wiśni

Kwiaty wiśni mogą świetnie sprawdzać się jako temat wszystkich, z wyjątkiem najmniejszych tatuaży – a nawet wtedy istnieją sposoby na ich minimalistyczne przedstawienie, jak opisano powyżej w odniesieniu do pomysłu na pojedynczy kwiat.

W przypadku małych tatuaży niektóre z najlepszych opcji umieszczenia obejmują nadgarstek, tył lub bok szyi, kostkę lub bok stopy lub przestrzeń wzdłuż obojczyka. Umiejscowienie będzie do pewnego stopnia dyktować najlepsze opcje projektowe – i na odwrót.

Na przykład, jeśli jesteś pewien, że chcesz, aby tatuaż był umieszczony poniżej obojczyka, zwykle najlepszym wyborem będzie wydłużony wzór zgodny z linią obojczyka.

Średnie tatuaże z drzewa wiśni najlepiej sprawdzą się na ramionach lub nogach, ramionach, części pleców lub na boku (żebra).

Tatuaże na plecach z kwiatami wiśni są ostatnio bardzo popularne i zwykle obejmują średnie projekty, które wykorzystują „negatywną przestrzeń” na swoją korzyść. Na przykład średnie i duże tatuaże z drzewa wiśniowego po jednej stronie pleców, równoważone przez kanji po drugiej stronie, wyglądają naprawdę niesamowicie.

Ostatnie słowa

Tatuaże z kwiatami wiśni są doskonałym wyborem zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, reprezentując szereg głęboko znaczących wartości i znaczeń w kulturach japońskich i chińskich oraz poza nią..

Dodatkowo uchwycenie symbolu ulotnej natury czasu w ponadczasowym, trwałym tatuażu ma swoje znaczenie i wagę.

Sprawdź naszą ogromną galerię tatuaży w stylu wiśni poniżej, aby uzyskać pomysły na projekt i inspiracje!

tatuaże z kwiatów wiśnitatuaże z kwiatów wiśnitatuaże z kwiatów wiśnitatuaże z kwiatów wiśnitatuaże z kwiatów wiśnitatuaże z kwiatów wiśnitatuaże z kwiatów wiśnitatuaże z kwiatów wiśnitatuaże z kwiatów wiśni

tatuaże kwiat wiśni (1)tatuaże z kwiatów wiśnitatuaże z kwiatów wiśnitatuaże z kwiatów wiśnitatuaże z kwiatów wiśni (2)tatuaże z kwiatów wiśnitatuaże z kwiatów wiśnitatuaże z kwiatów wiśnitatuaże z kwiatów wiśnitatuaże z kwiatów wiśnitatuaże z kwiatów wiśnitatuaże z kwiatów wiśnitatuaże z kwiatów wiśnitatuaże z kwiatów wiśni

Tatuaż Pojedynczy Kwiat Wiśni przez DoYTatuaż Jasny Kwiat Wiśni na dłonikwiat-wiśni-stopa-tatuażtatuaż-wiśniaAkwarela Kwiaty Wiśni autorstwa Koray KaragozlerTatuaż Białej Wiśnikwiat-wiśni na nadgarstkuKwiaty wiśni na ramieniu autorstwa TavaresTatuaż Wspaniały Kwiat Wiśni na ramieniu przez Hongdampiękny-wiśniowy-tatuażtatuaż na plecach kwiat wiśniduży-wiśniowy-tatuażKwiat wiśni na udzie via ReiMała gałązka kwiatu wiśni na nadgarstku autorstwa Pete ZebleyKwiaty wiśni na przedramieniu autorstwa Studio Muscat

1-sakura-i-hello-kitty2-sakura-i-japoński-fan3-symbole-wiśni-gałązki-japońskie-symbole4-stopowe-wiśniowe-symbole-japońskie-symbole5-japońska-wiśnia-drzewo-i-dziewczyna8-kwiat-wiśni-kanji-sen-na-biodro9-japoński-kwiat-wiśni-tatuaż10-wiśniowe drzewo na ramieniu11-wiśniowy-gałęzi-ramię12-wiśniowych-kwiatów-na-ramię13-wiśniowy-ramię-sowy15-wiśniowy-tatuaż-ptak16-wiśniowy-tatuaż-bok-wiśni17-wiśniowe-kwiaty-na-boku19-wiśniowy-kwiat-na-plecy20-księżycowy-kwiat-wiśni-tył-drzewo21-japońska-wiśnia-tył-drzewo 22-wiśniowy-kwiat-na-grzbiecie23-ptaki-kwiat-wiśni-z powrotem25-noga-wiśni-wiśnia-tatuaż26-kwiat-wiśni-na-nodze28-małe-wiśniowe-drzewo-na-stopie29-stopa-kwiat wiśni30-kwiat wiśni na piechotę31-wiśni-i-wstążka-stopka32-wiśniowy-gałęzi-ptak33-japoński-kwiat wiśni34-wiśnia-kwiat na ramieniu35-japońska-wiśnia-ramię36-kwiat-wiśni-tatuaż-tył38-wiśnia-i-motyl-ramię39-japońska-wiśnia-kwiat40-malowane-wiśniowe-plecy41-niebieski-sakura-szyi-tatuażniesamowity-back-tatuaż kwiat-wiśni-nadzieja-tatuażtatuaż-wiśnia-szyjasezon kwitnienia wiśnikwiaty-wiśni-kanji-orientalny-fankwiaty-wiśni-moja-lewa-kostkakwiat-wiśni-tatuaż-na-ostrzu-ramięzatuszować-tatuażniestandardowe-wiśniowe drzewostóp-tatuażjapońskie-wiśniowe drzewojapońskie-kanji-i-kwiaty-wiśnikwiat-wiśni-noga-tatuażtatuaż na nogachnowy tatuaż ładny tatuażtatuaż na ramieniutatuaż na ramięprosty-japoński-tatuaż1-gałązka-wiśnia600_54714-sowa-wiśnia600_43118-wróbel-i-wiśni_594_46719-cerezo600_902110-uzdrowieni600_88611-bez tytułu600_589112-wiśnia-na stopie600_877113-gałązki-wiśni600_867114-wiśniowy-tatuaż-na-żebrach600_784115-wiśniowy-wiśniowy-i-tatuaż-tatuaż600_92916-kwiat-wiśni-sakura600_925 19-bez tytułu600_450120-kwiat-wiśni600_79121-wiśniowe-tatuaż600_400122-ładny-kwiat-tatuaż-na-ramie600_800123-wiśniowy-tatuaż600_427125-tylko-silna-gałązka-wiśni600_450126-tatuaże-tymczasowe600_345127-kwiaty-wiśni600_642128-wiśniowy-tatuaż600_396129-mój-nowy-tatuaz600_450130-kwiat-wiśni600_8911armtatplecypięknadużaptakniebieski bodytattomotylstopajapońskalegtattatuaż na nogachślicznykochaniedolna część plecówŁadnynicetatSowaribtatramięSłodkiejedyny w swoim rodzajusłowo