150 wzorów tatuaży z piór dla kobiet i mężczyzn

Pojedyncze pióro tworzy tatuaż, który jest zarówno głęboko znaczący, jak i uderzający w swojej prostocie.

W tym artykule przyjrzymy się różnym znaczeniom, jakie może wyrażać tatuaż z piór oraz znaczeniu pióra jako symbolu w różnych kulturach.

Rozważymy również niektóre z najlepszych projektów tatuaży z piór, z których wszystkie można znaleźć w naszej niesamowitej galerii tatuaży z piór poniżej.

tatuaże z pawich piór

Kulturowe znaczenie piór

Kultura rdzennych Amerykanów

Pióra miały szczególne znaczenie w kulturze rdzennych Amerykanów. Pojawiły się w wielu mitach o stworzeniu wielu plemion i ogólnie uważano, że mają związek z boskością. Uważano, że wydrążone pióra działają jako sposób na wysyłanie modlitw do twórcy i otrzymywanie błogosławieństw i wiadomości.

Pióra pojawiały się między innymi jako ozdoby, symbole statusu oraz wyrazy wdzięczności i podziwu. Były używane w odzieży, broni, narzędziach, biżuterii i łapaczach snów.

tatuaż z pawim piórem na piechotę

Okazanie orlego pióra było jednym z najważniejszych sposobów nagradzania dobrych lub odważnych czynów. Z otrzymanym orlim piórem trzeba było obchodzić się ostrożnie, nigdy nie upuszczać na ziemię i eksponować w domu lub na osobie (np. noszone jako ozdoba ciała) – często uważano, że chowanie pióra jest lekceważeniem.

Pióra w nakryciach głowy rdzennych wojowników również musiały zostać zarobione – nie były tylko formą dekoracji, ale pokazem siły, odwagi i serii bohaterskich czynów jednostki.

28-piór-tatuaż na przedramieniu

Starożytny Egipt

Pióro było symbolem egipskiej bogini prawdy i sprawiedliwości, Ma’at. Zgodnie z wierzeniami starożytnego Egiptu, po śmierci serce każdego człowieka byłoby obciążone ciężarem pióra Ma’at.

Był to sposób na określenie sposobu, w jaki dana osoba przeżyła swoje życie. Gdyby serce miało taką samą wagę jak pióro, osoba mogłaby wejść w życie pozagrobowe.

Gdyby jednak serce było ciężkie od grzechu i ważyłoby więcej niż piórko, serce zostałoby pożarte przez potwora Ammita i osoba całkowicie przestałaby istnieć.

Pióra-Tatuaż-Wzory-1

Starożytna Grecja

Ptaki często pojawiają się w mitologii greckiej, a więc także pióra. Jednym z przykładów legendy dotyczącej piór jest Hera, bogini małżeństwa i paw.

Według jednej z wersji mitu Hera nagrodziła tysiącokiego olbrzyma Argusa za jego usługi, zmieniając go w pięknego pawia – z wielookim ogonem.

tatuaże z pawich piór

Co ciekawe, inna – całkowicie sprzeczna – wersja mitu mówi, że była to kara Hery dla Argusa – zabrała wszystkie te oczy i włożyła je w pawi ogon.

Znaczenie tatuażu z piór

Znaczenie tatuaży z piór wynika częściowo ze skojarzeń kulturowych, a częściowo z atrybutów samych ptaków i piór.

Wolność

W większości kultur świata ptaki kojarzą się w taki czy inny sposób z wolnością. Najprostsze wyjaśnienie jest jednocześnie najbardziej oczywiste – zdolność ptaków do latania.

W niektórych tradycjach i kulturach, na przykład współczesnej Ameryce, niektóre ptaki są postrzegane jako symbol wolności jako koncepcja polityczna, a także fizyczna..

To, jaką wolność reprezentuje Twój tatuaż z piór, zależy oczywiście wyłącznie od Ciebie. Niektórzy wybierają tatuaże z piór, aby podkreślić ich wolną naturę, inni skupiają się na wartości, jaką jest nigdy nie związanie normami i konwencjami, inni nadal chcą, aby pióro symbolizowało ich żądzę wędrówki – tęsknotę za podróżami i nowymi miejscami.

tatuaże z pawich piór

Odwaga

Ptaki są często postrzegane jako odważne i zdecydowane – głównie dlatego, że dla bezskrzydłych stworzeń, takich jak my, pomysł nieustraszonego nurkowania w niebo jest praktycznie nie do wyobrażenia. Pióra, reprezentując ptaka, mogą zatem nadać tatuażowi sens, aby nie bać się iść za tym, czego chcesz, pomimo przeszkód i wątpliwości.

Wiara i nadzieja

Tak jak wzniesienie się w przestworza wymaga odwagi, wymaga pewności siebie i pewności siebie. Tatuaże z piórami mogą podkreślać wiarę danej osoby w siebie, jej instynkty i zdolności.

pawie pióro na ramieniu

Bardzo często znaczenie to istnieje w szerszym kontekście przeznaczenia i losu – idei, że jeśli coś ma się nam przydarzyć, to.

Tak jak piórko niesie wiatr, tak przez życie niesie nas kombinacja naszego własnego popędu i sił, nad którymi nie mamy kontroli. W związku z tym tatuaż z piór może symbolizować przekonanie, że wszystko w końcu się ułoży, jeśli zaufamy zarówno sobie, jak i swojej ścieżce życiowej.

Duchowość

Ze względu na swoją wyjątkowość lekkości i łatwości noszenia przez wiatr oraz połączenie z żywiołem powietrza, pióra mają silny związek ze wszystkim, co duchowe i metafizyczne..

Tatuaż z piór może zatem oznaczać silną wiarę w konkretną formę duchowości, czy to religijną, czy bardziej związaną z naturą.

tatuaże z pawich piór

Jeśli szukasz tatuażu z piór, który wyraża bardzo konkretne znaczenie, rozważ połączenie pióra z innymi uzupełniającymi się elementami w ramach większego wzoru.

Pismo jest dobrym wyborem dla bezpośredniej ekspresji, podczas gdy bardziej subtelny akcent można uzyskać za pomocą innych symboli, takich jak ptaki i inne zwierzęta, znak nieskończoności, serce lub kwiaty.

Znaczenie różnych rodzajów piór

Tatuaż z piór może zyskać kolejną warstwę znaczenia dzięki wykorzystaniu pióra konkretnego ptaka.

Ptaki zawsze fascynowały ludzi i jako takie zyskały zadziwiającą ilość skojarzeń symbolicznych i kulturowych, różnych dla każdego głównego gatunku. W szczególności wiele plemion indiańskich wierzyło, że określone ptaki – a co za tym idzie ich pióra – mają różne znaczenia.

 • Tatuaże z pawim piórem są bardzo charakterystyczne i bardzo kolorowe. Zwykle niosą ze sobą znaczenie dumy i piękna. Pawie pióro ogona ma okrągły kształt na szerokim końcu, który jest czasami określany jako oko – stąd tatuaż z pawim piórem może również oznaczać wgląd i zdolność widzenia więcej.
 • Orle pióra są zwykle przedstawiane jako białe z czarnymi lub ciemnobrązowymi końcówkami, chociaż mogą być również ciemnobrązowe z regularnie rozmieszczonymi paskami jaśniejszego koloru. Reprezentują siłę, odwagę, prestiż i przywództwo. Orły – zwłaszcza bielik i orzeł przedni – były uważane za święte w kulturze rdzennych Amerykanów.
 • Pióra gołębie są czysto białe i symbolizują pokój, miłość, łagodność i życzliwość.
 • Wronie pióra są całkowicie czarne i posiadają znaczenie równowagi, umiejętności i przebiegłości. Wyglądają bardzo podobnie do krucze pióra, które są większe i oznaczają wiedzę i tworzenie.
 • Pióra Bluebird, które są – jak można się spodziewać – niebieskie, oznaczają szczęście i spełnienie. Ich jasny, żywy kolor sprawia, że ​​są szczególnie interesującym wyborem na tatuaż.
 • Pióra zimorodka są również niebieskie, ale w nieco bardziej stonowanym odcieniu niż u bluebirda. Symbolizują cierpliwość, szczęście, szybkość i zwinność.
 • Pióra kolibra są malutkie i mogą mieć dowolny kolor. Podobnie jak tatuaże samego kolibra, ten tatuaż z piór oznacza przede wszystkim piękno, miłość i inteligencję. Dla rdzennych Amerykanów koliber był często postrzegany jako posłaniec duchów.
 • Połykać pióra są koloru ciemnoszarego z odcieniem brązu, czasami z białą plamą w połowie długości. Najczęściej reprezentują pokój i miłość.
 • Sowie pióra są zazwyczaj prążkowane – jasny beż i ciemny brąz. Podobnie jak ptaki, z których pochodzą, symbolizują mądrość, zwinność, wgląd i jasność. Kontrast kolorów i ciekawy wygląd sowiego pióra sprawiają, że tatuaż jest szczególnie efektowny.
 • Pióra strzyżyka są nieco podobne do piór sowich, ponieważ są zwykle prążkowane w odcieniach brązu – choć są znacznie mniejsze i mają mniejszy kontrast między kolorami. Symbolizują ochronę.
 • Pióra sokoła są również prążkowane, choć częściej w odcieniach szarości niż brązów. Mają na myśli ruch i szybkość. Pióra jastrzębia są bardzo podobne i oznaczają siłę, dalekowzroczność i opiekę.
 • Pióra dzięcioła są bardzo charakterystyczne – czarne, z licznymi białymi plamami pojawiającymi się na obu krawędziach. Uważa się, że reprezentują samopoznanie.

tatuaż z piór sowy

Popularne wzory tatuaży z piór

Tylko dlatego, że pióra są stosunkowo prostymi elementami, nie oznacza to, że tatuaż z piór nie może być wyjątkowy lub oryginalny. Istnieje wiele sposobów na kreatywność przy projektowaniu tatuażu z piór.

Tatuaż 3D z piór

Hiperrealistyczne przedstawienie pióra, które wygląda jak prawdziwe pióro spoczywające na skórze. Aby uzyskać wiarygodny, estetyczny efekt, od tatuatora wymagane są duże umiejętności – dlatego szczególnie ważne jest, aby starannie wybrać artystę w tym stylu.

50-piór-tatuaż na przedramieniu

Realizm tatuażu 3D z piór pozwala na wybór pióra od konkretnego ptaka – cechy definiujące poszczególne pióra będą tutaj bardziej widoczne niż w stylach mniej wiernych oryginałowi.

tatuaże z pawich piór

Tatuaż piórkowy z pisaniem

Ponieważ pióra mają tak wiele różnych znaczeń symbolicznych, wiele osób decyduje się na dodanie pisma do projektu. Pomaga to wyjaśnić przesłanie, które tatuaż ma przekazać.

Możesz wybrać jedno słowo, które określa, co tatuaż dla Ciebie oznacza, lub pełny cytat – wszystko zależy od tego, ile miejsca chcesz przeznaczyć na tatuaż.

Ogólnie rzecz biorąc, odręczne czcionki pisane kursywą najlepiej sprawdzają się w przypadku tatuaży z piór. Pióra kojarzą się z lekkością i delikatnością, dlatego czcionka o odpowiednich właściwościach najlepiej dopełni projekt. Blokowe, grube litery – takie jak czcionki do maszyn do pisania lub inne ciężkie style – prawdopodobnie będą kolidować z obrazem piór i stworzą niezrównoważony, sprzeczny projekt.

25-piór-tatuaż na ramieniu-600x399

Tatuaż piórkowy z ptakami

Bardzo popularny w ciągu ostatnich kilku lat, ten projekt obejmuje duże pióro z nieproporcjonalnie małymi ptakami, które wydają się wylatywać z piór – jakby były małymi częściami pióra, odrywającymi się podczas lotu.

Abstrakcyjne obrazy w tym projekcie sprawiają, że tatuaż przyciąga wzrok i jest oryginalny. Jego znaczenie zależy od Ciebie – ogólnie rzecz biorąc, tatuaż z piór z ptasim znaczeniem odnosi się zarówno do idei jedności, jak i indywidualności. Wszystkie ptaki mają pióra – stąd pióro jest przestrzenią jednoczącą dla ptaków w tatuażu – ale wszystkie lecą we własnym kierunku.

Tatuaż 6-piór

Ten pozornie sprzeczny zestaw idei może reprezentować pogląd, że chociaż pod pewnymi względami wszyscy jesteśmy tacy sami – zasadniczo równi i stworzeni z tego samego materiału – jesteśmy wyjątkowymi jednostkami z własnymi ścieżkami.

Innym znaczeniem, które czasami przypisuje się temu projektowi, jest odpuszczenie naszej przeszłości lub pochodzenia, akceptacja zmian i nie pozwalanie, by przeszłość dyktowała naszą teraźniejszość. Projekt niesie ze sobą konotacje zerwania z tym, co ogranicza nas do tego, kim jesteśmy i wykucia własnej drogi i własnej tożsamości.

Jednopiórkowy tatuaż na plecach

Łapacz snów z piórami

Pióro w Twoim tatuażu nie musi być elementem izolowanym. Jednym ze sposobów włączenia pióra jako części większego, znaczącego projektu jest zrobienie tatuażu łapacza snów.

Łapacze snów są unikalne dla kultury rdzennych Amerykanów, gdzie wierzono, że chronią śpiącą osobę przed złymi snami – filtrują myśli i sny, aby wpuszczać tylko te dobre.

tatuaże z pawich piór

Łapacz snów ma postać obręczy – lub kilku ułożonych symetrycznie obręczy – z lekkim tkanym wzorem wewnątrz i zawieszonymi od dołu piórami, koralikami i innymi ozdobami.

Tatuaż z piór

Pióro to przyrząd do pisania wykonany z pióra, często ze stalową końcówką do pisania, która lepiej utrzymuje atrament. Jeśli pisanie, w dosłownym sensie metaforycznym, jest dla Ciebie ważne, może to być idealny pomysł na projekt.

Pióro-Tatuaż-Wzory-7

Pióro może być jedynym elementem tatuażu lub może być połączone z książką lub kałamarzem, aby uzyskać bardziej złożony projekt. Jeśli zastanawiasz się nad dodaniem napisu do tatuażu z piór, pióro może pisać cytat.

tatuaże z pawich piór

Ostatnie słowa

Pióra niosą głęboko zakorzenione duchowe i symboliczne znaczenia. Nadają się do wielu ciekawych projektów tatuaży, które są w stanie wyrazić ogromną gamę znaczeń i wartości.

Ponieważ pióra są tak natychmiast rozpoznawalne jako symbole i przedmioty, są idealne do projektowania tatuaży o dowolnym rozmiarze i stylu. Aby uzyskać więcej inspiracji wizualnych, przejrzyj naszą galerię tatuaży z piór i daj nam znać w komentarzach poniżej, które wzory lubisz najbardziej!

tatuaże z pawich piórtatuaże z pawich piór

tatuaże z pawich piórtatuaże z pawich piórtatuaże z pawich piórtatuaże z pawich piórtatuaże z pawich piórtatuaże z pawich piórtatuaże z pawich piórtatuaże z pawich piór

tatuaże z pawich piórtatuaże z pawich piórtatuaże z pawich piórtatuaże z pawich piórtatuaże z pawich piórtatuaże z pawich piórtatuaże z pawich piórtatuaże z pawich piórtatuaże z pawich piórtatuaże z pawich piórtatuaże z pawich piórtatuaże z pawich piórtatuaże z pawich piórtatuaże z pawich piórtatuaże z pawich piórtatuaże z pawich piórtatuaże z pawich piórtatuaże z pawich piór

 2-piórowy tatuaż na przedramieniu-590x1024 Tatuaż z 3 piórami na przedramieniu 4-3D-tatuaż z piór tatuaż-pióra-580x1024   9-piór-tatuaż na przedramieniu 10-piór-tatuaż na boku 11-piór-tatuaż na plecach 12-piór-tatuaż na przedramieniu 13-piór-tatuaż na ramieniu 14-piór-tatuaż na stopie 15-piór-tatuaż na stopie 16-piór-tatuaż-na-łydce-541x1024 17-piór tatuaż 18-piór-tatuaż na szyi 19-piór-tatuaż na plecach 20-piór-tatuaż na plecach 22-pióra-tatuaż-na-palcu 23-pióra-tatuaż-na-stopie 24-tatuaż-pióra-akwarela-598x1024 25-piór-tatuaż na ramieniu-600x399 26-piór-tatuaż na plecach 27-piór-tatuaż na szyi  29-piór-tatuaż-na-boku-576x1024 30-piór-tatuaż na plecach 31-piór-tatuaż na plecach 32-piórowy tatuaż na boku 33-pióra tatuaż 34-piór-tatuaż 35-piór tatuaż 36-piór-tatuaż na szyi 44-pióra-tatuaż na boku 45-piór-tatuaż na plecach 46-piór-tatuaż na ramieniu 47-piór-tatuaż na plecach >48-piór-tatuaż na plecach 49-piór-tatuaż na boku  tatuaże z piór projektuje pomysły mężczyźni kobiety słodkie piękne (14) tatuaże z piór wzory pomysły mężczyźni kobiety śliczne piękne (15) tatuaże z piór wzory pomysły mężczyźni kobiety słodkie piękne (31) tatuaże z piór wzory pomysły mężczyźni kobiety śliczne piękne (33) tatuaże z piór wzory pomysły mężczyźni kobiety śliczne piękne (47) Projekty-tatuaz-piór  Pióro-Tatuaż-Wzory-2 Pióro-tatuaż-wzory-3 Pióro-Tatuaż-Wzory-4 Pióro-tatuaż-wzory-5 Pióro-tatuaż-wzory-6  Pióra-Tatuaż-Wzory-8 Pióro-Tatuaż-Wzory-9 Pióro-tatuaż-wzory-10 Pióra-Tatuaż-Wzory-11 Pióro-Tatuaż-Wzory-12 Pióro-Tatuaż-Wzory-13 Pióro-tatuaż-Wzory-14  Pióro-Tatuaż-Wzory-16 Pióro-Tatuaż-Wzory-17 Pióro-tatuaż-wzory-18 Pióro-Tatuaż-Wzory-19  Pióro-Tatuaż-Wzory-21 Pióro-tatuaż-wzory-22 Pióro-tatuaż-wzory-23 Pióro-Tatuaż-Wzory-24 Pióro-tatuaż-wzory-25 Pióro-tatuaż-wzory-26 Pióro-tatuaż-wzory-27 Pióro-tatuaż-wzory-28 Pióro-tatuaż-wzory-29 Pióro-tatuaż-wzory-30  >Pióro-Tatuaż-Wzory-32 Pióro-tatuaż-wzory-34 Pióra-Tatuaż-Wzory-35 Pióro-tatuaż-wzory-36   Pióro-Tatuaż-Wzory-40 tatuaże z piór tatuaże z piór-2 tatuaże z piór-3 tatuaże z piór-4 tatuaże z piór-5 tatuaże z piór-6 tatuaże z piór-7 tatuaże-z piór-8 tatuaże z piór-9 tatuaże z piór-10 tatuaże z piór-11 tatuaże-pióra-img