150 znaczących tatuaży krzyżowych dla mężczyzn i kobiet

Krzyżowe tatuaże wymagają niewielkiego wprowadzenia. Reprezentują głęboką wiarę religijną i przywiązanie do wartości chrześcijańskich, są świetnym sposobem na wyrażenie swoich duchowych przekonań.

krzyż tatuaż (19)

W tym artykule zaproponujemy jedne z najlepszych pomysłów na tatuaż krzyżowy – od prostych i minimalistycznych po duże, wyszukane projekty.

Tymczasem w galerii poniżej znajdziesz mnóstwo świetnych przykładów tatuaży krzyżowych zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

krzyżowe tatuaże na klatce piersiowej

Krzyżowe wzory tatuaży

Krzyż jest powszechnie uznawany za najważniejszy symbol wiary chrześcijańskiej. Przedstawia ofiarę Jezusa w imię ludzkości”.

W przypadku tak prostego wizualnie symbolu istnieje zadziwiająca ilość różnych sposobów przedstawiania go w sztuce tatuażu. Poniżej omówimy niektóre z najpopularniejszych wyborów i motywów.

Prosty krzyżowy tatuaż

Zacznijmy od podstaw: minimalistyczne wzory krzyżowe.

Krzyż jest tak wszechobecnym symbolem, że nawet najprostsze wykonanie odda pełnię znaczenia.

W najprostszym przypadku krzyżyk może po prostu składać się z dwóch cienkich, czarnych linii.

krzyż tatuaż (17)

To świetny wybór dla tych, którzy chcą, aby tatuaż był prywatny lub przynajmniej dyskretny. Prosty tatuaż oparty na krzyżu można umieścić w dowolnym miejscu na ciele, w tym w obszarach łatwych do ukrycia.

Na przykład może zmieścić się za uchem – jeśli masz długie włosy, łatwo je wyeksponować lub ukryć do woli.

Celtic-cross-design-Pomysły-23

Oczywiście możliwe jest uzyskanie kolorowego prostego tatuażu krzyżowego. Jednak zdecydowana większość tatuaży nawiązujących do tego tematu składa się wyłącznie z czarnego atramentu. Zastosowanie czarnych linii dodaje elegancji i prostoty projektu.

Krzyż celtycki tatuaż

Krzyż celtycki to nieco bardziej wyszukane podejście do odwiecznego symbolu.

Zwykle polega to na dodaniu okręgu wokół punktu, w którym spotykają się dwie linie. Krzyże celtyckie są również zazwyczaj ozdobione wzorami podobnymi do tych z Celtic Knot.

tatuaż z krzyżem celtyckim

Charakterystyczny węzeł celtycki jest wyjątkowy, ponieważ linie tworzące wzór nie mają widocznego początku ani końca. Zastosowanie tego samego wzoru na krzyżu podkreśla wieczną naturę wiary.

krzyż tatuaż (18)

Jak sama nazwa wskazuje, krzyż celtycki jest odmianą symbolu pochodzącego z Irlandii i ogólnie z Wysp Brytyjskich.

Jest to zatem powszechny wybór tatuażu dla Irlandczyków wyznania chrześcijańskiego. Jest to również jeden z najpopularniejszych tatuaży krzyżowych dla facetów w ogóle.

kolorowy krzyż tatuaż

Tatuaże rękawy

Tatuaż na rękawie rozciąga się od ramienia do nadgarstka, owijając się wokół ramienia. Tymczasem pół rękawa zakrywa połowę ramienia – od barku do łokcia lub od łokcia do nadgarstka.

Oczywiście sam projekt krzyżowy nie zapewni wystarczającego pokrycia, aby zapewnić pełny rękaw. Nawet tatuaż krzyżowy z półrękawem będzie wymagał dodatkowych elementów.

Motywy kwiatowe są powszechnymi „wypełniaczami” tatuaży z krzyżem. Róże, pnącza czy liście świetnie sprawdzą się jako tło dla krzyża.

krzyż tatuaż (1)

W zależności od stylu projektu i ilości detali wykonanie tatuażu rękawa może zająć bardzo dużo czasu. Prawidłowe zaprojektowanie i rozmiar są dość skomplikowane i wymagają kilku spotkań rozłożonych na co najmniej kilka tygodni.

Z tego powodu powszechną praktyką jest tatuowanie połowy rękawa, mając pewne wyobrażenie o tym, co będzie przedstawiać druga połowa.

W ten sposób możesz uzupełnić półrękaw, dać mu czas na prawidłowe zagojenie, a następnie rozciągnąć tatuaż na resztę ramienia, gdy będziesz gotowy.

krzyż tatuaż z kwiatami

Drewniany krzyż tatuaż

Inną odmianą symbolu krzyża w popularnej sztuce tatuażu jest przedstawienie wizerunku drewnianego krzyża. Drewniane wzory krzyżyków są często bezpośrednim odniesieniem do wiary.

Według wiary chrześcijańskiej krzyż, na którym umarł Jezus, był krzyżem drewnianym.

8-krzyżowy tatuaż

Dzięki temu projektowi możliwe jest osiągnięcie różnych stopni realizmu, w zależności od tego, jak ma wyglądać gotowy tatuaż.

Praca 3D z drewnianym krzyżem będzie najbardziej realistyczna, ponieważ ten styl ma na celu stworzenie iluzji głębi i fotograficznej dokładności.

Tatuaże 3D są zazwyczaj najtrudniejsze z perspektywy tatuatora. Na szczęście nawet najbardziej realistyczny tatuaż krzyżowy nadal będzie stosunkowo prosty, więc większość doświadczonych tatuatorów nie powinna mieć problemu z wykonaniem projektu.

Kamienny krzyż tatuaż

Wzory przedstawiające kamienne krzyże, przypominające te często widywane na cmentarzu, to typowo pamiątkowe tatuaże. Tatuaże upamiętniające (lub pamiątkowe) to sposób na uhonorowanie i zapamiętanie utraconej ukochanej osoby.

krzyż ze smokami

Podobnie jak drewniane krzyże, można je renderować w realistyczny sposób lub w bardziej tradycyjnym stylu.

Metalowy krzyż tatuaż

Metalowe krzyże w tatuażach to często – choć oczywiście nie zawsze – wojskowe odniesienia.

Krzyże w tych projektach są zwykle bardziej kunsztowne lub ozdobne niż kamienne czy drewniane.

Pozwala to na dodanie większej ilości cieni i świateł, aby imitować sposób, w jaki metal chwyta i odbija światło.

Celtic-cross-design-Pomysły-19

Ponieważ zazwyczaj mają co najmniej umiarkowany efekt 3D, metalowe tatuaże krzyżowe będą wyglądać najlepiej przynajmniej w małym i średnim rozmiarze.

krzyż tatuaż (13)

Tatuaż krzyża i róży

Róże są popularnym dodatkiem do wielu podstawowych symboli, takich jak kotwice, czaszki i oczywiście krzyże.

W szczególności najczęściej wybierane są czerwone róże. Żywy kolor tworzy ciekawy kontrast z czarnym lub szarym krzyżem, ożywiając tatuaż. Jest to świetny wybór dla średnich projektów, takich jak tatuaże na przedramionach lub tatuaże na ramionach.

co ciekawe, róże mają również miejsce w chrześcijańskiej symbolice, więc mają wspólny temat z krzyżem. Ponieważ wiele kultur uważa je za najpiękniejsze ze wszystkich kwiatów, związały się z Maryją Panną.

krzyż tatuaż (3)

W sztuce chrześcijańskiej można zobaczyć wielu świętych noszących wieniec z róż. Tymczasem cierniste pędy róży przywodzą na myśl koronę cierniową noszoną przez Jezusa.

W sztuce tatuażu róże są najczęściej przedstawiane w tradycyjnym stylu. Odważny czarny kontur jest pokolorowany bez większego cieniowania, przy użyciu ograniczonej palety.

Róże nadają się również bardzo dobrze do stylu 3D. W przeciwieństwie do prostych kwiatów, takich jak stokrotki czy dmuchawce, róże mają dużą głębię, dzięki której można stworzyć iluzję realizmu w projekcie.

mały krzyż na ramieniu

Jedną rzeczą, o której należy pamiętać, łącząc czerwone róże 3D z krzyżem, jest to, że róże prawdopodobnie zdominują projekt. Ponieważ realistyczna sztuka róży jest tak przyciągająca wzrok i żywa, prosty symbol krzyża może pozostać niezauważony.

Ta kombinacja jest zatem dobrym pomysłem, jeśli nie przeszkadza ci, że krzyż jest nieco bardziej ukryty w projekcie.

krzyż tatuaż (2)

Krzyż ze skrzydłami

W chrześcijańskiej symbolice skrzydła reprezentują anioły, wniebowstąpienie i ideę wyższej mocy. Przywołują też ideę Ducha Świętego – zwykle przedstawianego jako biała gołębica.

36-krzyż-tatuaż

Dodanie pary skrzydeł do tatuażu krzyża – podobnie jak w przypadku róż – stworzy jednolity motyw chrześcijaństwa i duchowości.

W przypadku większych tatuaży możesz rozważyć tylny kawałek z krzyżem pośrodku i anielskimi skrzydłami na każdym ramieniu. Mniejsze projekty zwykle obejmują parę białych skrzydeł gołębia nad lub po obu stronach krzyża.

42-krzyż-tatuaż

Tatuaże Jezusa na krzyżu

Jeśli szukasz bardziej wyszukanego projektu i bezpośredniego wyrażenia swojej wiary, rozważ tatuaż przedstawiający Jezusa na krzyżu.

Najpopularniejszym sposobem podejścia do tego pomysłu jest projekt przypominający figury Jezusa na krzyżu – takie, jakie zobaczysz za ołtarzem w kościele.

Te wzory najlepiej prezentują się w odcieniach szarości, ponieważ bardziej odcinają się od odcienia skóry.

Celtic-cross-design-Pomysły-9

Ważną kwestią, o której należy pamiętać, jest to, że tatuowanie twarzy i ogólnie ludzkich form, przy dowolnym poziomie realizmu, jest bardzo trudne.

Z tego powodu upewnij się, że wybierasz artystę tatuażu z dużym doświadczeniem w tatuażach 3D, najlepiej z portretem w swoim portfolio.

Spodziewaj się również, że gotowy tatuaż będzie stosunkowo duży. Tył jest preferowanym miejscem dla tego rodzaju konstrukcji, ponieważ zapewnia największą płaską powierzchnię. W zależności od ilości szczegółów, ukończenie tatuażu może zająć kilka spotkań.

Tatuaże różańcowe

Różaniec to sznur koralików przypominający naszyjnik, zwykle z dodanym krzyżem. Używa się go w modlitwie, aby liczyć, ile razy powtórzono każde Zdrowaś Maryjo. Różańce rzymskokatolickie składają się z 55 lub 165 paciorków wykonanych z różnych materiałów.

W projekcie tatuażu różaniec może być owinięty wokół krzyża lub zwisający z góry krzyża.

Celtic-cross-design-Pomysły-28

Alternatywnie, niektórzy ludzie wybierają tatuaż różańcowy, który wygląda jak naszyjnik – owinięty wokół szyi, z krzyżem „odpoczywającym” na klatce piersiowej. Ten pomysł sprawdza się również jako tatuaż przypominający bransoletkę.

Krzyż z napisem

Aby jeszcze bardziej spersonalizować swój krzyżowy tatuaż, rozważ dodanie cytatu, nazwy lub innej formy pisania do projektu. Imiona często pojawiają się na krzyżowych tatuażach pamiątkowych, na cześć ukochanej osoby, która odeszła.

Na przykład sensowny cytat z Biblii może pomóc projektowi w pełni wyrazić twoje przekonania i podejście do wiary.

krzyż tatuaż (21)

Istnieje wiele sposobów na zintegrowanie pisania z projektem krzyżowym, pamiętając o równowadze. Po prostu umieszczenie napisu na krzyżu lub pod nim jest dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli możesz wybrać czcionkę pasującą do stylu krzyża.

Na przykład minimalistyczne, delikatne tatuaże krzyżowe najlepiej będą wyglądać w towarzystwie lekkich czcionek, takich jak pismo ręczne lub kursywa. Tymczasem gotyckie lub odważne czcionki będą pasować do „cięższych” krzyży.

Pasujące tatuaże krzyżowe

Małe krzyżowe tatuaże są dobrym wyborem dla par dzielących tę samą wiarę.

Celtic-cross-design-Pomysły-22

Wybierając pasujące wzory tatuaży, zwykle najlepiej trzymać się prostych pomysłów. W ten sposób łatwiej będzie upewnić się, że oba tatuaże po zakończeniu wyglądają dokładnie tak samo. Im bardziej szczegółowy lub kolorowy wzór, tym większe ryzyko, że tatuaże będą wyglądać nieco inaczej lub inaczej się starzeją.

krzyż tatuaż (4)

Przykłady tatuaży krzyżowych

7-krzyżowy tatuaż

Ten wzór jest interesujący, ponieważ wygląda bardzo podobnie do różańca, z wyjątkiem mniejszej liczby koralików – wystarczy, aby łańcuszek mógł owinąć się wokół kostki.

Zwróć uwagę, że ozdobny krzyż jest umieszczony na najbardziej płaskiej części górnej części stopy. Płaskie powierzchnie na ciele są zwykle lepszym miejscem na tatuaż, ponieważ owijanie tatuażu wokół krzywej może zniekształcić projekt.

Równe rękawy – gdzie zawijanie jest nieuniknione – są zwykle projektowane w taki sposób, aby większe elementy umieszczać na bardziej płaskich przestrzeniach.

23-krzyż-tatuaż

Połączenie krzyża i róży w tym projekcie ma sens na dwóch poziomach. Po pierwsze, jak już widzieliśmy, róża ma w wierze chrześcijańskiej znaczenie symboliczne, podobnie jak krzyż.

Po drugie, krzyż w tym tatuażu jest celtycki. Co ciekawe, róże mają również znaczenie symboliczne w kulturze irlandzkiej. W szczególności dzikie róże reprezentują silne, niezależne irlandzkie kobiety.

Ten projekt jest również przykładem płynnego połączenia tych dwóch elementów. Róża owija się wokół krzyża w realistyczny sposób, zamiast być po prostu umieszczona obok niego jako oddzielny element.

25-krzyżowy tatuaż

Ten wzór to genialny przykład płynnego połączenia symbolu krzyża z pismem. Podobnie jak w przypadku róży na poprzednim obrazku, tutaj napis pojawia się w naturalny sposób bezpośrednio na krzyżu.

Krzyż wydaje się być wykonany z kamienia, a pismo jest w nim wyryte, zamiast pojawiać się poniżej lub obok krzyża.

Łacińskie frazy pojawiające się w tym projekcie są również bardzo znaczące, z długą historią w kulturze, wierze i literaturze. To starożytne maksymy lub stwierdzenia wyrażające uniwersalną prawdę lub sposób na życie.

Nosce te ipsum oznacza „poznać samego siebie”, wyrażenie interpretowane na różne sposoby przez różnych filozofów i pisarzy. Zazwyczaj oznacza to samoświadomość, samoakceptację oraz zrozumienie swojej wartości i ograniczeń.

Tymczasem Carpe diem oznacza “chwyć dzień”. To przypomnienie, aby żyć teraźniejszością, doceniać każdą chwilę i jak najlepiej wykorzystać swoje życie, póki możesz.

27-krzyż-tatuaż

Kolejny tatuaż do pisania, ten jest przykładem sprytnego sposobu na włączenie dużej ilości tekstu do projektu. Zawiera długi cytat z Biblii, który prawdopodobnie ma dla danej osoby szczególne znaczenie.

Układając tekst w ten kształt, artysta umieścił w projekcie symbol krzyża, nie przedstawiając go w rzeczywistości. Użycie odręcznej czcionki dodaje projektowi osobistego charakteru.

Utrzymuje również tatuaż lekki i delikatny, pomimo dużej powierzchni, którą obejmuje.

10-krzyżowy tatuaż

Dzięki temu projektowi artysta znalazł sposób, aby bardzo prosty kształt był ciekawszy i bardziej dopracowany. Perspektywa 3D sprawia, że ​​wygląda na to, że na ramieniu osoby brakuje kawałka ciała w kształcie krzyża, co sugeruje, że wiara jest integralnym elementem w poczuciu pełni i spełnienia.

„Pęknięcia” dodane przez artystę dodatkowo komplikują projekt. Stanowią dodatkową okazję do wprowadzenia elementów 3D i wzmocnienia postrzeganej głębi tatuażu.

30-krzyżowy tatuaż

Ten projekt skutecznie łączy kreatywne techniki z dwóch poprzednich przykładów.

Artysta stworzył perspektywę sugerującą brak kawałka skóry w kształcie krzyża. Pod spodem widzimy słowa z Pisma – Rzymian 8:38-39, jak informuje nas drugi pisany element.

Czcionka i odstępy użyte do pisania w kształcie krzyża przypominają druk. Pomaga to w tworzeniu iluzji, że patrzymy na strony Biblii.

Krzyż tatuaże projektuje pomysły mężczyźni kobiety najlepsze (24)

Te małe krzyżyki na środkowym palcu tworzą subtelne, delikatne tatuaże, które nie od razu się wyróżniają. Dodanie klejnotów po obu stronach sprawia, że ​​wygląda na to, że osoba ma na sobie zestaw pierścionków.

Większy krzyż zawiera zadziwiającą ilość szczegółów jak na tak mały tatuaż. Udało się to częściowo osiągnąć dzięki wykorzystaniu dotworku – zamiast tradycyjnego cieniowania artysta wytatuował serię kropek. Artysta rozmieścił je w taki sposób, że przypominają zanikające linie.

Jeśli zastanawiasz się nad bardzo małym tatuażem ze stosunkowo dużą ilością szczegółów, koniecznie zobacz doświadczonego tatuatora. Potrzeba dużej wiedzy, aby wiedzieć, jak skomplikowany może być mały tatuaż.

Błąd na tym etapie może doprowadzić do tego, że tatuaż nie starzeje się zbyt dobrze, a szczegóły zostaną utracone lub rozmyte w ciągu kilku lat.

krzyż tatuaż (10)

Tutaj ponownie artysta zastosował kreatywne podejście i zaprojektował krzyżowy tatuaż, który w rzeczywistości nie przedstawia fizycznego krzyża.

Zamiast tego otrzymujemy „widok” w kształcie krzyża na złożoną scenę, zamkniętą w liniach symbolu. Scena w skali szarości wydaje się obejmować kwiaty i inne elementy kwiatowe (takie jak liście), a także czaszki.

Oko w trójkącie nad krzyżem jest prawdopodobnie reprezentacją Oko Opatrzności. To wszechobecny symbol, który widnieje m.in. na Wielkiej Pieczęci Stanów Zjednoczonych, znalezionej na banknocie jednodolarowym.

Oko Opatrzności reprezentuje Boga czuwającego nad ludzkością. Zazwyczaj ten symbol zawiera trójkąt skierowany do góry. To, że w tym projekcie jest skierowane w dół, to prawdopodobnie tylko preferencja estetyczna – znaczenie symbolu nie zmienia się.

krzyż tatuaż (12)krzyż tatuaż (5)krzyż tatuaż (7)krzyż tatuaż (8)tatuaż z krzyżem celtyckimtatuaż z krzyżem celtyckimtatuaż z krzyżem celtyckim

krzyż tatuaż (11)tatuaż z krzyżem celtyckimtatuaż z krzyżem celtyckimkrzyż tatuaż (25)tatuaż z krzyżem celtyckimkrzyż tatuaż (14)krzyż tatuaż (15)krzyż tatuaż (16)krzyż tatuaż (17)krzyż tatuaż (23)krzyż tatuaż (24)

krzyż tatuaż (20)tatuaż z krzyżem celtyckimtatuaż z krzyżem celtyckimtatuaż z krzyżem celtyckimkrzyż tatuaż (26)krzyż tatuaż (27)krzyż tatuaż (28)krzyż tatuaż (29)krzyż tatuaż (30)

1-krzyżowy tatuaż 2-krzyżowy tatuaż-600x622 3-krzyżowy tatuaż 4-krzyżowy tatuaż 5-krzyżowy tatuaż   9-krzyżowy tatuaż  11-krzyżowy tatuaż 12-krzyżowy tatuaż 13-krzyż-tatuaż 14-krzyż-tatuaż 16-krzyżowy tatuaż 17-krzyż-tatuaż 18-krzyżowy tatuaż 19-krzyżowy tatuaż  21-krzyżowy tatuaż 22-krzyż-tatuaż   26-krzyż-tatuaż  28-krzyżowy tatuaż 29-krzyż-tatuaż Krzyżowe tatuaże najlepiej projektują pomysły mężczyzn, kobiet (32)31-krzyż-tatuaż 33-krzyż-tatuaż 34-krzyż-tatuaż 35-krzyż-tatuaż  37-krzyż-tatuaż 38-krzyż-tatuaż 39-krzyż-tatuaż 41-krzyż-tatuaż  48-krzyż-tatuaż 49-krzyż-tatuaż 50-krzyżowy tatuaż Krzyż tatuaże projektuje pomysły mężczyźni kobiety najlepsze (11) Krzyżowe tatuaże najlepiej projektują pomysły mężczyzn, kobiet (14) Krzyżowe tatuaże najlepiej projektują pomysły mężczyzn, kobiet (16) Krzyżowe tatuaże najlepiej projektują pomysły mężczyzn, kobiet (21) Krzyżowe tatuaże najlepiej projektują pomysły mężczyzn, kobiet (23)  Krzyż tatuaże projektuje pomysły mężczyźni kobiety najlepsze (26) Krzyż tatuaże projektuje pomysły mężczyzn, kobiet najlepiej (29)  Krzyżowe tatuaże najlepiej projektują pomysły mężczyzn, kobiet (36) Krzyżowe tatuaże najlepiej projektują pomysły mężczyzn, kobiet (38) Krzyżowe tatuaże najlepiej projektują pomysły mężczyzn, kobiet (39) Cross tattoos projektuje pomysły mężczyźni kobiety najlepiej (40) Krzyżowe tatuaże najlepiej projektują pomysły mężczyzn, kobiet (42) Krzyżowe tatuaże najlepiej projektują pomysły mężczyzn, kobiet (45) Krzyż tatuaże projektuje pomysły mężczyźni kobiety najlepsze (51)  Celtic-cross-design-Pomysły-1 Celtic-cross-design-Pomysły-2 Celtic-cross-design-Pomysły-3 Celtic-cross-design-Pomysły-4 Celtic-cross-design-Pomysły-5 Celtic-cross-design-Pomysły-6 Celtic-cross-design-Pomysły-7 Celtic-cross-design-Pomysły-8   Celtic-cross-design-Pomysły-11 Celtic-cross-design-Pomysły-12 Celtic-cross-design-Pomysły-13 Celtic-cross-design-Pomysły-14 Celtic-cross-design-Pomysły-15 Celtic-cross-design-Pomysły-16 Celtic-cross-design-Pomysły-17  Celtic-cross-design-Pomysły-21   Celtic-cross-design-Pomysły-24 Celtic-cross-design-Pomysły-25 Celtic-cross-design-Pomysły-26 mężczyzna z krzyżowym tatuażem w ramce   Celtic-cross-design-Pomysły-30 CELTYCKIE-TATUAŻ-WZORY-1 CELTYCKIE-TATUAŻ-WZORY-6 CELTYCKIE-TATUAŻ-WZORY-8 CELTYCKIE-TATUAŻ-WZORY-10 CELTYCKIE-WZORY-TATUAŻU-11 CELTYCKIE-TATUAŻ-WZORY-17 CELTYCKIE-TATUAŻ-WZORY-20