156 Stylowe blokady i kluczowe tatuaże i znaczenia

Potrzebujesz pomysłów na tatuaż i klucze? Nie przegap tych niesamowitych projektów!

Tatuaże z blokadą i kluczem

Jeśli szukasz świetnie wyglądającego tatuażu o ciekawym symbolicznym znaczeniu lub idealnego pasującego wzoru dla Ciebie i ukochanej osoby, tatuaż z zamkiem i kluczem może być dla Ciebie idealnym wyborem.

Dzięki konfigurowalnemu projektowi odpowiedniemu do różnych stylów i rozmieszczeń, tatuaże zamków i kluczy są wszechstronne i mogą być naprawdę wyjątkowe.

tatuaż keyblade na ramieniu

Czytaj dalej, aby zapoznać się z krótką historią użycia zamka i klucza oraz symboliką, popularnymi pomysłami projektowymi i innymi poradami dotyczącymi tatuażu – i nie zapomnij sprawdzić naszej niesamowitej galerii, aby uzyskać więcej inspiracji!

Historia zamków i kluczy

Ludzkość od tysięcy lat jest zależna od zamków i kluczy do ochrony mieszkań i mienia.

Najwcześniejsze znane przykłady pochodzą ze starożytnego Egiptu, gdzie po raz pierwszy zastosowano drewniane mechanizmy polegające na uwalnianiu zamka zabezpieczającego poprzez sterowanie ruchem spadających kołków – technologii, na której wciąż opierają się niektóre z naszych zamków..

Tatuaże z blokadą i kluczem

Wczesne zamki nie były zbyt skuteczne – były drogie w uzyskaniu i łatwe do złamania. W efekcie główną funkcją, jaką pełnili, było wskazanie, czy ktoś próbował majstrować przy twoim dobytku – nie ma wyraźniejszego znaku, że ktoś przejrzał twoje rzeczy niż zepsuty zamek!

Tatuaże z blokadą i kluczem

Później, gdy zamki zostały znacznie ulepszone w epoce rzymskiej, klucze stały się symbolem bogactwa. Ponieważ tylko bogaci ludzie mogli sobie pozwolić na zamki do swoich skrzyń i drzwi, noszono małe metalowe klucze i wyświetlano je jako symbol statusu.

Tatuaże z blokadą i kluczem

Kształty i wzory kluczy i zamków

Podstawowymi elementami klucza są wędzidło (zwane też ostrzem) – część wkładana do zamka; łuk – płaska, zwykle okrągła część, którą trzymamy przy przekręcaniu klucza; oraz opcjonalny trzonek – długa część łącząca smyczek z wędzidłem.

Zablokuj i klucz tatuaże sowa

Ponieważ mechanizmy blokujące stały się bardziej popularne i dostępne, projekty kluczy i zamków stały się bardziej skomplikowane i pomysłowe.

Zwłaszcza epoka wiktoriańska kojarzy się w powszechnym rozumieniu z pięknymi, ozdobnymi kluczami o skomplikowanych wzorach, które pasują do wyglądu zamka.

Na pewno warto wspomnieć o kluczu szkieletowym – rodzaju klucza głównego, który został specjalnie stworzony do otwierania więcej niż jednego zamka. Nazwa „klucz szkieletowy” wzięła się stąd, że klucz jest zredukowany do jego istotnych części – w celu uczynienia go uniwersalnym narzędziem.

Tatuaże z blokadą i kluczem

Kluczowa symbolika

Ponieważ zamki i klucze są z nami od tysięcy lat, nic dziwnego, że często pojawiają się w legendach i mitologiach w charakterze symbolicznym. Ogólnie klucz symbolizuje:

  • Wiedza i sukces – klucze otwierają drzwi, które są zamknięte dla wszystkich oprócz jednej osoby trzymającej klucz. Bycie właścicielem klucza pozwala eksplorować obszary niedostępne dla innych, metaforycznie dając im dostęp do wiedzy odmawianej wszystkim innym.
  • Wolność i wyzwolenie – tam, gdzie zamek może kojarzyć się z więzieniami i ograniczeniami, klucz jest odpowiednio symbolem wyzwolenia. Klucz daje możliwość otwarcia zamka i zwolnienia trzymanych w nim.
  • Władza i władza – metaforycznie, to ci, którzy trzymają klucze, mają władzę nad zamkiem. Podobnie jak idee kluczy jako symboli wiedzy i sukcesu, tylko posiadacz klucza ma dostęp do obszarów zamkniętych dla innych.
  • Miłość – we współczesnej symbolice klucze kojarzą się czasem z romantycznymi pojęciami: pomyśl o frazie „klucz do mojego serca”. Ta koncepcja dała początek bardzo popularnym tatuażom w kształcie serca, często z pasującym tatuażem klucza noszonego przez drugą połówkę osoby.Tatuaże z blokadą i kluczem

Dzięki powiązaniu z wiedzą i władzą królowie i władcy byli często przedstawiani na obrazach i rzeźbach trzymających klucze.

Na bardziej duchowym poziomie klucze pojawiają się w obrazach religijnych jako symbole mocy otwierającej drzwi między tym światem a następnym.

Jednym z najpopularniejszych przykładów jest skrzyżowane złote i srebrne klucze, występujące w herbie papieża katolickiego.

Blokada i klucz tatuaż

Kluczowe i blokujące wzory tatuaży

Klucze i zamki są dość ogólnymi symbolami, co oznacza, że ​​jest dużo miejsca na kreatywność przy włączaniu ich do projektów tatuaży. Niektóre z najpopularniejszych pomysłów to:

  • Blokada serca i kluczowy tatuaż – jak już wspomniano powyżej, ten wzór jest często używany przez pary jako pasujący tatuaż. Jedna osoba otrzymuje tatuaż w kształcie zamka w kształcie serca, a druga klucza – wszystko w dopasowanym stylu i estetyce, często z tą samą stylizowaną dekoracją na zamku i kluczu. Łuk klucza może mieć również kształt serca. Równie powszechny jest jednak tatuaż z zamkiem serca i kluczem jako pojedynczy projekt dla jednej osoby.
  • Tatuaż z kluczem szkieletowym – choć ozdobne klucze szkieletowe nie różnią się zbytnio od standardowych kluczy, liczy się Twój pomysł. Wytrych ma pewne mroczne, wiktoriańskie skojarzenia i urok. W projektach tatuaży znaczenie kluczy szkieletowych podkreśla się za pomocą łuku w kształcie czaszki.Tatuaże z zamkiem i kluczem (1)
  • Trzy klucze tatuaż – symbolicznie trzy klucze noszone razem mają otworzyć drzwi bogactwa, zdrowia i miłości. Jako projekt tatuażu, trzy klucze są często uważane za amulet szczęścia w ważnych aspektach życia.
  • Klucz 3D i tatuaż blokady – klucze i zamki to doskonałe przedmioty do hiperrealistycznych tatuaży. Są to tatuaże, które wyglądają „prawdziwie” poprzez skomplikowane cieniowanie i perspektywę. Na przykład udany tatuaż 3D klucza w naturalnej wielkości będzie wyglądał tak, jakby na skórze spoczywał prawdziwy klucz.
  • Zamek i klucz w połączeniu z innymi elementami – najlepszym wyborem są tu obrazy kwiatowe, z kwiatami lub winoroślami owijającymi się wokół zamka i/lub klucza. Zamki i klucze są również często łączone w projekty tatuaży z innymi symbolami mocy i mądrości, takimi jak sowy i smoki.Tatuaże z kłódką i kluczem (2)

Umieszczenie

Ponieważ można je zmniejszyć do bardzo małych rozmiarów, zamki i klucze sprawiają, że tatuaże są odpowiednie dla prawie każdego obszaru ciała.

Drobne, minimalistyczne wzory będą pasować do obszarów tak małych jak palec lub płatek ucha, podczas gdy duże, skomplikowane wzory będą wyglądać najlepiej na większych obszarach, takich jak nogi, klatka piersiowa lub plecy.

Wzory zamków i kluczy są również powszechną cechą tatuaży rękawów.

Jak zawsze, gdy zastanawiasz się nad tatuażem, zastanów się, czy chcesz, aby był on cały czas na widoku (np. tatuaż na dłoni), czy może lepiej mieć go w miejscu, w którym łatwo będzie go ukryć. niezbędny.

Tatuaże z kluczami i zamkami mogą być bardzo osobiste, na przykład gdy pasują do tatuaży par.

Tatuaże z kłódką i kluczem (3)

Ostatnie słowa

Tatuaże z kluczem i zamkiem są popularne nie bez powodu – są doskonałym wyborem dla każdego rozmiaru lub stylu tatuażu, posiadają ciekawą symbolikę i mogą być nasycone głębokim osobistym znaczeniem.

Aby uzyskać więcej pomysłów i inspiracji na swój tatuaż, przejrzyj naszą galerię popularnych wzorów.

Tatuaże z kłódką i kluczem (5)Tatuaże z blokadą i kluczemTatuaże z blokadą i kluczemTatuaże z blokadą i kluczemTatuaże z blokadą i kluczemTatuaże z blokadą i kluczemTatuaże z blokadą i kluczemTatuaże z blokadą i kluczemTatuaże z blokadą i kluczemTatuaże z blokadą i kluczemTatuaże z blokadą i kluczemTatuaże z blokadą i kluczemTatuaże z blokadą i kluczemTatuaże z blokadą i kluczemTatuaże z blokadą i kluczemTatuaże z blokadą i kluczemTatuaże z blokadą i kluczemTatuaże z blokadą i kluczemTatuaże z blokadą i kluczemTatuaże z blokadą i kluczemTatuaże z blokadą i kluczemTatuaże z blokadą i kluczemTatuaże z blokadą i kluczemTatuaże z blokadą i kluczemTatuaże z blokadą i kluczemTatuaże z blokadą i kluczemTatuaże z blokadą i kluczemTatuaże z blokadą i kluczemTatuaże z blokadą i kluczemTatuaże z blokadą i kluczemTatuaże z blokadą i kluczemTatuaże z blokadą i kluczem

Kluczowe Tatuaże

klucz-tat00-wstążka

klucz-tatuaż-2-klawisze

klucz-tatuaż-13

klucz-tatuaż-ramię

klucz-tatuaż-ramię3d

klucz-tatuaż-brzuch

klucz-tatuaż-duży

klucz-tatuaż-pary

klucz-tatuaż-wrona

klucz-tatuaż-korona

klucz-tatuaż-delphine

klucz-tatuaż-oko

klucz-tatuaż-stopy

klucz-tatuaż-ręka

klucz-tatuaż-harrypotter

klucz-tatuaż-serce

klucz-tatuaż-uczciwość

klucz-tatuaż-noga

klucz-tatuaż-dosłowny-szkielet

klucz-tatuaż-blokada-na-ramionach

klucz-tatuaż-muzyka-notatka

klucz-tatuaż-sowa

klucz-tatuaż-realistyczny-wewnętrzny-ramię1

klucz-tatuaż-wstążka-key2

kluczowe tatuaże

klucz-tatuaż-nożyczki

klucz-tatuaż-szkielet-klucz

klucz-tatuaż-skul-head

klucz-tatuaż-czaszka

klucz-tatuaż-mały

klucze-symbole-tatuaż

klucz-tatuaż-tradycyjny

klucz-tatuaz-tradycyjna-czaszka

klucz-tatuaz-z-sercem

klucz-tatuaz-z-zamkiem

klucz-tatuaz-z-cytatem

klucz-tatuaz-z-wróblem

klucz-tatuaż-wilk

klucz-tatuaż-nadgarstek

klucz-tatuaż-nadgarstek2

Tatuaże z kluczem i zamkiem

zamek-i-klucz-tatuaz-38-650x650

tatuaż-zamek i klucz-39-650x650

tatuaż-zamek i klucz-40-650x650

zamek-i-klucz-tatuaz-41

zamek-i-klucz-tatuaż-42

tatuaż-zamek i klucz-43

tatuaż-zamek i klucz-44

tatuaż-zamek i klucz-45

tatuaż-zamek i klucz-46

tatuaż-zamek i klucz-47

tatuaż-zamek i klucz-48

tatuaż-zamek i klucz-49

tatuaż z zamkiem i kluczem-50

zamek-i-klucz-tatuaz-51

zamek-i-klucz-tatuaz-52

tatuaż-zamek i klucz-53

tatuaż-zamek i klucz-54

tatuaż-zamek i klucz-55

zamek-i-klucz-tatuaz-56

zamek-i-klucz-tatuaz-57

zamek-i-klucz-tatuaz-58

zamek-i-klucz-tatuaz-59

tatuaż-zamek i klucz-60

tatuaż-zamek i klucz-61

zamek-i-klucz-tatuaz-62

zamek-i-klucz-tatuaz-63

tatuaż-zamek i klucz-64-650x650

tatuaż-zamek i klucz-65

zamek-i-klucz-tatuaz-66

tatuaż-zamek i klucz-67-e1439387766862

zamek-i-klucz-tatuaz-68-650x650

zamek-i-klucz-tatuaz-69

zamek-i-klucz-tatuaż-70-e1439387808174

zamek-i-klucz-tatuaz-71

zamek-i-klucz-tatuaz-72

zamek-i-klucz-tatuaz-73-650x650

tatuaż-zamek i klucz-74

tatuaż-zamek i klucz-75-650x650

tatuaż-zamek i klucz-76

tatuaż-zamek i klucz-77-650x650

zamek-klucz-tatuaz-projekt-idea-ink02

zamek-klucz-tatuaz-projekt-idea-ink09

zamek-klucz-tatuaz-projekt-pomysl-atrament16

zamek-klucz-tatuaz-projekt-pomysl-atrament23

zamek-klucz-tatuaz-projekt-pomysl-atrament30

zamek-klucz-tatuaz-projekt-pomysl-atrament51

zamek-klucz-tatuaz-projekt-pomysl-atrament58

zamek-klucz-tatuaz-projekt-pomysl-atrament65

zamek-klucz-tatuaz-projekt-idea-ink72

lock-key-tatuaż-design-idea-ink79

lock-key-tatuaż-design-idea-ink86

lock-key-tattoo-design-idea-ink107

lock-key-tatuaż-design-idea-ink114

zamek-klucz-tatuaz-projekt-pomysl-atrament121

lock-key-tatuaż-design-idea-ink128

lock-key-tatuaż-design-idea-ink135

lock-key-tatuaż-design-idea-ink142

lock-key-tatuaż-design-idea-ink149

lock-key-tatuaż-design-idea-ink156

zamek-klucz-tatuaz-projekt-pomysl-atrament163

lock-key-tatuaż-design-idea-ink170

zamek-klucz-tatuaz-projekt-idea-atrament191

zamek-klucz-tatuaz-projekt-pomysl-atrament198

zamek-klucz-tatuaz-projekt-idea-ink205

lock-key-tatuaż-design-idea-ink212

lock-key-tatuaż-design-idea-ink219

lock-key-tatuaż-design-idea-ink226

lock-key-tatuaż-design-idea-ink233

lock-key-tatuaż-design-idea-ink240

lock-key-tatuaż-pomysł-projekt-atrament247

lock-key-tatuaż-design-idea-ink254

lock-key-tatuaż-design-idea-ink275

lock-key-tatuaż-design-idea-ink282

lock-key-tatuaż-design-idea-ink296

lock-key-tatuaż-design-idea-ink303

zamek-klucz-tatuaz-projekt-idea-ink310

lock-key-tatuaż-design-idea-ink317

lock-key-tatuaż-design-idea-ink324

lock-key-tatuaż-design-idea-ink331

lock-key-tatuaż-design-idea-ink338

lock-key-tatuaż-design-idea-ink345

lock-key-tatuaż-design-idea-ink352

lock-key-tatuaż-design-idea-ink359

lock-key-tatuaż-design-idea-ink366

lock-key-tatuaż-design-idea-ink373

zamek-klucz-tatuaz-projekt-idea-ink380