160 eleganckich tatuaży i znaczeń kwiatu lotosu

Tatuaże z kwiatów lotosu są popularnym wyborem, ponieważ łączą świetny efekt wizualny z symbolicznym znaczeniem.

Często kojarzone z czystością i harmonią, kwiaty lotosu są natychmiast rozpoznawalne i ściśle związane z wieloma kulturami i religiami na całym świecie.

tatuaż lotosu na plecach

Znaczenie tatuażu kwiatu lotosu

Przez wieki kwiat lotosu oznaczał różne rzeczy w różnych kulturach, w tym:

  • kultura egipska – mitologia starożytnego Egiptu zawierała przekonanie, że początek życia na ziemi wyznaczał rozkwit kwiatu lotosu z morza. Z tego powodu w kulturze egipskiej lotos jest symbolem początku życia i reinkarnacji.
  • chińska kultura – prawdopodobnie ze względu na atrakcyjność wizualną, w kulturze chińskiej lotos uważany jest za symbol czystego kobiecego piękna. W kontekście relacji osobistych reprezentuje również harmonię małżeńską. Postrzegany jako przedmiot doskonałego piękna, lotos jest rozumiany jako źródło inspiracji dla artystów i poetów.
  • Kultura Zachodu – czerpiąc z idei lotosu starożytnych Egipcjan, kultura zachodnia postrzega ten kwiat jako symbol nowych początków i odrodzenia. Lotos może również reprezentować boskie poczęcie i poszukiwanie prawdziwego sensu życia.

Chociaż lotos można rozumieć na różne sposoby, ważne jest, aby pamiętać, że w każdym przypadku jest to pozytywny symbol.

lotosowy tatuaż na szyi

Duchowe znaczenie tatuaży lotosu

Dwie religie, w których kwiat lotosu ma największe znaczenie, to hinduizm i buddyzm.

W hinduizmie kwiat lotosu jest jednym z kluczowych symboli duchowych. Znany jako Padma lub „Święty Lotos”, jest symbolem boskiego piękna i czystości.

Związane głównie z bogami Wisznu, Brahmą i Lakszmi, otwierające się płatki kwiatu symbolizują duchowe przebudzenie i ekspansję duszy.

tatuaż z czerwonego lotosu

w buddyzm, lotos jest równie ważny – mitologia buddyjska głosi, że sam Budda narodził się z białego lotosu.

Osiem płatków lotosu reprezentuje Ośmioraką Ścieżkę – rdzeń religii. Ośmioraka Ścieżka to droga zmierzająca do wyzwolenia z cyklu odrodzenia, którego częścią są według buddystów wszystkie żywe istoty..

Inne znaczenie lotosu w buddyzmie to symbol czystości duszy – prawdopodobnie wynika to z faktu, że kwiat rośnie w mętnej, mętnej wodzie, ale udaje mu się zachować czystość i piękno.

Kolor lotosu widziany przez religię buddyjską może również wpływać na jego symboliczne znaczenie.

lotosowy tatuaż na żebrach

Kolor i znaczenie tatuaży lotosu

Jak widać, lotos ma szeroki zakres znaczeń symbolicznych, zdeterminowanych wpływami kulturowymi i religijnymi.

Możesz dodać kolejną warstwę symboliki do swojego tatuażu z kwiatem lotosu poprzez kolor – różnokolorowe lotosy mogą mieć różne konotacje i mieć dalsze znaczenie symboliczne. Na przykład:

  • Niebieski lotos – niebieski lotos to symbol inteligencji, mądrości i wiedzy. W kategoriach religijnych niebieski lotos oznacza, że ​​duchowość danej osoby jest silniejsza niż jej zmysły fizyczne – co oznacza, że ​​siła ducha może pomóc w przezwyciężeniu pokus fizycznych. Jeśli chodzi o wzory tatuaży, niebieskie lotosy są zwykle wytatuowane w połowie zamknięte – jako symbol wzrostu ducha i umysłu jako ciągłego, trwającego przez całe życie procesu.
  • Biały lotos – biały lotos jest symbolem oświecenia, zarówno w kontekście duchowym, jak i mentalnym. Może również oznaczać doskonałość, czystość i spokojną naturę. W buddyzmie biały lotos nazywany jest „Kwiatem Buddów”.
  • Czerwony lotos – znany również jako „lotos serca”, czerwony lotos jest symbolem pasji, miłości i współczucia. W przeciwieństwie do niebieskiego lotosu, czerwony jest zwykle tatuowany w pełnym rozkwicie – co jeszcze bardziej podkreśla pełnię pasji, którą ma reprezentować.
  • Fioletowy lotos – fioletowy lotos jest symbolem duchowości jako całości i ponownie ma szczególne znaczenie w kontekstach buddyjskich – uważany jest za święty kwiat i hołd buddyjskich bóstw.

Starannie dobierając kolorystykę tatuażu z kwiatem lotosu, możesz tworzyć złożone i spersonalizowane znaczenia z wieloma warstwami symboliki.

plemienny tatuaż lotosu

Umieszczenie tatuażu lotosu

Poza osobistymi preferencjami, umieszczenie tatuażu z motywem lotosu na ciele nie ma samo w sobie uniwersalnego znaczenia.

Wybierając miejsce na tatuaż z lotosem, weź pod uwagę praktyczne aspekty tego, gdzie Twój projekt będzie najlepiej pasował i czy chcesz, aby tatuaż był widoczny przez cały czas.

Podobnie jak w przypadku wszystkich tatuaży, plecy i klatka piersiowa to dwa obszary najlepiej nadające się do dużych projektów, które można łatwo zakryć w razie potrzeby.

Jedną z zalet wyboru lotosu do następnego tatuażu jest to, że można go wykonać w dowolnym rozmiarze – od małych, prostych wzorów do umieszczenia na kostce lub nadgarstku po duże, bardziej złożone tatuaże na plecach, udzie lub ramieniu.

tatuaż lotosu i fali

Pomysły na projekt tatuażu lotosu

Możliwości wykorzystania kwiatu lotosu do projektu tatuażu są praktycznie nieograniczone. Jeśli utkniesz w poszukiwaniu pomysłów, poniższa galeria z pewnością da ci inspirację. Możesz również rozważyć następujące kwestie:

  • Kwiat lotosu w wodzie – lotos nie musi być przedstawiany jako jedyny element. Dość często można zobaczyć projekty tatuaży z lotosem (lub kilkoma lotosami) w wodzie. Ten rodzaj projektu otwiera okazję do wspaniałej pracy kolorystycznej, świetnie wygląda w wielu stylach od tradycyjnego po akwarelowy i może nawiązywać do kulturowych i religijnych wyobrażeń o czystym lotosie wyłaniającym się z mętnej wody.
  • Dopasowane wzory lotosu – jak wspomniano powyżej, w kulturze chińskiej lotos może oznaczać harmonię i wzajemne zaufanie w relacjach osobistych. Dopasowane tatuaże dla par z kwiatem lotosu mogą zatem mieć symboliczne znaczenie siły i bliskości związku.
  • Plemienny projekt lotosu – kwiaty lotosu można łączyć z elementami plemiennymi, aby uzyskać oryginalny wzór o ciekawym kontraście. Chociaż tradycyjne tatuaże plemienne są wykonane w kolorze czarnym, współczesne projekty mogą zawierać plamy koloru – co pozwala na jeszcze większy poziom kreatywności dzięki temu rodzajowi tatuażu.

niebieski lotosowy tatuaż

Ostatnie słowa

Kwiat lotosu jest jednym z najlepszych wyborów do projektów tatuaży i często występuje zarówno w tradycyjnych, jak i współczesnych stylach.

Łatwo dostosowuje się do każdej estetyki, od minimalistycznej po hiperrealistyczną, akwarelową po symetryczną, pełną kolorów lub całkowicie czarną.

Lotos jest bardzo wszechstronnym symbolem, który sam w sobie ma duże znaczenie i może być dodatkowo łączony z innymi elementami i dalej dostosowywany, aby w pełni odzwierciedlić zamierzone osobiste znaczenie.

Eksperymentuj z różnymi pomysłami, łącz lotos z innymi symbolami i elementami i spraw, aby Twój tatuaż był naprawdę wyjątkowy!

Małe wzory tatuaży z kwiatem lotosu

Tatuaż Różowy Kwiat Lotosu na Kostce autorstwa Melina CastelettoTatuaż Kwiat Lotosu na przedramieniu autorstwa Dasha SumkinaKwiat lotosu na plecach autorstwa PaulinhoTatuaż Mandala Kwiat Lotosu przez Ishi NeveTatuaż Akwarela Kwiat Lotosu przez G.NOTatuaż Blackwork Kwiat Lotosu przez Georgia GrayTrójkątny glif kwiatu lotosu autorstwa Dasha SumkinaTatuaż Mandala Kwiat Lotosu przez Rachelle DownsTatuaż Warstwowy Lotos Pod Biustem przez Marcel BlueTatuaż Styl Szkic Kwiat Lotosu przez Nick HartTatuaż Dotwork Kwiat Lotosu przez Haylie FarrellTatuaż Mistyczny Kwiat Lotosu przez IDATatuaż Akwarela Kwiat Lotosu przez Yanina VilandTatuaż Kwiat Lotosu na Udzie autorstwa Sasha MasiukTatuaż Kwiat Lotosu na plecach autorstwa Roma SeverovTatuaż Różowy Kwiat Lotosu przez Felipe MelloTatuaż Mandala Kwiat Lotosu przez Austin HuffmanGeometryczny kwiat lotosu autorstwa Georgia GrayNiesamowity tatuaż Kwiat lotosu na udzie autorstwa Aleks MothraTatuaż Pastelowy Kwiat Lotosu przez Karl MarksTatuaż Hiperrealizm Kwiat Lotosu przez Dmitriy SamohinTatuaż Mandala Kwiat Lotosu przez Ishi NeveTatuaż Abstrakcja Kwiat Lotosu przez Sebastian BaroneTatuaż Minimalistyczny Kwiat Lotosu przez Fredão OliveiraTatuaż Kwiat Lotosu przez Jose Carlos Del CampoCzarny & Tatuaż Szary Atrament Lotos przez Sol TattooTatuaż Różowy Kwiat Lotosu przez Eric RyanTatuaż Mandala Lotos przez Ishi Neve

Tatuaż Lotos Kwiat przez Balazs BercsenyiTatuaż Akwarela Lotos przez Daniel BakerTatuaż Dotwork Pod Biustem Lotos przez sarah herzdameTatuaż Kwiat Lotosu przez June JungTatuaż Minimalny Kwiat Lotosu przez IlwolProjekt tatuażu kwiat lotosu autorstwa Nicka HartTatuaż Kwiat Lotosu przez Nick HartTatuaż Akwarela Lotos przez Brandon SmithTatuaż Kolorowy Kwiat Lotosu przez Shio ZaragozaTatuaż Akwarela Lotos przez Shelayne AdcockTatuaż Kwiat Lotosu przez Anderson ReisTatuaż Budda Kwiat Lotosu przez Frank TranTatuaż Skomplikowany Kwiat Lotosu przez MarikuroyamaTatuaż Trójkątny Kwiat Lotosu przez Yeliz OzcanTatuaż Dotwork Kwiat Lotosu przez Kaique MirandaTatuaż Lotos Życie przez ZdvyhlTatuaż Lotos Kwiat przez LizDuży kwiat lotosu na plecach autorstwa NissacoTatuaż Kwiat Lotosu na plecach przez GraffittooTatuaż Kwiat Lotosu przez JoelTatuaż Lotos Kwiat Noga przez Cristiano FernandesTatuaż Kwiat Lotosu przez Jay Van GervenTatuaż Niesamowity Kwiat Lotosu przez Back in Time

1-lotos-tatuaż

2-lotos-tatuaż

4-lotos-tatuaż

5-lotos-tatuaż

6-lotos-tatuaż

7-lotos-tatuaż

8-lotos-tatuaż

9-lotos-tatuaż

10-lotos-tatuaż

11-lotos-tatuaż

13-lotos-tatuaż

14-lotos-tatuaż

15-lotos-tatuaż

16-lotos-tatuaż

17-lotos-tatuaż-597x1024

18-lotos-tatuaż

20-lotos-tatuaż

21-lotos-tatuaż

22-lotos-tatuaż

24-lotos-tatuaż

26-lotos-tatuaż

27-lotos-tatuaż

33-lotos-tatuaż2

47-lotos-tatuaż

48-lotos-tatuaż

49-lotos-tatuaż

niesamowity-lotos-tatuaz

kwiat-tatuaze-lotos

Japoński-kwiat lotosu-tatuaż-hip

Koi-ryba-i-kwiat lotosu-tył-tatuaż

Lotos-Kwiat-Powrót-Tatuaże-

lotos-kwiat-czarny

lotos-kwiat-różowy4

lotos-kwiat-tatoo12

Kwiat lotosu-tatuaż

lotos-kwiat-tatuaż-1

lotos-kwiat-tatuaż-2

lotos-kwiat-tatuaż-3

lotos-kwiat-tatuaż-5

kwiat lotosu-tatuaż-ramię

lotos-kwiat-tatuaż-tył3

lotos-kwiat-tatuaż-piękny

lotos-kwiat-tatuaż-brzuch

lotos-kwiat-tatuaż-czarny

kwiat lotosu-tatuaż-czarnyngrey

kwiat lotosu-tatuaż-niebieski (1)

kwiat lotosu-tatuaż-niebieski

kwiat lotosu-tatuaż-buddha

lotos-kwiat-tatuaż-ważka

kwiat lotosu-tatuaż-feat

lotos-kwiat-tatuaż-stopy

lotos-kwiat-tatuaż-stopy2

lotos-kwiat-tatuaż-glow

lotos-kwiat-tatuaż-półrękaw

kwiat lotosu-tatuaż-ręka

kwiat lotosu-tatuaż podświetlony

lotos-kwiat-tatuaż-koi

kwiat-lotosu-tatuaż-koi2

lotos-kwiat-tatuaż-mroczna woda

lotos-kwiat-tatuaż-szyja

kwiat lotosu-tatuaż-pomarańczowy

kwiat lotosu-tatuaż-zarys

lotos-kwiat-tatuaż-różowy

lotos-kwiat-tatuaż-fioletowy

lotos-kwiat-tatuaż-fioletowy2

lotos-kwiat-tatuaż-fioletowo-niebieski

lotos-kwiat-tatuaż-fioletowa woda

kwiat lotosu-tatuaż-czerwony

kwiat lotosu-tatuaż-czerwono-pomarańczowy

lotos-kwiat-tatuaż-religijny

Ramiona-tatuaż-kwiat lotosu

lotos-kwiat-tatuaż-czaszka

lotos-kwiat-tatuaż-grzbiet

lotos-kwiat-tatuaż-swastyka

lotos-kwiat-tatuaż-tribal

lotos-kwiat-tatuaż-tribal

lotos-kwiat-tatuaż-tsunami

lotos-kwiat-tatuaż-woda

kwiat lotosu-tatuaż fale

kwiat-lotosu-tatuaz-z-okiem

lotos-kwiat-tatuaż-nadgarstek

lotos-kwiat-tatuaż-nadgarstek3

lotos-kwiat-tatuaż-yinyan

lotos-żeberka-tatuaże

tatuaż na ramieniu z lotosem

adres URL

url1