160 znaczących tatuaży aniołów

Potrzebujesz pomysłów na tatuaż anioła? Sprawdź nasze ulubione projekty w naszym najnowszym przewodniku po tatuażach.

anioł tatuaż na ramieniu

Projekty aniołów to potężne symbole o konotacjach religijnych i duchowych.

W tym artykule przyjrzymy się możliwym znaczeniom wyrażanym przez tatuaż anioła, a także omówimy historię aniołów w kulturze i religii.

Tatuaż na plecach anioła dla kobiet

Nie zapomnij zajrzeć do naszej galerii poniżej, zawierającej zdjęcia dzieł sztuki aniołów, które zainspirują Cię i poprowadzą Cię podczas planowania projektu.

Znaczenie tatuaży aniołów

Ogólnie rzecz biorąc, anioły reprezentują następujące idee:

  • Wiara – jako powszechnie znane symbole niektórych religii – w szczególności chrześcijaństwa – sztuka aniołów może wskazywać na głęboką wiarę religijną.
  • Dobroć – anioły są domyślnie dobrymi, życzliwymi istotami, więc tatuaż oparty na aniołach może symbolizować znaczenie bycia cnotliwym.
  • Śmierć i życie pozagrobowe – anioły w większości religii istnieją w życiu pozagrobowym – niektóre historie mówią nawet, że dobrzy ludzie stają się aniołami po śmierci lub przynajmniej dołączają do aniołów w niebie. Z tego powodu może symbolizować pojęcie śmierci lub życia pozagrobowego lub być bardziej szczegółowe – na przykład odniesienie do bliskiego przyjaciela lub członka rodziny, który zmarł.
  • Wiadomość od bogów – anioły w Piśmie są zwykle przedstawiane jako posłańcy między boskością (np. chrześcijańskim bogiem) a ludźmi, zdolnymi do przejścia z boskiego królestwa do naszego świata i odwrotnie.Tatuaże Anioła Stróża

Biorąc to pod uwagę, są to bardzo ogólne symboliczne znaczenia aniołów. Konkretne znaczenie każdego pomysłu na projekt anioła będzie oczywiście zależeć od osobistych zamiarów każdej osoby.

Aby lepiej zrozumieć znaczenie aniołów jako symbolu, należy przyjrzeć się ich znaczeniu w religii i kulturze.

anioł i krzyż tatuaż

Anioły i religia

Kiedy większość ludzi myśli o aniołach, pierwsze skojarzenie, które przychodzi na myśl, to religia.

Anioły to istoty nadprzyrodzone, zwykle przedstawiane jako ludzie z parą dużych, białych skrzydeł przyczepionych do pleców.

Najbardziej widoczne są w religiach abrahamowych – z judaizmem, chrześcijaństwem i islamem jako głównymi, choć nie jedynymi wyznaniami.

Motywowane religijnie wzory tatuaży aniołów czasami zawierają inną symbolikę religijną lub wersety z pism świętych.

tatuaż ze skrzydłami anioła

Anioły w judaizmie

W uproszczeniu aniołowie pełnią rolę posłańców Boga w judaizmie. Początkowo zarówno ludzi, jak i istoty nadprzyrodzone można było nazwać posłańcami.

W późniejszych fazach rozwoju wiary aniołowie stali się bardziej spersonalizowani. Niektóre anioły przyjęły określone role, a archaniołowie pełnili najważniejsze obowiązki.

Na przykład Metatron służy jako skryba, a Michael jako wojownik i orędownik Izraela.

Tymczasem w kontekście kabały anioły są reprezentacjami zadań – każdy ma zadanie do wykonania i przestaje istnieć po wykonaniu zadania.

Anioły w chrześcijaństwie

W chrześcijaństwie aniołowie są również uważani za posłańców. Są również zorganizowane w hierarchię i system rang.

anioł tatuaż na rękawie

Aniołowie pojawiają się w kluczowych momentach wielu historii zawartych w Biblii, na przykład anioła Gabriela wysłanego przez Boga, aby przekazać wiadomość Marii.

Anioły w islamie

W islamie anioły znów są przede wszystkim posłańcami. Mają też inne zadania – takie jak rejestrowanie działań każdej osoby przez całe życie i zbieranie duszy zmarłej osoby.

Według islamu prorok Mahomet napotkał kilka aniołów podczas swojej podróży przez niebiosa.

anioł tatuaż na plecach

Anioł Stróż

W wielu religiach abrahamowych istnieje koncepcja anioła stróża – i wiele projektów aniołów wywodzi swoje znaczenie z tej idei.

Wierzy się, że anioł stróż to anioł przypisywany każdej osobie od urodzenia. Anioł jest po to, by duchowo prowadzić i chronić człowieka przez całe życie, a po śmierci dostarczyć go do nieba.

Tatuaż z motywem anioła może być odniesieniem do wiary w nadprzyrodzone, duchowe przewodnictwo. Jak sama nazwa wskazuje, tatuaż anioła stróża służy jako metaforyczny środek przewodnictwa i ochrony podczas pobytu człowieka na ziemi.

tatuaż anioła stróża

cherubiny

Cherubiny należą do najwyższych rangą aniołów w niektórych religiach Abrahamowych – w chrześcijaństwie stanowią drugą najważniejszą rangę. Uważa się, że zwracają się bezpośrednio do boga, a nie działają jako posłańcy.

Współczesne wizerunki cherubinów zazwyczaj przedstawiają małych, pulchnych, uskrzydlonych chłopców. Dzieje się tak, ponieważ idea cherubinów została powiązana z puttem – postacią w sztuce, zwłaszcza w malarstwie i rzeźbie – oraz grecko-rzymskim bogiem Kupidynem (lub Erosem).

Wzory tatuaży Baby Angel dla kobiet

W sztuce barokowej putto stało się symbolem wszechobecności boga – jego bycia wszędzie w tym samym czasie, nieograniczonym do fizycznego miejsca.

Ogólnie rzecz biorąc, cherubiny mają mniej więcej takie samo znaczenie jak anioły, mimo że są przedstawiane w inny sposób.

Tatuaż aniołka może zatem być po prostu innym stylistycznym podejściem do tatuażu anioła.

anioł na piersi

Aniołki i miłość

Biorąc to pod uwagę, cherubiny są czasami używane we współczesnej sztuce i kulturze Zachodu jako reprezentacja miłości – szczególnie w Walentynki.

To skojarzenie sięga do tego, co już wspomnieliśmy o połączeniu cherubinów z Plutonem i Kupidynem.

Kupidyn był starożytnym rzymskim bogiem miłości – znanym jako Eros w mitologii greckiej – uważano, że ma moc sprawiania, że ​​ludzie się zakochują.

latający anioł na ramieniu

Kupidyn nosił łuk i każdy, kto został trafiony jego strzałą, stał się zakochany. W związku z tym wierzenia te łączyły się na przestrzeni wieków, tworząc dzisiejsze walentynkowe amorki, czyli cherubiny.

Tatuaż cherubinka, szczególnie taki, w którym aniołek trzyma łuk ze strzałą, może oznaczać romans, zakochanie się lub romantyczną naturę.

Nawiasem mówiąc, popularny wizerunek serca z przebijającą się strzałą – powszechny symbol miłości – jest również nawiązaniem do strzały Kupidyna!

smutny anioł

Anioły w kulturze

Kulturowo anioły pojawiają się jako opiekunowie i obrońcy. Są powszechnie kojarzone z cnotą i dobrocią. Z tego powodu szczególnie dobrzy, pomocni, życzliwi, cierpliwi ludzie są czasami określani mianem „anioła”.

Sztuka ciała anioła może zatem symbolizować wagę tych wartości – bycia miłym i wyrozumiałym dla wszystkich istot. Nawet małe tatuaże aniołów mogą służyć jako przypomnienie, aby być dobrym dla innych.

Smutny anioł jest w tym kontekście obrazem używanym czasem do reprezentowania przytłaczającego zła i nieprzyjemności wciąż obecnych w naszym świecie. Chociaż większość z nas przez większość czasu stara się być przyzwoita, wciąż jest wiele cierpienia i niesprawiedliwości na świecie.

Smutne projekty aniołów mogą oznaczać przypomnienie, że świat nie jest tak dobrym miejscem, jak mógłby być, potencjalnie sugerując, że wszyscy powinniśmy starać się uczynić go lepszym miejscem.

anioł z mieczem

Anioły i życie pozagrobowe

Niektóre tatuaże aniołów odnoszą się do przekonania, że ​​po śmierci osoba, która przeżyła dobre życie, zostanie aniołem. Inną wersją tego przekonania jest to, że dana osoba dołączy do aniołów w niebie, niekoniecznie jako jeden z nich.

Projekty oparte na aniołach ku pamięci ukochanej osoby są zatem powszechnym wyborem. Służą jako przypomnienie życzliwości i natury osoby. Innym znaczeniem jest wyrażenie nadziei, że chociaż osoby już z nami nie ma, to jest w lepszym, szczęśliwszym miejscu.

Tatuaże aniołów, które mają reprezentować ukochaną osobę, często zawierają ich imię i / lub datę urodzenia lub śmierci.

piękny anioł tatuaż

Wzory tatuaży anioła

Projekty aniołów 3D

Styl tatuowania 3D przyjmuje obraz – zwykle fotografię – jako punkt odniesienia. Artysta używa następnie starannego cieniowania, aby stworzyć fotorealistyczny tatuaż, najlepiej z iluzją prawdziwej głębi.

Oczywiście nie można użyć zdjęcia rzeczywistego anioła jako odniesienia. Najczęstszym wyborem jest zdjęcie kamiennego posągu anioła, co skutkuje tatuażem w skali szarości.

Można również użyć wizerunku osoby, do której skrzydeł dodaje się albo z innego punktu odniesienia, albo z wyobraźni artysty.

5-rękawowy-anioł-strażnik600_803

Tatuaże 3D zwykle wymagają sporej ilości miejsca do dokładnego renderowania, więc najlepiej jest wyznaczyć wystarczająco duży obszar ciała dla tego projektu. Plecy, klatka piersiowa, ramiona, brzuch lub nogi będą działać dobrze.

Tatuaże aniołów 3D są trudne do zrobienia – i wyglądają raczej dziwnie i zniekształcone, jeśli się pomylą.

Z tego powodu szczególnie ważne jest, aby być ostrożnym przy wyborze odpowiedniego artysty do swojego tatuażu.

Jeśli to możliwe, wybierz kogoś z udokumentowanym doświadczeniem w stylu 3D, szczególnie w renderowaniu twarzy.

anioł stróż na żebrach

Proste tatuaże aniołów

Na drugim końcu spektrum od bardzo skomplikowanych, skomplikowanych projektów 3D znajdują się minimalistyczne, proste projekty.

Prosty tatuaż z motywem anioła może być tylko zarysem postaci anioła, z wypełnieniem lub bez.

Wprawny artysta będzie w stanie wymyślić projekt, który jest zarówno minimalistyczny, jak i nadal natychmiast rozpoznawalny jako anioł.

12-tatuaż-natty.600_746

Inną opcją przy szukaniu małych projektów jest kreatywność z tym, co zawiera tatuaż.

Na przykład mała para skrzydeł może wystarczyć, aby przedstawić ideę anioła bez konieczności przedstawiania całej postaci.

Tatuaże anioła na plecach

Coś klasycznego w sztuce tatuażu o tematyce aniołów, ten projekt obejmuje duży tył, ze skrzydłami anioła rozciągającymi się w dół pleców i boków osoby.

Ludzka postać anioła – opcjonalna w tym projekcie, ponieważ wiele osób decyduje się na same skrzydła – jest umieszczona pośrodku pleców, w połowie kręgosłupa lub między łopatkami.

Duże, białe lub szare skrzydła są następnie wytatuowane symetrycznie po obu stronach, czasami sięgając aż do talii osoby.

Jest to jeden z najlepszych wyborów tatuaży aniołów dla mężczyzn, chociaż projekt jest coraz bardziej popularny wśród kobiet.

Anioł tatuaż z pełnymi plecami

Czasami do wzoru dodaje się serce zamiast figury anioła – tak, że skrzydła wydają się wyrastać z kształtu serca.

Tatuaż anioła i demona

Projekt łączący elementy anielskie i demoniczne może reprezentować dwoistość ludzkiej natury. Wiele osób uważa, że ​​nikt z nas nie jest wyłącznie dobry lub zły – raczej, że wszyscy mamy w sobie trochę obu światów.

Skrzydła Anioła Diabła

Tatuaż anioła i demona wyraża zatem akceptację dla zróżnicowanej natury naszych osobowości.

Powszechnym sposobem przedstawiania tej kombinacji pomysłów jest projekt z dziwną parą skrzydeł – jednym aniołem, jednym demonem. Może to być duży tatuaż na plecach, taki jak opisane powyżej tatuaże na plecach, lub mniejszy, bardziej symboliczny wzór – na przykład ze skrzydłami wytatuowanymi na obu nadgarstkach lub po zewnętrznej stronie obu kostek.

Podczas gdy skrzydła anioła są upierzone i zwykle białe lub jasnoszare, skrzydła demona w tatuażach są zwykle pokryte czarnymi piórami dla kontrastu. Innym powszechnym wyborem są pozbawione piór, skórzaste skrzydła, jak u nietoperza.

anielskie skrzydła na plecach

Gotyckie tatuaże aniołów

Aby uzyskać ciemniejszy, bardziej złowieszczy wygląd, rozważ gotycki tatuaż anioła. Aniołowie od dawna zajmują miejsce w estetyce gotyckiej, albo jako postacie sympatyczne, albo jako zwiastuny śmierci.

Bardziej gotycki wygląd uzyskuje się dzięki zwiększonemu wykorzystaniu czarnego atramentu. Skrzydła aniołów mogą być na przykład czarne lub tło może być przyciemnione, aby zmienić nastrój całego projektu.

Gotyckie anioły są również czasami przedstawiane z kosą, mieczem, sztyletem lub inną bronią.

anioł cherubin

Tatuaże anioła wojownika

Anielscy wojownicy, wyróżniający się zbroją płytową i bronią – zazwyczaj mieczem – mogą mieć kilka znaczeń. Mogą być pomyślane jako reprezentacja koncepcji anioła stróża.

Tatuaże Anioła I Demona

Mogą również odnosić się do idei prawego wojownika – walki o swoje wartości i stawiania czoła temu, co uważamy za słuszne. Może to mieć również tonację religijną – bycia aktywnym obrońcą swojej wiary i przekonań.

Anioł anioł tatuaż

Wzory cherubinów mają bardziej lekki, „uroczy” charakter niż konwencjonalne przedstawienia aniołów. Aniołki, jak już wspomnieliśmy, są zazwyczaj rysowane jako mali, pulchni, sympatyczni chłopcy z małymi skrzydełkami.

Mogą trzymać w rękach przedmioty, takie jak harfy, trąbki i inne instrumenty muzyczne.

Aniołek z łukiem i strzałą ma zazwyczaj reprezentować współczesne spojrzenie na Kupidyna – symbolizujące romantyczną miłość.

kolejny tatuaż anioła

Ostatnie słowa

Żadne dwa pomysły na anioły nie są takie same, przy tak wielu dostępnych opcjach projektowych i pomysłach. Tatuaże z motywem anioła oferują ogromne możliwości kreatywności, z całą gamą pomysłów, które można wyrazić i efektami wizualnymi, które można osiągnąć.

Zebraliśmy ogromną kolekcję wzorów tatuaży aniołów poniżej – daj nam znać w komentarzach swoich ulubionych!

Niesamowite tatuaże aniołaNiesamowite tatuaże smutnego anioła dla kobietNiesamowity tatuażAnioł i krzyż tatuażAnioł i lew tatuażTatuaże AniołaZniewalający tatuaż aniołaTatuaż na plecach anioła dla mężczyznTatuaż na nodze aniołaTatuaż anioła mężczyznTatuaż na boku upadłego aniołaAnioł Cytaty Na TatuażeAnioł Cytaty Tatuaże Dla KobietTatuaż rękawa aniołaTatuaże z rękawami aniołaAnioł tatuażWzory tatuaży aniołaWzory tatuaży anioła dla mężczyznAnioł Tattoo Designs ZdjęciaAnioł tatuaż dla mężczyznAnioł tatuaż na plecachanioł tatuaż na żebra

Anioł tatuaż obrazAnioł TatuażeAnioł tatuaże z powrotem

Wzory tatuaży aniołaTatuaże anioła dla mężczyznTatuaże anioła dla mężczyznTatuaże anioła dla mężczyzn wzory i pomysłyTatuaże anioła dla mężczyzn na ramięTatuaże anioła w pamięciZnaczenie tatuaży aniołaTatuaże aniołaAnioł tatuaże na ramieniuAnioł tatuaże na plecachAnioł tatuaże na klatce piersiowejAnioł tatuaże na ramieniuTatuaże AniołaAnioł tatuaże rękawTatuaże Z AniołamiSkrzydła aniołaSkrzydła anioła tatuaż na klatce piersiowejSkrzydła Anioła Tatuaże PięknoTatuaże Skrzydła Anioła dla KobietAnielskie Skrzydła Z SercemTatuaże Skrzydła AniołaTatuaże Skrzydła AniołaTatuaże Skrzydła Anioła Na PlecachTatuaże Skrzydła AniołaTatuaż na ramieniu aniołaTatuaż na ramieniu aniołNiesamowity tatuaż aniołaTatuaże Aniołatatuaż na plecach dla kobietPowrót Tatuaże AniołPiękny tatuaż na plecach aniołaPiękny anioł tatuażNajlepsze tatuaże aniołaTatuaż na klatce piersiowej aniołaKolorowe tatuaże na plecach aniołaKrzyż ze skrzydłami aniołaŚliczne tatuaże anioła dla kobietTatuaż Mrocznego AniołaTatuaże Diabła i AniołaUpadły aniołTatuaż upadłego aniołaLatający anioł tatuażTatuaże z pełnym tyłem aniołówTatuaż na nodze anioła stróżaAnioły Stróże Tatuaże dla mężczyznWzory tatuaży anioła stróżaZnaczenie tatuaży anioła stróżaTatuaż na plecach anioła z kapturemDuże Skrzydła AniołaTatuaż skrzydła anioła na szyiMałe Skrzydła AniołaTatuaż na ramieniu aniołaMałe wzory tatuaży aniołów dla kobietMałe Tatuaże AniołaMałe Tatuaże Anioła StróżaUnikalne pomysły na tatuaż aniołaTatuaże na plecach anioła dla kobietTatuaż Płaczącego AniołaSkrzydlaty Anioł Człowiek TatuażKobieta z męskim aniołem tatuażKobiety Tatuaże miłości dla mężczyznMały upadły anioł

0 47 59 64 65 66 73  78 84 1-anioł-z-czaszkami600_1007 2-Anioł-półrękaw-tatuaż600_1020 3 4-anielskie-skrzydła-wykończony-tatuaż600_900  6-upadłe-skrzydła-anioła600_750 7-upadły-anioł-tatuaż-final600_848 8-anielski-krzyż-skrzydła-tatuaż600_450 10-tatuaze-anioł-i-diabeł600_800 m 13-anioł-demon-tatuaż600_439 14-anioł-maria600_496 15-anielskie skrzydła600_450 16-niestandardowy-anioł-tatuaż600_800   19-nie-wszystkie-anioły600_800 20-krzyż-z-anielskimi-skrzydłami600_638 21-aniołów-na-plecach600_688 22-charlies-angel-finished600_721 Bierka szachowa 23-skrzydłowa 600_400 24-anioł-stróża-tatuaż600_839 25-anioł-tatuaż600_496 27-anioł-i-łuski-tatuaż_500_750  29-początków600_450 30-anioł-śmierci600_800 31-back-angel600_778 32-zawiązany-anioł-wykończony600_628 33-2 miejsce-mrocznego-anioła600_738 34-skrzydła600_450 39-anioł-tatuaż600_900 48-anioł-tatuaż600_450 49-anioł-modlitwa600_1065 50-odpocznij-dobrze-moj-zagubiony-anioł600_399 295101689_3d2d2f13d4 1166154892_Angel_of_Death_Tattoos.jpg Anioł-tatuaż-mężczyźni niesamowity-anioł-tatuaż Anioł_Projekt_01 angel_tattoo_by_jinxiejinx_by_jinxiejinx13-d3fevgu anioł-i-krzyż-tatuaż Anioł-dziewczyna-by-Kat-Von-D Anioł-dziewczyny Anioł Śmierci-Wzory Tatuaży Anioł-zmieniony-tatuaż Anioł-Tatuaż anioł-tatuaż-2 Anioł-tatuaż-3 anioł-tatuaż-12 anioł-tatuaż-21 Anioł-Tatuaż-62 APARAT CYFROWY OLYMPUS Anioł-tatuaż-dla-mężczyzn anioł-tatuaż-men anioł-tatuaż-tempus-fugit anioł-skrzydła-z powrotem-tatuaż-przez-jackie-królik Anioł-Skrzydła-Tatuaże Angel-Wings-Tatuaże-Wzory-dla-Dziewczyn anioł-kobieta-tatuaż anna-anioł-tatuaż czarny-szary-anioł-tatuaż brets-angel-skończony cherubin-tatuaż anioł-śmierci-tatuaż-7 Diabeł i Anioł-Tatuaż Elegancki-Anioł-tatuaż wyobcowana-wróżka-tatuaż Anioł Stróż-Modlitwa-Tatuaż Anioł Stróż-tatuaż Dolna_tatuaż_424 tatuaż na kostce nowoczesny-anioł Pinup-Anioł-Tatuaż modlący się-anioł-tatuaż modlący się-anioł-tatuaż-wzory mały-anielski-skrzydło-tatuaż-na-górnych-plecach tatuaże-anioły-wzory warior-anioł-backpiece

Tatuaże Skrzydła Anioła

88 94 96 107 124 129 139 147 158 168 178 188 198 208 216 226 229 233  244-e1419245373550 248 258 266 276 286 304 306 314 317-e1419245273321 319 333 339 343 344 353 365 382 393  411-e1419245582219 431 441 491 1112 1211 2112 APARAT CYFROWY OLYMPUS skrzydło-tatuaże-kąt skrzydło-tatuaże-fd