210 oszałamiających tatuaży ptaków i ich symboliczne znaczenie

Ptaki zawsze były popularnym elementem tatuaży – nigdy nie wychodzą z mody. Znaczące i eleganckie, pasujące do każdej estetyki, od tradycyjnej po współczesną, projekty ptaków pozostają jednym z najlepszych wyborów do tatuaży.

Niezależnie od tego, czy rozważasz wytatuowanie konkretnego ptaka, na przykład koliber lub kruk, lub po prostu biorąc pod uwagę ogólny tatuaż ptaka, sprawdź poniższą galerię, aby uzyskać wspaniałe projekty. W międzyczasie czytaj dalej, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat symbolicznego i kulturowego znaczenia ptaków w sztuce tatuażu.

Pomysły na tatuaż ptaka siedzącego na gałęzi

Znaczenie kulturowe

Kulturowe znaczenie ptaków jest złożone i różni się znacznie w zależności od kultury i konkretnego gatunku danego ptaka. Jedno jest pewne: ptaki były ważnym elementem mitologicznym, a czasem duchowym w większości, jeśli nie we wszystkich kulturach na całym świecie.

Skrzydlate stworzenia były uważane za wszystko, od posłańców bogów po zwiastunów śmierci. Jeśli masz na myśli konkretnego ptaka do swojego projektu tatuażu i silnie identyfikujesz się z konkretną kulturą lub religią, koniecznie przyjrzyj się odpowiedniej symbolice i znaczeniom. Ogólnie rzecz biorąc, ptaki są postrzegane jako pozytywny symbol, najczęściej reprezentujący wolność, pokój i wyzwolenie.

Znaczenie tatuażu ptaków

Chociaż symbolika ptaków jest skomplikowana, istnieją pewne wartości, które są powszechnie kojarzone przynajmniej z niektórymi gatunkami ptaków. Na przykład:

 • Wolność – Na pewno słyszałeś wyrażenie „wolny jak ptak”. Zdolność ptaka do latania zawsze fascynowała ludzkość i niesie oczywiste skojarzenia z wolnością ciała i ducha. Dla Amerykanów orzeł jest jednym z najważniejszych symboli wolności.
 • Mądrość – Zwłaszcza sowy są często używane jako symbol mądrości i wiedzy. Być może to wyobrażenie o ptakach jako mądrych wynika z faktu, że dosłownie patrzą na świat z lotu ptaka, co sprawia, że ​​myślimy, że widzą, a zatem wszystko wiedzą. Co ciekawe, nie wszystkie kultury postrzegają sowy jako związane z mądrością – na przykład dla większości plemion indiańskich sowy się boją i kojarzą ze śmiercią.
 • Dobroć – W niektórych kulturach i religiach ptaki symbolizować dobroć – sprawiedliwość, empatia, cnota i moralność. W chrześcijaństwie, na przykład, dzięki posiadaniu skrzydeł ptaki są postrzegane jako podobne do aniołów.
 • Piękno – Ten jest dość oczywisty – wiele osób uważa ptaki za piękne i pełne wdzięku stworzenia. Nieuchwytność ptaków dodaje dodatkowego uroku – ptaki to istoty lotne, a możliwość obserwowania jednego z bliska sprawia, że ​​jest to wyjątkowa chwila.
 • Miłość – Niektóre gatunki ptaków są powszechnie kojarzone z miłością – wystarczy pomyśleć o słowie „gołąbki” lub „gniazdo miłości”. Zwłaszcza białe gołębie są postrzegane jako symbol miłości i czystości – do tego stopnia, że ​​ceremonie ślubne czasami wiążą się z wypuszczaniem gołębi. Również łabędzie związane są z pojęciem miłości – szczególnie wierności. Dzieje się tak, ponieważ są przeznaczone do łączenia się w pary na całe życie, co oznacza, że ​​po znalezieniu partnera pozostają razem aż do śmierci.
 • Pokój – Oprócz reprezentowania miłości, gołębie są również postrzegane jako symbol pokoju i ogólnie pacyfizmu. Dotyczy to zarówno kontekstów politycznych, jak i symboliki religijnej.

Pomysły na projekt tatuażu ptaków

Możliwości włączenia ptaka do projektu tatuażu są nieograniczone i zależą zarówno od osobistych preferencji, jak i od znaczenia, jakie ma przekazać tatuaż. Jeśli utkniesz w poszukiwaniu pomysłów, rozważ te:

 • Ptaki na nadgarstku – Uroczą i bardzo popularną opcją jest tatuaż małego ptaka na wewnętrznej stronie nadgarstka. Ponieważ tatuaże ptaków można zmniejszyć do naprawdę niewielkich rozmiarów, możesz mieć nawet kilka ptaków w jednym bardzo małym projekcie. Popularnym wyborem jest stado ptaków w locie, podobnie jak kilka ptaków siedzących na drucie lub gałęzi drzewa.
 • Gołąb – Jak już odkryliśmy, gołębie są symbolem pokoju i miłości. Kojarzy się też z niewinnością i czystością ducha. Jeśli te wartości są czymś, z czym się utożsamiasz, projekt tatuażu z gołębiem może być dla Ciebie idealny.
 • Ptaszek Tweety – Popularna postać Looney Tunes zdobi skórę milionów ludzi na całym świecie w formie tatuażu. Aby uzyskać zabawny, kolorowy projekt, który pokazuje mniej poważną stronę ciebie, Tweety może być opcją.
 • Feniks – Feniks to mityczny ptak, który według legend wielu kultur na całym świecie miał stanąć w płomieniach i narodzić się na nowo z własnych popiołów. Symbol wytrwałości i pokonywania przeszkód, ognisty ptak tworzy wspaniały i znaczący projekt tatuażu.
 • Jaskółka – Jaskółki mają szerokie znaczenie symboliczne, powszechnie postrzegane jako związane z miłością i szczęściem. Nic więc dziwnego, że pasujące tatuaże jaskółki dla par są dość popularne. Historycznie rzecz biorąc, tatuaże jaskółki były projektem wybieranym przez żeglarzy, co wskazuje na ich doświadczenie żeglarskie. Legenda głosi, że dla marynarza każdy tatuaż jaskółki oznaczał przepłynięcie 5000 mil morskich.
 • Koliber – jest tak wiele różnych znaczeń związanych z tym konkretnym gatunkiem ptaka, że ​​kolibry mają w zasadzie swoją własną mitologię. Ogólnie rzecz biorąc, jest powszechnie postrzegany jako pozytywny symbol, często związany z uzdrowieniem, szczęściem i dobrą wiadomością. Przeczytaj ten artykuł aby dowiedzieć się więcej o symbolice i znaczeniach konkretnych kolibrów.
 • Paw – Pawie tatuaże mogą być spektakularne – dzięki kolorystyce ptasich piór i wyjątkowemu wyglądowi. Symbol integralności, odmłodzenia, a nawet nieśmiertelności, paw jest doskonałym wyborem w szczególności do większego projektu.
 • Wrona lub Kruk – Tajemnicze i enigmatyczne obrazy wron i kruka zawsze były popularne w sztuce tatuażu. Kruki często pojawiają się zarówno w stylach tradycyjnych, jak i współczesnych, a gotowe tatuaże często mają ciemny, gotycki klimat.

Z odważnymi skrzydłami leci Znaczenie tatuażu ptakówDwa tatuaże ptakówPlemienne tatuaże ptakówMały papierowy ptak tatuażMały tatuaż z kolibremMałe tatuaże latające ptakiMałe ptaki tatuaże na ramieniu

Małe tatuaże ptaków na kostceMały ptak tatuaż na nadgarstku

Inspiracja do tatuażu Tiny BirdNajmniejszy ptak tatuaż na nadgarstkuTrzy słodkie tatuaże ptakówTrzy tatuaże ptaków na bokuTrzy tatuaże ptakówMałe ptaki miłości z tyłu uchaMały latający ptak tatuaż na ramieniuMały czarny ptak tatuaż z cytatemMały czarny ptak tatuaż na szyi

Opcje rozmieszczania

Spośród wszystkich typowych elementów tatuażu i obrazów, ptaki są jednymi z najbardziej skalowalnych – możesz mieć tatuaż ptaka w dowolnym rozmiarze, od kilku milimetrów po całe plecy. Popularne miejsca docelowe to:

 • Plecy – Tył to oczywisty wybór w przypadku największych i najbardziej skomplikowanych projektów, takich jak na przykład odważny tatuaż feniksa lub obraz z kilkoma ptakami w locie. Oczywiście nie musisz wykorzystywać całego obszaru – mniejszy tatuaż na górnej lub dolnej części pleców też może wyglądać super.
 • cielęta – Cielęta doskonale nadają się do konstrukcji wydłużonych w pionie, takich jak jeden duży ptak w pozycji przysiadu lub kilka ptaków w locie. Stosunkowo łatwe do zakrycia w razie potrzeby ubraniem.
 • Klatka piersiowa – Dużą popularnością cieszą się również tatuaże ptaków na klatce piersiowej, a ten obszar może doskonale sprawdzać się zarówno w przypadku małych, jak i dużych tatuaży. Rozważ mały wzór poniżej obojczyka lub większy na dolnej części klatki piersiowej.
 • Nadgarstek – Małe, całkowicie czarne tatuaże z motywem ptaków na nadgarstku są obecnie szczytem mody i zobaczysz wiele przykładów tego typu projektów. Subtelne i eleganckie, są również idealnym wyborem na Twój pierwszy tatuaż.

Ostatnie słowa

Ptaki fascynowały ludzkość od niepamiętnych czasów – zarówno swoim pięknem, jak i niesamowitą zdolnością do latania. Nic dziwnego, że tak bardzo odgrywają one rolę w sztuce tatuażu, zwłaszcza biorąc pod uwagę wszystkie inne zalety projektów ptaków – szeroką gamę opcji estetycznych i znaczeń symbolicznych, skalowalność i uniwersalność.

Jeśli nadal nie masz pewności, na jaki pomysł się wybrać, sprawdź poniższą galerię. Aby uzyskać więcej informacji i zdjęć konkretnych rodzajów tatuaży ptaków, spójrz na nasze inne posty. Zapewniamy, że niezależnie od rodzaju tatuażu ptaka, który wybierzesz, będzie on świetnie wyglądający, znaczący i ponadczasowy.

Mały ptak tatuaż na ramieniuMały ptak tatuaż na podbrzuszuŚliczny mały tatuaż na stopę ptakaSeksowne tatuaże ptakówTatuaż RudzikaCytat Ptak TatuażeŁadne ptaki tatuaże na ramieniuNiech to będzie mały ptak na stopie tatuażRóżowe tatuaże ptaków flamingów z gwiazdamiIdealny mały ptak tatuaż na ramieniuinspiracja tatuażem rajskiego ptakaTatuaż pięć małych czarnych latających ptakówsowa ptak tatuaż na stopieTatuaże z ruchomymi ptakamiNajpiękniejsze tatuaże czarnego ptakaTatuaże z ptakami na dolnym ramieniuPiękne tatuaże z plecami ptakówTatuaże Lovebird na plecachGołąbki Tatuaże na nadgarstku

Tatuaż gołąbków na nadgarstkuGołąbki lecące w kierunku tatuażu sercaMały ptak tatuaż na nadgarstkuDarmowe tatuaże ptakówTatuaże na nogachLatający wewnątrz klatki Tatuaż ptakaTatuaże z latającymi ptakami na szyiTatuaże z latającymi ptakami na dłoniTatuaże z latającymi ptakami na ramieniuTatuaże z latającymi ptakami dla pańLatający ptak tatuaż na górnej części plecówFly Bird Tatuaże na ramieniuMały czarny ptak tatuaż na palecZnaczenie tatuażu ptaków rodzinnychZnikające tatuaże ptaków na plecachDodatkowe małe tatuaże ptaków na nadgarstkuDelikatne linie na tatuażach ptakówTatuaże z mniszkiem lekarskimTatuaże z mniszkiem lekarskim i ptakamiSłodki ptak tatuaż niosący sercePółksiężyc z tatuażem Little BirdKolorowe pomysły na tatuaż z ptakami sowyKolorowe pióra i tatuaże ptakówKolorowe pióro wykonane z tatuażu ptakaKolorowe tatuaże ptaków na ramieniuPomysły na kolorowe ptaki na plecachKolorowe ptaki tatuaże na ramieniuKlatkowe serce z tatuażem ptakaPomysły na tatuaż z niebieskim ptakiemCzarne ptaki miłości na górnej części plecówProjekt tatuażu czarnego ptakaTatuaż ptaka z cytatem, aby być lepszym jaTatuaże z ptakami z drzewem i pomarańczowymi kwiatamiTatuaże z ptakami na prawym górnym plecach dla kobietTrzy tatuaże ptaków na klatce piersiowejTatuaże ptaków na gałęzi drzewaTatuaże z ptakami na kostcePomysły na tatuaż ptaka siedzącego na gałęziTatuaże z ptakami za uchemTatuaże ptaków wokół ramienia dla mężczyznTatuaż ptaka na kciukuTatuaż ptaka na klatce piersiowejWzory tatuaży dla ptakówProjekt tatuażu ptakówPtaki tatuaż na górnej klatce piersiowej dla kobietPomysły na tatuaż ptakówPtak odlatujący z gałęzi TatuażeTatuaż klatki dla ptakówTatuaże na nadgarstku BestfriendPomysły na tatuaż Bestfriend BirdTatuaż na palec z dwoma małymi ptakamiPiękne Tatuaże ze skrzydłami ptakówPiękne ptaki z kursywą miłościTatuaż ptaka na plażyZawsze Infinity Birds TattooTatuaż na plecach ptaka z drzewem i cytatami

1 ptak-tatuaż 2 ptak-tatuaż 3 ptak-tatuaż tatuaż 4-ptak 5-ptak-tatuaż 9-ptaków-tatuaż 10 ptaków-tatuaż 8-ptaków-tatuaż 7-ptaków-tatuaż 6-ptaszek-tatuaż 11-ptak-tatuaż 12-ptaków-tatuaż 13-ptaków-tatuaż tatuaż na 14 ptaków 15-ptaków-tatuaż 18-ptaków-tatuaż  17-ptaków-tatuaż 16-ptaków-tatuaż 20-ptaków-tatuaż 21-ptaków-tatuaż 22-ptak-tatuaż 23-ptaki-tatuaż  27-ptaków-tatuaż 26-ptaków-tatuaż 25-ptaków-tatuaż 24-ptak-tatuaż 28-ptaków-tatuaż 29-ptaków-tatuaż 31-ptaków-tatuaż  33-ptaki-tatuaż 38-ptaków-tatuaż  36-ptaków-tatuaż 35-ptaszek-tatuaż 34-ptaki-tatuaż tatuaże-ptaki-19 39-ptaków-tatuaż 40-ptaków-tatuaż tatuaże-ptaki-18 tatuaże-ptaki-17 tatuaże-ptaki-11 tatuaże-ptaki-12 tatuaże-ptaki-13 tatuaże-ptaki-14 tatuaże-ptaki-15  tatuaże-ptaki-9 tatuaże-ptaki-8 tatuaże-ptaki-7 tatuaże-ptaki-6 tatuaże-ptaki-1 tatuaże-ptaki-2 tatuaże-ptaki-3 tatuaże-ptaki-4 tatuaże-ptaki-5 47-ptaków-tatuaż 48-ptaków-tatuaż-512x1024 49-ptaków-tatuaż 50-ptaków-tatuaż tatuaże-ptaki-1 46-ptaków-tatuaż 45-ptak-tatuaż-562x1024  43-ptak-tatuaż 42-ptaszek-tatuaż tatuaże-ptaki-28 tatuaże-ptaki-29  41-ptaków-tatuaż

Published
Categorized as Tatuaż