224 najbardziej atrakcyjne małe tatuaże kwiatowe wszechczasów

W tym artykule szczegółowo przyjrzymy się znaczeniom i pomysłom na tatuaże kwiatowe.

kolorowy kwiatowy tatuaż na ramieniu

Znaczące i atrakcyjne wizualnie tatuaże kwiatowe są wszechstronne pod każdym względem, od rozmiaru po styl i znaczenie.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o symbolice kwiatów i kwiecistych wzorach tatuaży.

czarny kwiat tatuaż na ramieniu

Znaczenie tatuaży kwiatowych

Jednym z najbardziej atrakcyjnych aspektów tatuaży kwiatowych jest szereg znaczeń symbolicznych związanych z różnymi rodzajami kwiatów.

Istnieje długa historia używania kwiatów do komunikowania się i wyrażania ukrytych znaczeń. Jest to znane jako Język Kwiatów lub floriografia.

Floriografia stała się szczególnie popularna w wiktoriańskiej Anglii. Być może słyszeliście o skomplikowanych, złożonych wiadomościach przekazywanych za pośrednictwem bukietu kwiatów.

Każdy kwiat ma bardzo konkretne znaczenie na własną rękę. Ponadto użyte kolory i inne kwiaty w bukiecie mogą zmienić znaczenie.

Nawet dzisiaj wielu kwiaciarni posługuje się Językiem Kwiatów. Możesz nawet z niego korzystać, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Na przykład wszyscy instynktownie łączymy bukiet czerwonych róż z romantyczną okazją.

Podobnie kwiaty w tatuażach często mają również znaczenie symboliczne. Przejdźmy dalej i spójrzmy na znaczenie kwiatów w szczególności tatuaży.

Tatuaż 3D-róża

Popularne tatuaże kwiatowe

Chociaż wszystkie motywy kwiatowe wyglądają świetnie, różne tatuaże kwiatowe będą miały inne znaczenie symboliczne. Poniżej znajdziesz przegląd popularnych tatuaży kwiatowych i ich znaczenia.

Wiele z tych wzorów ma swoje dedykowane artykuły, więc nie zapomnij ich sprawdzić, jeśli interesuje Cię konkretny kwiat!

Róża

Nie ma lepszego miejsca na rozpoczęcie niż róże, najpopularniejszy ze wszystkich kwiatów w tatuażach.

Róże mają wiele znaczeń. Po pierwsze, jak większość ludzi już wie, symbolizują romantyczna miłość.

Po drugie, oznaczają tajniki. W starożytnym Rzymie róże w pokoju lub na drzwiach wskazywały na prywatną rozmowę odbywającą się w środku.

Wreszcie róża oznacza saldo. To znaczenie wynika z symetrycznego kształtu róży.

9-kwiat-tatuaż1

Kolor róży jest ważnym czynnikiem określającym jej znaczenie. Na przykład:

 • Czerwone róże symbolizują romantyczną miłość, odwagę i szacunek. Tatuaż z czerwoną różą może oznaczać, że jesteś romantykiem, ale może też być odzwierciedleniem Twojej siły i odwagi.
 • Białe róże symbolizują niewinność, czystość i pokorę. Tatuaż z białej róży często oznacza wiarę, choć czasami jest też hołdem złożonym utraconej ukochanej osobie. Białe róże to tradycyjny wybór kwiatów na pogrzeby młodych ludzi.
 • Żółte róże symbolizują przyjaźń, lojalność i nieromantyczną miłość. W związku z tym tworzą świetne pasujące tatuaże przyjaźni.
 • Czarne róże symbolizują tajemnicę, śmierć i czarną magię. W tatuażach tworzą poczucie mistycyzmu, fantazji i niezbadania. Czarne róże nie występują naturalnie w przyrodzie, więc reprezentują wszystko, co nadprzyrodzone. Podobnie niebieskie róże również symbolizują tajemnicę i magię.

Różowe lub pomarańczowe róże pojawiają się rzadziej w tatuażach, chociaż mają określone znaczenie. Różowe róże oznaczają wdzięczność i uznanie, a pomarańczowe – entuzjazm i pożądanie.

Oczywiście wiele osób robi tatuaże z różami wyłącznie dla efektu estetycznego – i nie ma w tym absolutnie nic złego! Nie pozwól, aby zniechęciły Cię żadne negatywne lub niepożądane symboliczne znaczenia. Te kwiaty tworzą niesamowicie wyglądające tatuaże.

Lotos

Większość z nas kojarzy kwiat lotosu z duchowością, a konkretnie z buddyzmem i hinduizmem.

Sam Budda według mitu narodził się z białego lotosu. Co więcej, osiem płatków kwiatu reprezentuje Ośmioraką Ścieżkę – duchową drogę ku wyzwoleniu z niekończących się odrodzenia.

Tymczasem w hinduizmie kwiaty lotosu symbolizują czystość i boskie piękno, a także duchowe przebudzenie.

wzory tatuaży kwiatowych (73)

Idea lotosu reprezentującego odrodzenie i czystość sięga tysięcy lat. Nawet starożytni Egipcjanie postrzegali kwiat jako symbol nowych początków i reinkarnacji.

Dlatego tatuaż z kwiatu lotosu jest najczęściej duchowym symbolem. Nie musi to oczywiście oznaczać przynależności do określonego ruchu religijnego – może to po prostu oznaczać, że idea duchowości jest dla Ciebie ważna.

Wiele osób rozumie, że tatuaże z lotosu oznaczają ogólnie pojęcie śmiertelności, a nie odrodzenia. Tatuaż lotosu może przypominać o naszym ograniczonym czasie i znaczeniu prowadzenia satysfakcjonującego życia.

Kwiat Wiśni

Ogólnie rzecz biorąc, kwiaty wiśni symbolizują wiosnę, odnowę i nietrwałość życia. Kwiaty kwitną tylko przez bardzo krótki czas każdego roku, więc często symbolizują ulotne chwile i uważność.

Najczęściej kojarzone z Azją, kwiaty wiśni często pojawiają się w tatuażach w stylu chińskim i japońskim.

cb_dongkyuleeQ-tattoosFYinktoronto

Co ciekawe, w Japonii te kwiaty symbolizują więcej niż piękno i nietrwałość. Byli też ściśle związani z tradycjami samurajskimi.

Pień wiśni jest mocny i mocny, a kwiaty niezwykle delikatne. Samuraj postrzegali to zestawienie jako odzwierciedlenie własnych wartości: siły i odwagi połączonej ze szlachetną uważnością.

Podobnie samobójcy z II wojny światowej, znani jako Kamikaze, również używali kwiatu wiśni jako swojego symbolu.

Jak więc widać, tatuaże z kwiatami wiśni mają zatem całą gamę znaczeń. Niezależnie od tego, czy wskazują na odwagę i poświęcenie, czy piękno i czystość, głównym tematem jest uważność i dbanie o teraźniejszość.

Lilia

Jak większość innych kwiatów, symbolika tatuaży z liliami jest dość złożona.

Ogólnie lilie reprezentują czystość i odnowę, a także kobiecość i macierzyństwo.

Różowe lilie czasami oznaczają ambicję i dobrobyt, żółte – uzdrowienie i zdrowie, a czerwone – pasję i romans.

wzory tatuaży kwiatowych (7)

Ponadto lilie są częstym wyborem tatuażu upamiętniającego utraconą ukochaną osobę. Są tradycyjnym kwiatem pogrzebowym, dawanym rodzinom w żałobie.

Mimo to lilie są bardzo wyjątkowymi i imponującymi kwiatami. W związku z tym mogą tworzyć wspaniałe przedmioty do sztuki tatuażu bez zamierzonego głębszego znaczenia.

Słonecznik

Wzorując się na mitologii greckiej, słoneczniki symbolizują lojalność i uwielbienie. Są także kwiatem szczęścia i przyjaźni.

wzory tatuaży kwiatowych (55)

W Chinach słoneczniki kojarzą się ze szczęściem i długim, szczęśliwym życiem. Podobnie kultury rdzennych Amerykanów postrzegały je jako symbole żniw i zaopatrzenia.

Słoneczniki w tatuażach to zazwyczaj element czysto estetyczny – kwiat ma oryginalny wygląd i nie był nadmiernie eksploatowany w sztuce tatuażu. Mogą jednak reprezentować przyjaźń i szczęście.

Poślubnik

Hibiskus jest jednym z najbardziej wszechstronnych symboli tatuażu o wielu znaczeniach.

Tatuaże z hibiskusa mogą oznaczać piękno, wyrafinowanie, miłość i odwagę, ale także zupełnie inne koncepcje, takie jak śmiertelność. Dokładne znaczenia zwykle zależą od kontekstu kulturowego.

Kolor kwiatu hibiskusa w tatuażu również może mieć wpływ na wynikowe znaczenie. Na przykład czerwone kwiaty hibiskusa oznaczają miłość, żółte – przyjaźń, fioletowe – bogactwo, a białe – oświecenie.

Stokrotka

Stokrotki to kolejny ulubiony kwiatowy tatuaż.

Wspólna stokrotka ma białe płatki i żółty środek. Większa, kolorowa wersja znana jest jako stokrotka gerbera (lub gerber). Gerbera jest bardziej popularnym wyborem do tatuaży, prawdopodobnie dlatego, że wygląda bardziej efektownie i ciekawiej w pełnym kolorze.

Kluczowe znaczenia tatuaży stokrotek to:

 • Piękno
 • Czystość i niewinność
 • Nowe początki
 • Prawdziwa miłość
 • Transformacja

Tatuaże stokrotek czasami zawierają łańcuchy stokrotek – ciąg powiązanych ze sobą stokrotek. Takie sznurki tradycyjnie podarowali średniowiecznym rycerzom ich bliscy, jako symbol ochrony.

W dzisiejszych czasach łańcuszki ze stokrotek są świetnymi tatuażami na opaskę lub bransoletkę.

Polne kwiaty

Są to rośliny, które rosną dziko, a nie są hodowane celowo. Zioła, takie jak rozmaryn i oregano, polne kwiaty, takie jak maki i bratki, to przykłady dzikich kwiatów.

wzory tatuaży kwiatowych (30)

Ogólne znaczenie tatuażu z dzikiego kwiatu to wolność. Czasami używamy słowa „dziki kwiat”, aby opisać wolnego duchem, niezależnego myśliciela.

Dlatego tatuaże z dzikimi kwiatami są często znakiem ludzi, którzy myślą poza głównym nurtem i uważają się w pewien sposób za innych.

Konkretny polne kwiaty też mają swoje znaczenie. Na przykład szałwia symbolizuje nieśmiertelność, rumianek – cierpliwość, a lawenda – cnotę.

Inne kwiaty

Chociaż powyższe są zdecydowanie najpopularniejszym wyborem dla tatuaży, istnieje wiele innych kwiatów do wyboru. Na przykład:

 • Tulipany – jako pierwsze kwiaty kwitnące wiosną, tulipany w tatuażach często reprezentują odrodzenie. Tatuaże tulipanów mogą również oznaczać prawdziwą miłość, szczególnie jeśli kwiaty są czerwone. Ponadto fioletowe tulipany symbolizują królewskość, białe – przebaczenie, a żółte – radość.
 • Chryzantemy – te kwiaty mają wiele znaczeń, czasem sprzecznych. W wielu krajach Europy chryzantemy zarezerwowane są na pogrzeby i czas żałoby. Tymczasem w Japonii chryzantemy symbolizują długowieczność, szczęście i dobrą wolę. Są także symbolami jesieni, kraju i cesarza.

  F 16

 • Storczyki – podobnie jak wiele innych kwiatów storczyki symbolizują przede wszystkim miłość, piękno, luksus i siłę.
 • Fiołki – dla tak małych kwiatów fiołki mają naprawdę wielkie znaczenie. Fioletowe tatuaże mogą symbolizować skromność, lojalność, prawdę i duchową mądrość. W czasach wiktoriańskich fiołków używano również jako tajny kod reprezentujący homoseksualizm kobiet.
 • Irysy – tatuaże tęczówki mogą symbolizować wiarę, nadzieję, odwagę, mądrość i podziw. Białe irysy są często używane w bukietach ślubnych, więc w tatuażach mogą być upamiętnieniem dnia ślubu danej osoby.
 • Piwonie – W Chinach piwonie symbolizują królewskość i cnotę. Tymczasem w japońskich tatuażach piwonie reprezentują wesołą, lekkomyślną postawę. Inne znaczenia tego kwiatu to dobrobyt, szczęście i honor.
 • Niezapominajki – małe niebieskie kwiatki to symbole wiecznej miłości i uczucia. W związku z tym tworzą świetne pasujące tatuaże zarówno dla par, jak i przyjaciół. W tatuażach mogą również symbolizować pamięć, lojalność i obietnice.

Rodzaje tatuaży kwiatowych

Teraz, gdy znamy symboliczne znaczenie popularnych kwiatów, przyjrzyjmy się stylom i wzorom tatuaży do rozważenia.

W końcu termin „kwiatowy tatuaż” jest niezwykle szeroki i obejmuje wszystkie rozmiary i style wzorów. Jeśli myślisz o zrobieniu tatuażu kwiatowego, możesz użyć jednego z poniższych typów jako punktu wyjścia.

Tradycyjne kwiatowe tatuaże

Tradycyjne (lub oldschoolowe) tatuaże zwykle mają czarny kontur wypełniony żywymi kolorami. Ponieważ ten styl nie używa zbyt wielu cieni, powstałe projekty są trochę podobne do kreskówek.

Styl jest absolutną podstawą sztuki tatuażu, będąc najpopularniejszym wyglądem tatuażu przez większość historii tatuażu, szczególnie na Zachodzie.

flory tatuaże

Klasyczne i ponadczasowe, tradycyjne wzory tatuaży kwiatowych zwykle obejmują czerwoną różę. Chryzantemy i lilie są również popularnymi wyborami.

Chińskie tatuaże kwiatowe

Ten rodzaj tatuażu kwiatowego inspirowany jest tradycyjną sztuką chińską. Często zawiera delikatnie odmalowane gałązki wiśni, podobne do tych na obrazach.

chiński tatuaż na plecach

Pisanie chińskimi znakami często towarzyszy kwiatom, aby podkreślić hołd dla chińskiej kultury, który reprezentuje tatuaż.

Japońskie tatuaże kwiatowe

Japoński styl tatuowania jest zdecydowanie jednym z najbardziej charakterystycznych. Japońskie tatuaże charakteryzują się dużymi rozmiarami, żywymi kolorami i złożonymi obrazami.

Japoński tatuaż

Tak się składa, że ​​kwiaty są często kluczową częścią tych projektów.

Najczęściej pojawiają się kwiaty wiśni, często niesione przez wiatr lub wodę. Są narodowym kwiatem Japonii i symbolizują życie oraz pojęcie śmiertelności.

japoński tatuaż na plecach

Jak wspomniano powyżej, piwonie i chryzantemy mają również szczególne znaczenie w kulturze japońskiej.

Męski kwiatowy tatuaż

Chociaż kwiaty często kojarzą się z kobiecością, istnieje wiele opcji na męskie kwiatowe tatuaże.

Szczególnie popularne wśród mężczyzn są tatuaże z japońskich kwiatów. Ten styl zawiera obrazy samurajów, fantastyczne stworzenia, takie jak smoki, oraz elementy naturalne, takie jak zwierzęta i fale oceanu.

japoński tatuaż na ramię

Róże to kolejny popularny wybór dla mężczyzn. Różane tatuaże, zarówno w tradycyjnym, jak i bardziej realistycznym stylu, to klasyczne wzory, które pasują do każdej płci.

męski tatuaż z różą

męski tatuaż z różą

Kwiat ostrokrzewu tatuaż

Wszyscy znamy gałązki ostrokrzewu jako symbole Bożego Narodzenia. Jednak nie wszyscy wiedzą, że ta roślina również produkuje kwiaty.

Kwiaty ostrokrzewu są niezwykłe, ponieważ mają tylko cztery płatki. Są to małe, biało-różowe kwiaty.

Tatuaż z kwiatem ostrokrzewu może mieć ciekawe znaczenie symboliczne. Kwiaty ostrokrzewu są ładne i delikatne, a liście kolczaste i ostre.

Tworzy to interesujący kontrast, ze znaczeniami dwoistości i złożoności natury.

tatuaż z ostrokrzewem

Tatuaże z dzikimi kwiatami

Jeśli śledzisz trendy tatuaży kwiatowych w Internecie, z pewnością zauważyłeś, że tatuaże z dzikimi kwiatami, zwykle w czarnym tuszu, należą do najnowszych trendów.

Tatuaże z kwiatów w tym stylu różnią się od większości innych wzorów kwiatowych tym, że zazwyczaj zawierają łodygi roślin.

Utalentowany ukraiński artysta tworzy wspaniałe kwiatowe tatuaże

Tatuaże róży lub lilii pokazują tylko najbardziej atrakcyjną część – kwiat. Tymczasem wzory Wildflower często pokazują całą roślinę.

Pomaga to zidentyfikować rośliny jako dzikie kwiaty, a także stworzyć wydłużony wzór, który dobrze pasuje do każdej części ciała – szczególnie wzdłuż ramion lub z boku żeber.

Wiele z tych projektów przypomina rysunki z przewodnika botanicznego. Składają się głównie z czarnych konturów, używają bardzo cienkich linii, aby uzyskać elegancki i delikatny efekt.

Utalentowany ukraiński artysta tworzy wspaniałe kwiatowe tatuaże

Dodanie kolorów do projektu sprawi, że tatuaż będzie bardziej żywy, bardziej zauważalny, zmieniając styl ze współczesnego na tradycyjny.

flory tatuaże

Wzory Wildflower są szczególnie popularne wśród kobiet. Tworzą delikatne, minimalistyczne tatuaże podkreślające konwencjonalną kobiecość.

Delikatne kwiatowe tatuaże

Polne kwiaty, kwiaty wiśni i inne lekko renderowane wzory tworzą idealne, delikatne tatuaże.

Aby nadać projektom jaśniejszy wygląd, rozważ wybór tatuażu tylko do konturów z cienkimi liniami.

Utalentowany ukraiński artysta tworzy wspaniałe kwiatowe tatuaże

W przypadku kolorowych tatuaży delikatny styl można zachować, stosując styl akwareli. Tatuaże akwarelowe używają delikatnej kolorystyki, która naśladuje wygląd akwareli.

Styl akwareli idealnie pasuje do kwiatowych tatuaży. Kwiaty są popularnymi tematami w akwareli, więc istnieje wiele inspiracji dla wzorów tatuaży.

Delikatne kolory z dużą ilością jasnych obszarów sprawią, że tatuaż będzie wydawał się lekki i delikatny, nawet przy dość dużym wzorze. Róże, jasnoniebieskie i fiolety to spokojne, delikatne kolory, które bardzo dobrze pasują do tego rodzaju tatuaży.

Do oprawienia kwiatu można wykorzystać figury geometryczne i wzory w kropki. Jeśli pomiędzy poszczególnymi elementami zostanie pozostawiona wystarczająca przestrzeń, projekt nie ulegnie pogorszeniu dzięki temu dodatkowi.

Małe tatuaże kwiatowe

Oczywistym wyborem przy poszukiwaniu małych tatuaży kwiatowych jest wybór jednego kwiatka. Zacznij od rozważenia małych kwiatów, takich jak stokrotki, kwiaty wiśni i niezapominajki.

Zamiast próbować zmniejszać duży kwiat (jak róża lub chryzantema), na początek łatwiej będzie wybrać prosty kwiat. Jest to szczególnie ważne, ponieważ kwiaty z dużą ilością szczegółów nie będą wyglądać tak dobrze, jeśli wzór będzie za mały.

wzory tatuaży kwiatowych (87)

Na przykład, aby poprawnie wyrenderować różę, potrzebujesz przynajmniej średniej ilości miejsca. W przeciwnym razie szczegóły zostaną utracone, gdy obraz zostanie zmniejszony.

Tymczasem małe, podstawowe kwiaty tworzą tatuaże, które mogą być naprawdę małe i wymagają mniej niż pół cala przestrzeni. Dzięki odpowiedniemu projektowi mały kwiatowy tatuaż może nawet zmieścić się na palcu.

Proste tatuaże kwiatowe mogą obejmować tylko kwiat lub łodygę z pojedynczym kwiatem.

Tatuaże z dużymi kwiatami

Z kolei duże tatuaże wymagają rozległych projektów, które obejmują duże kwiaty lub złożone kompozycje.

Róże, bukiety, chryzantemy i lilie doskonale nadają się na duże tatuaże, takie jak rękawy i plecy.

wzory tatuaży kwiatowych (18)

Przy średnich i dużych tatuażach możesz zacząć rozważać dodanie większego realizmu do projektu. Większa powierzchnia oznacza, że ​​Twoi tatuatorzy mogą dokładniej oddać więcej szczegółów.

Kwiatowe tatuaże 3D są szczególnie efektownymi przykładami realistycznych projektów, dążących do pełnego fotorealizmu.

kwiatowe wzory tatuaży (45)

Ostatnie słowa

Mamy nadzieję, że masz teraz wszystkie informacje potrzebne do podjęcia świadomej decyzji o następnym tatuażu.

A teraz, po inspirację wizualną: przeglądaj naszą galerię znaczących tatuaży kwiatowych!

flory tatuażeflory tatuażeflory tatuażeflory tatuażeflory tatuażeflory tatuażeflory tatuaże (3)flory tatuaże (4)flory tatuaże (5)tatuaże flory (1)flory tatuaże (2)flory tatuażeflory tatuażeflory tatuażeflory tatuażeflory tatuażeflory tatuażeflory tatuażeflory tatuażeflory tatuaże

Utalentowany ukraiński artysta tworzy wspaniałe kwiatowe tatuażeUtalentowany ukraiński artysta tworzy wspaniałe kwiatowe tatuażeUtalentowany ukraiński artysta tworzy wspaniałe kwiatowe tatuażeUtalentowany ukraiński artysta tworzy wspaniałe kwiatowe tatuażeUtalentowany ukraiński artysta tworzy wspaniałe kwiatowe tatuażeUtalentowany ukraiński artysta tworzy wspaniałe kwiatowe tatuażeUtalentowany ukraiński artysta tworzy wspaniałe kwiatowe tatuażeUtalentowany ukraiński artysta tworzy wspaniałe kwiatowe tatuażeUtalentowany ukraiński artysta tworzy wspaniałe kwiatowe tatuażeUtalentowany ukraiński artysta tworzy wspaniałe kwiatowe tatuażeUtalentowany ukraiński artysta tworzy wspaniałe kwiatowe tatuażeUtalentowany ukraiński artysta tworzy wspaniałe kwiatowe tatuażeUtalentowany ukraiński artysta tworzy wspaniałe kwiatowe tatuażeUtalentowany ukraiński artysta tworzy wspaniałe kwiatowe tatuażeUtalentowany ukraiński artysta tworzy wspaniałe kwiatowe tatuażeUtalentowany ukraiński artysta tworzy wspaniałe kwiatowe tatuażeUtalentowany ukraiński artysta tworzy wspaniałe kwiatowe tatuażeUtalentowany ukraiński artysta tworzy wspaniałe kwiatowe tatuażeUtalentowany ukraiński artysta tworzy wspaniałe kwiatowe tatuaże

flory tatuażeflory tatuażeflory tatuażeflory tatuażeflory tatuażeflory tatuażeflory tatuażeflory tatuażeflory tatuażeflory tatuażeflory tatuaże1-kwiat-tatuaż12-kwiat-tatuaż1Tatuaż 3D-różaKwiat-tatuaż14-kwiat-tatuaż18-kwiat-tatuaż15-kwiat-tatuaż16-kwiat-tatuaż110-kwiat-tatuaż1-595x140011-kwiat-tatuaż113-kwiat-tatuaż114-kwiat-tatuaż119-kwiat-tatuaż12-kwiatowy tatuaż1orchid_dongkyuleepiwoniakwiatowe wzory tatuaży (1)wzory tatuaży kwiatowych (2)wzory tatuaży kwiatowych (3)

wzory tatuaży kwiatowych (5)kwiatowe wzory tatuaży (6)kwiatowe wzory tatuaży (8)wzory tatuaży kwiatowych (9)wzory tatuaży kwiatowych (10)kwiatowe wzory tatuaży (11)wzory tatuaży kwiatowych (12)kwiatowe wzory tatuaży (13)

wzory tatuaży kwiatowych (16)wzory tatuaży kwiatowych (17)wzory tatuaży kwiatowych (19)kwiatowe wzory tatuaży (20)

wzory tatuaży kwiatowych (22)wzory tatuaży kwiatowych (23)Kwiat Wiśniwzory tatuaży kwiatowych (25)

wzory tatuaży kwiatowych (28)wzory tatuaży kwiatowych (29)wzory tatuaży kwiatowych (31)wzory tatuaży kwiatowych (32)wzory tatuaży kwiatowych (33)wzory tatuaży kwiatowych (34)

wzory tatuaży kwiatowych (37)wzory tatuaży kwiatowych (38)?????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????? ????????????????????wzory tatuaży kwiatowych (40)wzory tatuaży kwiatowych (41)

wzory tatuaży kwiatowych (43)kwiatowe wzory tatuaży (44)

wzory tatuaży kwiatowych (48)wzory tatuaży kwiatowych (49)

wzory tatuaży kwiatowych (52)wzory tatuaży kwiatowych (53)kwiatowe wzory tatuaży (54)

wzory tatuaży kwiatowych (58)wzory tatuaży kwiatowych (59)wzory tatuaży kwiatowych (60)

wzory tatuaży kwiatowych (62)wzory tatuaży kwiatowych (63)wzory tatuaży kwiatowych (64)wzory tatuaży kwiatowych (65)

wzory tatuaży kwiatowych (67)wzory tatuaży kwiatowych (68)wzory tatuaży kwiatowych (69)wzory tatuaży kwiatowych (70)kwiatowe wzory tatuaży (71)wzory tatuaży kwiatowych (72)wzory tatuaży kwiatowych (74)wzory tatuaży kwiatowych (75)Przetwarzane za pomocą VSCO z ustawieniem b1wzory tatuaży kwiatowych (77)kwiatowe wzory tatuaży (78)wzory tatuaży kwiatowych (79)wzory tatuaży kwiatowych (80)wzory tatuaży kwiatowych (81)Przetwarzane za pomocą VSCO z ustawieniem f2wzory tatuaży kwiatowych (84)wzory tatuaży kwiatowych (85)wzory tatuaży kwiatowych (86)Przetwarzane za pomocą VSCOcam z ustawieniem a6wzory tatuaży kwiatowych (89)

kwiatowe wzory tatuaży (91)

1-kwiat-tatuaż1 2-kwiat-tatuaż1  Kwiat-tatuaż1 4-kwiat-tatuaż1 9-kwiat-tatuaż1 8-kwiat-tatuaż1 7-kwiat-tatuaż1 5-kwiat-tatuaż1 6-kwiat-tatuaż1  11-kwiat-tatuaż1 13-kwiat-tatuaż1 14-kwiat-tatuaż1 19-kwiat-tatuaż 12-kwiatowy tatuaż1  orchid_dongkyulee piwonia piwonia3jessilawson 17-kwiat-tatuaż1 16-kwiat-tatuaż1 15-kwiat-tatuaż1 kwiat-tatuaż (1) 18-kwiat-tatuaż1 20-kwiat-tatuaż 21-kwiat-tatuaż 22-kwiat-tatuaż 25-kwiat-tatuaż 31-kwiat-tatuaż 24-kwiat-tatuaż kwiatowy-tatuaż 23-kwiat-tatuaż 30-kwiat-tatuaż 29-kwiat-tatuaż 28-kwiat-tatuaż 27-kwiat-tatuaż 26-kwiat-tatuaż 32-kwiat-tatuaż 33-kwiat-tatuaż f19 34-kwiat-tatuaż 35-kwiat-tatuaż  39-kwiat-tatuaż-600x494 38-kwiat-tatuaż 37-kwiat-tatuaż 36-kwiat-tatuaż f15 f14onizuka  f11 f6zhangpo chryzantema_oleg ciesz się małymi rzeczami f2 f3 f5matteopaskwalina catalayaorchid  56-kwiat-tatuaż1 55-kwiat-tatuaż1 42-kwiat-tatuaż 41-kwiat-tatuaż 40-kwiat-tatuaż 53-kwiat-tatuaż1 54-kwiat-tatuaż1 52-kwiat-tatuaż1 51-kwiat-tatuaż1 50-kwiat-tatuaż1 49-kwiat-tatuaż1 48-kwiat-tatuaż1 43-kwiat-tatuaż 44-kwiat-tatuaż 45-kwiat-tatuaż2 46-kwiat-tatuaż1 47-kwiat-tatuaż2