250 pięknych wzorów tatuaży z rybami koi i ich znaczeń

Jeśli szukasz pomysłów na następny projekt tatuażu lub po prostu przeglądasz portfolio artystów tatuażu, z pewnością natkniesz się na zdjęcia tatuaży z rybami koi.

Popularny wybór zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, wzory koi stały się głównym trendem w tatuażach kilka lat temu i od tego czasu pozostają bardzo popularne.

tatuaż ryb koi

Być może zastanawiasz się, dlaczego ktoś miałby zrobić sobie tatuaż z rybą – poza tym wygląda niesamowicie (nie, żeby to nie był wystarczający powód!).

W rzeczywistości ryby koi mają duże znaczenie kulturowe, szczególnie w Japonii i Chinach, oraz szereg znaczeń symbolicznych – co czyni je interesującym, wielowarstwowym i wysoce konfigurowalnym wyborem do tatuażu.

Kulturowe znaczenie ryb koi

Koi są spokrewnione z karpem – pospolitą rybą słodkowodną. Karpie zostały pierwotnie przywiezione do Japonii i udomowione jako źródło pożywienia, ale później zostały wyhodowane ze względu na ich estetyczny wygląd – w końcu dały 24 odmiany różnokolorowych koi, które mamy dzisiaj.

Co ciekawe, są dalekimi kuzynami złotych rybek – które również wywodzą się od karpia.

tatuaż ryb koi

Poza wyglądem, najważniejszym atrybutem ryb koi jest ich zdolność do pływania pod prąd.

Według jednej z legend, gdyby ryba koi zdołała wspiąć się na wodospad Dragon Gate na Żółtej Rzece, przemieniłaby się w smoka.

Mówi się, że dwa elementy yin i yang, starożytny chiński symbol dwóch pozornie sprzecznych sił, które faktycznie się uzupełniają i uzupełniają, są reprezentacjami dwóch ryb koi – jednego mężczyzny i jednej kobiety – z punktem na każdej połówce będącym okiem każdej ryby.

wzory tatuaży ryb koi

Symbol yin i yang reprezentuje koncepcje dualizmu i równowagi. Według chińskiej kosmologii wszechświat powstał z chaosu, który podzielił się na dwa zrównoważone. siły przeciwne.

W ostatnich dziesięcioleciach ryby koi były hodowane w ozdobnych stawach i ogrodach wodnych na całym świecie.

Znaczenie tatuażu ryb koi

Mając bogatą historię kulturową, ryby koi zgromadziły wiele symbolicznych znaczeń i skojarzeń.

Ogólnie rzecz biorąc, skupiają się one na zdolności karpi koi do pływania pod prąd, a nawet w górę wodospadów – co prowadzi do skojarzeń z odwagą, ambicją i wytrwałością.

Tendencja do pójścia pod prąd sugeruje również idee pokonywania przeszkód i odnoszenia sukcesów w obliczu przeciwności losu. Pływające pod prąd karpie koi uważane są za szczęście, podczas gdy karpie koi płynące z prądem wody symbolizują pecha.

tatuaż z rybą koi na ramieniu

Dalsze ogólne znaczenie symboliczne dla koi obejmuje szczęście, dobrobyt, sukces i długowieczność. Prawdopodobnie w odniesieniu do związku między karpiami koi, yin i yang, para ryb koi jest uważana za symbol szczęścia w długim i szczęśliwym małżeństwie.

Oprócz powyższych znaczeń, niektóre z 24 różnych odmian kolorystycznych karpi koi mają swoje własne znaczenie symboliczne. Na przykład:

 • Yamabuki (złoty) koi – bogactwo i bogactwa
 • Obon (srebrny) koi – bogactwo i sukces w biznesie
 • Kumonryu (czarny) koi – życiowe zmiany i przeobrażenia
 • Kohaku (białe) koi – sukces w karierze
 • Kuchibeni (białe i czerwone) koi – miłość i długotrwałe związki

Wzory tatuaży Koi

Ryby koi jako element tatuażu pasują do wielu stylów, miejsc docelowych i wzorów. Niektóre z najpopularniejszych opcji to:

 • Japoński tatuaż z rybą koi – ryby koi mają szczególne znaczenie w kulturze japońskiej. Nic więc dziwnego, że większość tatuaży na bazie ryb koi jest wykonywana w stylu japońskim. Japońskie tatuaże są pod silnym wpływem tradycyjnego, XVII-wiecznego druku drzeworytowego. Charakteryzują się jasnymi kolorami i delikatnymi, czarnymi konturami.

  wzory tatuaży ryb koi

 • Tatuaż z rybą koi i kwiatem lotosu – przeglądając naszą galerię natkniesz się na mnóstwo tatuaży koi z kwiatami o dużych płatkach, zazwyczaj w odcieniach różu lub błękitu. To są kwiaty lotosu. Mają szerokie znaczenie symboliczne w wielu kulturach i systemach wierzeń duchowych, w tym w starożytnym Egipcie, mitologii chińskiej i buddyzmie. W większości kontekstów lotos symbolizuje odrodzenie, harmonię, czystość i duchowe przebudzenie.

  wzory tatuaży ryb koi

  Znaczenie może mieć również kolor lotosu. Na przykład niebieski lotos oznacza intelekt i mądrość. Fioletowy lotos symbolizuje duchowość. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym artykułem na temat tatuaży z kwiatów lotosu.

 • Ryba koi yin i yang – dwie ryby koi ułożone w kształt przypominający yin i yang to kolejna świetna opcja. Jak już wspomnieliśmy, niektóre źródła twierdzą, że dwie połówki symbolu yin yang to w rzeczywistości dwie ryby koi, samiec i samica.

  Ten projekt może przybrać bardziej oczywistą formę – pełne koło z czarno-białymi rybami – lub być bardziej subtelny, z otwartą przestrzenią między dwiema rybami.

  Yin-Yang-Tatuaż (8)

 • Ryby Koi i woda – nic dziwnego, że jest to jedna z najczęstszych kombinacji. Dodanie wody do wzoru ryby koi może ulepszyć tatuaż i sprawić, że będzie wyglądał bardziej jak „kompletny” obraz, a nie odosobniona figura ryby. Fale najczęściej wykonywane są w stylu japońskim. Zarówno kolorowe, jak i całkowicie czarne rozwiązania są realnymi opcjami.
 • Zarys tatuażu ryb koi – chociaż większość tatuaży z motywem ryb koi jest duża i kolorowa, prostsze wzory również mogą działać naprawdę świetnie. Zmniejszenie projektu do czarnego konturu skutkuje eleganckim tatuażem, który jest mniej widoczny, ale równie znaczący i wspaniały.

  Tatuaż Koi z japońską latarnią

 • Ryba Koi i smok – smoki są stałym elementem nowoczesnych wzorów tatuaży. Połączenie ryby koi ze smokiem w jednym tatuażu może być nawiązaniem do wspomnianej już legendy o tym, że ryba koi dotarła na szczyt wodospadu. Te dwa elementy razem podkreślają znaczenie koi – ambicję, odwagę i samodoskonalenie.Ryba koi oznacza przezwyciężanie walki życiowejWarto zauważyć, że chociaż w kulturze Zachodu smoki często kojarzono ze złem, przemocą i okrucieństwem, ich symbolika na Wschodzie nie mogłaby być bardziej inna. W kulturach chińskich i japońskich smoki są postrzegane jako mądrzy, życzliwi obrońcy.
 • Ryba Koi i pisanie tatuażu – ryby koi są często łączone z pismem, zwłaszcza japońskim kanji i chińskim. Należy się tego spodziewać, biorąc pod uwagę silny związek między rybami koi a kulturami azjatyckimi.

  koi-ryb-tatuaż-wzory-10

  Powinno to być oczywiste, ale jeśli nie mówisz w żadnym z tych języków, nigdy nie możesz być zbyt pewny, czy zamierzone znaczenie jest prawidłowe. Poleganie wyłącznie na słowniku lub tłumaczeniu online może okazać się katastrofalne. Jeśli to możliwe, zasięgnij porady osoby, której ojczystym językiem jest ten, w którym zamierzasz napisać swoje zdanie. Na szczęście obecnie fora internetowe znacznie ułatwiają to zadanie!

 • plemienne koi – plemienne tatuaże wykorzystują zakrzywione, czarne linie, które zwężają się do ostrego punktu na obu końcach. Pół-abstrakcyjny wzór plemienny jest świetnym rozwiązaniem szczególnie dla osób poszukujących prostszego, mniejszego tatuażu z rybą koi.

  koi-ryby-tatuaż-wzory-27

Przewodnik rozmieszczania

Jedną z wielu zalet wzorów tatuaży z rybami koi jest ich wszechstronność. Ich rozmiar może wynosić od kilku centymetrów do tatuażu wystarczająco dużego, aby zakryć całe plecy

W zależności od projektu i artysty tatuaż koi może być umieszczony w dowolnym miejscu na ciele.

Mając to na uwadze, większość projektów koi jest duża i odważna, co oznacza, że ​​trzeba będzie wybrać odpowiedni obszar.

Ramiona to świetny wybór, a tatuaże na rękawach koi są szczególnie popularne: kształt ryby oznacza, że ​​chociaż elementy są duże, wzór nie będzie zniekształcony i nadal będzie dobrze wyglądał po owinięciu wokół ramienia.

ryba koi na plecach

Tatuaże z rękawami ryb koi zwykle zawierają inne elementy, które uzupełniają obrazy ryb. Najczęstszymi wyborami są tu kwiaty lotosu i fale. Możliwe są również półrękawy lub tatuaże na przedramionach z rybami koi.

Z tych samych powodów nogi są również popularnym miejscem na tatuaże koi. W szczególności uda oferują większą powierzchnię, co zapewnia odważniejszy wzór, a tatuaż można w razie potrzeby łatwiej zakryć.

W przypadku największych lub najbardziej skomplikowanych projektów zalecane są plecy i klatka piersiowa. Zwłaszcza w przypadku projektów w stylu japońskim plecy sprawdzają się doskonale – tatuaże pokrywające całe plecy były bardzo ważne w japońskiej kulturze.

tatuaż ryb koi

Gwiazdy z tatuażami koi

Tatuaże Koi są tak samo popularne wśród celebrytów, jak wśród nas. Oto kilka przykładów znanych osób z projektami koi:

 • Allison Green – Allison Green, z grupy Millionaires, ma na lewym przedramieniu duży czarno-niebieski wzór ryby koi.
 • Charlize Theron – Charlize Theron ma bardzo małą rybę koi na prawej kostce, co dowodzi, że projekt można zmniejszyć do dowolnego rozmiaru.
 • Justin Bieber – Justin Bieber ma czarny wzór koi na lewym ramieniu.

Tylny tatuaż z rybą koi na górnej części pleców

Ostatnie słowa

Łatwo zrozumieć, dlaczego wzory koi są tak popularne – wydają się być odważne i imponujące, dobrze komponują się z innymi elementami i tatuażami oraz zapewniają mnóstwo miejsca na znaczący i niepowtarzalny tatuaż.

Przejrzyj naszą galerię zdjęć tatuaży koi poniżej, aby zobaczyć setki przykładów oszałamiających tatuaży z ryb koi i znaleźć inspirację do własnego projektu!

Popularne obrazy wzorów ryb koi

wzory tatuaży ryb koiTen duży, kobiecy tatuaż łączy ciężką rybę koi z ciekawym akcentem w postaci rozprysków wody w stylu japońskim. Różowy kwiat lotosu dodaje tatuażowi dodatkowego znaczenia, a także równoważy ogólny kształt projektu!. 

Koi Dragon z fioletowym tatuażem lotosu

W ciekawym ujęciu pomysłu na tatuaż z rybą koi i smokiem, ten projekt najwyraźniej łączy te dwa w jedną istotę. Ryba koi wygląda tutaj tak, jakby miała głowę smoka – na co wskazują nietypowe kolczaste kontury.

Dodatek rozprysków wody i dwóch kwiatów lotosu sprawia, że ​​wzór wydaje się pełniejszy i pomaga zakryć całą szerokość ramienia.

Tatuaże Koi na nadgarstku

Ten tatuaż wydaje się być bardzo subtelną reprezentacją yin i yang. Zminimalizowane do podstawowych elementów – dwie ryby ułożone w okrąg – jest mniej oczywiste niż typowe tatuaże yin yang. Zmniejszając ilość szczegółów i kolorów, artysta był w stanie sprawić, że projekt będzie wystarczająco mały, aby zmieścił się na nadgarstku osoby.

tatuaż ryb koi

Jest to przykład tatuażu z rybą koi, którego nie widujemy zbyt często – gdzie ryba koi jest czarna, w innym kolorowym tatuażu. Jak już widzieliśmy, czarne koi ma bardzo specyficzne znaczenie – zmiany życia i transformacji. Dodanie małych kolorowych pasemek ożywia tatuaż.

Zwróć także uwagę na umiejscowienie – pozwalając tatuażowi rozciągać się tylko częściowo w dół ramienia, możesz uzyskać duży tatuaż, który w razie potrzeby można jeszcze zakryć – prostym t-shirtem.

27-ryba-tatuaż

Kolejny przykład dużego tatuażu z rybą koi na ramieniu, ten projekt przedstawia złotą rybę koi – symbol bogactwa i dobrobytu.

3 ryby-tatuażKwiaty wiśni w górnej części tego tatuażu bardzo dobrze uzupełniają rybę koi, zwłaszcza że oba elementy są ważne w kulturze japońskiej. Kwiaty wiśni to narodowe kwiaty Japonii. Ich znaczenie może być złożone, ale ogólnie symbolizują wiosnę, odnowę i służą jako przypomnienie ulotnej natury życia.

Sprawdź nasz artykuł na temat tatuaży z kwiatów wiśni, aby uzyskać więcej przykładów i informacji.   

Niesamowity tatuaż Koi z lilią wodną

Oto naprawdę wyjątkowe podejście do projektu tatuażu z rybą koi i kwiatem lotosu. Przytłumione kolory bardzo dobrze pasują do spokoju sceny, a fale wody przyczyniają się do uzyskania przez artystę efektu 3D. W rzeczywistości jest to ciekawe połączenie stylistyczne stylu tatuażu 3D z techniką akwareli. Tworzy oryginalny, niezapomniany tatuaż.

14-ryb-tatuaż

Kto powiedział, że ryba koi w tatuażu musi żyć?! Ten przykład udowadnia, że ​​tatuaż szkieletu ryby koi może wyglądać naprawdę niesamowicie.

Tatuaż ryby koi dla mężczyznTen tatuaż z rybą koi jest bardzo schematyczny – pozostawia wystarczająco dużo szczegółów, aby ryba była rozpoznawalna jako koi. Luźny, niechlujny kontur w stylu szkicu łączy się z dowolnymi plamami żywych kolorów. W pewnym sensie ten projekt przypomina niedawny trend polki śmieciowej w europejskiej sztuce tatuażu.

44-ryba-tatuaż

Ten projekt wykorzystuje pisanie w kreatywny sposób, co skutkuje zrównoważonym kształtem. Zawiera tekst – odpowiedni tematycznie – z piosenki Pink Floyd ‘Chciałbym żebyś tu był’.

tatuaż ryb koiwzory tatuaży ryb koiwzory tatuaży ryb koitatuaż ryb koitatuaż ryb koiwzory tatuaży ryb koitatuaż ryb koitatuaż ryb koitatuaż ryb koiwzory tatuaży ryb koiwzory tatuaży ryb koitatuaż ryb koitatuaż ryb koitatuaż ryb koitatuaż ryb koiwzory tatuaży ryb koitatuaż ryb koitatuaż ryb koitatuaż ryb koiwzory tatuaży ryb koitatuaż ryb koitatuaż ryb koitatuaż ryb koitatuaż ryb koitatuaż ryb koi

1. Tatuaże Yin i Yang Koi

Tatuaże Yin i Yang Koi

2. Dwa tatuaże Koi na plecach

Dwa tatuaże Koi na plecach

3. Tribal Koi Tattoo

Plemienny tatuaż z koi

4. Tradycyjna ryba Koi

Tradycyjny tatuaż z rybą koi

5. Mały tatuaż z koi na dłoni

Mały tatuaż z koi na dłoni

7. Zauważona ryba Koi w stawie

cętkowana ryba koi w stawie

8. Ryba Koi z plamami

cętkowana ryba koi

9. Tatuaż rękawa Koi

Tatuaż rękawa Koi

10. Rękaw ryby Koi

Tatuaż ryby Koi rękaw

Tatuaż Koi Fush z plamamiZnakomity tatuaż z koi z wiramiZnakomity kolorowy tatuaż KoiPomarańczowy tatuaż koi z falamiPomarańczowy japoński tatuaż z rybą koiWielokolorowy tatuaż z koiSyrenka z tatuażami ryb koiKoi tatuaż z falami z pełnym rękawemKoi tatuaż z falami i kwiatamiTatuaż Koi z falami wodnymiTatuaż Koi z japońskim pogromcąTatuaż koi z gejsząKoi tatuaż z kwiatemTatuaż Koi z kwiatowymi elementamiTatuaż Koi z kolorowym kwiatemTatuaż Koi z chmuramiTatuaż koi z chryzantemąTatuaż Koi z chińskim pismemTatuaż Koi z chińskimi literamiTatuaż Koi z kwiatem wiśni na ramionachTatuaż Koi z czarnymi falamiTatuaż Koi z pięknymi kwiatamiTatuaż Koi z bambusem i łabędziemTatuaże Koi z kwiatami i falamiKoi Tattoo Sleeve dla kobietSzkic tatuażu ryb koiKoi tatuaż rękawTatuaż Koi na rękawie z kwiatemRęka Koi TatuażeTatuaż czarnej ryby koiKoi tatuaż dla mężczyznKoi Tattoo Kwiat WiśniSzkic tatuażu ryb koi z kwiatamiTatuaż z rybą koi ze SlayeremSzczegółowy piękny tatuaż z rybą KoiKoi Fish Tattoo Sleeve z kwiatamiRękaw z tatuażem z rybą koiTatuaż Lotosu i Pomarańczowej Ryby KoiTatuaż ryby koi na nodzeSmok Koi z tatuażem czaszkiTatuaż smoka, ryby koi i kwiatu wiśniJapońskie fale Koi tatuaż z kwiatamiJapoński tatuaż z koiJapoński tatuaż koi z lotosemTatuaż smoka Koi Fish DesignJapoński rękaw tatuażu z koiJapoński projekt tatuażu KoiTatuaż z pół rękawa KoiWściekła ryba koiZielony tatuaż Koi z falamiPełny boczny tatuaż z rybą koiKolorowe układy tatuaży z rybami KoiTatuaż z pełnym tyłem Koi dla kobietTatuaż z pełnym ramieniem Koi z kwiatem wiśniTatuaż z pełnym ramieniem KoiSzczegółowe tatuaże Koi na nodzeSzczegółowy tatuaż z pełnym rękawem KoiSzczegółowy kolorowy rękaw japoński tatuaż z koiCiemna ryba Koi z białymi falamiKolorowy tatuaż Koi z falami i kwiatamiKolorowy tatuaż Koi z lotosem i falamiKoncepcja tatuażu smoka ryby koiKolorowy japoński tatuaż z koi z czaszkamiKolorowe japońskie tatuaże z koiKolorowy najlepszy tatuaż KoiKlatka piersiowa do brzucha Koi TattooTatuaż na klatce piersiowej i rękawie Ryba Koi z LotosemPłatki wiśni z tatuażami KoiRyba Koi z tatuażem z liści klonuTatuaż z czarnym rękawem KoiTatuaż ryby Koi z czarnym rękawem dla mężczyznCzarny tatuaż Koi z pomarańczowymi kwiatamiCzarny tatuaż Koi na ramieniuCzarny niebieski i złoty tatuaż KoiCzarno-biały kwiat wiśni z tatuażem KoiNajlepszy tatuaż Koi z liśćmi marihuanyNajlepszy tatuaż koiPiękny tatuaż Koi na dolnej części plecówProsty tatuaż koi na ramieniuPiękny tatuaż z pół rękawa KoiPiękny tatuaż w kropki z rybą koiTatuaż na plecach Koi z pomarańczowymi kwiatamiTatuaż z plecami koiAzjatycki smok i tatuaż KoiNiezwykle szczegółowy japoński projekt tatuażu KoiNiesamowity tatuaż z pełnym tyłem i niebieskim koiNiesamowita czarno-pomarańczowa inspiracja tatuażem KoiAlwyn Pinto Koi Tattoo Inspiracja

1-ryba-tatuaż 2-ryba-tatuaż  4-ryba-tatuaż 5-ryb-tatuaż 6-ryb-tatuaż 7-ryb-tatuaż 8-ryb-tatuaż 9-ryb-tatuaż 10 ryb-tatuaż 11-ryba-tatuaż 12-ryb-tatuaż 13-ryb-tatuaż  15-ryba-tatuaż 16-ryb-tatuaż 17-ryba-tatuaż 19-ryb-tatuaż 20-ryb-tatuaż 21-ryba-tatuaż 22-ryba-tatuaż 23-ryba-tatuaż 25-ryb-tatuaż 26-ryba-tatuaż  28-ryba-tatuaż 29-ryb-tatuaż 30-ryb-tatuaż 31-ryba-tatuaż 32-ryba-tatuaż 33-ryba-tatuaż 34-ryba-tatuaż 35-ryba-tatuaż 36-ryba-tatuaż 37-ryba-tatuaż 38-ryba-tatuaż 39-ryba-tatuaż 40-ryba-tatuaż 41-ryba-tatuaż 42-ryba-tatuaż 43-ryba-tatuaż  45-ryba-tatuaż 46-ryba-tatuaż 47-ryba-tatuaż 48-ryb-tatuaż 49-ryba-tatuaż1 50-ryb-tatuaż koi-ryb-tatuaż-wzory-1 koi-ryb-tatuaż-wzory-1 koi-ryb-tatuaż-wzory-2 koi-ryb-tatuaż-wzory-3 koi-ryb-tatuaż-wzory-4 koi-ryb-tatuaż-wzory-5 koi-ryb-tatuaż-wzory-6 koi-ryb-tatuaż-wzory-7 koi-ryb-tatuaż-wzory-8 koi-ryb-tatuaż-wzory-9 koi-ryb-tatuaż-wzory-11 koi-ryb-tatuaż-wzory-12 koi-ryb-tatuaż-wzory-13 koi-ryb-tatuaż-wzory-14  koi-ryb-tatuaż-wzory-16 koi-ryby-tatuaż-wzory-17 koi-ryb-tatuaż-wzory-19 koi-ryby-tatuaż-wzory-20 koi-ryb-tatuaż-wzory-21 koi-ryb-tatuaż-wzory-22 koi-ryb-tatuaż-wzory-23 koi-ryby-tatuaż-wzory-24 koi-ryby-tatuaż-wzory-25   koi-ryb-tatuaż-wzory-29 koi-ryb-tatuaż-wzory-30 koi-ryby-tatuaż-wzory-31  koi-ryb-tatuaż-wzory-33  koi-ryby-tatuaż-wzory-37 koi-ryb-tatuaż-wzory-38