50 inspirujących pomysłów na tatuaż Eye of Horus

Szukasz inspirującego tatuażu o głębszym i bardziej znaczącym znaczeniu? Następnie odkryj te pomysły na tatuaż Eye of Horus!

kolorowe oko Horusa tatuaż

Czy jesteś gotowy na atrament? Jeśli tak, prawdopodobnie szukasz tatuażu, który będzie wyglądał świetnie, ale będzie miał też głębsze i bardziej symboliczne znaczenie.

Niezależnie od tego, czy interesuje Cię cywilizacja starożytnego Egiptu, czy po prostu chcesz wybrać coś nieco innego i niezwykłego do swojego tatuażu, tatuaż Oko Horusa może być właśnie tym, czego szukasz.

tatuaż na klatce piersiowej oka Horusa

Istnieje wiele sposobów na włączenie projektu tatuażu Eye of Horus do wybranego stylu, więc niezależnie od tego, czy potrzebujesz symbolu do dodania jako części większego elementu pleców lub rękawa, czy czegoś małego do ozdobienia kostki lub nadgarstka, sprawdź te inspirujące Pomysły na tatuaż Eye of Horus, które z pewnością zrobią wrażenie.

tatuaż oko Horusa na ramieniu

Historia Oka Horusa

Starożytni Egipcjanie wierzyli, że czary można rzucać mocą oczu jednym spojrzeniem.

Nie tylko wierzyli w złe oko i jego potężne skutki, ale także wierzyli, że to zło może być przezwyciężone przez dobre oko.

Te wierzenia były podstawą mitów otaczających Horusa, które zostały przyjęte przez Egipcjan.

Symbol Oka Horusa jest jednym z najbardziej znanych i powszechnie rozpoznawanych symboli egipskich. Kojarzony z królewską władzą, ochroną i dobrym zdrowiem, był używany obok innego podobnego symbolu – Oka Ra – w egipskich hieroglifach.

tatuaż na ramieniu oka Horusa

Chociaż niektórzy uważają, że te dwa symbole są wymienne, tak nie jest. W rzeczywistości te dwa symbole są wyraźnie różne i opierają się na dwóch zupełnie różnych legendach o dwóch zupełnie różnych bogach.

Oko Ra należało do Ra, boga słońca. Legenda otaczająca to oko była legendą o przemocy, nienawiści, zniszczeniu i furii. Tymczasem Oko Horusa należało do Horusa, a jego legendą jest regeneracja i uzdrawianie.

Horus był potężnym bogiem związanym z niebiosami. Jako syn Ozyrysa, pana podziemi, i Izydy, żony jego siostry, która była boginią magii i życia, został wychowany przez matkę, gdy jego ojciec został zabity przez boga ognia, Seta.

tatuaż na plecach oka horusa

Gdy Horus osiągnął wiek dojrzały, wyruszył, by zemścić się na mordercy swojego ojca, stocząc kilka bitew o dziedziczenie tronu podziemia.

Podczas jednej z tych bitew prawe (lub lewe, w zależności od wersji legendy) oko Horusa zostało utracone i rozdarte przez Seta na sześć części.

Ostatecznie Horus triumfował, a jego oko zostało przywrócone przez Thota, egipskiego boga nastroju. Odrestaurowane oko nazwano Wadjet, czyli całe lub zdrowe.

tatuaż na klatce piersiowej oka Horusa

Wierzono, że przywrócone Oko Horusa posiada moc uzdrawiania, dlatego mieszkańcy starożytnego Egiptu zaczęli wytwarzać amulety Oka z materiałów takich jak lapis lazuli, karneol i złoto..

Symbol składa się z sześciu części, z których każda reprezentuje jeden z sześciu odłamków uszkodzonego oka Horusa. Co ciekawe, w starożytnych egipskich pomiarach Oko było reprezentatywne dla tego, jak mierzono części całości, ale w sumie te części dodają do 63/64 – symbolizując, że nic nie może być naprawdę doskonałe.

Ponadto każda z części jest połączona z innym sensem. Łodyga reprezentuje dotyk, ogon reprezentuje smak, prawa strona reprezentuje sprzedaż, a lewa strona reprezentuje słuch. Brwi reprezentuje myśl, podczas gdy źrenica reprezentuje wzrok.

tatuaż oka Horusa

Dlaczego warto mieć tatuaż Eye of Horus?

Jeśli zastanawiasz się nad tatuażem o tematyce egipskiej, będziesz chciał poznać znaczenie tatuażu Horusa.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na włączenie symbolu Oka Horusa do większego tatuażu tematycznego, czy też chcesz, aby był on przedstawiany jako samodzielna sztuka ciała, musisz być w stanie odpowiedzieć na każde pytania, które inni mogą zadać na temat znaczenia tatuażu egipskiego oka.

tatuaż oko horusa na nadgarstku

Dla wielu osób, które wybierają ten rodzaj tatuażu, urok polega po prostu na jego pięknie i dramatycznym atrakcyjności, podczas gdy dla innych doskonale odzwierciedla zainteresowanie starożytną mitologią, legendą i kulturą starożytnego Egiptu.

Jest jednak wielu innych miłośników tatuażu, którzy wybierają Oko Horusa jako część swojego tatuażu ze względu na jego symboliczne znaczenie, które sięga wieków..

tatuaż oko Horusa

W dzisiejszym społeczeństwie Oko Horusa jest postrzegane jako symbol reprezentujący zdrowie, ochronę, królewskość i suwerenność.

Nadal uważa się, że zapewnia pewien poziom ochrony nad użytkownikiem, z możliwością odwrócenia złego oka, jeśli zostanie na niego rzucony.

geometryczne oko horusa tatuaż

Ponieważ istnieje wiele różnych znaczeń i interpretacji tego starożytnego symbolu, ludzie decydują się na ten rodzaj tatuażu do wielu celów. Niektóre popularne powody to:

  • Może służyć jako trwałe przypomnienie ognia w każdym z nas
  • Zwiększa powinowactwo użytkownika do sokoła i węża
  • Może oznaczać cykl lub zmianę w życiu użytkownika
  • Może to być symbol ochronny
  • Jest to symbol związany z wiedzą i uczeniem się i może reprezentować niezaspokojony głód wiedzy
  • Reprezentuje wszystko widzące oko i dlatego może być symbolem oznaczającym patrzenie na rzeczy z innej perspektywy
  • Może być wybrany, ponieważ użytkownik ma egipskie korzenie lub czuje pokrewieństwo z egipską kulturą i tradycjami
  • Niektórzy ludzie mają własną interpretację symbolu Oka Horusa i mogą dostosować wersję, którą namalowali na swoim ciele, aby zaspokoić własne potrzeby.

tatuaż akwarelowy oko horusa

Jak dbać o swój tatuaż

Po wykonaniu tatuażu Oko Horusa musisz wiedzieć, jak odpowiednio o niego dbać. Twój tatuaż będzie zakryty, gdy wyjdziesz ze studia tatuażu, ale powinieneś usunąć to pokrycie po pierwszych 24 godzinach.

Delikatnie umyj nowy tatuaż mydłem antybakteryjnym, a następnie delikatnie osusz. Nakładaj maść antybakteryjną kilka razy dziennie i myj obszar kilka dni dziennie mydłem i wodą, za każdym razem delikatnie osuszając skórę.

kolorowe oko Horusa tatuaż

Powtarzaj przez około 4 tygodnie i unikaj noszenia ubrań, które mogłyby przykleić się do tatuażu. Nie opalaj się ani nie pływaj przez kilka tygodni i unikaj bardzo gorącej wody, ponieważ może to spowodować wyblaknięcie koloru.

To normalne, że nowy tatuaż łuszczy się, ale nie łuszczy się. Zdrap lub wybierz. Jeśli Twój tatuaż zostanie zainfekowany, skontaktuj się z lekarzem.

tatuaż na ramieniu oka Horusa tatuaż oko Horusa na ramieniu tatuaż na plecach oka horusa tatuaż na klatce piersiowej oka Horusa tatuaż oka Horusa tatuaż oko Horusa tatuaż oko Horusa na plecach geometryczne oko horusa tatuaż na żebrze akwarela oko horusa tatuaż na ramieniu

kolorowe oko horusa tatuaż na ramieniu tatuaż na ramieniu oka Horusa tatuaż oko Horusa na ramieniu tatuaż na plecach oka horusa tatuaż na klatce piersiowej oka Horusa tatuaż oka Horusa tatuaż oko Horusa na ramieniu tatuaż oko Horusa geometryczne oko horusa tatuaż na ramieniu akwarela oko horusa tatuaż na ramieniu

kolorowe oko horusa tatuaż na plecach tatuaż na ramieniu oka Horusa tatuaż oko Horusa na ramieniu tatuaż na plecach oka horusa tatuaż na klatce piersiowej oka Horusa tatuaż oka Horusa tatuaż oko Horusa tatuaż oko Horusa na ramieniu plemienne oko horusa tatuaż na plecach akwarela oko horusa tatuaż na ramieniu

kolorowe oko horusa tatuaż na klatce piersiowej tatuaż na ramieniu oka Horusa tatuaż oko Horusa na ramieniu tatuaż na plecach oka horusa tatuaż na klatce piersiowej oka Horusa tatuaż oka Horusa tatuaż oko Horusa na plecach tatuaż oko Horusa na ramieniu plemienne oko horusa tatuaż na szyi plemienne oko horusa tatuaż na szyi