75 niesamowitych pomysłów na tatuaż Anubis

Czy chcesz mieć tatuaż o tematyce egipskiej? Zastanawiasz się, jaki symbol lub wzór wybrać? Oto 75 niesamowitych pomysłów na tatuaż Anubis.

tatuaż na ramieniu anubis

Jeśli interesuje Cię mitologia egipska lub po prostu szukasz ekscytującego tatuażu, który ma głębsze znaczenie i znaczenie, możesz rozważyć tatuaż Anubis.

kolorowy tatuaż anubis

Ten popularny egipski symbol przedstawia jednego z bogów starożytnej cywilizacji i jest dramatycznym i przyciągającym wzrok wyborem, niezależnie od tego, czy jest częścią większego wzoru na plecach, ramieniu lub nodze, czy jako samodzielny, unikalny projekt.

Jeśli szukasz inspiracji, sprawdź te 75 niesamowitych wzorów tatuaży Anubis, które z pewnością będą tym, czego szukasz.

tatuaż anubis na ramieniu

Jaka jest historia Anubisa?

Jeśli zastanawiasz się nad tymi ekscytującymi pomysłami na tatuaż Anubis, musisz dowiedzieć się trochę więcej o historii i pochodzeniu tej fascynującej postaci z mitologii egipskiej.

Anubis był bogiem podziemi, a także bogiem, który sądził zmarłych, ważąc ich serca, aby określić ich godność wejścia w życie pozagrobowe.

Podczas gdy wiele osób myśli o bogach śmierci jako o złych, z pewnością nie było tak w przypadku Anubisa, który był w rzeczywistości głównym bogiem odpowiedzialnym za utrzymywanie zła z dala od Egiptu.

tatuaż na ramieniu anubis

Anubisa można rozpoznać po jego ludzkim ciele i głowie szakala, dlatego jego atramentowe przedstawienia wyglądają trochę jak tatuaż egipskiego psa.

Uważano, że jako jeden z najstarszych bogów starożytnego Egiptu wynalazł mumifikację i był odpowiedzialny za nauczanie jej ludu.

tatuaż anubis na ramieniu

Niektórzy archeolodzy uważają, że Anubis był bogiem inspirowanym prawdziwymi szakalami, o których wiadomo było, że wykopują ludzkie ciała, które nie zostały zakopane wystarczająco głęboko.

Teoria głosi, że bóg podobny do psa może zostać przywołany do kontrolowania psich padlinożerców, a Anubis był często przedstawiany na królewskich grobowcach.

Te przedstawienia można zobaczyć w nowoczesnej formie na tatuażu egipskiego szakala.

tatuaż na plecach anubis

Przez wieki Anubis był jednym z najpotężniejszych i najpopularniejszych bóstw w Egipcie, nawet podczas gdy inne wierzenia i kulty religijne pojawiały się i znikały. Pierwotnie mówiono, że jest synem Hesata i Ra, w późniejszych latach został ponownie wyobrażony jako syn Ozyrysa.

Główną rolą Anubisa było balsamowanie ciała, prowadzenie duszy i ochrona grobu. Dlatego tak często widywano wizerunki tego boga na ścianach grobowców oraz w obrazach przedstawiających obrzędy pogrzebowe.

kolorowy tatuaż anubis

Według mitu odegrał kluczową rolę w pomaganiu bogini Izydzie w balsamowaniu Ozyrysa, jej męża. Z tego powodu kapłani pracujący w procesie mumifikacji nosili maski z twarzą szakala”.

Legendy mówiły również, że po śmierci Ozyrysa jego narządy zostały przekazane Anubisowi w prezencie. Tradycja zatem polegała na ofiarowaniu bogu niektórych części zmarłego.

tatuaż na klatce piersiowej anubis

W ostatnich latach Anubis pojawiał się w wielu różnych formach popkultury. Pojawiał się w książkach, filmach i grach wideo przez cały XX wiek i aż do XXI.

Współcześni artyści często wyobrażają sobie moce Anubisa jako coś o wiele bardziej złowrogiego niż tradycyjnie uważano, że jest, jednak zasadniczy element jego charakteru pozostaje – że chociaż nie mamy wyboru co do naszego przeznaczenia, bóg z głową szakala miał moc osądzać ich i decydować, czy zasługują na życie wieczne, czy nie”..

tatuaż na nodze anubis

Co oznacza tatuaż Anubis??

Jeśli zastanawiasz się nad tatuażem egipskiego boga Anubisa, prawdopodobnie będziesz musiał wiedzieć, co on reprezentuje, zanim na zawsze zostanie nałożony na ciało. Znaczenie tatuażu Anubis może się różnić w zależności od przekonań jednostki.

Na najbardziej podstawowym poziomie rysunek tatuażu Anubisa może być po prostu reprezentacją miłości do kultury egipskiej i chęci okazania honoru tradycjom z przeszłości, szczególnie dla kogoś, kto ma egipskie korzenie lub ma powinowactwo z krajem.

Istnieje jednak wiele innych znaczeń, które można przypisać plemiennemu tatuażowi Anubis. Na przykład niektórzy ludzie postrzegają boga Anubisa jako reprezentację nowego życia lub nową ścieżkę na przyszłość.

tatuaż anubis na ramieniu

Kiedy zdecydują się porzucić stary styl życia za sobą i rozpocząć nowy związek lub przedsięwzięcie, mogą zdecydować się na rękaw tatuażu Anubis, aby to odzwierciedlić.

Dla innych połączenie Anubisa ze światem podziemnym i życiem pozagrobowym jest główną atrakcją tego projektu tatuażu.

Niektórzy chcą upamiętnić kogoś, kto już odszedł, sugerując, że wciąż jest z nim, nawet po śmierci.

Inni chcą podkreślić swoją wiarę w życie wieczne.

kolorowy tatuaż anubis na nodze

Niektóre z najlepszych pomysłów na tatuaż Anubis

Jeśli szukasz inspiracji do tatuaży z udziałem tego starożytnego egipskiego boga, możesz rozważyć dwa popularne wizerunki tego mitologicznego stworzenia.

kolorowy tatuaż anubis na ramieniu

Tatuaż głowy Anubisa to duży, skomplikowany i szczegółowy projekt, który idealnie nadaje się do większych obszarów ciała, takich jak plecy lub rękawy. Może to być prosty czarny kontur lub jasny i kolorowy wzór – tak czy inaczej, z pewnością przyciągnie wzrok.

Jest szczególnie skuteczny w otoczeniu innych egipskich hieroglifów lub rozpoznawalnych symboli, takich jak ankh, który dobrze współgra z motywem Anubisa, ponieważ reprezentuje również życie wieczne.

kolorowy tatuaż anubis

Często popularnym wyborem jest tatuaż Eye of Anubis. Oko Horusa jest rozpoznawalnym symbolem egipskim, jednak wiąże się też z Anubisem.

Ponieważ symbol jest czasami używany jako sposób na zaoferowanie duszy zmarłego bezpiecznego przejścia do życia pozagrobowego, łatwo zrozumieć, dlaczego jest tak blisko związany z Anubisem.

kolorowy tatuaż anubis

Projekt Eye of Anubis ma znaczenie, które różni się w zależności od każdego użytkownika. Może być postrzegany jako znak ochronny, jako reprezentacja życia wiecznego, a nawet symbol wskazujący na transcendencję na inną płaszczyznę.

Ten mniejszy tatuaż działa dobrze na dłoni, kostce, a nawet na karku, gdzie może mieć szczególnie silny efekt.

tatuaż dotwork anubis geometryczny tatuaż anubis akwarela anubis tatuaż

tatuaż na ramieniu anubis tatuaż anubis na ramieniu tatuaż na ramieniu anubis tatuaż anubis na ramieniu tatuaż na plecach anubis tatuaż na klatce piersiowej anubis tatuaż na nodze anubis tatuaż anubis na łokciu kolorowy tatuaż anubis na ramieniu kolorowy tatuaż anubis na ramieniu kolorowy tatuaż anubis kolorowy tatuaż anubis tatuaż dotwork anubis geometryczny tatuaż anubis akwarela anubis tatuaż

tatuaż na ramieniu anubis tatuaż na ramieniu anubis tatuaż na ramieniu anubis tatuaż na ramieniu anubis tatuaż na plecach anubis tatuaż na klatce piersiowej anubis tatuaż na nodze anubis tatuaż anubis na piechotę kolorowy tatuaż anubis kolorowy tatuaż anubis kolorowy tatuaż anubis kolorowy tatuaż anubis tatuaż dotwork anubis geometryczny tatuaż anubis akwarela anubis tatuaż

tatuaż na ramieniu anubis tatuaż na ramieniu anubis tatuaż na ramieniu anubis tatuaż na plecach anubis tatuaż na klatce piersiowej anubis tatuaż na nodze anubis tatuaż anubis na szyi kolorowy tatuaż anubis kolorowy tatuaż anubis kolorowy tatuaż anubis kolorowy tatuaż anubis tatuaż dotwork anubis geometryczny tatuaż anubis akwarela anubis tatuaż tatuaż na ramieniu anubis

tatuaż na ramieniu anubis tatuaż anubis na ramieniu tatuaż na ramieniu anubis tatuaż anubis na ramieniu tatuaż na plecach anubis tatuaż na klatce piersiowej anubis tatuaż na nodze anubis tatuaż anubis na żebrze kolorowy tatuaż anubis kolorowy tatuaż anubis kolorowy tatuaż anubis kolorowy tatuaż anubis tatuaż dotwork anubis geometryczny tatuaż anubis akwarela anubis tatuaż