75 niesamowitych tatuaży sztyletowych

Chcesz dowiedzieć się więcej o tatuażach na noże i sztyletach? Poznaj prawdziwe znaczenie tatuażu sztyletu i historię za nimi.

tatuaż z nożem motylkowym

Jeśli myślisz o zrobieniu tatuażu ze sztyletem, jest wiele do rozważenia.

Tatuaże sztyletowe to jedne z najpopularniejszych rodzajów tatuaży wśród mężczyzn, co sprawia, że ​​nieco trudniej jest stemplować własny, niepowtarzalny wzór na tych sztyletach i ich kombinacjach.

Jednym ze sposobów na uczynienie tatuażu sztyletem bardziej osobistym i znaczącym jest lepsze zrozumienie ich, ich historii i znaczeń tatuażu sztyletu.

tatuaż wąż i sztylet

Znając historię tatuaży ze sztyletami i to, jak ich odmiany zmieniają się lub intensyfikują ich znaczenie, będziesz dobrze przygotowany do wyboru odpowiedniego dla siebie rodzaju tatuażu noża lub sztyletu.

Tak więc, zanim udasz się do studia tatuażu z ogólnym pomysłem, sprawdź te tatuaże sztyletowe i dowiedz się o nich więcej.

sztylet i tatuaż różany

Historia tatuaży z nożem i sztyletem

Sztylety były ważnym artefaktem w historii ludzkości, a nawet były używane już w epoce brązu (miedziane sztylety) lub w czasach neolitu, kiedy były wykonane z kości słoniowej, kości lub krzemienia do walki.

Jeszcze wcześniej Homo erectus próbował robić ostre przedmioty, które miały im pomóc w zbieraniu pożywienia dla ich plemienia.

tatuaż na ramieniu sztyletu

Ludzka egzystencja opierała się na sztyletach, aby przetrwać te konflikty oraz jako metoda polowania i jedzenia.

Związek między ludzką determinacją a przetrwaniem można łatwo zidentyfikować za pomocą sztyletu, co uczyniło go jednym z najpopularniejszych wzorów tatuaży w historii.

tatuaż wilka i sztyletu

Jednak sztylety to nie tylko walka i śmierć. Są również postrzegane jako obiekty w centrum ceremonii, na przykład ich obecność podczas egipskich uroczystości, w których członkowie rodziny królewskiej byliby wyposażeni w ozdobne sztylety.

Dziś sztylet jest nadal symbolem w społecznościach żydowskich, w których używa się sztyletu do składania w ofierze zwierząt, które zjadają.

tatuaż na ucho sztyletu

We wcześniejszych tatuażach sztylet miałby prostą formę – do której wielu powróciło dzisiaj. Jednak tatuaż sztyletu ewoluował z biegiem czasu, obejmując różne elementy i drobniejsze szczegóły.

tatuaż na palec ze sztyletem

Większość ludzi zdecyduje się teraz towarzyszyć swojemu tatuażowi sztyletu obrazami równie przerażającymi jak sztylet, na przykład czaszką. Alternatywnie używają sztyletu, aby kontrastować z pięknym obrazem, takim jak motyl lub róża.

Te dodatki pomogły tatuażowi sztyletowemu wyjść poza męskie kręgi, a także stały się bardziej popularne wśród kobiet.

tatuaż na palec ze sztyletem

Symbol i znaczenie tatuaży sztyletowych

Sztylety lub elementarne ostre przedmioty były istotną częścią ludzkiej egzystencji, pozwalając nam na polowanie, jedzenie i przetrwanie przez wieki.

Dlatego wiele osób kojarzy tatuaże ze sztyletami – samodzielnie – jako symbol przetrwania, odwagi, ludzkości i siły.

tatuaż na udzie sztyletu

Pozycja sztyletu również może mieć wpływ na znaczenie tatuażu. Na przykład skrzyżowanie dwóch sztyletów może być oznaką wspólnej przyjaźni i solidarności.

Czasami grupy lub przyjaciele otrzymają pasujące tatuaże, które zawierają sztylety, które krzyżują się z tego powodu.

tatuaż na nodze sztyletu

Symbol i znaczenie tatuaży sztyletowych są bardzo męskie, co często czyni je popularnymi tatuażami częściej wśród mężczyzn niż kobiet.

Kiedy sztylet jest częścią większego kawałka zawierającego inne obrazy, symbol tatuażu sztyletu może być inny.

Odkryj symbol i znaczenie tatuaży sztyletowych w połączeniu z innymi obrazami w dalszej części tego artykułu.

tatuaż rękawa sztyletu

Typowe miejsca, w których można uzyskać tatuaże sztyletowe

Same tatuaże sztyletowe są często smukłe, co oznacza, że ​​najlepiej nadają się do umieszczania na kończynach ciała.

Najbardziej godne uwagi miejsca obejmują biceps, zewnętrzne ramię i dół łydki.

sztylet tatuaż

Jednak tatuaże sztyletowe są również umieszczane z kombinacją innych symboli, takich jak róże, węże, czaszki i serca – więcej o nich i znaczeniu takich kombinacji znajdziesz poniżej.

Kiedy tatuaż sztyletu łączy inne elementy, nie są one tak smukłe i mogą nie nadawać się do umieszczenia na kończynach, zwłaszcza jeśli obwód ręki lub nogi nie jest wystarczająco duży.

tatuaż na udzie sztyletu

W połączeniu z innymi elementami projektu, tatuaże sztyletowe są również powszechnie spotykane na klatce piersiowej, łopatce i okolicy ud.

tatuaż na oko i sztylet

Tatuaże z kombinacją sztyletów i ich znaczenie

Tatuaże sztyletów są często łączone z różami, wężami, czaszkami, motylami i sercami. Oto, co oznacza każda z tych par tatuaży.

tatuaż księżyca i sztyletu

Tatuaże ze sztyletem i różą

Sztylety i róże to nie dwa symbole, które łatwo ze sobą skojarzylibyście – i to właśnie ten kontrast sprawia, że ​​są naprawdę popularne.

Z jednej strony mamy różę piękną, kolorową i pełną życia. Z drugiej strony róży przeciwstawia nóż symbolizujący śmierć, zdradę, trudy lub zniszczenie.

Powodem i znaczeniem tego parowania jest podkreślenie dwoistości ludzkiej egzystencji.

Życie może mieć swoje wzloty, ale zawsze ma też swoje upadki. Ten kontrast elementów sprawia, że ​​znaczenie tatuażu sztyletu i róży jest mocne i zauważalne.

sztylet i róża tatuaż na ramieniu

Tatuaże węża i sztyletu

Tatuaż węża i sztyletu jest dość wyjątkowy, ponieważ w przeciwieństwie do innych odmian tatuaż pozostaje smukły.

Znaczenie takiej kombinacji może być bardzo różne. Dla niektórych entuzjastów tatuażu węże i sztylety reprezentują uzdrowienie i są powszechne wśród grup medycznych, które lubią ich tatuaże.

Innym znaczeniem tatuaży węża i sztyletu jest rzymski bóg Merkurego. Był to rzymski bóg odpowiedzialny za wysyłanie wiadomości i skazywanie ludzi do podziemi.

Jest to kolejna agresywna forma tatuażu sztyletu, ale może również po prostu wykazywać powinowactwo do mitologii rzymskiej.

tatuaż wąż i sztylet

Tatuaże z czaszką i sztyletem

Tatuaże z czaszką i sztyletem mogą być jednymi z najbardziej agresywnych i męskich tatuaży. Ta kombinacja tatuaży ma wiele znaczeń.

Bardziej optymistyczne zrozumienie polega na tym, że osoba pokazuje, że nie boi się już śmierci i pokonała swój strach. Innym jest ogólnie po prostu śmierć z różnymi wariacjami na temat interakcji sztyletu i czaszki.

Jednak bardziej szczegółowa interpretacja tatuażu czaszki i sztyletu odnosi się do piratów i Jolly Roger.

Kiedy sztylet jest umieszczony za czaszką, często jest odbierany z agresywną wiadomością, że musisz się poddać lub zginąć, tak jak krzyczeliby piraci.

tatuaż czaszki i sztyletu

Tatuaże z nożem motylkowym

Wcześniej wspomniano, że tatuaże na noże i sztylety często oznaczają cechy męskie i dlatego są wybierane przez mężczyzn częściej niż kobiety.

Oczywiście, niektóre kobiety nadal decydują się na tatuaże ze sztyletami, a tym bardziej, jeśli sztylet jest połączony z bardziej kobiecym wizerunkiem, takim jak motyl.

Tatuaż motyla często symbolizuje zmianę w życiu lub drastyczną transformację. W połączeniu ze sztyletem to znaczenie jest wzmocnione, ponieważ oznacza również śmierć lub koniec innej fazy życia.

tatuaż z nożem motylkowym na ramieniu

Tatuaże z sercem i sztyletem

Kiedy obraz sztyletu jest połączony z tatuażem serca, często sztylet przebije serce, aby pokazać złamane serce. Ludzie wybierają te tatuaże, aby pokazać, że mieli złamane serce lub stracili ukochaną osobę.

Znaczenie to jest wzmocnione przez umieszczenie imienia osoby, inicjałów, a nawet daty urodzenia – lub daty utraty.

Dla niektórych połączenie obrazów może również oznaczać zdradę lub nieuniknione zakończenie śmierci.

Często jest tak, że sposób, w jaki te dwa elementy wchodzą ze sobą w interakcje, pozwala widzom lepiej zrozumieć znaczenie tatuażu.

tatuaż serca i sztyletu na udzie

Tatuaż sztyletu i tatuaż noża to jedne z najciekawszych projektów, które ludzie wybierają ze względu na ich bogactwo znaczeń i symboliki, szczególnie w połączeniu z innymi obrazami i tatuażami!

tatuaż wilka i sztyletu

tatuaż na ramieniu sztyletu tatuaż na ucho sztyletu tatuaż na palec ze sztyletem tatuaż na nodze sztyletu tatuaż rękawa sztyletu sztylet tatuaż na ramieniu tatuaż na udzie sztyletu tatuaż oko i sztylet na ramieniu tatuaż serca i sztyletu na klatce piersiowej tatuaż księżyca i sztyletu na ramieniu tatuaż czaszki i sztyletu na udzie tatuaż węża i sztyletu na szyi tatuaż wilka i sztyletu na udzie

tatuaż z nożem motylkowym na ramieniu tatuaż na ramieniu sztyletu tatuaż na ucho sztyletu tatuaż na palec ze sztyletem tatuaż na nodze sztyletu tatuaż rękawa sztyletu sztylet tatuaż na ramieniu tatuaż na udzie sztyletu tatuaż oko i sztylet na ramieniu tatuaż księżyca i sztyletu na plecach tatuaż czaszki i sztyletu na ramieniu tatuaż węża i sztyletu na ramieniu tatuaż wilka i sztyletu na ramieniu

tatuaż z nożem motylkowym sztylet i tatuaż różany tatuaż na ramieniu sztyletu tatuaż na ucho sztyletu tatuaż na palec ze sztyletem tatuaż na nodze sztyletu tatuaż rękawa sztyletu sztylet tatuaż tatuaż na udzie sztyletu tatuaż na oko i sztylet tatuaż serca i sztyletu tatuaż księżyca i sztyletu tatuaż czaszki i sztyletu tatuaż wąż i sztylet tatuaż wilka i sztyletu

tatuaż z nożem motylkowym na nodze sztylet i róża tatuaż na nodze tatuaż na ramieniu sztyletu tatuaż na ucho sztyletu tatuaż na palec ze sztyletem tatuaż na nodze sztyletu tatuaż rękawa sztyletu sztylet tatuaż na nodze tatuaż na nodze sztyletu tatuaż oko i sztylet na żebrze tatuaż serca i sztyletu na ramieniu tatuaż księżyca i sztyletu na ramieniu tatuaż czaszki i sztyletu na piersi tatuaż węża i sztyletu na ramieniu tatuaż wilka i sztyletu na ramieniu