Ponad 160 fascynujących wzorów i znaczeń tatuaży kompasowych

Zdobądź kilka pomysłów na tatuaż kompasu w naszym niesamowitym przewodniku. Podkreślamy niektóre z naszych ulubionych pomysłów projektowych i ich znaczenia.

tatuaż na ramię wikinga

Kompas to instrument, który wskazuje cztery główne kierunki – północ, południe, wschód i zachód – w zależności od lokalizacji użytkownika.

Jest to również jeden z najpopularniejszych i niesamowicie wyglądających tematów tatuażu, ponieważ ma bogate znaczenie symboliczne i pasuje do prawie każdego stylu.

Czytaj dalej, aby zapoznać się ze znaczeniem kompasu w sztuce tatuażu i niektórymi popularnymi pomysłami na projekt tatuażu kompasu.

Przygotowaliśmy również galerię niesamowitych tatuaży kompasowych dla kobiet i mężczyzn.

Tatuaż Akwarela Kompas przez Jimmy

Znaczenie tatuażu kompasu

Jak wszyscy wiemy, w nawigacji używa się kompasu, aby określić kierunek północy, południa, wschodu i zachodu.

Dzięki temu użytkownik może obliczyć swoje położenie względem tych kierunków i z pomocą mapy poruszać się po nieznanym terenie.

Tatuaż kompasu z białym atramentem

Dlatego główne znaczenie tatuaży kompasowych kręci się wokół idei odnalezienia swojej drogi i pozostania na kursie. Może to oznaczać:

  • Spójność – nigdy nie tracąc z oczu swoich celów i wartości, pewnie podążając swoją ścieżką i pamiętając o byciu wiernym sobie.
  • Ochrona – tatuaże z kompasem są postrzegane jako amulety szczęścia, coś, co pomoże ci znaleźć właściwy kierunek w życiu i uchroni cię przed zgubieniem drogi. Kompasy od dawna są popularnym tatuażem dla żeglarzy, którzy postrzegają je jako symbole ochrony i nadziei na bezpieczne dotarcie do celu.
  • Lojalność – kompasy w tatuażach mają czasem symbolizować lojalność, najczęściej romantycznej partnerce. Ponownie, znaczenie to odnosi się do idei wybrania właściwej ścieżki (w tym przypadku osoby, którą kochasz i która jest dla Ciebie odpowiednia) i nie zbaczania z niej.
  • Wybór – tatuaż kompasu może służyć jako przypomnienie, że w każdym momencie życia masz wiele kierunków, w których możesz iść – czyli wiele decyzji, które możesz podjąć. Kompasy mogą symbolizować zarówno wolność, jak i odpowiedzialność, która wiąże się z wyborami życiowymi.
  • Niezależność – jeśli ważne jest dla Ciebie znalezienie własnej drogi, a nie przestrzeganie konwencji, kompas może być świetnym wyborem tatuażu, aby wyrazić tę wartość.
  • Podróż – wreszcie, jako ważne symbole nawigacji i eksploracji, tatuaże kompasowe mogą być po prostu wyrazem miłości do podróżowania i odkrywania nowych miejsc.

Jeśli myślisz o zrobieniu tatuażu z kompasem, aby wyrazić konkretną ideę lub wartość, projekt i kombinacja wybranych elementów pomogą podkreślić zamierzone znaczenie tatuażu.

Tatuaż kompasu Wanderlust na ramieniu

Kompas wzory tatuaży

Tatuaż kompasu 3D

Tatuaże 3D mają na celu uzyskanie fotorealistycznego wyglądu poprzez staranne cieniowanie. W przypadku projektów kompasów ta technika najlepiej sprawdzi się w trybie monochromatycznym lub sepii.

Kompas Tatuaż z Ptakami

Tatuaż z kompasem akwarelowym

Popularnym wyborem projektu tatuażu kompasu jest ten, w którym kompas jest przedstawiony na czarno, z tłem abstrakcyjnej akwareli.

Ta kombinacja daje kolorowy, lekki design odpowiedni do prawie każdego miejsca.

Tatuaż kolorowy kompas z wirami

Tatuaż kompasu na ramieniu dla mężczyzn

Kompas z tatuażem róży

Środkowa część kompasu, w której linie wskazują cztery główne kierunki, nazywana jest różą.

Być może z tego powodu tatuaż kompasu z kwiatem róży pośrodku jest stosunkowo powszechną opcją.

Kompas 3D otoczony czerwonymi różami to kolejna odmiana tego pomysłu na projekt.

Tatuaż kompasu na nogę z różą

Kompas z tatuażem na mapie

Jeśli okaże się, że kompas sam w sobie tworzy projekt, który jest zbyt mały lub niewystarczająco warstwowy, aby spełnić Twoje oczekiwania, rozważ dodanie mapy jako tła.

Jedną z najlepszych rzeczy w tym pomyśle jest to, że wybrany fragment mapy świata doda większego znaczenia Twojemu tatuażowi – możesz wybrać miejsce, które osobiście wiele dla Ciebie znaczy.

Pamiętaj, że nie musisz ograniczać się do mapy Ziemi – mapy z fikcyjnych światów fantasy, powieści, filmów i gier są również opcją, podobnie jak wymyślenie własnej unikalnej mapy.

Mapy w stylu vintage i styl 3D to zalecane opcje dla tego rodzaju projektu.

Mapa Pacyfiku z tatuażami gołębi i kompasu

Kompas z tatuażem kotwicy

Zarówno kompas, jak i kotwica są symbolami marynarki wojennej, więc rozsądnie jest połączyć je w jeden projekt tatuażu. W sztuce tatuażu kotwice symbolizują siłę, stabilność i równowagę.

Podobnie jak kompasy, czasami uważa się je za coś z urokiem szczęścia – statek nie rzuca kotwicy, dopóki nie dotrze do bezpiecznego portu; jest zatem symbolem bezpiecznego dotarcia do celu.

Tatuaż kolorowy kompas z kotwicą na ramieniu

Minimalistyczny tatuaż z kompasem

Innym pomysłem wartym rozważenia jest uproszczona wersja kompasu, wykonana cienkimi czarnymi liniami.

Wzór ten składa się z róży kompasowej – dwóch przecinających się linii wskazujących cztery kierunki, opcjonalnie z dodanymi kierunkami międzykardynalnymi (np. południowy zachód, północny wschód).

Odpowiednio stylizowany ten prosty minimalistyczny tatuaż wystarczy, aby wyrazić ideę kompasu. Okrąg wokół linii może pomóc w wyróżnieniu projektu jako kompasu.

Mały prosty tatuaż z kompasem

Tatuaż kompasu serca

Ta kombinacja dość wyraźnie wyraża ideę podążania za swoim sercem. Jeśli mocno wierzysz, że Twoja intuicja jest najważniejszą zasadą przewodnią w Twoim życiu, to może być odpowiedni tatuaż dla Ciebie.

W tym projekcie środek kompasu można ozdobić zarysem serca lub dwa elementy można wytatuować obok siebie.

Chrześcijański tatuaż kompasu

Połączenie kompasu z chrześcijańskimi symbolami, takimi jak krzyż, może wskazywać, że twoja wiara prowadzi cię w sposobie życia i podejmowanych decyzjach.

Kompas z pisaniem tatuażu

W przypadku tatuaży o bardzo konkretnym znaczeniu osobistym pisanie jest jednym z najpopularniejszych sposobów wyrażania zamierzonego znaczenia.

Zastanów się nad dodaniem cytatu lub nawet pojedynczego słowa, które współbrzmi z tobą, ważnej daty lub imienia kogoś bliskiego twojemu sercu do tatuażu kompasu, aby wydobyć jego głębsze znaczenie.

Cytat dla wędrowców z tatuażem kompasu

Kompas z tatuażem ze strzałką

Strzałki są dość złożonymi symbolami, ale ogólnie symbolizują determinację, odwagę, wytrwałość i kierunek, a także ochronę przed krzywdą.

Popularnym sposobem łączenia tych elementów w projekcie tatuażu jest nałożenie ich na siebie z kompasem w połowie długości strzałki.

Tymczasem strzała przebijająca kompas może wyrazić ideę wyznaczania własnych kierunków – podążania własną drogą i własnymi decyzjami, niezależnie od zasad.

Jednolity czarny z tatuażem z kompasem z podwójną strzałką

Wędrowcy nigdy nie zgubią pomysłów na tatuaż z kompasemFioletowy, zielony i niebieski kompas tatuaż na ramieniuPodróżuj z tatuażem kompasu na dolnej szyiMały tatuaż kompasu na nadgarstkuWiry na tatuażu kompasu dla pańTatuaż kompasu słońce i róże

Tatuaż słońca i księżyca w kompasie

Mały prosty tatuaż z kompasemMały tatuaż z kompasem z napisem WanderlustMały tatuaż kompasu na dłoniMały tatuaż z kompasem na kostce dla mężczyznMały tatuaż kompasu na kostceProsty minimalistyczny tatuaż z kompasemProsty tatuaż kompasu na nogę dla mężczyzn i kobietProsty tatuaż kompasu z gwiazdamiProsty tatuaż kompasu na ramieniuTatuaż z bocznym kompasem dla dziewczynekŻaglowiec kolorowy kompas tatuażKompas z tatuażem z piórTatuaż róża, krzyż i strzała na kompasieTatuaże z kompasem Revelation Lion dla mężczyznŁadny kompas tatuaż na ramieniuTatuaż z piór kompasuZnaczki paszportowe z tatuażem z kompasemNie wszyscy, którzy wędrują, są zagubieni obraz tatuażu z kompasemNowy tatuaż z boku kompasuTatuaż kompasu na szyję

Projekt kompasu to nowy fajny pomysł wśród entuzjastów tatuażu, a przede wszystkim ramię jest najlepszym miejscem do robienia tatuażu. Inne miejsca do umieszczenia to łokieć, plecy, klatka piersiowa, kostka, biodra, noga, nadgarstek, udo, tył ucha, tył szyi i bok. Wybór miejsca wykonania tatuażu naprawdę zależy od właściciela, ale należy to zrobić w miejscu, w którym będzie on widoczny, ponieważ celem wykonania tatuażu jest sprawienie, by był widoczny dla innych. Jednocześnie przed wykonaniem tatuażu należy mieć pewność co do zaprojektowania i umieszczenia tatuażu, ponieważ wiąże się to z dużymi nakładami finansowymi, czasowymi, a właściciel musi przejść wiele bólu za wykonanie tatuażu. Co więcej, tatuaż jest trwały i staje się częścią osoby na całe życie.

Góry, drzewa wewnątrz kompasu tatuażNajpiękniejszy tatuaż kompasu z liśćmi i pióremMinimalistyczny tatuaż z kompasem z ziemią na kostceMinimalistyczny tatuaż z kompasem ze strzałkamiKompas Projekt tatuażuKompas tatuaż z czarnym tuszemTatuaż Mandala Kompas na ramieniuMandala Kompas Tatuaż dla PańLuna i Sol Tribal Compass TatuażeMiłość i przyjaźń Kompas Tattoo PartnersPodróż nigdy się nie kończy Kompas tatuaż z mapąTatuaże z kwiatami i kompasem dla kobietTatuaż kompas łapacz snówNiesamowity tatuaż inspiracyjny z kompasemWyreżyserowane przez Compass Tattoo on ArmŚliczny mały tatuaż z kompasem na górnej części plecówŚliczne tatuaże z kompasem mandaliPary kompas tatuaż na ramionachPary Niebieski i Żółty Kompas TatuażeTatuaże z kompasem dla par z sercamiKontynenty z kolorowym tatuażem z kompasemKompas z frazą Idź, aby znaleźć wielką szansęTatuaż kompasu ze strzałkami X na szyiTatuaż kompasu z liną i kotwicą

Tatuaż kompasu z mapą wokółKompas tatuaż z okiem i drzewemKompas Tatuaż z Ziemią na środkuKompas Tatuaż ze szczegółowym obrazemTatuaż kompasu z kolorowym pluskiemKompas Tatuaż z KoloremKompas Tatuaż z chmurami i gwiazdamiTatuaż kompasu z niebieskimi i czarnymi plamami na plecachTatuaż kompasu ze strzałką na ramieniuTatuaż kompasu ze strzałką i cienkimi liniamiTatuaże kompasu z mapą na ramieniuTatuaż kompasu na boku dla kobietTatuaż kompasu na klatce piersiowej dla kobietTatuaż kompasu na plecach z napisami plemiennymiKompasowy tatuaż na ramieniu z pisanym kursywą rodzinnymTatuaż kompasu na ramieniu z ptakiem i koloramiKompas tatuaż za drzewemTatuaż z boku kompasuKolorowy solidny tatuaż z kompasem z daliami i różamiKolorowa mapa z czarnym tatuażem z kompasemKolorowa mapa kompas tatuażKolorowe kwiaty i winorośle z tatuażem kompasuTatuaż kolorowy kompas z pióramiTatuaż kolorowy kompas na ramieniuKolorowy tatuaż na ramieniu i kompasieDuży tatuaż kompasu na górnej części pleców dla kobietPiękny solidny czarny tatuaż kompasu na ramieniuPiękny tatuaż z kompasem mandaliPiękna strzała z kolorowym tatuażem z kompasemPiękny i kolorowy tatuaż kompasu dla kobietTatuaż z kompasem na plecach z mapą świataTatuaż z atomowym kompasem o różnych kształtach księżycaTatuaż z atomowym kompasem ze strzałąTatuaże z kompasem atomowymStrzałki Kompas Tatuaż na ramieniuStrzałka wskazująca na południe kompas tatuażStrzałka wskazująca północ kompas tatuażTatuaże ze strzałkami i kompasem słonecznymTatuaż z kompasem na ramię z mapą i pisaniem kursywąTatuaż z kompasem na ramię z mapąTatuaż kompasu na kostce z wiramiKotwica na dole tatuażu kompasuNiezwykle piękna strzała z tatuażem kompasuNiesamowity tatuaż z kompasem z kolorami na ramieniu

c1 c2 c6nikinorberg_wickedtattoo_goteborgsweden-618x618 c7nikinorberg c9 c14 c51  kompas-tatuaż-projekt01 kompas-tatuaż-design02 kompas-tatuaż-projekt03 kompas-tatuaż-design04 kompas-tatuaż-design05 kompas-tatuaż-projekt06 kompas-tatuaż-design07 kompas-tatuaż-design08  kompas-tatuaż-projekt10 kompas-tatuaż-projekt11 kompas-tatuaż-projekt12 kompas-tatuaż-projekt13 kompas-tatuaż-projekt14 kompas-tatuaż-projekt15 kompas-tatuaż-projekt16  kompas-tatuaż-projekt18 kompas-tatuaż-projekt19 wzory-tatuażu-kompasu wzory-tatuażu-kompasu-1 wzory-tatuażu-kompasu-2 wzory-tatuażu-kompasu-3 wzory-tatuażu-kompasu-4 wzory-tatuażu-kompasu-5 wzory-tatuażu-kompasu-6  wzory-tatuażu-kompasu-8 wzory-tatuażu-kompasu-9  kompas-tatuaż-wzory-12 wzory-tatuażu-kompasu-13 wzory-tatuażu-kompasu-14  wzory-tatuażu-kompasu-16  kompas-tatuaż-projekty-19 kompas-tatuaż wzory-20 kompas-tatuaż wzory-21 kompas-tatuaż-wzory-22 kompas-tatuaż-wzory-23 kompas-tatuaż wzory-24 kompas-tatuaż wzory-25 kompas-tatuaż-wzory-26 kompas-tatuaż-wzory-27 kompas-tatuaż-wzory-28 kompas-tatuaż-wzory-29 wzory-tatuażu-kompasu-30 kompas-tatuaż-wzory-31 kompas-tatuaż-wzory-32