Ponad 160 tajemniczych wzorów i znaczeń tatuaży księżycowych

Przy tak bogatej historii symbolicznej i praktycznie nieskończonych możliwościach projektowania, nic dziwnego, że tatuaże księżycowe są niezwykle popularne.

księżyc tatuaż

W tym artykule zbadamy różne znaczenia tatuaży księżycowych. Podzielimy się również niektórymi z naszych ulubionych pomysłów na projekt, w tym ogromną galerią, która Cię poprowadzi i zainspiruje.

Znaczenie tatuażu księżyca

Księżyc fascynował ludzkość od niepamiętnych czasów. Można się tylko spodziewać, że na przestrzeni wieków w różnych kulturach rozwinie się seria mitów i znaczeń symbolicznych.

Odnowienie

Fakt, że księżyc przechodzi przez różne etapy, nadaje mu symboliczne znaczenie odnowy. Oglądany z Ziemi Księżyc może „zniknąć” całkowicie, zanim stopniowo stanie się ponownie pełnią.

Tatuaż Blackwork Fazy Księżyca przez Noksi

Oczywiście teraz wiemy, że jest to wynikiem sposobu, w jaki światło słoneczne odbija się od powierzchni Księżyca.

Pozorne fazy Księżyca, które możemy obserwować, pochodzą jedynie z kąta, jaki tworzy Księżyc ze Słońcem.

Niemniej jednak symboliczne znaczenie odnowy i regeneracji jest aktualne. Dlatego tatuaż księżycowy może oznaczać wiarę w ciągłą zmianę, nowe możliwości i zaczynanie od nowa.

księżyc tatuaż

Co ciekawe, określone fazy księżyca mają swoje znaczenie w kontekście duchowym – omówimy je w następnej sekcji.

Subtelność i wpływ

Jak wszyscy wiemy, Księżyc świeci w nocy. Czy też??

W rzeczywistości Księżyc nie wytwarza własnego światła. Zamiast tego to, co postrzegamy jako emisję światła, jest w rzeczywistości tylko odbiciem. Księżyc świeci, ponieważ odbija światło słoneczne.

Z tego powodu nabrała symbolicznego znaczenia subtelności i bierności.

Jednak tatuaże księżyca mogą również symbolizować wpływ i cichą, subtelną moc. W końcu, pomimo swojej bierności, Księżyc odpowiada za coś tak ogromnego jak przypływy oceaniczne na Ziemi!

księżyc tatuaż

Refleksja i marzenia

Teraz przejdźmy do innego rodzaju refleksji: Księżyc symbolizuje również kontemplację. Świetnym przykładem działania tego znaczenia jest odwieczny obraz zamyślonej osoby wpatrującej się w Księżyc.

Sny, zarówno dosłownie, jak i w przenośni, są również związane z Księżycem. Tutaj związek jest oczywisty: Księżyc jest zwykle widoczny tylko w nocy, kiedy większość z nas śpi – i śni.

Tatuaż Księżyca może zatem być znakiem osoby identyfikującej się jako marzyciel i niezależny myśliciel. Może być również przypomnieniem, aby od czasu do czasu zrobić sobie przerwę, aby zastanowić się nad naszym życiem i otaczającym nas światem.

Tatuaż Półksiężyc przez Rachainsworth

Kosmos

Oprócz Słońca Księżyc jest jedynym ciałem astronomicznym, które można łatwo obserwować z Ziemi.

Jako taki, często sprawia, że ​​myślimy o szerszym Wszechświecie i nieskończonej przestrzeni, której jesteśmy zaledwie maleńką częścią.

Księżycowy tatuaż może zatem przypominać o nieskończonej naturze kosmosu i naszej maleńkiej części we Wszechświecie.

Nie oznacza to, że jesteśmy nieważni – to tylko zachęta do unikania zbyt poważnego traktowania drobnych realiów życia.

księżyc-tatuaż (3)

Kobiecość czy męskość?

Generalnie Księżyc najczęściej kojarzy się z kobiecością – jako przeciwieństwo męskiego Słońca.

Relacja Księżyca i Słońca jest doskonałym przykładem chińskiej filozofii yin i yang. Symbol yin i yang reprezentuje dwie siły, które wzajemnie się przeciwstawiają i uzupełniają. W tym kontekście Słońce to strona yang (męska), a księżyc to siła yin (żeńska).

Jednak w niektórych kulturach Księżyc przyjmuje rolę męskiej siły. Na przykład wiele plemion indiańskich traktuje Księżyc jako reprezentację męskości.

W końcu, jeśli chodzi o znaczenie osobistego tatuażu, to od Ciebie zależy, jak zinterpretujesz Księżyc jako symbol.

Fazy ​​księżyca Tatuaże

W zależności od tego, jak światło słoneczne pada na Księżyc, postrzegamy go jako przechodzący przez różne fazy. W kontekście duchowym każda z tych faz ma odrębne znaczenie.

Znaczenie tatuażu woskującego księżyca

Przybywający Księżyc jest tylko częściowo oświetlony, ale „rośnie”. Oznacza to, że następnej nocy Księżyc będzie widoczny więcej, a nie mniej.

Woskowany Księżyc w tatuażu reprezentuje motywację i wyrafinowanie, a także postęp.

Wschodzący sierp Księżyca jest szczególnie kojarzony z intencją. Tymczasem Księżyc w pierwszej kwadrze – woskujący, na wpół oświetlony – oznacza podejmowanie decyzji. Wreszcie woskujący garbaty Księżyc – oświetlony w 3/4 – oznacza wyrafinowanie.

Tatuaż Gradient Księżyca przez G.NO

Znaczenie tatuażu zanikającego księżyca

Kiedy Księżyc ubywa, przechodzi proces odwrotny do woskowania. Z każdą nocą staje się coraz mniej widoczny.

Symboliczne znaczenie ubywającego Księżyca to upływ czasu oraz chwila na refleksję i reorganizację myśli.

Ubywający garbaty Księżyc jest symbolem wdzięczności, ostatnia kwadra – przebaczenie, a słabnący półksiężyc – poddanie się.

Wszystkie fazy w jednym tatuażu

Tatuaż, który pokazuje wszystkie fazy Księżyca w jednym projekcie, zwykle oznacza upływ czasu i odnowę. To sprawia, że ​​​​tatuaże księżycowe są równie popularne dla mężczyzn i kobiet.

Tatuaż Fazy Księżyca przez Danika Brooke

Projekty te mają zwykle kształt liniowy, pionowy lub poziomy.

W pionie bardzo dobrze dopasowują się do ramienia, nogi lub wzdłuż kręgosłupa. W poziomie są doskonałym wyborem do tatuaży na klatce piersiowej i plecach.

księżyc-tatuaż-7-650x488

Pomysły na tatuaż w pełni księżyca i znaczenie

Księżyc w pełni jest całkowicie oświetlony i wygląda idealnie okrągły, gdy obserwuje się go z Ziemi.

Tatuaże w pełni księżyca niosą symboliczne znaczenie wysokości mocy, ukończenia, osiągnięcia jasności i realizacji własnych pragnień. Może również oznaczać uwolnienie i osiągnięcie celów i intencji.

Co ciekawe, księżyc w pełni najbliżej Równonoc jesienna jest znany jako Księżyc Żniw. Następna pełnia po tym nosi nazwę Księżyca Łowcy.

Jako projekt tatuażu Księżyc w pełni będzie wyglądał świetnie samodzielnie lub jako część większej sceny.

księżyc tatuaż

Przedramię jest powszechnym miejscem dla prostych tatuaży w pełni księżyca.

księżyc tatuaż

Ten wzór można umieścić w dowolnym miejscu – należy tylko pamiętać, że tatuaż nie może być za mały.

Jeśli Księżyc w pełni zostanie zbytnio zmniejszony, szczegóły zostaną utracone i może wyglądać jak sfera, która nie będzie już rozpoznawalna jako Księżyc.

księżyc-tatuaż (6)

Tatuaże Krwawego Księżyca

Od czasu do czasu zaćmienie Księżyca pojawia się, powodując, że Księżyc wydaje się ciemnopomarańczowy, a nawet czerwony. To wydarzenie jest często nazywane Krwawym Księżycem.

Ponieważ całkowite zaćmienie Księżyca jest stosunkowo rzadkim zjawiskiem, które jest dość niepokojące, w związku z Krwawym Księżycem powstało całe mnóstwo przesądów i duchowych znaczeń..

księżyc-tatuaż (7)

W większości przypadków Krwawy Księżyc był postrzegany jako zły omen, wskazujący na zbliżającą się katastrofę.

Z powodu przesądu wyrażonego w Księdze Objawień, Krwawy Księżyc jest nawet uważany przez niektórych za znak Apokalipsy.

W dzisiejszych czasach ludzie, którzy praktykują Wicca lub uważają się za pogan, którzy wierzą, że noc Krwawego Księżyca jest momentem o wielkim znaczeniu, niosącym ze sobą zwiększoną magiczną moc.

Jednak dla większości z nas Krwawy Księżyc jest rzadkim zjawiskiem, którego obserwacja jest fascynująca. Poza duchowym znaczeniem tatuaż Krwawego Księżyca jest oznaką bycia wyjątkowym i niezależnym.

Księżycowe pomysły na tatuaż

Wzory tatuaży księżycowych są dostępne w szerokiej gamie, od prostych, minimalistycznych czarnych tatuaży po kolorowe ilustracje przedstawiające całe sceny.

Planując tatuaż na Księżycu, rozważ następujące pomysły.

Tatuaże zwierzęcego księżyca

Księżyc sprawia, że ​​myślimy o nocy i wszystkich nocnych stworzeniach, które rozpoczynają swoją działalność po zachodzie Słońca.

Z tego powodu popularnym wyborem jest łączenie obrazu Księżyca z obrazem nocnego zwierzęcia w jednym projekcie.

23

Jeśli chodzi o wybór konkretnego zwierzęcia, weź pod uwagę scenę, którą chcesz stworzyć i znaczenie stojące za stworzeniem.

W tych tatuażach często pojawiają się sowy. Wilki są częstym dodatkiem do tatuaży księżycowych dla facetów.

księżyc-tatuaż (8)

Sowy niosą symboliczne znaczenie mądrości, ochrony, nadziei, życia pozagrobowego i przejścia.

Tymczasem wilki kojarzą się z lojalnością, niezależnością i siłą. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszymi dedykowanymi artykułami na temat tych zwierząt w sztuce tatuażu.

księżyc-tatuaż-17

Możesz zdecydować się na abstrakcyjny wzór, który w jakiś sposób łączy Księżyc jako symbol z przedstawieniem konkretnego zwierzęcia. W przypadku większych tatuaży rozważ bardziej realistyczną scenę w świetle księżyca.

Tatuaż drzewa i księżyca

Drzewo i Księżyc w jednym projekcie kojarzą się z naturą i spokojną nocą na świeżym powietrzu. W zależności od stylu sztuki ta kombinacja może mieć również mroczny, gotycki charakter.

księżyc-tatuaż (17)

Drzewa są symbolami wzrostu, życia i mądrości. W połączeniu z symbolem Księżyca tworzą klimatyczną scenę cichej refleksji.

księżyc-tatuaż-27

To połączenie elementów świetnie prezentuje się zarówno w prostym, całkowicie czarnym stylu, jak i jako część kolorowego, bardziej złożonego utworu.

9

Tatuaż Człowieka na Księżycu

Zwrot ten, różnie określany jako Człowiek na Księżycu lub Człowiek na Księżycu, odnosi się do wizerunku twarzy lub postaci ludzkiej widzianej na powierzchni Księżyca.

Oczywiście to tylko złudzenie optyczne. Ludzki mózg ma wbudowana skłonność do poszukiwania znajomych kształtów w prawie każdym wzorze.

Mimo to pomysł, że twarz lub postać można zobaczyć „na” Księżycu, zainspirował niezliczonych artystów i gawędziarzy, najsłynniejszego Georgesa Mélièsa w jego filmie milowym, Podróż na Księżyc.

księżyc-tatuaż (4)

Istnieje bogata mitologiczna i duchowa historia wiary w Człowieka na Księżycu. Na przykład Eskimosi wierzyli, że jest strażnikiem dusz wszystkich żywych istot, a szamani podobno mieli możliwość odwiedzania Księżyca, aby się z nim konsultować.

Tymczasem w kulturach chińskiej i japońskiej Człowiek na Księżycu jest bóstwem reprezentującym miłość. Jest znany jako Wu Kang w Chinach i Gekkawo w Japonii i uważa się, że jednoczy kochanków, wiążąc ich stopy..

księżyc-tatuaż (15)

Tatuaż z twarzą na Księżycu może być nawiązaniem do personifikacji Księżyca w taki sposób – jako dobroczynnej siły z własnym umysłem.

Jednak częściej ten rodzaj projektu reprezentuje kreatywność, wiarę w dobro i cnotę we Wszechświecie oraz poczucie nieskończonego zdumienia.

Tatuaż księżyca i gwiazdy

Włączając obraz nocnego nieba do projektu, często dodaje się zarówno gwiazdy, jak i Księżyc.

Dodanie gwiazdy do bardziej uproszczonego projektu Księżyca pomoże zidentyfikować sferę (lub półksiężyc) jako Księżyc, więc jest to świetne rozwiązanie dla bardzo małych tatuaży, które wymagają nieco dodatkowej definicji.

Kosmiczny Księżyc i Gwiazda Tatuaż

Jako symbol połączenie „gwiazda i półksiężyca” ma długą historię, sięgającą starożytności. W XVIII wieku stał się symbolem Imperium Osmańskiego – i pozostaje elementem flag narodowych państw sukcesorów osmańskich, takich jak Turcja, Algieria i Tunezja.

Od połowy XX wieku gwiazda i półksiężyc stały się głównym symbolem islamu.

Księżyc ilustracja

Księżyc występuje jako element wielu tatuaży, które imitują ilustracje lub obrazy.

księżyc tatuażProjekty te obejmują zarówno realistyczne wersje 3D, jak i prostsze style. Świetnie prezentują się zarówno w pełnym kolorze, jak i jako czarno-biały obraz.

księżyc tatuaż

Małe tatuaże księżyca

Księżycowe tatuaże nie muszą być duże. W rzeczywistości starannie dobrana konstrukcja może być wystarczająco mała, aby zmieścić się na palcu lub za uchem. Dobry tatuażysta pomoże Ci w opracowaniu odpowiedniego pomysłu.

6

15

Kluczem do wyboru odpowiedniego wzoru dla bardzo małego tatuażu jest ograniczenie szczegółów. Bardzo skomplikowane projekty nie będą dobrze wyglądać, gdy zostaną ściśnięte w zbyt małej przestrzeni.

Poza tym nie starzeją się zbyt dobrze, po kilku latach stają się rozmyte i zniekształcone.

Zamiast tego spróbuj wybrać wzory, które są tak proste, jak to możliwe dla małych tatuaży. Zalecana jest faza półksiężyca, ponieważ sam zarys wystarczy, aby wyraźnie zaznaczyć, że tatuaż przedstawia Księżyc.

Tymczasem, gdybyś zdecydował się na zarys Księżyca w pełni – no cóż, po prostu miałbyś kółko!

księżyc tatuaż

Mały tatuaż księżycowy może nabrać ekspresji i kreatywności dzięki użyciu koloru lub tekstury.

Ponownie zaufaj swojemu tatuatorowi, jeśli chodzi o rozmiar i rozmieszczenie – on najlepiej wie, jak duży będzie projekt, aby zachować wszystkie szczegóły. Tatuaż Akwarela Półksiężyc przez Doy

Ostatnie słowa

Mamy nadzieję, że jesteś teraz dobrze przygotowany do wyboru idealnego projektu tatuażu na Księżycu. Symbolika jest tak szeroka, a przestrzeń na kreatywność tak duża, że ​​naprawdę nie można się pomylić.

Aby uzyskać więcej inspiracji, przejrzyj naszą ogromną galerię fajnych tatuaży Księżyca!

księżyc-tatuaż (2)księżyc-tatuaż (5)księżyc tatuażksiężyc-tatuaż (9)księżyc-tatuaż (10)księżyc-tatuaż (11)księżyc-tatuaż (12)księżyc tatuażksiężyc tatuażksiężyc-tatuaż (13)księżyc-tatuaż (14)księżyc-tatuaż (16)księżyc-tatuaż (18)księżyc-tatuaż (19)księżyc-tatuaż (20)księżyc-tatuaż (21)księżyc-tatuaż (22)księżyc-tatuaż (23)księżyc-tatuaż (24)księżyc-tatuaż (25)księżyc-tatuaż (27)księżyc-tatuaż (28)księżyc tatuażksiężyc-tatuaż (28)księżyc-tatuaż (29)księżyc-tatuaż (30)księżyc tatuażksiężyc tatuażksiężyc tatuażKsiężyc Tattoo on Foot autorstwa GinaTatuaż Akwarela Półksiężyc przez DoyTatuaż Księżycowy Księżyc przez Adrian BascurKsiężyc tatuaż na ramieniu autorstwa MiniTatuaż Dotwork Księżyc przez DainTatuaż Kwiatowy Półksiężyc przez MoondaTatuaż Kolorowy Kwiatowy Księżyc przez Cole KnoxTatuaż Niesamowity Księżyc przez Cody DillowTatuaż Fazy Księżyca autorstwa Yasin Alıcı

Mały księżyc Tattoo Design autorstwa OggysxmTatuaż Szczegółowy Księżyc przez Bruna PereiraTatuaż Misterny Półksiężyc od Paula Sgarbi & Kadu AntonioliTatuaż Róża Księżyc przez Heidi KayeDopasowane fazy księżyca Tattoo autorstwa Caleb CashewTatuaż Niesamowity Księżyc przez Ariel NiräkäraTatuaż Dotwork Księżyc przez Hira LupeTatuaż Czarny i Szary Atrament Księżyc przez KaceTatuaż Akwarela Czarny Tusz Księżyc przez LuvinrollTatuaż Słońce i Księżyc Mobilny przez Eli BischofPasujące tatuaże księżycowe autorstwa IlwolKsiężycowy projekt tatuażu autorstwa OZZYKsiężyc i Tatuaż Kwiat Lotosu przez Hira LupeTatuaż Mandala Księżyc przez Laura WellerTwórczy tatuaż Fazy Księżyca autorstwa Karry Ka-Ying PoonSzczegółowy księżyc doktora WooNiesamowity księżyc tatuaż na przedramieniu autorstwa Fatih OdabasTatuaż Dotwork Księżyc przez Anna BravoTatuaż Półksiężyc przez Ishi NeveKot akwarelowy & Tatuaż Księżyc przez Jainha EspadasTatuaż fantazyjny księżyc z twarzą autorstwa Christopher WorkerCzarny & Tatuaż Szary Księżyc przez Ariel NiräkäraTatuaż Dotwork Księżyc przez Jake HeeryTatuaż Akwarela Księżyc przez Krist KarloffTatuaż Neo Tradycyjny Księżyc przez Fraser PeekTatuaż Mały Księżyc przez MasaTatuaż Fazy Księżyca przez Dexter KayTatuaż Półksiężyc Róża przez Grace LaMorteTatuaż Akwarela Miłość Cytat przez Jennifer FowlerTatuaż Księżyc przez Emi Lynn HollerTatuaż Linework Księżyc przez Sasha MasiukTatuaż Pełnia Księżyca przez NoksiTatuaż Konstelacja Księżyc przez Sasha MasiukTatuaż Mandala Księżyc przez Becky Salter

księżyc-tatuaż-28księżyc-tatuaż-26księżyc-tatuaż-24-650x488księżyc-tatuaż-18-650x488księżyc-tatuaż-19-650x488księżyc-tatuaż-21-650x488księżyc-tatuaż-22księżyc-tatuaż-16-650x488księżyc-tatuaż-15-650x488księżyc-tatuaż-14księżyc-tatuaż-13-650x488księżyc-tatuaż-12-650x488księżyc-tatuaż-8księżyc-tatuaż-10-650x488księżyc-tatuaż-11 księżyc-tatuaż-6-650x488księżyc-tatuaż-5-650x488księżyc-tatuaż-4-650x488księżyc-tatuaż-1księżyc-tatuaż-27813141617192024

2627282930334352111121131211221231311