150 baimę įkvepiančių Polinezijos tatuiruočių dizaino ir reikšmių

Polinezijos tatuiruotės yra išskirtinė genčių tatuiruočių meno forma, kilusi iš Okeanijos Polinezijos subregiono.

Šie dizainai yra glaudžiai susiję su Polinezijos salų genčių kultūromis ir tradicijomis.

Nors nepatyrusiai akiai jie gali atrodyti kaip atsitiktiniai modeliai, orientuoti tik į estetiką, iš tikrųjų kiekvienas Polinezijos tematikos tatuiruotės elementas turi tam tikrą simbolinę vertę.

Vėžlio Polinezijos tatuiruotė

Tatuiruočių menas Polinezijoje

Tatuiruočių istorija Polinezijoje siekia daugiau nei du tūkstančius metų. Tatuiruočių menas buvo laikomas šventa praktika, o tatuiruotės gavimo procesas apėmė ceremoniją su daugybe ritualų.

Tik toms tatuiruotėms buvo leista išsikelti tik apeigas, kurios dažnai reiškė jų padėtį ir reitingą vietos visuomenėje.

Todėl tatuiruotės buvo suaugusio žmogaus (pasiekto 12 metų) ir ypatingų pasiekimų ženklas, taip pat drąsos ir stiprybės ženklas.

Vėžlio ir ieties galvos Polinezijos tatuiruotė

Pats procesas buvo skausmingas, nes tatuiruotės buvo daromos naudojant neapdorotą įrangą, tokią kaip bambukas ir gyvūnų kaulai.

Tai lėmė ilgą, skausmingą gijimą ir didelę infekcijos riziką – tai dar vienas asmens drąsos ir gebėjimo atlaikyti fizinį skausmą liudijimas.

Remiantis kai kuriais šaltiniais, žodis „tatuiruotė“ iš tikrųjų kilęs iš Polinezijos.

Kapitonas Jamesas Cookas, pirmasis aštuoniolikto amžiaus pabaigoje bandęs tyrinėti Polinezijos trikampį, sužinojo apie tatuiruočių praktiką lankydamasis salose.

Manoma, kad būtent jis pristatė Europai žodį „tatuiruotė“, kai jis sugrąžino savo pasakas apie genčių tatuiruočių ceremonijas.

Genčių Polinezijos įkvėpimo tatuiruotės dizainas

Polinezijos tatuiruočių reikšmė skirtingose ​​gentyse

Polineziją sudaro daugiau nei 1000 salų, kurios, nors ir turi labai panašią kultūrą, kalbą ir papročius, vis dar yra skirtingos visuomenės, turinčios nedidelių skirtumų ir būdingų bruožų.

Todėl genčių tatuiruotės Polinezijos salose iš esmės buvo panašios, nors atsirado tam tikrų stiliaus ir reikšmės skirtumų.

Markizo salų tatuiruotės

Manoma, kad pirmieji Polinezijos genties žmonės atvyko į Markizo salas ir būtent iš čia jie išplito į įvairias kitas Polinezijos salas.

Taigi tatuiruotės buvo svarbi Markeso salų kultūros dalis ir buvo specialiai nešiojamos estetiniais tikslais, taip pat žymėdamos perėjimo per įvairius gyvenimo etapus apeigas..

Tiki ryklio dantų ieties galvos polinezijos tatuiruotė vyrams

Havajų tatuiruotės

Havajų kultūroje tatuiruotės buvo laikomos labiau individualizuoto pobūdžio, atsižvelgiant į tai, kad jos perteikė reikšmę, susijusią su nešikliu.

Kitas šios kultūros tatuiruočių tikslas buvo tai, kad jos buvo laikomos apsauginiais talismanais, o kartais ir kaip pagerbti mirusį mylimąjį.

Populiariausi Havajų tatuiruočių dizainai buvo abstraktūs genčių modeliai, gėlės ir vėžliai.

Samoa tatuiruotės

Samoa, tatuiruotės turėjo reikšti turėtojo socialinę padėtį. Tatuiruotės buvo didelės ir sudėtingos, pasakodamos viską apie žmogų, nuo jo amžiaus iki jo socialinės padėties, rango ir vietos gyvenime.

Rašyti juos rašalu buvo labai skausminga ir ištverminga, nes jie buvo rašalas su kiaulės ar ryklio dantimi, o ne adata.

Tiki ir vandenyno polinezijos tatuiruotė

Būtina, kad tatuiruotė būtų baigta, kai tik ji buvo pradėta, kitaip tatuiruotės nešėjas buvo gėda..

Samoa tatuiruotės vyrams buvo didelės apimties ir siekė nuo šonkaulio iki kulkšnių, ir jos vadinamos pe’a. Kita vertus, moteriškos tatuiruotės (malu) buvo didelės, tačiau joms trūko juodų sričių.

Daugumos Samoa moterų rankose yra tatuiruotės.

Maorių tatuiruotės

Naujojoje Zelandijoje gyvena maorių gentis, garsėjanti savitu tatuiruočių stiliumi. Dizainas sudarytas iš spiralių ir kiekvienas dizainas yra modifikuojamas, kai nešėjas pereina naują gyvenimo etapą.

Tatuiruotė apima daugybę ritualų, kurių metu dizainas keičiasi laikui bėgant – gali prireikti daug metų, kol bus pasiektas visas vaizdas. Šios tatuiruotės reiškia nešėjo drąsą, jėgos statusą ir aistrą.

polinezijos ryklio dantų tatuiruotė

Taičio tatuiruotės

Taitis taip pat žinomas Prancūzijos Polinezijos vardu ir šioje saloje tik aukšto socialinio statuso žmonės turėjo teisę pasidaryti tatuiruotes.

Šios tatuiruotės buvo išskleistos per visą nešiklio kūną, išskyrus veido sritį.

Tiek vyrai, tiek moterys turėjo šias tatuiruotes ir jie simbolizavo įvairius žmogaus egzistavimo etapus.

Velykų salų tatuiruotės

Velykų salų kultūroje buvo tikima, kad žmogaus kūnas tampa šventas, kai yra pažymėtas tatuiruotėmis.

Dalis tikėjimo buvo ta, kad tatuiruotės buvo būtina sąlyga norint bendrauti su dieviškuoju.

Labiausiai paplitęs dizainas buvo taškų ir linijų, einančių nuo vienos ausies iki kitos, serija, apimanti nešėjo kaktą..

Kiti Velykų salos tatuiruočių elementai buvo ietys, valtys, paukščiai ir vėžliai.

Polinezijos tatuiruotė ant krūtinės

Tonga tatuiruotės

„Tonga“ tatuiruotės yra labai panašios į Samoa tatuiruotes, nes jos turėjo pasakoti istoriją, įskaitant asmeninius faktus apie nešėją, pavyzdžiui, jo amžių, socialinę padėtį ir kelionę per gyvenimą.

Kuko salų tatuiruotės

Kuko salų tatuiruotes sudarė didelės konstrukcijos, apimančios visą nešėjo kūną.

Tatuiruotės reiškė asmens priklausymą konkrečiai genčiai, nes kiekviena gentis turėjo savo dizainą ir ženklus.

Polinezijos tatuiruotės dizainas ir reikšmės

Polinezijos tatuiruotes paprastai galima suskirstyti į dvi kategorijas:

  • Etua – naudojant magiškus simbolius dvasinės ir religinės reikšmės dizainui, siekiant pažymėti apsaugą nuo dievų
  • Enata – natūralių elementų ir simbolių naudojimas turėtojo statusui, genčiai ar kilmės salai, okupacijai, gyvenimo istorijai ir pan..

Apskritai, dauguma Polinezijos tatuiruočių simbolizuoja jėga, drąsa, apsauga, pasiekimai ir dieviškas palaiminimas.

Tačiau svarbu žinoti, kad kiekvienas Polinezijos tematikos dizaino elementas turi savo reikšmę ir reikšmę – modeliai yra sudaryti iš daugybės reikšmių, o ne turi vientisą reikšmę..

Enata

„Enata“ yra simbolinis žmogaus figūros atvaizdas ir pasirodo Polinezijos įkvėptose tatuiruotėse atskirai arba kaip modelio dalis (keli „enata“ simboliai linijinėje formacijoje).

Simbolis gali reikšti moterišką, vyrišką ar dievišką figūrą ir nenuostabu, kad turi reikšmių, susijusių su žmonija ir santykiais. „Enata“, apversta aukštyn kojomis, simbolizuoja kritusį priešą.

Kai enata pasirodo šablono pavidalu, ji atrodo kaip grupė žmonių, susikibusių už rankų-pusiau apskrito formato enatų eilė dažnai simbolizuoja dangų ir protėvius, saugančius gyvus giminaičius.

Ryklio dantys

Ryklio dantys Polinezijos tatuiruotėse pasirodo kaip trikampiai – dažnai kaip modelio dalis, kaip tarpusavyje sujungtų trikampių eilė.

Daugelyje Polinezijos genčių šis simbolis reiškia apsaugą, jėgą ir nurodymus – kai kuriose jis taip pat susijęs su prisitaikymo idėja..

ryklio dantų ir ieties žasto tatuiruotė

Ietis

Vėlgi, ieties galvutė gali būti pavaizduota kaip vienaskaitos simbolis arba kaip tarpusavyje sujungtų iečių galų eilė, sudaranti tiesinį modelį.

Ietys simbolizuoja jėgą ir drąsą mūšyje; kai modelio dalis su keliomis ietimis nukreipta ta pačia kryptimi, tradicinė prasmė yra nugalėti priešą.

Vandenyno bangos

Priklausomai nuo konkretaus dizaino, vandenyno bangos gali būti išlenktos arba supaprastintos iki kampinių linijų.

Kadangi vandenynas vaidina tokį svarbų vaidmenį Polinezijos genčių gyvenime, nenuostabu, kad kaip simbolis jis reiškia daugybę reikšmių. Pagrindiniai yra gyvenimas, tęstinumas, pokyčiai ir pomirtinis gyvenimas.

Mūsų vadove rasite daugiau vandenyno įkvėptų tatuiruočių.

Vėžlio ir ieties galvos polinezietiška tatuiruotė

Vėžliai

Daugumoje Polinezijos subkultūrų vėžliai simbolizuoja sveikatą, ilgaamžiškumą, taiką ir poilsį.

Taip pat manoma, kad jie veda mirusiuosius į pomirtinį gyvenimą – ši paskutinė reikšmė Polinezijos kūno mene išreiškiama vėžlio atvaizdu su žmogaus simboliu ant vėžlio arba šalia jo.

Kaip ir kiti Polinezijos tatuiruotėse naudojami simboliai, vėžliai taip pat gali būti pavaizduoti tiesinio dizaino forma – tai pasiekiama piešiant vėžlio kiauto modelio formą.

Driežai

Visose Polinezijos salose driežai, ypač gekonai, yra galingi padarai, galintys atnešti ir sėkmės, ir nesėkmės, tiek gyvybės, tiek mirties. Taip pat manoma, kad jie yra žmonių ir dievų pasiuntiniai.

Stilizuotas driežo simbolio modelis yra labai panašus į „Enata“ arba žmogaus simbolį. Kai kurie šaltiniai teigia, kad to priežastis yra ta, kad Polinezijos mituose dievai ir dvasios žmonėms dažnai pasirodė driežų pavidalu.

Stingrays

Stilizuoti genčių erškėčiai Polinezijos tatuiruočių mene nepasireiškia labai dažnai. Kai jie tai daro, jie pirmiausia simbolizuoja apsaugą – kadangi erškėčiai gali slėptis nuo ryklių ir kitų plėšrūnų smėlyje, jie yra susiję su saugumu ir prisitaikymu. Antrinės erškėčio reikšmės apima grakštumą, judrumą, greitį ir slaptumą.

Tiki

Tiki, visų pirma asocijuojasi su Havajais, yra statulos su jose iškaltomis žmonių figūromis. Jie atstovauja protėviams ir jų teikiamai apsaugai. Polinezijos mene tiki paprastai yra apskrito formos ir beveik visada vaizduojami užmerktomis akimis.

Polinezijos tatuiruočių išdėstymas

Kartu su Polinezijos simbolika, suteikiančia prasmę genčių ženklams, tatuiruočių išdėstymas turi savo reikšmę. Tarp skirtingų Polinezijos genčių buvo tam tikrų skirtumų, tačiau apskritai skirtingos kūno vietos turėjo šias reikšmes:

  • Galva – kaip aukščiausias kūno taškas, galva buvo laikoma susijusi su dvasingumo, išminties, žinių ir intuicijos temomis
  • Krūtinė ir viršutinė pilvo dalis – dosnumas, garbė ir nuoširdumas
  • Apatinis pilvas ir šlaunys – drąsa, gimdymas, seksualumas ir nepriklausomybė
  • Pečiai ir rankos – stiprybė ir drąsa
  • Dilbiai ir rankos – kūrybiškumas ir gebėjimas kurti
  • Kojos ir pėdos – transformacija, pažanga ir judėjimas į priekį

Šios paskirties vietos gali būti naudojamos norint pabrėžti simbolio, esančio pačiame dizaine, prasmę – pavyzdžiui, polinezietiškos genčių tatuiruotės, reiškiančios stiprumą, geriausiai tiks peties ar žasto padėčiai, jei ieškote viso tradicinio reikšmių rinkinio.

Vis dėlto, nors planuojant polinezietišką tatuiruotę atsižvelgti į šias tradicines vietas yra puiki idėja, žinoma, pirmiausia turėtumėte atsižvelgti į savo asmenines nuostatas.

Kaip ir bet kokio tipo tatuiruotėms, taip pat svarbu nepamiršti, kad kuo sudėtingesnis dizainas, tuo didesnė turi būti vieta, kurioje bus išdėstytos visos detalės, nepakenkiant kokybei.

Saulės ir ryklio dantų Polinezijos tatuiruotėIeties galva Polinezija su gėlių tatuiruoteIeties galvos Polinezijos tatuiruotė ant kojosIeties galvos Polinezijos tatuiruotėIeties galvos ir ryklio dantų Polinezijos tatuiruotėIeties galvos Polinezijos tatuiruotėMaža subtili Polinezijos vandenyno tatuiruotėPolinezijos vėžlio tatuiruotėRyklio dantų vėžlio ieties galvos Polinezijos tatuiruotėRyklio dantų vėžlys ir ieties galvos Polinezijos tatuiruotės įkvėpimasIšsami Polinezijos įkvėpimo tatuiruotėRyklio dantys ir vandenyno polinezijos tatuiruotėPolinezietis su gėlių tatuiruotePolinezijos krūtinės ir rankovių tatuiruotėPolinezijos krūtinės tatuiruotėPolinezijos tatuiruotė ant rankųPolinezijos saulės ir vandenyno bangų tatuiruotėPolinezijos ieties galva su ryklio dantų tatuiruotePolinezijos ryklio dantys su ieties galvos genties tatuiruotėmisPolinezijos ryklio dantys su vandenyno bangų tatuiruotePolinezijos ryklio dantų genties tatuiruotėPolinezijos ryklio dantų tatuiruotėPolinezijos vandenyno simbolio tatuiruotėKeli Polinezijos simboliaiVandenyno bangų ieties galva ir ryklio dantys - Polinezijos tatuiruotėEnata Polinezijos dizaino tatuiruotėVandenyno ir ieties galvos Polinezijos rankovių tatuiruotėVandenyno ir ryklio dantų Polinezijos tatuiruotėManta Ray su ryklio dantimis Polinezijos tatuiruotėManta Ray su vandenyno ir ryklio dantų Polinezijos tatuiruoteKekahuna ryklio dantų ieties galvos polinezijos tatuiruotėEnata Tiki ieties galva ir vandenyno polinezijos tatuiruotėKombinuota Samoa Polinezijos genčių tatuiruotėKrūtinės ir pilvo polinezijos tatuiruotė vyramsSkirtingo dizaino Polinezijos simbolių tatuiruotėNuostabi ieties galvos Polinezijos tatuiruotėNuostabi Polinezijos tatuiruotė viršutinėje dešinėje nugaros dalyje

juoda Polinezijos tatuiruotė ant rankosnuostabus maorių tatuiruotės dizainasnuostabios-polinezietiškos tatuiruotėsšauniausia-polinezietiška tatuiruotėšauni polinezietiška tatuiruotėcustomtat-tatuiruotėpratęsimas-polinezietisekstremali polinezijos tatuiruotėveido tatuiruotė prie langolaisvo stiliauskirituhi-polinezietisLeta-didelismaorių tatuiruotėPolinezijos tatuiruotės 14Polinezijos tatuiruotės 17Polinezijos tatuiruotės 18Polinezijos tatuiruotės 19Polinezijos tatuiruotės 20Polinezijos tatuiruotės 28Polinezijos tatuiruotės 30 Polinezijos tatuiruotės 35Polinezijos tatuiruotės 40Polinezijos tatuiruotės 52Polinezijos tatuiruotės 53

Polinezijos tatuiruotės 57polinezijos veršelisPolinezijos artimas vaizdasPolinezijos velniasarmispolineziečių veidaipolinezijos-liūto tatuiruotėpolinezijos šonkauliaipolinezijos-rokadzepolinezijos-rožėspolinezijos-skorpiono tatuiruotėpolinezijos ryklyspolinezietiška rankovių tatuiruotėpolinezijos stiliaus tatuiruotėpolinezijos tatuiruotėpolinezietis-tatuiruočių dailininkaspolinezijos-tatuiruotė-krūtinė Polinezijos tatuiruotės dizainas-1Polinezijos tatuiruotės dizainas-2Polinezijos tatuiruotės dizainas-3Polinezijos-tatuiruotės dizainas-4Polinezijos tatuiruotės dizainas-5Polinezijos-tatuiruočių dizainas-6Polinezijos-tatuiruočių dizainas-7Polinezijos-tatuiruočių dizainas-8Polinezijos-tatuiruočių dizainas-9Polinezijos-tatuiruočių dizainas-10Polinezijos-tatuiruočių dizainas-11Polinezijos-tatuiruočių dizainas-12Polinezijos-tatuiruočių dizainas-14Polinezijos-tatuiruočių dizainas-15Polinezijos-tatuiruočių dizainas-16Polinezijos-tatuiruočių dizainas-17Polinezijos-tatuiruočių dizainas-18Polinezijos-tatuiruočių dizainas-19Polinezijos-tatuiruotės dizainas-20Polinezijos-tatuiruočių dizainas-21 Polinezijos-tatuiruočių dizainas-22Polinezijos-tatuiruočių dizainas-23Polinezijos-tatuiruočių dizainas-24Polinezijos-tatuiruočių dizainas-25Polinezijos-tatuiruočių dizainas-26Polinezijos-tatuiruočių dizainas-27

Polinezijos-tatuiruočių dizainas-28Polinezijos-tatuiruočių dizainas-29Polinezijos-tatuiruočių dizainas-30Polinezijos-tatuiruočių dizainas-31Polinezijos-tatuiruočių dizainas-32Polinezijos-tatuiruočių dizainas-33Polinezijos-tatuiruočių dizainas-3536. Tiesioginis iš palydovo perduodamas vaizdasPolinezijos-tatuiruočių dizainas-37Polinezijos-tatuiruočių dizainas-38Polinezijos-tatuiruočių dizainas-39Polinezijos-tatuiruočių dizainas-40Polinezijos tatuiruotė jūsų įkvėpimuipolinezijos-tatuiruotė-Majamis polinezijos-tatuiruotė ant pėdospolinezijos tatuiruotėpolinezijos tatuiruotėspolinezijos-gentiespolineziečių-genčių honoraraspolineziečių-genčių laisvomis rankomispolinezijos-genties-kojapolinezijos-genties-tatuiruotėPolinezijos vėžlio tatuiruotėstatuiruotė-by-javiertatuiruotė-foto dizainastatuiruotės stiliauspolinezietisgenčių tatuiruotė