150 nuostabiausių maorių tatuiruočių ir reikšmių

Kaip ir dauguma Okeanijos čiabuvių, maorai mano, kad tatuiruotės yra svarbi jų kultūrinės tapatybės ir praktikos dalis..

Sudėtingi maorių tatuiruočių modeliai ir reikšmės įkvėpė tatuiruočių menininkus visame pasaulyje.

Šiame straipsnyje mes atidžiau pažvelgsime į maorių tatuiruotes – viską nuo kūno ženklų reikšmės maorių žmonėms iki dizainų, įkvėptų maorių tatuiruočių meno.

Maorių tatuiruotės

Maoriai

Maoriai yra Naujosios Zelandijos vietiniai polineziečiai.

Tuo tarpu Polinezija yra daugiau nei tūkstantis salų, išsidėsčiusių Ramiojo vandenyno centrinėje ir pietinėje dalyje. Ši sritis dažnai vadinama Polinezijos trikampiu – pažymėta žemėlapyje, jungiančia Havajus, Velykų salą ir Naująją Zelandiją.

maorių pečių tatuiruotė

Maoriai kilę iš Rytų Polinezijos ir atvyko į Naująją Zelandiją XIV amžiaus pirmoje pusėje, kažkada tarp 1320 ir 1350 m..

Kadangi maoriai pirmuosius kelis šimtmečius praleido Naujojoje Zelandijoje, atskirti nuo kitų Polinezijos genčių, jų kultūra vystėsi savarankiškai. Tai reiškia, kad mitologija, kalba, praktika ir menas aiškiai skiriasi nuo kitų Polinezijos tautų.

Maorių tatuiruotės

Maorių gyvenimas Naujojoje Zelandijoje pasikeitė XVII amžiuje atvykus europiečiams. Iš pradžių abi kultūros taikiai egzistavo kartu, o maoriai priėmė daug Vakarų visuomenės elementų.

Vis dėlto, kaip įprasta, konfliktas galiausiai įvyko, daugiausia dėl ginčų dėl žemės nuosavybės – dėl to buvo konfiskuoti žemės sklypai, įvyko socialinis sukrėtimas ir daug epidemijų.

Tai lėmė dramatišką maorių populiacijos sumažėjimą. Vis dėlto maoriai ir jų kultūra išgyveno daugybę pokyčių, o šiandien Naujojoje Zelandijoje gyvena apie 730 000 maorių, o kitur pasaulyje, pirmiausia Australijoje, – daugiau nei 150 000.

Maorių tatuiruotės

Maorių tatuiruočių tradicija

Tatuiruotė yra neatskiriama maorių kultūros dalis. Tatuiruotės gavimo procesas apėmė daugybę ritualų, ypač prieš europiečių atvykimą ir įsikišimą. Tradicinė maorių tatuiruočių praktika yra žinoma kaip ta moko.

Kadangi maoriai mano, kad galva yra švenčiausia kūno dalis, ta moko dažniausiai buvo daroma ant veido.

Šios tradicinės veido tatuiruotės apima išlenktų formų ir spiralinių modelių naudojimą. Arba pats modelis yra ištatuiruotas, arba dizainas užtemdo foną, kad sukurtų neigiamos erdvės modelį.

Be veido tatuiruočių, vyrai taip pat dažnai nešioja tatuiruotes ant šlaunų, rankų ir sėdmenų. Moterys dažniausiai turi tatuiruotes ant smakro ir lūpų.

Maorių tatuiruotės

Ta moko instrumentai ir metodas

Tradicinės maorių tatuiruotės buvo atliktos naudojant kitokią – ir daug skausmingesnę – techniką, nei mes priimame šiandien. Maoriai naudojo ne adatas, o kaltus ir peilius, dažniausiai pagamintus iš ryklio dantų, pagaląstus albatroso kaulus, akmenis ir, kai kurių šaltinių teigimu, geležį..

Kaltai būtų mušami plaktuku, kad pradurtų odą, o peiliai būtų naudojami ilgesniems pjūviams. Tatuiruočių meistrai, naudodamiesi lygiais ir dantytais kaltais ir ašmenimis, priklausomai nuo modelio ir efekto, kuriuo jie siekė.

vyras su maorių tatuiruotėmis

Tada pradūrimai ir įpjovimai ant odos buvo dažomi įvairiais dažais, pagamintais iš natūralių medžiagų. Pigmentai buvo sumaišyti su gyvūniniais riebalais, kad būtų pasiekta lygi, skysta konsistencija. Juodi pigmentai buvo gauti iš sudegusios medienos. Šviesesnės spalvos buvo pasiektos naudojant sudegintą kauri gumą ir vikšrus bei kitus vabzdžius.

Natūralu, kad šis procesas buvo neįtikėtinai skausmingas, todėl dažnai buvo atliekamas etapais, leidžiant odai išgydyti tarp „seansų“.

Maorių tatuiruotės

Dėl to, kad kaltai, o ne adatos naudojami, maorių tatuiruotės metodas sukelia griovelius odos paviršiuje, kur pjūviai sugijo. Oda būtų ne lygi, kaip po šiuolaikinės tatuiruotės, todėl oda būtų tekstūruota ir nudažyta pagal modelį.

Šiais laikais kai kurie maoriai tęsia tradiciją nešioti veido tatuiruotes, nors tai dažniau daroma naudojant šiuolaikinius tatuiruočių šautuvus. Tačiau tradicinio ta moko praktika nėra visiškai išnykusi, nes yra pranešimų apie kai kurias grupes, kurios vis dar užsiima tatuiruotėmis, naudojant kalto metodą.

Maorių tatuiruotės

Ta moko mitologija

Didelę tatuiruočių reikšmę maorių kultūrai tikriausiai geriausiai įrodo tai, kad egzistuoja visa legenda apie tai, kaip atsirado ta moko.

Remiantis maorių mitologija, kažkada buvo jaunas vyras Mataoroa, įsimylėjęs požemio princesę Niwareką. Pora susituokė, o Niwareka pasitraukė iš požemio, kad būtų kartu su Mataoroa žemėje.

Tačiau Mataoroa netinkamai elgėsi su savo nauja žmona ir ji grįžo pas savo tėvą į požemį. Apimta sielvarto ir apgailestavimo dėl žmonos netekties, Mataoroa nusprendė sekti paskui ją.

Maorių tatuiruotės

Jis pateko į požemį ir po daugybės išbandymų bei iššūkių pasiekė žmonos tėvą. Atvykęs jis atsidūrė pasityčiojęs iš požemio gyventojų: jo kario veido dažai kelionės metu buvo sutepti ir sutepti. Legendoje tai buvo dar tada, kai žemėje buvo žinomi tik nepastovūs veido ženklai.

Sužavėti jaunuolio atsidavimu žmonos atleidimui, Niwarekos žmonės mokė Mataoroa ta moko meno – nuolat žymėti veidą. Niwareka atleido vyrui ir jie kartu grįžo į žemę, kad pasidalintų ta moko paslaptimis su likusiais maori.

Maorių tatuiruotės

Maorių tatuiruočių išdėstymas

Remiantis kai kuriais šaltiniais, tam tikrose veido srityse, kuriose atsiranda dizaino elementų, yra reikšmė. Manoma, kad tradicinėse maorių veido tatuiruotėse tai yra:

 • Kaktos centras – nurodo bendrą asmens reitingą socialinėje grupėje
 • Po antakiais – padėtis
 • Aplink akis ir nosį-porūšis, žinomas kaip hapu
 • Aplink šventyklas – šeiminė padėtis, įskaitant santuokų, kurias asmuo turėjo, skaičių
 • Po nosimi – vyrui, tatuiruotė šioje srityje būtų jo parašas – įsiminė genčių vadai, kurie ją naudojo pasirašydami aktus, užsakymus ir pirkdami turtą
 • Skruostai – žmogaus profesija
 • Smakras – žmogaus mana – reiškia prestižą ar autoritetą
 • Žandikaulio sritis – asmens gimimo būklė, dažnai įtraukiant nuorodą į motinos ir tėvo gimines

Kaip matote, maorių veido tatuiruotės praktiškai pasakoja visą žmogaus gyvenimo istoriją. Tai viena iš daugelio priežasčių, kodėl labai svarbu būti atsargiems renkantis maorių tatuiruotę – netyčia galėjote pasakyti apie save tai, ko tikrai nenorėjote pasakyti!

Maorių tatuiruotės

Taip pat svarbu pažymėti, kad apskritai veido maorių tatuiruotės šiandien yra skirtos maorių žmonėms – jos yra neatskiriama jų kultūrinės tapatybės ir tradicijų dalis..

Ne maorių asmenims, norintiems pasidaryti maorių stiliaus tatuiruotes, paprastai patariama apsvarstyti kitas vietas, kad jie nebūtų įžeidžiantys ar nejautrūs. Vėliau grįšime prie kultūrinio jautrumo maorių tatuiruotėse.

Maorių tatuiruotės simboliai

Maorių tatuiruotės reikšmės žymimos ne tik pagal tikslią vietą, bet ir pagal naudojamus modelius bei formas.

Maorių tatuiruotės

Manuah vs koru

Tradiciniame maorių tatuiruočių mene genčių abstrakčiuose modeliuose naudojami elementai yra žinomi kaip manuah arba koru.

Manua yra pagrindinis tatuiruotės kontūras. Pats žodis reiškia „širdis“. Šios pagrindinės linijos atspindi žmogaus gyvenimo kelionę, įskaitant praeities pasiekimus ir ateities planus.

Korus yra spiralės formos, kurios išsišakoja iš manuah linijų.

maorių krūtinės tatuiruotė ant vyro

Spiralė – koru

Koru įgauna paprastos spiralės formą. Ji įgauna formą iš išskleisto paparčio lapo ir reiškia augimą, naują pradžią ir harmoniją. Atsižvelgiant į bendrą dizaino modelį, kiekviena spiralė taip pat gali atstovauti šeimos nariui ar mylimam žmogui.

Žuvies kabliukas – Hei matau

Šis simbolis įgauna pusiau abstraktaus, stilizuoto žuvies kabliuko išvaizdą-atrodo kaip nepilnas skaičius 8 arba & ženklas.

Žuvis buvo vienas iš pagrindinių vietinių maorių žmonių mitybos šaltinių ir išlieka viena pagrindinių daugelio tradicinių patiekalų sudedamųjų dalių. Taigi nenuostabu, kad tai reiškia klestėjimą ir gerą sveikatą.

Akivaizdus ryšys su vandenynu šis simbolis taip pat reiškia saugią kelionę virš vandens.

dvi maorių pečių tatuiruotės

Vienkartinis posūkis – Pikorua

Įgavęs skaičiaus 8 formą, šis simbolis reiškia gyvenimo kelią. Jis taip pat reiškia amžinybę – kaip ir begalybės simbolis, naudojamas matematikoje ir kitose kultūrose, kuris taip pat atrodo kaip 8. Skirtumas tas, kad begalybės simbolis paprastai vaizduojamas horizontaliai – 8 jo pusėje.

Dvigubi ir trigubi posūkiai

Suformuotas kaip skaičius 8, išskyrus papildomą „posūkį“ ar du, šis simbolis reiškia santykius.

Posūkiai simbolizuoja dviejų žmonių, grupių ar kultūrų vienybę. Kadangi posūkiai yra simbolio, jau susieto su begalybe, dalis, manoma, kad šis sujungimas tęsis amžinybę. Amžina meilė ir draugystė yra pagrindinė šio elemento prasmė.

maorių tatuiruotė ant peties

Manaja

Manaja yra populiarus maorių tatuiruočių, ornamentų ir raižinių elementas. Tradiciškai simbolis buvo vaizduojamas kaip padaras su vyro kūnu, žuvies uodega ir paukščio galva. Tačiau laikui bėgant manija pasirodė vis kūrybiškesnė ir liberalesnė.

Manoma, kad manija yra gyvųjų ir mirusiųjų pasiuntinys. Svarbu tai, kad jis visada pavaizduotas profilyje – nes pusė manijos yra mirusiųjų karalystėje, o kita – gyvųjų pasaulyje. Taigi, mes galime matyti tik vieną pusę, nes kita susiduria su kita nei mūsų sfera.

Tatuiruotėse ir žavesio bei papuošalų pavidalu manaia dėvima kaip apsauginis žavesys. Manoma, kad tai budrus asmeninis globėjas, kuris atbaidys blogį ir nelaimę.

maorių meno kūrinys

Hei-tiki

Maorių mitologijoje pirmasis žmogus yra žinomas kaip Tiki. Maži raižiniai hei-tiki simbolis – tai humanoidinė figūra su didelėmis akimis ir pakreipta galva – dažnai buvo dėvimi kaip pakabukai. Vertingiausi hei-tiki buvo pagaminti iš žalio akmens (nefrito).

Hei-tiki simbolizuoja ryšį su dėvėtojo protėviais ir yra mirusių šeimos narių atminimo simbolis. Taip pat manoma, kad tai maorių vaisingumo deivės Hineteiwaiwa simbolis.

maorių veido tatuiruotė

„Hei-tiki“ yra ne tik populiarus tatuiruotės pasirinkimas, bet ir kaip pakabukas ar kita drožyba, dažnai skirta brangiam šeimos turtui. Drožyba bus perduodama kartai, o jo reikšmė didės, kuo ilgiau ji išliks šeimoje.

Šis paprotys dabar iš esmės yra praeityje, tačiau hei-tiki išlieka vienu labiausiai atpažįstamų maorių kultūros simbolių. Taigi, nešiojamas kaip tatuiruotė ar papuošalas, tai reiškia asmens priklausymą maorų žmonėms ir tradicijas..

vyras su veido tatuiruote

Maorių tatuiruočių modeliai

Be minėtų simbolių, tradicinės maorių tatuiruotės taip pat apima sudėtingus modelius.

Šie modeliai naudojami juodoms tatuiruočių sritims užpildyti – jie prideda dar vieną prasmės sluoksnį. Dauguma modelių yra tarp dviejų dvigubų lygiagrečių linijų, o skirtingos užpildymo formos turi skirtingas konotacijas.

https://www.pinterest.co.uk/pin/847661961089349959/?lp=true

 • Pakati – šis kampinis raštas paprastai žinomas kaip „šuns odos apsiaustas“. Tai simbolizuoja karius ir susijusias sąvokas, tokias kaip mūšiai ir karai, kuriuos kovojo dėvėtojas. Antraeilės reikšmės dėka pakati taip pat simbolizuoja kariams priskiriamus požymius, tokius kaip drąsa, jėga ir garbė.
 • Hikuaua – dar vienas geometrinis raštas, hikuaua, yra panašus į skumbrės žuvies uodegą. Skumbrių gausu Naujosios Zelandijos pakrantėje ir maorių žmonės jas vadina hautere. Hikuaua ​​modelis reprezentuoja klestėjimą – sąvoka, glaudžiai susijusi su žuvimi ir maisto gausa maorių istorijoje. Jis taip pat siejamas su Taranakio regionu-šiaurės vakarų Naujosios Zelandijos sritimi, aplink Taranakio kalną.
 • Unaunahi – šis modelis, suapvalintas labiau nei du anksčiau aprašyti, yra panašus į žuvų žvynus. Vėlgi, ryšys su žuvimi ir žvejyba lemia šį modelį, reiškiantį klestėjimą, gausą ir sveikatą.
 • Ahu ahu mataroa – šis modelis sudarytas iš tiesių linijų ir simbolizuoja talentą ir pasiekimus sporte ir atletiškume. Be to, tai taip pat gali reikšti naują iššūkį.
 • Taratarekae – šis modelis vizualiai išsiskiria tuo, kad nėra tarp dviejų lygiagrečių linijų. Pats modelis yra dviejų lygiagrečių linijų formos, o tai atrodo kaip maži trikampiai, kylantys į vidų iš bet kurios linijos tais pačiais, tarpusavyje susipynusiais intervalais. Trikampiai yra nuoroda į banginio dantis, o modelis simbolizuoja jautrumą ir jėgą.

Maorių tatuiruotės

Prieštaravimai

Prieš pereinant prie likusios mūsų maorių tatuiruočių galerijos dalies, reikia būti atsargiems: yra keletas ginčų dėl maorių tatuiruočių ir vaizdų populiarinimo. Kai tradicines maorių tatuiruotes dėvi ne maoriai, tai gali būti laikoma kultūriniu pasisavinimu.

Kultūros asignavimai yra tada, kai kitos kultūros narys be leidimo ir (arba) supratimo perima pagrindinį, vienai kultūrai būdingą elementą, galbūt piktnaudžiaudamas ar neteisingai interpretuodamas paprotį..

maorių tatuiruotės dizainas ant peties

Pastaraisiais metais buvo a ginčas aplinkiniai ne maorių žmonės, dėvintys maorių tatuiruotes-tai pavyzdys tokių viešų asmenų kaip Robbie Williamsas ir Benas Harperis, kurie abu turi maorių stiliaus tatuiruotes.

Naudojant tatuiruočių dizainą, reprezentuojantį ne mūsų kultūrą, svarbu visiškai suprasti pasekmes ir reikšmes – ir tai padaryti kultūriškai jautriai ir tinkamai.

Maorių tatuiruotės

Ta moko vs kirituhi

Šiais laikais tradicinis ta moko reikalauja sutikimų, istorinės informacijos ir genealoginių įrodymų proceso – jis skirtas tik maorių žmonėms. Tuo tarpu maorių įkvėpti dizainai-tie, kurie atitinka tradicinį ta moko stilių, tačiau neturi tiesioginės kultūrinės reikšmės-paprastai laikomi priimtinais, nereikalaujant genealoginio ryšio su kultūra. Jie yra žinomi kaip kirituhi, o tai pažodžiui reiškia „nupiešta oda“.

Esmė ta, kad kaip ne maorių žmogus vis tiek galite pasidaryti kirituhi-maorių stiliaus tatuiruotę-su sąlyga, kad tai daroma visiškai suprantamai ir kultūriškai jautriai.

Todėl svarbu atlikti kuo daugiau maorų tatuiruočių tyrimų prieš jas įsigyjant. Taip pat puiki idėja yra pasitelkti pagalbą tatuiruočių meistrui, turinčiam patirties ir žinančių apie maorių stiliaus tatuiruotes.

vyras su maorių rankos tatuiruote

Daugelis tatuiruočių menininkų, įsikūrusių Naujojoje Zelandijoje, mano, kad kirituhi yra jų kompetencijos sritis. Puiku, kai dirbate su tokiu savo tatuiruotės ekspertu, nes gautas dizainas bus autentiškas, įžeidžiantis ir reprezentuoja tiksliai tas reikšmes, kurias norėjote perteikti..

Daugelis tokių menininkų dirba klausdami jūsų, kokia yra jūsų tatuiruotės prasmė, vieta ir dydis, tada sukuria unikalų modelį, kuris atitiks jūsų reikalavimus. Tokiu būdu galite būti tikri, kad tatuiruotė yra ne tik tiksli, bet ir visiškai unikali jums.

Maorių tatuiruotės

Paskutiniai žodžiai

Maorių tatuiruočių tradicija yra tokia sudėtinga, kaip ir žavi. Tiek daug skirtingų simbolių ir modelių, turinčių labai konkrečią reikšmę, reiškia, kad iš šių elementų sudaryti dizainai gali papasakoti visą istoriją, o ne atspindėti tik vieną dalyką.

Jei norite daugiau skaityti apie genčių tatuiruotes ir pamatyti daugiau šio stiliaus gražių dizainų, peržiūrėkite mūsų straipsnius apie Polinezijos tatuiruotes ir apskritai apie genčių tatuiruotes.

Maorių tatuiruotės

Maorių tatuiruotėsMaorių tatuiruotės

Maorių tatuiruotėsMaorių tatuiruotėsMaorių tatuiruotėsMaorių tatuiruotėsMaorių tatuiruotėsMaorių tatuiruotėsMaorių tatuiruotėsMaorių tatuiruotės

1-maorių tatuiruotės 2-maorių tatuiruotė 3-maorių tatuiruotė 4-maorių tatuiruotė 5-maorių tatuiruotė 6-maorių tatuiruotė  8-maori tatuiruotė 9-maorių tatuiruotė 10-maorių tatuiruotė 11-maorių tatuiruotė 12-maori-tattoo-507x1024 13-maorių tatuiruotė 14-maorių tatuiruotė 15-maorių tatuiruotė 16-maorių tatuiruotė 17-maorių tatuiruotė 18-maorių tatuiruotė  20-maorių tatuiruotė 21-maori tatuiruotė 22-maori tatuiruotė 23-maori tatuiruotė 24-maori-tattoo-518x1024 25-maorių tatuiruotė 26-maorių tatuiruotė 27-maorių tatuiruotė 28-maori tatuiruotė 29-maori-tattoo-600x923 30-maori tatuiruotė 31-maori tatuiruotė 32-maori tatuiruotė  34-maorių tatuiruotė 35-maorių tatuiruotė Maorių tatuiruotės dizainas Maorių tatuiruotės dizainas-1 Maorių tatuiruotės dizainas-2 Maorių tatuiruotės dizainas-3 Maorių tatuiruotės dizainas-4 Maorių tatuiruotės dizainas-5 Maorių tatuiruotės dizainas-6 Maorių tatuiruotės dizainas-7 8. maorių tatuiruotės dizainas 9. Maorų tatuiruotės dizainas Maorių tatuiruotės dizainas-10 11-oji Maorių-tatuiruočių dizainas-12 Maorių tatuiruotė-dizainas-13 14-oji 15-oji 16-oji 17-oji 18-asis 19-oji Maorių-tatuiruočių dizainas-20 21-asis  23-oji 24-oji 25-asis 26-oji 27-oji 28-oji 29