150 tradicinių japonų tatuiruočių dizaino ir reikšmių

Tradicinės japonų tatuiruotės, dar žinomos kaip Irezumi, yra labiausiai atpažįstami ir įspūdingiausi tatuiruočių meno stiliai.

Dideli, išsamūs ir spalvingi, pasižymi ypatingu piešimo stiliumi ir keliais bendrais simboliniais elementais.

Japonų tatuiruotė

Japonų tatuiruotės ne tik atrodo neįtikėtinai, bet ir yra perpildytos įvairiomis prasmėmis, turi ilgą ir sudėtingą kultūros istoriją ir reikšmę. Yra net japonų tatuiruočių menui būdingas tatuiruočių metodas!

Skaitykite visą japoniškų tatuiruočių vadovą ir nepamirškite apsilankyti mūsų didžiulėje nuostabių dizainų galerijoje.

japoniška peties tatuiruotė

Ankstyvoji tatuiruočių istorija Japonijoje

Japonų tatuiruočių menas yra plačiai pripažintas vienu gražiausių ir įmantriausių pasaulyje – todėl galite tikėtis, kad Japonija didžiuosis savo pasiekimais ir paveldu šioje srityje. Tiesą sakant, niekas negali būti toliau nuo tiesos.

Japonijos tradicinė tatuiruotė

Nors istorikai mažai sutaria, kada Japonijoje tatuiruotės pirmą kartą tapo praktika, mes tikrai žinome, kad tai buvo daugiau nei 2000 metų.

Įdomu tai, kad seniausias rašytinis įrašas, kuriame minima Japonija, datuojamas trečiuoju mūsų eros amžiumi, jau mini tatuiruotes. Todėl šalies istorija yra neatšaukiamai susieta su tatuiruotėmis.

Japonų tatuiruotė

Kaip ir daugelyje kitų kultūrų, japoniškos tatuiruotės iš pradžių buvo gentinės reikšmės. Jie buvo skirti pažymėti gentį, kuriai priklausė, ir individualų tos genties rangą.

Akinų gentis Hokaido regione dažnai minima aptariant genčių tatuiruočių praktiką Japonijoje. Įdomus posūkis, Ainu tatuiruotės dažniausiai buvo moterų sritis.

Jie įgavo ženklus ant veido ir buvo tiek seksualinės brandos, tiek religinio tikėjimo simboliai. Ankstyviausi Ainu tatuiruočių įrašai yra XVII a., O gentis tęsė savo tradicijas dar mažiausiai du šimtus metų – net ir po to, kai vyriausybė paskelbė tai neteisėta.

Japonų tatuiruotė

Nusikaltimai ir tatuiruotės Japonijoje

Tatuiruotės Japonijoje prarado socialinį priimtinumą Kofuno laikotarpiu (300–600 m.). Kai kuriose srityse jie tapo kažkokia bausmės forma nusikaltėliams: matomas ir visą gyvenimą trunkantis įžeidimas..

Šie ženklai įvairiose prefektūrose buvo įvairių formų. Pavyzdžiui, Hirošimoje kanji (japoniškas simbolis) „šuniui“ pamažu tatuiruojamas nusikaltėlio kaktai, o kiekviena simbolio eilutė reiškia skirtingą nusikaltimą. Oho.

Japonų tatuiruotė

Nusikaltėliui toks prekės ženklas reikštų, kad jis yra pašalintas iš daugumos socialinių sluoksnių ir atimta vieta bendruomenėje. Baudžiamųjų tatuiruočių praktika tęsėsi iki XVII a.

Didėjantis dekoratyvinių tatuiruočių populiarumas šiuo laikotarpiu reiškė, kad bausmės ženklai tam tikru mastu prarado prasmę – be to, nusikaltėlis galėjo juos lengviau užmaskuoti dekoratyviniu dizainu.

japoniška pilvo tatuiruotė

Šis įvykių posūkis paskatino sukurti kultūrinę asociaciją tarp tatuiruočių ir organizuoto nusikalstamumo. Ypač didelės tatuiruotės buvo susijusios su jakuza – japonų mafijos klanais, kurie, kaip atsitinka, pradėjo formuotis maždaug tuo pačiu metu (XVII a.).

Didelės tatuiruotės, ypač dizainas, apimantis visą nugarą, tapo „Yakuza“ prekės ženklu – nariams tatuiruotės buvo vyriškumo, stiprybės, drąsos ir buvimo už įstatymo ribų simbolis.

Japonų tatuiruotė

Tatuiruočių draudimas

Tatuiruočių stilius, kurį mes pripažinome kaip japonišką, atsirado Edo laikotarpiu (1600–1867). Kaip jau minėjome, XVII a. Japonijoje tatuiruotės pradėjo populiarėti. Tai daugiausia lemia spausdinimo technologijų plėtra, leidusi publikuoti meno kūrinių ir tatuiruotų žmonių atvaizdus.

Japonijos nugaros tatuiruotė

Gimė dekoratyvinių tatuiruočių tendencija, kurią galiausiai užgniaužė vyriausybė, paskelbusi tatuiruotes nelegaliomis 1868 m. Tai dar labiau sustiprino ryšį tarp nusikalstamumo ir tatuiruočių: pirma, nusikaltėliai buvo tatuiruoti prieš jų valią – tada jie pasirinko tatuiruotes prieš įstatymą . Tatuiruotė padarė jus nusikaltėliu pagal apibrėžimą!

Japonų tatuiruotė

Priežastis, kodėl tatuiruotės Japonijoje buvo padarytos neteisėtomis šiuo konkrečiu metu, yra mažiau susijusi su nusikalstamumu, o ne su geros visuomenės nuomonės išlaikymu. Maždaug tuo metu šalis pradėjo atverti sienas Vakarų šalims.

Kadangi tatuiruotės jau buvo vertinamos kaip nemalonios ir netinkamos, Japonija jas uždraudė, kad šalis Vakarų lankytojams atrodytų sudėtinga ir civilizuota.

Japonų tatuiruotė

Tatuiruotės šiuolaikinėje Japonijoje

Nors 1948 m. Japonijoje tatuiruotės vėl tapo įteisintos, ši praktika vis dar yra smerkiama. Svarbu tai, kad tatuiruotes legalizavo ne Japonijos vyriausybė, o okupacinės pajėgos, todėl įstatymų pakeitimas nebuvo Japonijos savarankiškas sprendimas, o buvo priverstas šaliai.

Socialinė stigma, daugiausia pagrįsta tatuiruočių santykio su nusikalstama veikla idėja, Japonijoje išlieka apčiuopiama. Šalyje gyvenantiems žmonėms, turintiems tatuiruotes, gali būti sunku arba neįmanoma susirasti darbo arba būti vertinamiems kaip gerbiamam visuomenės nariui.

Japonijos drakono tatuiruotė

Turistai dažnai nustemba sužinoję, kad net ir šiandien daugelis viešų vietų Japonijoje draudžia tatuiruotes. Plaukimo baseinai, treniruoklių salės, pirtys ir užeigos turi visas teises uždrausti įeiti tatuiruotiems klientams – ir daugelis iš tikrųjų tai daro.

Kaip jūs tikriausiai galite atspėti, visa tai reiškia, kad jei tikitės išvykti į Japoniją pasidaryti autentiškos japoniškos tatuiruotės, deja, greičiausiai turėsite pakeisti savo planus. Dabartinė Japonijos teisinė padėtis yra ta, kad tatuiruotes leidžiama daryti tik gydytojams. Žinoma, Japonijoje veikia tatuiruočių meistrai, tačiau jie tai daro nelegaliai ir „po žeme“.

Japonų tatuiruotė

Pagrindiniai japoniškų tatuiruočių elementai

Tradicinėse japonų tatuiruotėse gausu simbolikos, dažnai naudojamos gyvūnų ir gėlių atvaizdai. Tai atspindi tikrosios ir mitinės gamtos svarbą japonų kultūroje. Skaičiai ir portretai taip pat yra labai svarbūs, dažniausiai labai konkretaus stiliaus.

Kaip jau matėme, spausdinimas iš medžio drožlių turėjo didelę įtaką tradicinėms tatuiruotėms – ir šis piešimo stilius buvo perkeltas iš XVII a..

Japonų tatuiruotė

Gyvūnai ir būtybės japonų tatuiruotėse

Populiariausi tradicinių japoniškų tatuiruočių gyvūnai ir būtybės:

  • Drakono tatuiruotė – drakonas yra mitinė būtybė, vaidinanti labai svarbų vaidmenį japonų kultūroje. Skirtingai nei Vakaruose, kur drakonai yra žiaurumo ir stiprybės simboliai, rytuose manoma, kad drakonai yra žmonijos gynėjai. Japonijoje drakonai simbolizuoja išmintį ir geranoriškumą, o jų turimą jėgą reikia panaudoti žmonijos labui, o ne sunaikinti. Jie yra susiję su vėjo ir vandens jėgomis.Japonų tatuiruotė
  • Fenikso tatuiruotė -feniksas yra įprastas daugelio tatuiruočių stilių elementas ir yra kultūrinis reiškinys-daugumoje pagrindinių pasaulio kultūrų ir mitologijų yra į feniksą panašus padaras. Feniksas yra mitinė būtybė, sakoma, gyvenanti šimtmečius, o vėliau padegusi save, kad tik vėl atgimtų iš savo pelenų. Japonų kultūra feniksą vadina Ho-Oo arba Hou-Ou-Ho/Hou yra patinas, o Oo/Ou-patelė. Kaip ir kitose kultūrose, japonų mitologijoje ugnies paukštis yra atgimimo ir triumfo simbolis. Jis atneša sėkmės ir yra susijęs su klestėjimo ir turto laikais. Nenuostabu, kad elementinė jėga, kurią vaizduoja feniksas, yra ugnis.Japonų tatuiruotė
  • Koi žuvies tatuiruotė – koi yra karpių rūšis, išvesta specialiai dėl spalvingų žvynų. Koi sugebėjimas plaukti prieš srovę (prieš srovę) sukėlė daugybę legendų ir simbolinių asociacijų. Rytų kultūrose jie siejami su drąsa, ryžtu, jėga ir kliūčių įveikimu. Viena Kinijos legenda teigia, kad jei koi žuvis iki Geltonosios upės plaukia iki krioklio, vadinamo „Drakono vartais“, ji bus apdovanota už atkaklumą ir pavirs drakonu. Koi taip pat asocijuojasi su yin ir yang – senoviniu kinų simboliu, rodančiu, kad priešingos jėgos užbaigia ir komplimentuoja viena kitą. Netgi teigiama, kad yin ir yang simbolis iš tikrųjų yra skirtas pavaizduoti koi porą. Koi elementas, žinoma, yra vanduo.Japonų tatuiruotė
  • Tigro tatuiruotė – tigrai užima svarbią vietą Rytų kultūrose – Japonijoje jie yra vienas iš keturių šventųjų gyvūnų – Baltasis tigras skirtas saugoti šalies vakarus. (Jei jums įdomu, kiti trys yra slibinas, paukštis ir juodasis vėžlys.) Jie simbolizuoja jėgą ir drąsą ir turėtų apsaugoti žmoniją nuo piktųjų dvasių, ligų ir nesėkmių. Tigro elementas yra vėjas.
  • Gyvatės tatuiruotė – kaip ir tigrai ir drakonai, japonų mitologijoje gyvatė yra žmonių gynėja. Tai taip pat siejama su išminties, sėkmės, stiprybės ir pokyčių savybėmis. Dėl to, kaip gyvatės meta odą, jos taip pat yra susijusios su regeneracijos, gydymo ir vaistinių preparatų idėjomis.
  • „Fu-Dog“ (Shishi/Komainu) tatuiruotė -„Fu-Dogs“ yra Kinijos liūtai sargai-japoniškai jie žinomi kaip Shishi (liūtas) arba Komainu (liūtas šuo). Jie yra tradicinis kinų architektūros ornamentas, dažniausiai įgaunantis didelių statulų formą. Atrodė kaip liūtai smailiomis šunų ausimis, statulos buvo pastatytos priešais rūmus, kapus ir kitus statinius. Tikėta, kad „Fu-Dogs“ suteikia mitinę apsaugą nuo blogio. „Fu-Dogs“ patinai vaizduojami viena letena, laikančia kamuolį, simbolizuojanti valdymą visame pasaulyje. „Fu-Dogs“ patelės turi liūto jauniklį ant nugaros ir yra auklėjimo simbolis. Apskritai „Fu-Dogs“ simbolika sukasi apie apsaugos, stiprybės, sėkmės ir drąsos idėjas.20c08001ea47e3c640cdf0a4a48d3f6d

Kitos japoniškų tatuiruočių dizaino idėjos

Nors mitologinės būtybės ir gyvūnai yra vieni iš dažniausiai japoniškų tatuiruočių elementų, jie nėra vienintelis pasirinkimas – ir bet kuriuo atveju jie neturi būti vaizduojami atskirai. Kiti pagrindiniai dizaino elementai yra šie:

  • Kaukolės tatuiruotė – kaip ir gyvatė bei slibinas, kaukolė yra dar vienas simbolio pavyzdys, kuris Vakaruose turėtų neigiamą atspalvį, tačiau yra vertinamas kaip teigiamas vaizdas Rytų kultūrose. Japonų tatuiruotėse kaukolė simbolizuoja ne tik mirtį, bet ir natūralų gyvenimo ciklą. Jie taip pat laikomi pokyčių ir pagarbos savo protėviams simboliais..
  • Demono kaukė tatuiruotė – japonų tatuiruočių mene daug dėmesio skiriama demonų kaukėms, nors ir konkrečiai, jos nėra demonai siaurąja prasme. Japonų kalba jie žinomi kaip Oni kaukės – žodis Oni reiškia ogre arba trolis. Oni simbolika yra sudėtinga ir gali atrodyti prieštaringa. Viena vertus, jie yra žinomi kaip blogi – kita vertus, kai kurie gali veikti kaip gynėjai. Pavyzdžiui, vienuolis, kuris po mirties tampa Oniu, kad apsaugotų savo šventyklą, būtų laikomas „geru“ Oniu. Jei nuspręsite pasidaryti „Oni“ tatuiruotę, asmeninė simbolio reikšmė jums bus palikta jūsų kūrybiškumui ir perspektyvai. Kitas demono kaukės variantas yra „Hannya“ – moteriška „Oni“ versija.Japonų tatuiruotė
  • Vanduo – peržiūrėję mūsų japoniškų tatuiruočių galeriją, pamatysite daugybę dizainų su vandeniu – dažniausiai bangų pavidalu. Bangos yra bendras japonų meno bruožas apskritai, todėl nenuostabu, kad šis elementas perkeltas į tatuiruotes. Bangos simbolizuoja jėgą ir judėjimą. Jie taip pat siejami su pačia gyvenimo samprata – nuolatinis vandens atoslūgis ir jo gebėjimas keisti jėgą (stiprios srovės prieš švelnias bangas) turėtų priminti egzistavimo pakilimus ir nuosmukius..
  • Gėlės – labiausiai paplitęs gėlių elementas japonų mene, įskaitant tatuiruotes, yra vyšnių žiedas. Jūs juos atpažinsite kaip mažas, subtilias rožines gėles, kurios taip dažnai pasirodo japoniško dizaino. Jie yra dar viena svarbi ir unikali japonų kultūros dalis. Jų reikšmė yra empatija ir jautrumas. Vyšnių žiedai yra stulbinančiai gražūs, tačiau neilgai žydi ir yra itin subtilūs – tai vertinama kaip gyvenimo ir moralės metafora. Nors vyšnių žiedai patys yra populiarus japoniškų tatuiruočių pasirinkimas moterims, jie taip pat dažnai pateikiami kaip papildomi vyriškų tatuiruočių elementai..

Japonų tatuiruotėJaponų tatuiruotėJaponų tatuiruotėJaponų tatuiruotėJaponų tatuiruotėJaponų tatuiruotėJaponų tatuiruotėJaponų tatuiruotėJaponų tatuiruotė (2)Japonų tatuiruotė (1)

Paskirties vietos

Japonų tatuiruočių stilius apibrėžia jas kaip santykinai dideles. Mažas dizainas tiesiog neatskleistų reikiamų elementų ir estetikos atpažįstamai.

Dėl faktinių ir populiariosios kultūros vaizduojamų japoniškų tatuiruočių, ypač tų, kurias nešioja „Yakuza“, nugara yra labiausiai paplitusi vieta. Tradicinės japoniškos tatuiruotės apima visą nugarą – nuo pakaušio iki uodegos kaulo. Kadangi japonų dizainas yra didelis, drąsus ir labai išsamus, nugara taip pat yra puiki erdvė jiems teisingumui atlikti.

Kai kurie žmonės žengia vieną žingsnį toliau ir pasirenka viso kūno ar viršutinės kūno dalies dizainą. Japoniškos rankovių ir pusės rankovių tatuiruotės taip pat yra įprastas pasirinkimas.

Šiuolaikiniai dizainai gali atrodyti „lengvesni“ – pavyzdžiui, viena vyšnių žiedų šaka. Šie dizainai nėra didelio plokščio vaizdo ir yra subtilesni nei tradicinis stilius. Tai daro juos labiau pritaikytus mažesniems dizainams.

Paskutiniai žodžiai

Nors Japonijos tatuiruočių istorija kupina neigiamų asociacijų, klaidingų nuomonių ir sąsajų su nusikalstamumu, negalima paneigti, kad japonų tatuiruočių menas yra vienas geriausių pasaulyje. Japoniškos tatuiruotės, visada persmelktos gilios simbolikos ir vieningo, unikalaus stiliaus, yra puikus pasirinkimas, ypač tiems, kurie ieško didelio dizaino.

Kadangi simbolika Japonijos mene yra tokia svarbi, verta gerai apgalvoti savo dizaino galimybes, kad įsitikintumėte, jog tatuiruotės prasmė atitinka jūsų vertybes ir efektą, kurio norite pasiekti. Tatuiruočių meistras, kurio specializacija yra japonų menas, galės padėti jums sukurti tinkamą dizainą. Tuo tarpu mes įvykdėme didžiulę japoniškų moterų ir vyrų tatuiruočių dizaino galeriją, kad padėtume jums pasisemti idėjų.

Japonų tatuiruotėJaponų tatuiruotėJaponų tatuiruotėJaponų tatuiruotėJaponų tatuiruotėJaponų tatuiruotėJaponų tatuiruotėJaponų tatuiruotėJaponų tatuiruotėJaponų tatuiruotėJaponų tatuiruotėJaponų tatuiruotėJaponų tatuiruotėJaponų tatuiruotėJaponų tatuiruotėJaponų tatuiruotėJaponų tatuiruotėJaponų tatuiruotėJaponų tatuiruotėJaponų tatuiruotėJaponų tatuiruotėJaponų tatuiruotėJaponų tatuiruotė

armtat

rankos-tat

backtat

beauti

juoda

žydėti

chestat

mielas

tamsu

drakonas

veidas

fasetas

smėlio laikrodis

japonų tatuiruotės dizainas-1

japonų tatuiruotės dizainas-2

japonų tatuiruotės dizainas-3

?????????????????????????????

japonų tatuiruotės dizainas-6japonų tatuiruotės dizainas-7

japonų tatuiruotės dizainas-8

japonų tatuiruotės dizainas-9

japonų-tatuiruočių dizainas-11

japonų tatuiruotės dizainas-12

japonų tatuiruotės dizainas-13

japonų tatuiruotės dizainas-14

Japonijos tatuiruotės dizainas-16

japonų tatuiruotės dizainas-17

japonų tatuiruotės dizainas-18

japonų tatuiruotės dizainas-19

japonų tatuiruotės dizainas-21

japonų-tatuiruočių dizainas-22

japonų-tatuiruočių dizainas-27

28

32. Tiesioginis iš palydovo perduodamas vaizdas

33

34

japonų-tatuiruočių dizainas-37

39

japonų tatuiruotės dizainas-40

41

42

44

katana

koi

koitat

miela

apatinė nugaros dalis

kaukėmalonu

kontūras

raudona

petys

megztinis

mažas

skrandis