3 dôležité dôvody, prečo by ste mali prejsť na zelenú elektrinu

Ochrana podnebia nezávisí ani od malých súkromných spotrebiteľov? Si robíš srandu? To myslíš vážne? Každý z nás k tomu môže dokonca aktívne prispieť, a to priamo z domu. So zmenou na zelenú elektrinu dávate jasno "Áno!" pre životné prostredie a zároveň podporovať napredovanie energetickej transformácie. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, ktoré sú najdôležitejšie dôvody pre výber zelenej energie, aké ľahké je zmeniť tarify na dodávateľa zelenej elektriny a o čom by ste mali vedieť.

fotovoltaický solárny systém zelená elektrina

Zelená elektrina – lepšia alternatíva pre životné prostredie

Zo zelenej elektriny resp "zelená" Jeden hovorí o elektrine, ak pochádza výlučne z takzvaných obnoviteľných zdrojov energie. Patria sem slnko, vietor, voda a biomasa. Veterné elektrárne, vodné elektrárne, fotovoltaické a bioplynové stanice využívajú silu prírody a premieňajú svoje nevyčerpateľné zdroje na udržateľnú energiu. Na rozdiel od konvenčných fosílnych palív, zelená elektrina takmer nespôsobuje žiadne emisie CO2, jemný prach ani elektrický smog. Navyše je úplne oddelený od jadrových elektrární.

Výberom dobrého dodávateľa zelenej elektriny jasne vyjadrujete svoj vedomý postoj k nemu "zelenšie" Budúcnosť nezahŕňa uhlie a jadrovú energiu. Lepší svet, ktorý je bez jadrových katastrof a už neprodukuje rádioaktívny odpad. Môžete napríklad kliknúť na Ekologická energia Entega a aktívne robiť niečo dobré z hľadiska ekologického napájania.

zelená klíma ochrana klímy

Zelená energia je dobrá pre vaše účty za elektrinu

Stále si môžete sem -tam prečítať zavádzajúce názory, že zelená elektrina je drahšia ako klasická. Našťastie to nie je pravda a dá sa presne vypočítať, v závislosti od konkrétnej domácnosti a spotreby elektrickej energie, vďaka vhodnej kalkulačke taríf za elektrinu. Dobrí poskytovatelia zelenej elektriny majú pre každého správnu ponuku, ktorá je v mnohých prípadoch dokonca lacnejšia ako bežná tarifa u základného dodávateľa. Jedna kilowatthodina zelenej elektriny vás v priemere nestojí viac ako elektrina z konvenčnej elektriny. S rastúcim dopytom po zelenej energii bude cena zelenej elektriny v budúcnosti určite aj naďalej klesať. Inými slovami, vždy je finančne výhodné prejsť na dodávateľa zelenej elektriny.

uprednostnite zelenú elektrinu

Prechod na zelenú elektrinu je rýchly a ľahký

Samotná zmena by vás mala ešte menej odradiť, pretože je neskutočne jednoduchá. Všetko sa dá urobiť ľahko online pomocou niekoľkých kliknutí. Jediné, čo musíte urobiť, je odoslať žiadosť o zmenu tarify vybranému poskytovateľovi zelenej elektriny zadaním niekoľkých údajov, ako je adresa, odpočet meradla a číslo meradla. Takmer všetko ostatné rieši váš nový dodávateľ elektriny, dokonca aj ukončenie vašej starej zmluvy o energii. O nič sa nemusíte starať. A obávaný výpadok napájania pri výmene neprichádza do úvahy, pretože vaše stále napájanie je zaručené zákonom. Všetko prebieha hladko a úplne bez povšimnutia.

zelená elektrina šetrná k životnému prostrediu

Ako spoznáte dobrého dodávateľa zelenej elektriny?

Vyššie uvedené dôvody, ktoré hovoria v prospech ekologickej energie, sú obzvlášť pravdivé, pokiaľ ide o jeden "reálny" Poskytovateľ zelenej elektriny koná. Preto by ste pri výbere mali dbať na niekoľko vecí. V prvom rade by malo byť isté, že dodávateľ zelenej elektriny predáva iba zelenú elektrinu a je nezávislý od jadrovej energie. Niekoľko pečatí špeciálnej kvality a certifikácií pre zelenú elektrinu, ako je táto, vám to pomôžu rozpoznať Štítok OK-POWER, TÜV sever / juh, zelená elektrina a EcoTopTen. Ak má poskytovateľ zelenej elektriny tieto štítky, ste v dobrých rukách a môžete s pokojným svedomím uzavrieť novú zmluvu o energii. Títo poskytovatelia služieb ponúkajú nielen 100% skutočnú zelenú elektrinu, ale tiež sa aktívne zúčastňujú na rozšírení energetickej transformácie investovaním do vytvárania novších a modernejších systémov pre obnoviteľné energie..

Podporte "zelená" Budúcnosť našej planéty a urobte tento dôležitý krok, aby ste prešli na dôveryhodného dodávateľa zelenej elektriny. Zoznámte sa s výpovednými lehotami, spôsobmi platby a cenovými zárukami a ťažte z výhodných taríf zelenej elektriny a férových zmluvných podmienok.

zelená elektrina veterná energia