5 zámočníckych rád: ako sa vyhnúť okradnutiu!

Určite sa to už mnohým stalo a nikto nemá istotu, že ste zatvorení pred vlastnými vchodovými dverami. Rýchlo odnesiete odpadky alebo sa rozlúčite s hosťami a zrazu zabuchnú dvere. Kľúče vo všetkých vreckách márne hľadáte, ale sú v dome. Docela nepríjemná situácia, v ktorej rýchlo prepadnete panike! A práve v takýchto situáciách majú niektorí zámočníci prospech z nemilosrdnej pasce nákladov! V takom prípade vám odporúčame zachovať pokoj a mať pár tipov, ako sa môžete vyhnúť podvádzaniu zámočníka..

Vyhnite sa možnej pasci nákladov pomocou jednoduchých zámočníckych rád

Nájdite tipy pre zámočníka

Zavolajte správneho zámočníka!

Existuje niekoľko znakov, ktoré je možné použiť na identifikáciu zámočníckeho podvodu vopred. Vidíte v telefónnom zozname alebo na internete číslo, ktoré začína na "0900" mali by ste si byť istí, že táto služba vám poskytne výkonnú pokladňu. Spoločnosti, ktorých názov začína na "AAA" začnite platiť za to, aby ste boli v hornej časti žltých stránok. Radšej im teda nevolajte. Vyhľadajte normálne telefónne číslo a adresu od serióznych predajcov. Ak je na mieste zámočník, je lepšie ísť k nim.

Koľko môžu stáť dvere??

Podľa prieskumu to bolo stanovená priemerná cena, ktoré sa však môžu líšiť v závislosti od federálneho štátu. Cez deň v pracovné dni sa priemerná cena pohybuje medzi 60 a 80 eurami a v noci a počas štátnych sviatkov je cena medzi 90 a 120 eurami. Napriek situácii porovnajte ceny a pamätajte, že miestna kľúčová pohotovostná služba má kratší čas cesty.

zámočnícke náklady zámočnícky test

Vopred si ujasnite fixnú cenu

Vysvetlite problém v telefóne, pretože otvorenie zamknutých dverí zvyčajne trvá zámočníkovi asi 30 minút. Výmena zámku zvyčajne nie je potrebná. A ak áno, v oboch prípadoch by ste sa mali vopred dohodnúť na fixnej ​​cene. Správne pohotovostné služby uvádzajú hodinové sadzby a cestovné náklady priamo.

Požiadajte o faktúru, neplatte v hotovosti

Keď je zámočník tam a máte povolený vstup späť, požiadajte o podrobnú faktúru. Dávajte si pozor na príplatky! Môžete si všetko pozorne prečítať a podpísať to iba vtedy, ak súhlasíte so všetkým, čo bolo napísané. Nikto vás nemôže nútiť platiť v hotovosti!

zámočnícke tipy zámočnícke náklady

Predchádzajte tejto situácii vopred

Aby ste nemuseli vyhľadať pomoc služby núdzového kľúča, aby ste mohli vstúpiť do vlastných štyroch stien, zvážte možnosť zanechania duplikátu kľúča niekomu, komu dôverujete (priatelia, susedia). Ak je vo vašom okolí živnostník, ktorému môžete dôverovať, vopred si s ním prediskutujte ceny za núdzové otvorenie dverí aj mimo pracovnú dobu. Vezmite si jeho vizitku alebo, ešte lepšie, uložte si jeho telefónne číslo priamo do mobilného telefónu.

Prajeme vám, aby ste sa nikdy nedostali do takej situácie. A ak áno, buďte dobre informovaný, pripravený a maj čistú hlavu!

   zámočnícky test náklady na zámočníka

zámočník stojí auto otvorené