5 zasvätených rád pre zapálené piercingy

Či už nosnou dierkou, septom alebo mostom – piercing do nosa je pravdepodobne jedným z najobľúbenejších telových šperkov u žien a mužov: Nie je preto prekvapujúce, že si tento druh úpravy tela vyberá stále viac ľudí. Voľba správneho šperku sa často robí rýchlo. Nezáleží na tom, či si šperk kúpite na mieste alebo jeden Piercing do nosa Objednané online. Je však oveľa dôležitejšie nájsť kompetentného a spoľahlivého piercera. Ale aj za optimálnych podmienok je možné, že sa zapáli mostík nosa, nosná prepážka alebo nozdry. Už len z toho dôvodu sa však nemusíte zaobísť bez svojich individuálnych telových šperkov. Pretože s týmito jednoduchými radami zasvätených osôb môžete ľahko dostať zápal pod kontrolu.

piercing do nosa piercing náušnice červený rúž

Všetko závisí od starostlivosti

Prvý krok k zdravému piercingu začína v piercingovom štúdiu: Je nevyhnutné mať sterilné prostredie, vysokokvalitné materiály a samozrejme profesionálnu implementáciu. Po bodnutí je na každom jednotlivcovi, aby zabezpečil, že uzdravenie bude úspešné. Piercing by sa mal pravidelne presúvať a dezinfikovať. Niekedy sa však aj pri najlepšej starostlivosti vytvorí vydutie chrupavky alebo malý absces. Môžu byť liečené týmito jednoduchými prostriedkami:

Jojobový olej sa osvedčil, pokiaľ ide o piercingovú starostlivosť. Neštípe na koži, má antibakteriálny účinok, dlhodobo sa stará a upokojuje červené a opuchnuté miesta vpichu. Jojobový olej je obzvlášť vhodný na piercing do nosa. Pretože je rovnako dobrý ako bez zápachu.

Takzvané hrbole chrupavky sú obzvlášť nepríjemné v oblasti nosa. Ide o malé zhrubnutia chrupavky, ktoré môžu čiastočne negatívne ovplyvniť estetiku piercingu. Tu sa odporúča použiť chrupavkové masti. V skutočnosti sa používajú na liečbu artrózy a iných zápalov kĺbov. Ale tiež pôsobia proti poškodeniu chrupavky po prepichnutí. Ak sa aplikujú pravidelne, malé hrbole a hrbole okolo miesta vpichu už čoskoro nebudú viditeľné.

piercingový mladík

Harmanček je osvedčený domáci liek na mierny zápal. Väčšina ľudí si jednoducho sáčok s čajom priloží na začervenané alebo opuchnuté oblasti pokožky. Ešte lepšie však funguje čerstvý harmanček alebo jeho sušené kvety, ktoré sú k dispozícii v drogérii alebo obchode so zdravou výživou. Z nich sa dá ľahko pripraviť zápar, ktorý sa potom plní do jednoduchej bavlnenej rukavice. Prsty rukavice sú ideálne na dosiahnutie aj tých najmenších oblastí zápalu.

Krásne zvnútra – krásne zvonku

Zdravá strava by mala byť pre každého samozrejmosťou. Keď telo zápasí so zápalom, niektoré potraviny mu môžu výrazne pomôcť.

Potraviny, ktoré sú obzvlášť bohaté na horčík, majú preukázateľne protizápalové účinky. Patria sem napríklad mandle, brokolica, proso, quinoa, amarant a takmer všetky celozrnné výrobky. V ponuke by určite mali byť, ak sa po prepichnutí vyvinie zápal.

nos piercing ryšavka mladá žena

Špenát je skutočný univerzál. Vďaka svojmu bohatstvu antioxidantov, vitamínov a minerálov predchádza zápalom a podporuje imunitný systém pri všetkých zápalových ochoreniach. Ak je nos po piercingu opuchnutý, žuvanie môže byť niekedy bolestivé. Miska teplého špenátu je nielen zdravá, ale môže byť aj skutočnou pochúťkou.

bedrový muž s piercingom do nosa a šatkou

moderná žena s piercingom do nosa