Ako sa prispôsobiť dištančnému vzdelávaniu v čase pandémie

COVID-19 predstavuje pre univerzity a študentov na celom svete bezprecedentnú výzvu. Všetci sa musíme rýchlo zmeniť a prispôsobiť sa. S týmito zmenami prichádza strach, smútok a stres. Prvým krokom je priznať si tieto pocity a potom vykonať malé, ale hmatateľné kroky na ich spracovanie.

online nástroje dištančného vzdelávania

Neočakávané výzvy

Ak ste nováčikom v dištančnom vzdelávaní, môže vás stretnúť niekoľko nečakaných výziev, ktoré ste nečakali. Medzi veci, ktoré ste nečakali, môžu patriť:

  • Cítite sa smutní, osamelí alebo izolovaní.
  • Kurzy sú online, mysleli ste si, že to bude osobne.

Tipy na prekonanie výzvy

Uistite sa, že máte dobré miesto na štúdium, a nechajte si čas na jeho zriadenie pred vašimi prednáškami. Spoločnosť E-Solutions vám pomôže s technickými otázkami. Skúste online kurzy, ako sú tie z Zásobovanie.

Pochopte, že keď vám je smutno, je to tiež normálne

Je pravdepodobné, že ste si svoj akademický rok predstavovali určitým spôsobom a očakávali ste súvislosti, ktoré vytvoríte. Premýšľali by ste o tom, čo chcete dosiahnuť, a pripravili ste sa. Situácia v roku 2020 sa zmenila a zmenila sa na bláznivú sci-fi filmovú zápletku. Toto mohli vymyslieť iba hollywoodski scenáristi a určite to nie je niečo, čo by si mohol ktokoľvek z nás predstaviť. Pocit smútku, ktorý cítite, sa nelíši od obvyklej straty, ktorú môžete cítiť, keď stratíte niečo, v čo ste dúfali. Tí, ktorí to už zažili, vedia, že tieto pocity sú dočasné a ich sila časom ubúda. Ak sa tak nestane, samozrejme odporúčame, aby ste sa porozprávali so svojim rodinným lekárom alebo psychológom, ak ho poznáte. Niektorí študenti majú prístup k bezplatným poradenským službám online, osobne (s obmedzením na COVID) a telefonicky.

dištančné vzdelávanie covid-19

Je normálne spochybňovať svoje rozhodnutia

Môžete dokonca pochybovať o svojom rozhodnutí študovať tento rok alebo o tom, či úspešne ukončíte ročník. Tieto pocity sú bežné a normálne a dúfajme, že dočasné so správnou podporou. Trvá to dlho, kým sa prispôsobíte, buďte na seba a svojich učiteľov milí. Online akcie sú niečo, na čo ste mali málo času pripraviť sa. Buďte láskaví k svojim učiteľom, buďte trpezliví s technológiami a obráťte sa na početné podporné siete, keď sa im to z technologického hľadiska nedarí..

Keď sa cítite osamelo alebo opustene

Uvedomte si, že nie ste sami. Rovnako ako pri osobnom vyučovaní sú vám k dispozícii vaši učitelia, rečníci a vedúci kurzov. Choďte k nej, poviete si "Ahoj", predstav si. Robte tie isté veci, ktoré by ste bežne robili. Používajte fórum, používajte e -maily a zúčastňujte sa online schôdzí. Spoznajte svojich spolužiakov, ale naozaj. Ak pre vašu triedu existuje skupina na Facebooku, mali by ste sa pridať. Ak neexistuje žiadna skupina, mali by ste si ju založiť sami. Buďte odvážni a predstavte sa na fórach a vláknach. Nájdite spoločné záujmy a ďalšie podobnosti. Určite je jedna vec, ktorú máte všetci spoločnú a ktorú teraz všetci prežívame. Zostaňte v spojení so svojimi priateľmi a rodinou. Teraz môže byť ľahké zamerať sa na štúdium, ale vaše sociálne spojenie s ostatnými nikdy nebolo dôležitejšie. Vytvárajte fotografie, používajte FaceTime, pripájajte sa na sociálne siete, zdvihnite telefón alebo dokonca zostarnite a napíšte list.

diaľkové ovládanie

Ďalšie stratégie na zvládnutie COVID-19

V tomto období je dôležité udržiavať a pestovať koníčky. Existuje mnoho aktivít, ku ktorým je bezplatný vzdialený prístup. Tu je pár nápadov, ako začať:

  • Prihláste sa do online kurzu
  • Navštívte virtuálne múzeum
  • Prečítajte si elektronickú knihu
  • Pozrite sa na online safari
  • Začnite sa učiť nový jazyk
  • Sledujte živý koncert online
  • Skúste nový tanec.

Niektoré z týchto vecí môžete udržať aj fyzicky aktívne. Ak sa ich rozhodnete hľadať, na internete je k dispozícii množstvo bezplatných zdrojov.

Zvládanie stresu a zvládanie stresu

Zamyslite sa nad časom v minulosti, keď ste museli riešiť veci, ktoré nešli podľa plánu. Čo ste potom urobili, čo vám pomohlo? Rozprávali ste sa s lekárom, diskutovali ste o tom s priateľmi, venovali ste sa príjemnej aktivite, ako je umenie alebo hudba, alebo ste robili niečo relaxačné? Premýšľanie o zvládnutí zdrojov, ktoré ste úspešne použili v minulosti, a ich aplikácii na súčasnú situáciu môže byť užitočné pri zvládaní vašich súčasných úrovní stresu a výziev.

úspešné dištančné vzdelávanie

Zostaňte motivovaní dištančným vzdelávaním

Použite svoj plánovač rozvrhov alebo študentský diár. Napíšte si zoznam úloh a tiež jeho opak – zoznam vecí, ktoré ste urobili. Napíšte svoje ciele na rok. Investovanie času do štúdií môže byť užitočným rozptýlením a je tiež stratégiou zvládania. Je to tiež dobré využitie času, pretože aj tak musíte byť doma. Pokiaľ ide o online vzdelávanie, zamerajte sa skôr na to, čo funguje dobre, ako na to, čo nefunguje vôbec. Čo je to online prostredie, ktoré by vám mohlo fungovať – ​​šetríte čas jazdením? Peniaze na verejnú dopravu? Tiež si už nemusíte robiť starosti s nájdením parkovacieho miesta. Môžete dokonca prísť na to, že vás odvádza menej pozornosti pri dôležitej práci, ktorú je potrebné tento rok urobiť. Praktické veci, ktoré by mohli pomôcť vášmu vzdelávaciemu prostrediu: dobré osvetlenie, pohodlné miesto na štúdium, tiché miesto na prácu. Musíte teda zostať doma? Ak to považujete za voľbu a nie za niečo, pre čo ste odhodlaní, prispeje to k vášmu dobrému pocitu. Zamyslite sa nad tým, ako budú vaše vlastné činy a správanie sa doma prospešné pre ostatných, najmä pre tých, ktorí sú viac ohrození, najmä pre starších ľudí alebo pre chronicky chorých..

dištančné vzdelávanie doma