Aktuálne trendy v značkových slnečných okuliaroch 2019 – 1. časť

Leto je za dverami a silné slnko nám pripomína, že by sme sa mali chrániť aj pred slnečnými lúčmi. Oči sú jedným z našich 5 zmyslových orgánov, a preto sú dôležitou súčasťou nášho tela. Aby sme si užili dobrý zrak, musíme sa o svoje oči dobre starať. V tomto zmysle nie sú slnečné okuliare len módnym doplnkom, sú tiež dôležitou ochranou očí pred slnkom. Našťastie zdravie a móda môžu ísť ruka v ruke. Dizajnové slnečné okuliare sú vysoko kvalitné a držia krok s aktuálnymi módnymi trendmi.

Ak si chcete chrániť oči niektorými z úchvatných slnečných okuliarov na jar / leto 2019, potom si vezmite súčasné modely pod kapotu a vyberte si správne slnečné okuliare pre svoj tvar tváre podľa svojich osobných preferencií. Ak ste kreatívny typ, určite sa vám budú páčiť trendy v značkových slnečných okuliaroch 2019.

Aké sú aktuálne dizajnérske slnečné okuliare na sezónu jar / leto 2019

Trendy v dizajnérskych slnečných okuliaroch jarné leto 2019 tvarové farebné tendencie

Jedným z najhorúcejších modelov roku 2019 sú slnečné okuliare so športovým aj klasickejším dizajnom. Tvar a farba okuliarov môžu byť relatívne odlišné.

Je zrejmé, že v tejto sezóne chýbajú slnečné okuliare pre letcov, ktoré boli v minulých rokoch také obľúbené. Ale slnečné okuliare s mačacím okom a trojuholníkové okuliare sú stále veľmi obľúbené.

Celkovo súčasné dizajnérske slnečné okuliare pôsobia futuristicky, inovatívne a elegantne, aj keď existuje aj niekoľko retro možností.

Aktuálne trendy a pútavé modely

Trendy v dizajnérskych slnečných okuliaroch jar leto 2019 Slnečné okuliare Shield tmavé okuliare

1. Štítové slnečné okuliare

Ochranné slnečné okuliare sú najlepšou ochranou, pretože zakrývajú veľkú časť tváre. Ich kľúčovou vlastnosťou je, že nie sú dvojité rámy ako väčšina slnečných okuliarov, ale sú vyrobené z veľkého kusu číreho materiálu, ktorý zakrýva oči aj mostík nosa.

Športovejšia verzia štítových slnečných okuliarov je k dispozícii od značky Stella McCartney a vyznačuje sa aerodynamickým tvarom, farebnými zrkadlovými sklami a iba jedným horným rámom.

Slnečné okuliare, ktoré sedia ako štít

Dizajnové slnečné okuliare Trends Jar / leto 2019 Štítové slnečné okuliare

V tejto sezóne sú v móde aj nadrozmerné slnečné okuliare, pričom najextrémnejšie varianty nájdete u značiek Marques ‘Alemeida, Rick Owens a Gucci. V Miu Miu sa štítové slnečné okuliare vyznačujú ozdobou z mašle v strede, priamo nad nosom, a trochou bling-bling po stranách. Ďalšími dizajnérmi, ktorí sa hrajú so slnečnými okuliarmi Shield, sú Loewe, Tod’s, Tom Ford a 3.1 Phillip Lim.

Nadrozmerné slnečné okuliare sú stále trendy

Trendy v dizajnérskych slnečných okuliaroch jar leto 2019 Varianty slnečných okuliarov

2. Športové slnečné okuliare

Veľký návrat štítových slnečných okuliarov mal významný vplyv na trendy okuliarov v lete 2019. Športové modely aj elegantné a jemné prevedenie to ovplyvnilo..

Športové slnečné okuliare s nadrozmernými akcentmi štítu vyrobila spoločnosť Nicopanda, Every x Other, MSGM, Zadig & Predstavili sa Voltaire a 3,1 Phillip Lim. Vystavené boli aj futuristické horské slnečné okuliare, ktoré sú na zimné použitie ako stvorené.

Courreges predstavuje slnečné okuliare, ktoré kombinujú tri trendy v jednom vzhľade – štít, plochý vrch a športové akcenty.

Dizajnové slnečné okuliare pre športové a módne založené ženy

Trendy v dizajnových slnečných okuliaroch jarné leto 2019 športové slnečné okuliare

Nadrozmerné a športové

Dizajnérske trendy v slnečných okuliaroch jarné leto 2019 modely športových slnečných okuliarov

3. Slnečné okuliare s trblietavými aplikáciami 

Klenoty a ozdoby sú bežným javom na značkových slnečných okuliaroch, ale túto sezónu dotiahli návrhárov do extrému.

Bolo by skutočným prekvapením, keby Dolce & Gabbana by na mólo neposlala modelky s masívnymi a drahokamovými slnečnými okuliarmi. Talianska značka haute couture predstavila slnečné okuliare so zlatými rámami v podobe loga značky, ako aj s mnohými ďalšími rámami ozdobenými zlatými, perlovými a šperkovými vzormi..

Zvlášť pozoruhodné sú slnečné okuliare v Givenchy, ktoré sú jednoducho preplnené šperkovými retiazkami. Ďalšie pútavé slnečné okuliare na rok 2019 videli Prada a Jeremy Scott na dráhe.

Slnečné okuliare ako šperky

Trendové návrhárske slnečné okuliare trblietavý trend jar leto 2019

4. Slnečné okuliare so vzorovanými rámami

Značky, ktoré skutočne vyčnievajú z davu vzorkovníkmi tkanín, sú tiež tými, ktoré z trendu a trendov na slnečných okuliaroch urobili trend.

Samozrejme, musíme začať s Moschinom. Značka predstavila zábavné a kreatívne čmáranice na oblekoch a šatách a šikovne ich preniesla do slnečných okuliarov.

Polka bodky sú jedným z aktuálnych trendov a Fendi to majstrovsky implementoval v čiernej a bielej farbe.

Vzory sú obľúbené

Dizajnérske trendy v slnečných okuliaroch rám jar so vzorom 2019

5. Slnečné okuliare s roten rám

Trojuholníkové slnečné okuliare Versace majú jasne červený rám, ktorý kontrastuje so svetlomodrými sklami. Salvatore Ferragamo je o farebných plastových rámoch vrátane červených rámov a čiernych okuliarov.

Červené slnečné okuliare, ktoré nosila modelka na módnej prehliadke Sally Lapointe, pozostávajú z ľahkého, priehľadného plastového rámu a zodpovedajúcich okuliarov. Červené slnečné okuliare s červenými šošovkami boli tiež súčasťou kolekcie Each X Other.

Klasická červená farba nevychádza z módy

Trendy v dizajne slnečných okuliarov v červenom ráme 2019 v červenom ráme

6. Dizajnové slnečné okuliare s trojuholníkovými sklami

V tejto sezóne majú dizajnérske slnečné okuliare s trojuholníkovými šošovkami skôr futuristický než retro efekt. Modely sú štíhle a sofistikované, s mierne avantgardným vzhľadom.

Burberry sa rozhodla pre obzvlášť jedinečný pohľad na tento trend, pričom okuliare majú mierne zaoblený vrch a sú stiahnuté, čo dáva modelom trochu smutný efekt..

Presne naopak je možné vidieť na Marni, kde sú trojuholníkové okuliare otočené mierne nahor, čo dáva ultra futuristický efekt. Sally Lapointe a Saint Laurent navrhli na jar 2019 aj trojuholníkové slnečné okuliare, ktoré rozhodne stoja za zmienku.

Trojuholníky a iné geometrické tvary získavajú na obľube 

Trendy v dizajnérskych slnečných okuliaroch slnečné okuliare s trojuholníkovými okuliarmi na jar a v lete 2019

7. Mikro slnečné okuliare

Aj keď sú nadrozmerné slnečné okuliare zúrivosťou, niektoré extrémne malé modelky bojujú o to, aby si svoje miesto v trendovom zozname taktiež vybojovali. Úzke okuliare vyzerali futuristicky a majú trojuholníkový aj obdĺžnikový tvar.

Mikro slnečné okuliare sa dodáva v mnohých rôznych štýloch. Môžu byť ultraštíhle a nosiť ich ležérne v strede nosa.

Sally Lapointe predstavuje super ploché trojuholníkové slnečné okuliare vo všetkých druhoch zábavných farieb. Courreges ukazuje aj niektoré ultratenké slnečné okuliare.

Čo najužšie

Trendy v dizajnových slnečných okuliaroch mikroslnečné okuliare jar leto 2019

Okrem módnych futuristických tenkých slnečných okuliarov súčasné trendy v oblasti okuliarov ukazujú aj zaujímavé tvary drobných slnečných okuliarov, ktoré sú viac ozdobné než chrániť oči pred slnečným žiarením..

Každý x Other a Saint Laurent predstavujú sériu malých slnečných okuliarov v každom tvare, od diamantových tvarov po zaujímavé vzory inšpirované hromami.

Úzke, hranaté a vzorované

Trendy v dizajnérskych slnečných okuliaroch jar leto 2019 Mikro slnečné okuliare úzke modely

8. Slnečné okuliare s veľkými hranatými sklami

Hranaté slnečné okuliare sú dokonalé a nadčasové. Slnečné okuliare s veľkými hranatými šošovkami môžete nosiť vždy, keď nie je make -up a stále budete vyzerať módne. Preto nie je prekvapením, že tento model je stále v trende.

Interpretácia Christiana Diora upútala pozornosť takmer všetkých módnych blogeriek. Ďalšími dizajnérmi, ktorí predstavili veľké štvorcové modely, sú Boss, Chanel, Burberry.

Moderné okuliare môžu byť aj veľké a hranaté

Trendy v dizajnérskych slnečných okuliaroch veľké jarné leto 2019 veľké hranaté rámy

9. Unikátne tvary okuliarov

Niektoré slnečné okuliare letnej sezóny 2019 nevyhovujú žiadnemu z vyššie uvedených trendov, pretože sú veľmi inovatívne. Dizajnéri sa šikovne a voľne pohrali so všetkými tradičnými tvarmi okuliarov a vytvorili fascinujúce varianty, ktoré je ťažké opísať. Užite si odvážne kreácie od značiek ako Acne Studios, Saint Laurent, Emporio Armani, Dolce & Gabbana a Sportmax.

Bizarné kreácie pre odvážnych fanúšikov módy

Trendy v dizajnérskych slnečných okuliaroch na jar leto 2019 pútavé dizajnérske modely Trendy v dizajnérskych slnečných okuliaroch pútavé modely na jar leto 2019 Trendové návrhárske slnečné okuliare pútavé slnečné okuliare jar leto 2019

10. Dizajnérske slnečné okuliare s klasickými okrúhlymi sklami

Ak vám ostré hrany jednoducho nejdú, môžete sa obrátiť na slnečné okuliare s okrúhlymi šošovkami.

Jeden z mäkších okrúhlych slnečných okuliarov v spoločnosti Etro má jemný drôtený rám, tmavé, ale stále priehľadné a nadrozmerné okrúhle šošovky. Okuliare s okrúhlymi šošovkami sú u Elie Saab tiež veľmi obľúbené. A zaoblené modré okuliare trčali zo bezrámových slnečných okuliarov u Arthura Arbessera.

Nechýba ani klasický okrúhly tvar

Trendy v dizajnových slnečných okuliaroch okrúhle okuliare jar leto 2019

Toto je 10 súčasných módnych trendov v dizajnérskych slnečných okuliaroch na sezónu jar / leto 2019, ale to nie je všetko. Držte sa toho a zoznámte sa s ďalšími 10 trendmi okuliarov v našom nasledujúcom článku.