Amaryllis v pohári: Vychutnajte si krásnu cibuľovinu vo svojom vlastnom dome

Vedeli ste, že amarylka alebo rytierska hviezda môžu vo vode nádherne rásť? To je správne. A s náležitou starostlivosťou budú amarylky v banke dokonca bohato kvitnúť. Žiarovky v tomto prostredí samozrejme nemôžu zostať dlho, ale je to skvelý spôsob, ako si vychutnať nádherné kvety v zime, keď všetko ostatné vyzerá fádne. Ak by ste sa chceli dozvedieť viac o amarylise v pohároch, čítajte ďalej.

Amaryllis v pohári

Amaryllis v pohári Tipy na starostlivosť o svetlo Umiestnenie žiaroviek amarylky

Krásna kvitnúca izbová rastlina

Amaryllis v skle kvety červené izbové rastliny žiarovky amarylky

Vytiahnite amarylku do pohára

Aj keď sa amaryllis doma bežne darí ako kvitnúca črepníková rastlina, dá sa ľahko zakoreniť a pestovať aj vo vode. Pri pestovaní amarylky v banke je dôležité zabezpečiť, aby samotná cibuľa neprišla do styku s vodou, pretože to podporuje hnilobu. Možno sa pýtate, ako to funguje? Nižšie nájdete odpoveď …

Amaryllis môže v banke prospievať 

Amaryllis v sklenených kvitnúcich izbových rastlinách sa ľahko stará

Ak použijete špeciálnu nádobu, je veľmi jednoduché zasadiť do nádoby amarylky. Aj keď existujú špeciálne súpravy určené na to, nie je potrebné ich používať. Všetko, čo potrebujete, je žiarovka amaryllis, váza alebo nádoba o niečo väčšia ako cibuľa, trochu štrku alebo kamienkov a voda. V niektorých prípadoch nie sú kamienky vôbec potrebné, ale považujeme ich za veľmi atraktívne.

Amarylis vytvára pôsobivé akcenty 

Amaryllis v sklárni kvitnúce izbové rastliny

Kamienky a mach sú perfektné ako dodatočná dekorácia

Amaryllis v pohári svetlo kvitnúcich izbových rastlín

Keď máte všetko potrebné, je čas dať cibuľu do vázy. Najprv do nej vložte trochu štrku. Môžete použiť kamienky aj malé ozdobné kamienky. V závislosti od typu použitej nádoby môže byť hlboká asi 10 cm (alebo 2/3 až 3/4 pohára) plná. Niektorí milovníci kvetov tiež radi pridávajú do štrku akváriové uhlie, aby sa vyhli zápachu. Cibuľu pripravte tak, že odrežete suché, hnedé korene. Chcete, aby korene žiarovky amarylky boli vo vode mäsité a biele. Teraz položte koreň hľuzy stranou nadol na štrkovú podlahu a jemne do nej zatlačte, ale hornú tretinu hľuzy nechajte odkrytú. Pridajte vodu asi 2-3 cm pod dno hľuzy. Toto je dôležité. Spodná strana žiarovky a korene by mali byť jedinými časťami, ktoré prídu do styku s vodou. V opačnom prípade cibuľa zhnije.

Na žiarovky amarylisu použite špeciálnu nádobu 

Amaryllis v dóze Tipy Amaryllis žiarovky vo vode

Uchovávajte amarylis v nádobe

Starostlivosť o amarylis v banke začína po výsadbe. Položte pohár na slnečný okenný parapet. Udržujte teplotu najmenej 15-23 ° C, pretože cibuľa sa spolieha na teplo. Sledujte hladinu vody, denne ju kontrolujte a v prípade potreby pridajte. Vodu je najlepšie meniť raz za týždeň. Do niekoľkých týždňov až asi mesiaca by ste si mali začať všímať malý výhonok z vrchu vašej amarylisovej žiarovky. Mali by ste tiež vidieť väčší rast koreňov v štrku. Ako pri každej izbovej rastline, vázu otáčajte, aby ste podporili rovnomerný rast. Ak všetko pôjde dobre a dostane dostatok svetla, vaša rastlina amarylis by mala nakoniec rozkvitnúť. Akonáhle kvety uvädnú, budete buď potrebovať transplantáciu amaryllis do pôdy, aby ste pokračovali v raste, alebo máte možnosť amarylku zlikvidovať. Jar amaryllis nie vždy prospieva tak dobre ako tí, ktorí sú pestovaní v zemi, ale je to projekt, ktorý nie je zbytočný. Ak sa však rozhodnete svoju rastlinu amaryllis pestovať aj naďalej, môže trvať niekoľko rokov, kým opäť kvitne.

Amaryllis vo vode

Amaryllis v pohári Amaryllis žiarovky vo vode

Správne sa starajte o žiarovky amaryllis v banke 

Amaryllis v pohári Tipy na starostlivosť o izbové rastliny Amaryllis žiarovky

Amarylisové žiarovky budú čoskoro vyzerať takto z obrázku vyššie

Vložte amarylku do pohára amaryliových žiaroviek do vody

Rastliny zdobia machové a rozprávkové svetlá

Amaryllis v banke Tipy žiaroviek AmaryllisAmaryllis v pohári Tipy na starostlivosť o žiarovky amaryllis vo vode

Ozdobte svoj obytný priestor kvitnutím Amaryllis v pohári

Amaryllis v sklenených červených kvetoch Amaryllis v pohári Tipy na starostlivosť o kvitnúce izbové rastliny Amaryllis žiarovky Amaryllis v pohári Tipy na starostlivosť o kvitnúce izbové rastliny okenný parapet Amaryllis v pohári Tipy na starostlivosť o kvitnúce izbové rastliny Amaryllis v dóze Tipy na starostlivosť Dekorácia stola Amaryllis žiarovky Amaryllis v sklenených kvitnúcich izbových rastlinách