Ambiente 2017 – najnovšie trendy a produkty v oblasti zariaďovania

Naše obľúbené body z trendov interiérového dizajnu 2017

Napriek „brexitu“ sú Briti doslova uprostred najnovších trendov zariaďovania v Európe na rok 2017, pretože Veľká Británia bola vybraná ako partnerská krajina na Atmosféra vo Frankfurte vybraný. Na poprednom medzinárodnom veľtrhu života a životného štýlu predstavilo svoje nové kolekcie množstvo výrobcov a kreatívnych dizajnérov z priemyslu spotrebného tovaru. Mohli by ste sa však tiež diviť nespočetnému množstvu známych a osvedčených produktov a dizajnových radov. Stručne povedané: inovácie sa stretli s tradíciou! A to rafinovane a šetrne k životnému prostrediu, pretože prirodzenosť, autentické materiály a elegantná jednoduchosť sú jednými z popredných trendov v oblasti bývania a zariaďovania, ako už bolo zrejmé na IMM Cologne, veľtrhu Heimtextil a BAU.

Interiérové ​​trendy 2017 na veľtrhu Ambiente vo Frankfurte

prostredie 2017 frankfurtský messe trendy v zariaďovaní porcelánový keramický riad

Zásadnú úlohu tu zjavne zohráva dizajn, ktorý má najväčší význam pre výrobcov, a predovšetkým pre spotrebiteľov. Preto boli aj tentokrát udelené sprievodné ceny, ako napríklad Design Plus – tento rok podľa hesla: „Etický štýl“. Ocenenie získalo 23 výrobcov, ktorí vo svojich výrobkoch najlepšie kombinovali udržateľnosť a dokonalosť dizajnu.

Ambiente 2017 v číslach

Ambiente 2017 opäť prekonal všetky očakávania a spokojných odborných návštevníkov a vášnivých milovníkov dizajnu. Čísla hovoria samy za seba: 4 387 vystavovateľov z 96 krajín predstavilo svoje zbierky a inovatívne produkty viac ako 137 000 návštevníkom zo 143 krajín. Spotrebitelia tak mohli získať podrobnejší prehľad o tom, čo už čoskoro budú môcť nájsť v obchodoch po celom svete.

Ambiente 2017 – dojemné a hojne navštevované

trendy v zariaďovaní výrobky novinky novinky prostredie Ambience 2017

Najdôležitejšie trendy v zariaďovaní roku 2017

Trend takzvanej mestskej džungle je tento rok oficiálne na vzostupe. Mohli ste to vidieť na skutočnej výzdobe výstavných priestorov väčšiny účastníkov. Ratan, rafia a macramé boli jedným z najobľúbenejších materiálov, ktoré boli všade predvádzané. Rovnako sa k nim pridalo množstvo zelených rastlín a článkov o recyklácii, ktoré to celé štýlovo uzavreli. Vintage štýl a retro kúzlo sú stále veľmi aktuálne, rovnako ako premyslený ručne vyrobený vzhľad, najmä s porcelánom a keramikou. Tanieriky, misky a misky, ale aj vázy a dekorácie na stôl, najmä v tlmených farbách a zemitých tónoch, vyžarovali nostalgickú, zemitú útulnosť a lákali návštevníkov dotknúť sa ich a vyskúšať si ich.

Atmosféra moderného blšieho trhu bola doplnená ďalšími bytovými doplnkami z najnovších kolekcií návrhárov, akými sú tkané koše, sklo, malý nábytok a koberce. Napriek jednoduchosti a tlmeným farbám vôbec nechýbali svieže farebné akcenty. Živé farby ako zelená, slivková a koralová taktiež vytvorili väčšiu dynamiku a veselú náladu.

Decentné veľkonočné dekorácie z porcelánu a keramiky

porcelánový riad keramika bytové doplnky králiky vázy veľkonočné dekorácie

Inšpirované prírodou

Autentické materiály a textílie, multifunkčnosť článkov a udržateľnosť patria k najdôležitejším prioritám dizajnérov a výrobcov, ktorí myslia na budúcnosť. Pretože už pochopili, že iba vyrovnaná, zlatá stredná cesta má sľubnú budúcnosť. Z tohto dôvodu bolo na veľtrhu možné obdivovať početné liatinové hrnce, smaltované kvetináče, terakotové cachepoty a porcelánový alebo kameninový riad. Koža, mramor a jemné drevo k tomu samozrejme tiež patrili a taktiež poskytovali primeranú dávku luxusu.

Našťastie sa na veľtrhu Ambiente 2017 predstavilo množstvo produktov spravodlivého obchodu od niekoľkých organizácií v tomto odvetví.

Trendové inovácie z férového obchodu

Fair Trade Ambience 2017 messe frankfurt ručne vyrábané koše

Trendy v zariaďovaní vonkajších priestorov

Vonkajšia plocha na veľtrhu Ambiente 2017 bola aj naďalej multifunkčná a flexibilná. Skladací záhradný a balkónový nábytok, mobilné svetlá, ako napríklad dômyselné svetlo na batérie od tučný chlapec a doplnky s rafinovanou pachuťou vzbudili záujem početného publika. Vankúše a pufy na sedenie, nádoby na potraviny a množstvo dekoratívnych predmetov zaistili ešte väčšiu útulnosť a uvoľnenú atmosféru pod holým nebom.

Záver:

Trendy v zariaďovaní roku 2017 sú už známe. Teraz je na nás, aby sme sa rozhodli, či budeme nasledovať. Ktoré výrobky zodpovedajú našim potrebám a preferenciám a či si ich môžeme dovoliť. Jedna vec je však istá: dizajn, funkčnosť a udržateľnosť pôjdu vždy ruka v ruke!

Ambiente 2017: stručný prehľad

Jemné štruktúry a jemné textúry

trendy v zariaďovaní prostredie 2017 Frankfurt nad Mohanom chúlostivé štruktúry nové produkty

Jednoduchá elegancia v pastelových farbách

Ambiente Frankfurt Messe porcelánový riad keramické zariaďovacie trendy

Najnovšie od Horeca

2017 Ambiente Frankfurt Messe Trendy v oblasti zariaďovania

Minimalistická ľahkosť v jemných odtieňoch

trendy v zariaďovaní výrobky kvetináče kúpeľňové doplnky prostredie 2017

Z najnovšej kolekcie od Naoto Hukasawa

kolekcia naoto hukasawa ambiente 2017 domácich doplnkov

Život podľa zásad prírody

trendy v zariaďovaní prostredie 2017 Frankfurt nad Mohanom životný štýl zariaďovanie bývania

Pri zdobení zohráva úlohu aj morálka a etika

2016 trendy v zariaďovaní interiéru porcelánový keramický riad v etickom štýle

Škandinávsky dizajn je stále veľmi v móde

Ambiente 2016 inovácie živé trendy frankfurtský messe

Fascinujúci svet porcelánu z pohľadu dizajnéra

Trendy zariaďovania interiéru 2016 obývacia izba Frankfurt Messe

Ručne vyrobený vzhľad vlastných štyroch stien

ambience 2017 frankfurt messe nastaviť domáce tkané doplnky macrame

Ambiente 2017: Vzrušujúci zážitok z dizajnu, ktorý vždy stojí za to!

ambiente 2017 frankfurt messe lifestylové zariadenie bývania