Curling s ponožkami je najnovším vlasovým trendom: podrobné pokyny a tipy

Pravdepodobne už viete, ako pomocou kulmy zmeniť svoju hrivu na krásne vlny alebo kučery. Možno dokonca poznáte alternatívy bez tepla, ako sú penové valčeky atď. Vedeli ste však, že konkrétny kus oblečenia, ktorý nosíte na nohách, dokáže z vašich rovných prameňov urobiť dokonalé prstene? Áno, kučery s ponožkami sú teraz v móde a mnohé dievčatá a ženy na celom svete sa do nich takpovediac zbláznili. Ste zvedaví aj na túto metódu horúceho stylingu vlasov? Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli, ako si natočiť vlasy ponožkami. Ďalej uvádzame tajomstvo ponožkových kučier …

Kudrlinky s ponožkami – najnovší trend vlasov

Curl s ponožkami krok za krokom

Krok za krokom vytvorte kučery s ponožkami

Krok 1 – umyte si vlasy

Ponožkové kučery fungujú najlepšie, keď sú vlasy trochu vlhké. Umyte si preto pramienky najskôr vhodným šampónom a kondicionérom proti krepovateniu. Ak nemáte čas na umývanie vlasov, použite rozprašovač na navlhčenie prameňov vodou.

Umyte si vlasy a nenechajte ich úplne vyschnúť

Kudrlinky vlasov umyte ponožkami

Krok 2 – rozmotajte pramene

Uzly vo vlasoch zabraňujú rovnomernému vytváraniu kučier ponožiek. Nastriekajte na hrivu detanglingový sprej a potom ho prečešte hrebeňom so širokými zubami, aby ste sa uistili, že vaša hriva nie je zauzlená. Nechajte vlasy uschnúť na vzduchu, ale nie úplne. Musí byť trochu vlhko.

Rozčesajte a narovnajte vlasy

Rozčesajte kučery vlhkých vlasov ponožkami

Pracujte s malými časťami vlasov

Kudrlinky s ponožkami vezmú prameň

Krok 3 – používajte ponožky

Ako som povedal, chcete pracovať s vlhkými, ale nie mokrými vlasmi! Potom, čo si vlasy necháte trochu oschnúť po sprchovaní, je načase vytvoriť si kučery ponožkami. Vezmite dvojpalcovú časť vlasov a konce vlasov umiestnite do stredu ponožky. Natočte ponožku smerom k vlasovej línii a vlňte s ňou vlasy. Keď dosiahnete základňu, konce ponožiek uviažte na uzol. Tento postup opakujte, kým sa všetky vaše vlasy nestočia do ponožkových kučier. Veľkosť sekcií vlasov, ktoré použijete, sa môže líšiť v závislosti od toho, ako tesné alebo voľné chcete, aby boli vaše pramene. Čím je úsek menší, tým sú kučery pevnejšie.

Omotajte okolo ponožky pramene vlasov

Kučery s ponožkami Ponožkové kučery krok za krokom

Podľa dĺžky ponožky

Kučery s ponožkami Ponožkové kučery krok za krokom2

Drž sa pevne

Kučery s ponožkami Ponožkové kučery krok za krokom3

Spojte ponožku

Kučery s ponožkami Ponožkové kučery krok za krokom4

Krok 4 – počkajte a uvidíte

Keď sú všetky ponožkové kudrlinky na svojom mieste, stačí len čakať. Nechajte vlasom dostatok času, aby úplne uschli, napríklad celú noc.

Spite s ponožkami vo vlasoch

Kučery s ponožkami Ponožkové kučery krok za krokom5

Krok 5 – odstráňte ponožky

Akonáhle je vaša hriva suchá, vyzlečte si ponožky jednu po druhej. Bez ohľadu na to, v akom poradí to robíte, najľahšie je ísť zhora nadol. Kučery uvoľníte tak, že ich jemne prečešete prstami.

Nasledujúce ráno ponožky odstráňte

Kučery s ponožkami. Ponožkové kučery pripravené

Vaše ponožkové kučery sú takmer hotové

Hrebeň kučery s ponožkami Hrebeň ponožky kučery krok za krokom

Krok 6 – narovnajte kučery ponožiek

Ak ste spali s natiahnutými ponožkami, vaše vlasy môžu byť trochu kučeravé. Vložte do dlane vyhladzujúce vlasové sérum, rozotrite si ruky a rozotrite sérum po celej hrive, aby ste skrotili nežiaduce kučeravé vlasy a dodali svojim kučerám hladký povrch..

Prečešte kučery prstami

Kučery s ponožkami Ponožkové kučery hotové

Krok 7 – posilnite líniu vlasov

Môžete si všimnúť, že konce vlasov majú väčší objem ako vlasová línia. Na vyrovnanie vzhľadu nastriekajte na krk volumetrický sprej, aby ste ho posilnili.

Trochu trpezlivosti …

Kučery s ponožkami Vytvorte kučery ponožiek

Krok 8 – dokončite úpravy

Nechcete, aby vám kučery ponožiek po niekoľkých hodinách spľasli, však? Ak správne hráte karty, vaše kučery môžu trvať niekoľko dní! Posledným krokom je postriekať vlasy lakom, aby vaše kučery nezmizli v priebehu dňa.

Nastriekajte Haaspray a vychutnajte si konečný výsledok!

Lak na vlasy nastriekajte na kučery ponožkami

Kudrlinky s ponožkami – video inštrukcia