Dámske vesty – tipy na pekný outfit v zime a na jar

Dlhé dámske vesty – takto sa dajú nosiť

Dlhé dámske vesty sú veľmi praktické na zimu, najmä keď je taká zima. Uľahčujú nám úlohu udržiavať telesnú teplotu vyššie. Pohodlné a mäkké, prinášajú nám pocit útulnosti a tepla. V skutočnosti môžu byť aj elegantné. Predstavme si tu svoje nápady.

Dámske vesty – odev nielen na zimu

dámske vesty dlhé béžové čierne nohavice taška topánky

Univerzálny odev

Dlhé dámske vesty sú veľmi univerzálne. Môžu vyzerať krásne, či ste vysoké alebo nízke, staré alebo mladé, alebo bez ohľadu na vašu postavu.

Dĺžka a strih

 Je to veľký vizuálny, ale aj praktický rozdiel, kam dámska vesta smeruje.

Mohlo by pokrývať stred stehien, dosiahnuť koleno alebo niekedy byť aj dlhšie.

Dámske vesty – farebné a teplé na chladnejšie dni

dámske vesty dlhé farebné moderné

Tiež sa zaoberáme modelmi rôznych štýlov. Môžu to byť napríklad tie v rade alebo iné – ktoré sa šíria nadol.

Dĺžka robí z hľadiska postavy veľký rozdiel. Ak vaše nohy nie sú dlhé v pomere k trupu alebo jednoducho nie ste príliš vysoké, mali by ste zvoliť dlhšie varianty. Všetci ostatní budú fragmentovať telo. Vďaka tomu budú nohy pôsobiť kratšie a postava bude pôsobiť menej elegantne.

Trendový outfit s vestou

dámske vesty dlhé trendy čižmy

Čím ste teda vyšší, tým sú vaše nohy dlhšie a v tomto prípade môže byť strih kratší.

A čo tvar? Aké oblečenie na vás vyzerá dobre? Ak dlhé, áčkové modely lepšie zdôrazňujú vaše telo a sukne na perá vám pristanú, potom by pre vás mali byť vhodnejšie vesty rovného strihu.

Vyberte si správny model

dámska vesta dlhá čierna trendy

Sú sukne vhodnejšie pre vašu postavu? Potom to isté platí aj tu. Existujú aj ďalšie modely strihov v ženských vestách. Jedna vec je dôležitá: musíme nechať oči otvorené pre rôzne modely, pretože so správnym odevom máte veľké šance, že budete vyzerať elegantne..

Ľahký prechod na jar

Multifunkčnosť je v móde stále dôležitejším kľúčovým slovom. Odevy, ktoré je možné používať súčasne niekoľko sezón, sa považujú za aktuálne len kvôli tejto vlastnosti. To je určite prípad dlhých dámskych tiel. V krutej zime ich môžete nosiť pod dlhú bundu. Len čo prídu jarné dni, môžete si ich obliecť namiesto saka.

Dámske vesty sú funkčným kúskom oblečenia

dámska vesta dlhé trendy rifle

Pri obúvaní dámskej vesty ako top je výber topánok veľmi dôležitý. Aby nebolo telo úplne skryté pod dlhým odevom, mohli ste na vysokých podpätkoch zvýrazniť svoju postavu a najmä nohy. To je obzvlášť dôležité, ak máte na sebe dámsku vestu zapnutú na gombíky. V teplejšom počasí, keď sa dámska vesta nosí otvorene, si môžete vybrať aj športové ploché topánky, ktoré dobre korešpondujú s farbou zvršku.

Veľmi aktuálna kombinácia zahŕňa farby šedej a bielej. Pre dámsku vestu by mal byť zvolený prvý odtieň a tričko a plochá športová obuv by mali byť biele. Ak máte niekoľko dlhých viest v neutrálnych alebo tmavých a sivých farbách, mali by ste ich spárovať s doplnkami alebo tričkami v najnovších odtieňoch.

Zlaďte k sebe farby

dámske vesty dlhé elegantné moderné

Teplé oblečenie tiež dodáva trendový vzhľad

dámske vesty dlhé štýlové čiernohnedé

Teraz, keď zvažujete nákup dlhej vesty, nechajte oči odlúpnuté pre množstvo rôznych odtieňov na trhu. Tie zase môžu vytvárať veľký kontrast k neutrálnemu alebo tmavému oblečeniu. V šatni ich väčšinou máme veľa.

Ďalšie možné kombinácie

Väčšina dámskych dlhých viest je veľmi konvertibilná. Nemyslíme len to, že ich možno nosiť ako odevný odev na doma, ale aj ako vrchný odev na von. Ich tvar môžete ľahko zmeniť pomocou opaska. Môžete preto nechať svoju postavu zakaždým pôsobiť trochu inak.

Vďaka opasku vesta vyzerá úplne inak

dámske vesty dlhý sivý opasok

Hľadajte rozmanitosť v vzoroch pletenia a textíliách

Pokračujte v rozhodovaní, kým nenájdete niečo, čo sa vám skutočne páči a čo vám vyhovuje. Existuje toľko rôznych výšiviek a sú tak dôležité pre celý vzhľad. Textil je tiež úplne iný – nájdite niečo, čo rozmaznáva vašu pokožku.

Vyberte si správnu tkaninu a vzor

dámske vesty elegantná vesta

Prelomenie tabu

Rovnako ako u všetkých klasických odevov, aj s dlhými ženskými vestami je spojených veľa tabu. Mnohí napríklad veria, že tieto je možné kombinovať iba s tesným oblečením. Toto tabu by sa malo prelomiť. Veľmi vhodné sú momentálne napríklad napríklad aj kombinácie dlhých dámskych tiel a širších šiat. Dôležité je, aby ste objavili spôsob, ako zdôrazniť výhody svojej postavy. To sa dá dosiahnuť tvarovými alebo farebnými kontrastmi – postup, ktorý je mimochodom v roku 2017 veľmi aktuálny.

Vyberte si dámsku vestu v sviežej farbe

dámske vesty nápady dlhé oblečenie

Kvetinový vzor vytvára dobrú náladu

dámske vesty s dlhým kvetinovým vzorom

Elegantné a ženské

dámske vesty dlhé zelené

Asymetrické a trendy

dámske vesty dlhé asymetrické

Vesta je celkom vhodná ako vrchné oblečenie na chladnejšie dni

dámska vesta dlhá trendová biela blúzka