Epoxidová živica ako garážová podlaha: čo je podlahový náter z epoxidovej živice?

Podlaha garáže musí vydržať veľa stresu. Nielenže si tu svoje miesto nájde milované auto, garáž často slúži aj ako sklad alebo dielňa. Väčšina garáží má betónovú podlahu, pretože spotrebitelia málokedy myslia na kvalitnejšiu podlahu. Časom však betónová podlaha už nepôsobí atraktívne. Viditeľné stopy po pneumatikách sú často tým menším z dvoch zlých. Olej, ktorý vytekal, alebo iné škvrny obťažujú majiteľa garáže.

Epoxidová živica ako podlaha v garáži

Majitelia garáží sa znova a znova rozhodnú pre dlažbu vo svojej garáži. V niektorých prípadoch je podlaha jednoducho natretá alebo naliata novým betónom. Výsledok často zanecháva niečo požadované alebo nie je únavné. Dobrým riešením v takom prípade je garážová podlaha z epoxidovej živice. Takáto podlahová krytina sa ukazuje ako mimoriadne robustná a odolná zároveň. Podlahu môžete ľahko utesniť tekutým plastom alebo epoxidom. Existujú tiež ďalšie možnosti pre garážové podlahy na zlatých stránkach.

Epoxidová živica ako podlaha v garáži 2

Čo je podlahový náter z epoxidovej živice

Epoxidová živica je rozdelená na dve rôzne zložky. V zásade ide o robustný a odolný druh plastu. Tieto dve zložky sa navzájom chemicky spoja a po vytvrdnutí sa vytvorí pevný povrch, povrch epoxidovej živice. Ak chcete svojej garáži dodať špeciálny pútač pre oči, môžete do epoxidovej živice zapracovať takzvané vločky alebo ozdobné štiepky, pokiaľ sú stále tekuté. Existuje teda možnosť, že nastavíte farebné akcenty.

Epoxidová živica ako podlaha v garáži 5

Výhody garážovej podlahy z epoxidovej živice

Ak chcete svoju garážovú podlahu dlhodobo chrániť, môžete sa spoľahnúť na tesnenie epoxidovou živicou. Takýto povlak nielenže vyzerá príťažlivo, ale je prospešný a nezabudnite, že váš povrch podlahy je trvalo chránený. Výhody epoxidovej živice sú zrejmé:

 • O takúto podlahovú krytinu je veľmi jednoduchá starostlivosť
 • chráni vašu podlahu
 • pri pokládke nemusí byť vyškárovaný
 • je mimoriadne odolný
 • bez kĺbov

Aplikácia epoxidovej živice je určite trochu namáhavá a podlahová krytina potrebuje dlhší čas na schnutie, ako je tomu u iných podlahových krytín, ako je PVC. Pre garážovú podlahu z epoxidovej živice však hovoria výhody. Náklady, ktoré obvykle musíte na inštaláciu takejto podlahy, sa vždy oplatia, pretože s vašou podlahou sa budete radovať roky a nemusíte sa starať o jej znečistenie. Čistenie je hračka a na pneumatikách nie sú žiadne stopy. Zvlášť majitelia dielní uprednostňujú takú kvalitnú podlahu z epoxidovej živice.

Epoxidová živica ako podlaha v garáži 3

Aké materiály a nástroje sú potrebné?

Vopred by ste si mali presne vypočítať, koľko epoxidovej živice budete skutočne potrebovať, ušetrí vám to nielen peniaze, ale živicu aj rýchlo nanesie. To je obzvlášť dôležité, pretože ak sa pri práci krotíte, živica môže vyschnúť skôr, ako dokončíte podlahu v garáži. Existuje niekoľko materiálov, ktoré budete potrebovať na úspešné utesnenie podlahy v garáži.

 • základný náter
 • vedro
 • Epoxidová živica
 • Miešadlo
 • prípadne vysávač
 • Valček na tesnenie
 • štetec
 • čistiace prostriedky
 • Topánky na nechty
 • tesnenie
 • Možno kladivo, oceľová kefa a špachtľa

Epoxidová živica ako podlaha v garáži 1

So správnymi materiálmi a správnymi nástrojmi je tesnenie jednoduchšie a výsledok je pôsobivý. Vzhľadom na dočasné fázy sušenia by ste na tesnenie mali myslieť najmenej 24 hodín.

Koľko stojí epoxidová živica?

Je ťažké široko povedať, čo je epoxidová živica Tesnenie podlahy v garáži náklady. Náklady sa definujú odlišne. Chcete si tesnenie urobiť sami alebo si na to najať odborníka? Tiež je potrebné rozlišovať, či sa rozhodnete pre priemyselnú podlahu alebo podlahovú krytinu z reakčnej živice. Chcete aj vy položiť vo svojej garáži podlahovú krytinu so špeciálnymi efektmi alebo vám stačí jednoduchá podlaha z epoxidovej živice? Ak chcete takú podlahu položiť sami, musíte zaplatiť iba za materiál. Pri kladení epoxidovej živice však musíte mať na pamäti, že na dosiahnutie uspokojivého výsledku by mali byť k dispozícii určité manuálne znalosti..

Epoxidová živica ako podlaha v garáži 4