Farby Pantone v móde na jeseň / zimu 2018

Dalo by sa povedať, že farebné trendy sú nastavené na dvoch úrovniach. Jednak sú niektoré hlavné farby v určitých ročných obdobiach trendovejšie ako ostatné. Pre nadchádzajúcu sezónu jeseň / zima 2018 sú obzvlášť dôležité zelené, červené, modré, sivé, žlté, ružové a prírodné tóny. Výskumníkom trendov sa páči tento z Pantone a tiež z kreatívnych tímov týždňov módy v Londýne a New Yorku zájdite o niečo ďalej. Tiež určujete najtrendovejšie nuansy týchto farieb. Začali sme už sériu článkov o trendoch farieb v interiérovom dizajne a zároveň by sme chceli analyzovať módne farby. Aktuálne farby Pantone pre nadchádzajúcu sezónu jeseň-zima boli vytvorené na základe pozorovaní zo septembrových týždňov módy v New Yorku a Londýne. Jasne vás bolo vidieť v módnych kolekciách na tamojších mólach.

Vľavo – blúzka v ružovom pantone a vpravo – kabát v ružovom páva

jemná ruža pantone trend farby módne trendy ružový páv

Charakter farieb Pantone na nasledujúce mesiace

V katalógu Pantone a na pódiách pozorujeme zmes farebných a klasických tendencií. Existuje niekoľko známych odtieňov v kombinácii s mnohými prekvapivými. Okrem toho sa človek pokúša spochybniť rozdelenie farieb podľa pohlavia.

Farby tradične vnímané ako ženské sa dnes používajú aj v pánskej móde. Farby, ktoré predvádzame, by sa dali pokojne využiť aj na pánsku módu. Radi sa však zameriavame na modely dámskej módy.

Farby Pantone Rose Pantone a Pink Peacock

trendy farby pre ženy pantone skvelé ružové a ružové

Cit pre les

V našom prehľade trendov dizajnu sme zdôraznili, že ľudia radi v interiéri šíria pocit lesa. Patria sem bobuľové farby, ako sú lila a ružové. To tiež inšpirovalo dve vyššie uvedené farby Pantone, konkrétne Pink Peacock a Mellow Rose.

Toto úsilie nachádzame aj v móde, najmä v palete farieb jeseň-zima. Vybrané odtiene evokujú asociácie s listami, ktoré zvyčajne medzi septembrom a decembrom tvoria nádherný prírodný koberec. Úlohou klasických farieb je vytvoriť základ pre použitie jedného alebo viacerých jasných odtieňov vo vašom vlastnom oblečení. Je veľmi zrejmé, že neutrálne farby sú často predstavené prostredníctvom rôznych textúr. Napríklad priehľadné textílie sú dosť nápadné.

Dva farebné trendy zelená – nazývaná – olivovo zelená (vľavo) a Quentzal Green (vpravo)

dve zelené pantone trend farby módne trendy

Dva skvelé odtiene zelenej

Zostaňme pri lesnej téme pri dvoch veľkých zelených farbách kolekcie Pantone. Takže v Pantone máme dva druhy zelene, ktoré by boli veľmi vhodné pre nadchádzajúcu paletu jeseň / zima. Na jednej strane olivovo zelená a ešte ďalej – takzvaná „Quentzal Green“. Prvá možnosť je samozrejmá a druhou je odtieň zelenej, ku ktorej bola pridaná modrá. Oba varianty pôsobia hlboko elegantne. “Quentzal Green” je obzvlášť vhodný pre šaty so zaujímavým skladaním, pretože rôzne aspekty tohto odtieňa vytvárajú vrstvený vzhľad. Toto je v súčasnosti veľmi populárne.

Vľavo máme tmavú “červenú hrušku” a vpravo – krikľavú “Valiant Poppy”

trendy farby pre ženy pantone dve rôzne červené

Veľké červené farby

Červená zostáva v nadchádzajúcej chladnej sezóne super aktuálna. Podľa Pantoneho budú dve variácie obzvlášť moderné. Na jednej strane je veľmi odvážny variant s názvom „Valiant Poppy“. Alebo sa môžete rozhodnúť pre oveľa tmavší odtieň červenej s názvom „Red Pear“. Na obrázku vyššie máte dve varianty!

Moderné modré a žlté farby (aj ako kombinácia)

trendové farby pre ženy zelená modrá

Tri odporúčané svetlé páry farieb Pantone

Všetky ostatné farby z kolekcie môžeme viac-menej opísať ako svetlé a pútavé. Dokonca aj modrá „Nebulas Blue“ by mohla byť zaradená do tejto kategórie, pretože má veľmi živý vzhľad a určite môže slúžiť ako prízvuk. Funguje to obzvlášť dobre v kombinácii s „Ceylon Yellow“, ktorý spoločnosť Pantone dôrazne odporúča. Kombinácia ílových farieb – „ultrafialových“ a hrdzovo -oranžových („Russet Orange“) je podobná. Tretie jesenné farebné duo zahŕňa „Crocus Petal“ (krokusový list) a „Limelight“ (svetlé vápno). Jednotlivé odtiene sú samozrejme tiež aktuálne a obľúbené samy o sebe.

Podľa Pantone by ste teda mohli štýlovo kombinovať fialovú a žltú

skvelé svetlé fialové a žlté trendové farby pre ženy pantone

Možno by vás viac ako trendy farby zaujímala kombinácia ultrafialovej a hrdzovo-oranžovej?

moderné fialové a oranžové trendy farby pre ženy pantone

Skvelá zbierka neutrálnych látok

Na nadchádzajúcu sezónu jeseň / zima je od Pantone päť skvelých základných farieb. Na móle ste videli veľa klasických farieb. Našou obľúbenou je tmavo modrá farba, ktorá sa nazýva Sargasové more. Pre tých, ktorí milujú hnedú, je tu báječný odtieň Meerkat. Zostaňte nekompromisne klasický so sivou typu „Quiet Grey“ alebo jemnou a jemnou s „Almond Buff“ – krásnou ťavou farbou.

Tu je niekoľko neutrálnych farieb Pantone, ktoré sú obzvlášť moderné!

trendy farby pre ženy pantone nádherné základné farby

Outfitové kombá so svetlo purpurovou a žltou

krokus list pantone trend farby módne trendy svetlejšie lepidlo

Modrá a zelená ako trendové farby v dámskej móde na sezónu jeseň / zima 2018-2019

hmloviny modrá módne trendy cejlónska žltá

Tieto farebné kombinácie vám pripomínajú jesenný les?

ultra fialová pantone trend farby módne trendy červenohnedá oranžová

Tu sú dva veľmi ženské outfity v trendových červených farbách

udatný mak pantone trend farby módne trendy červená hruška

Moderné hnedé a zelené na móle a na ulici!

olivovo zelené trendové farby módne trendy Quetzal zelená