Žiadne teplo nie je krajšie – krby očaria a obohatia každú miestnosť, bez ohľadu na to, aká je veľká

Vonku je zima, ruky sú necitlivé a nohy už nie je cítiť. Čo sa potom môže zahriať rýchlejšie a poskytnúť útulné teplo, napríklad krb. Sedieť pri otvorenej peci, sledovať horiace malé plamene a sledovať žiariace polená a cítiť útulné teplo po celom tele. Krbové teplo je a zostáva jedným z najobľúbenejších spôsobov, ako si dopriať zdroj tepla. Pomocou teplého zdroja môžete nielen zahriať akúkoľvek miestnosť, bez ohľadu na to, ako je veľká, ale tiež ju vizuálne zmeniť na obľúbené miesto..

krby etanol ekologický obývacia izba okrúhly koberec

Vrcholom nielen na dovolenke – krbový kútik

Zimní dovolenkári poznajú tento pohľad a ten pocit: Sedieť v zasneženej drevenej chatrči v rohu krbu, popíjať horúci grog a drevo praskať v krbe a vydávať neskutočne krásne teplo priamo do miestnosti.

Prečo by ste jednoducho nemali zažiť tento úžasný pocit aj vy doma? Koniec koncov, inštalácia vlastného krbu nie je taká náročná, najmä ak vlastníte byt alebo dom. Ponúka sa nespočetné množstvo variantov krbu s rôznym vybavením a na rôzne použitie. Od malého sporáka s piatimi kilowattmi vykurovacieho výkonu, napríklad do kuchyne, alebo dokonca od feudálnych krbov, ktoré dokážu vykurovať celé domy a čiastočne ich možno kŕmiť peletami. Okolo nájsť perfektné krbové kachle aby ste mohli, mali by ste si urobiť trochu času a starostlivo skontrolovať výber. Koniec koncov, inštalácia krbu v dome a byte nie je len tak hotová a je to spravidla trvalý, jednorazový a solídny nákup na čo najdlhšie..

krby vonkajší rodinný dom moderný dizajn

Sedieť pri krbe je nevyhnutné!

Ak je krb v obývačke alebo v kuchyni, v skutočnosti by ste mali zvážiť, či by ste krb nemali nastaviť a pripojiť tak, aby ste mohli sedieť priamo vedľa neho. Ak si vezmete za vzor komíny v horských oblastiach ako Švajčiarsko, Rakúsko alebo Bavorsko, určite by ste mohli teplo využívať selektívne a cielene. Myšlienka krbu v obývacej izbe priamo pred posedením alebo sedacou súpravou je tiež veľmi pekná, ale ak ste napríklad hlavne vo veľkej kuchyni a sedí tam celá rodina spoločne postaviť krb s posedením okolo neho súčasne nie je nesprávna voľba. Teplo kachlí môže nielen poskytnúť relaxáciu, ale môže tiež uľahčiť jeho zvládnutie akútne choroby prispieť, a preto je cenným prínosom pre zdravý životný štýl, najmä v chladnom období.

krby palivové drevo okrúhly konferenčný stolík sedačka krbová rímsa obývačka

Malý krb tiež

Ak nemáte také veľké miestnosti alebo vám priestor nedovoľuje zabudovať veľký krb, môžete ho nahradiť menším variantom. Existujú krby takmer všetkých veľkostí, výkonov a vlastností, ktoré sú vhodné pre každú izbu. Vopred je dôležité vedieť, kde presne je prípojka pre príslušné vonkajšie komínové potrubie prípustná a možná. Kominári sú najlepší ľudia na rozhovor. Poznajú podmienky, za ktorých je možné napríklad pripojiť a nainštalovať komín.

krby palivové drevo obývačka jedáleň

Výber krbov je obrovský a je možné všetko od mastencových krbov, kachľových pecí až po plynové krby a elektrické krby. Aj tie najmenšie výklenky v byte môžu byť v konečnom dôsledku použité na krb, ak sú splnené príslušné základné požiadavky.

krby bioetanol plyn moderný dizajn obývacia izba