Žiarivá pokožka tváre vďaka zdravej výžive

Viete, čo ešte moderným ženám na prvý pohľad imponuje? Samozrejme, krásna, svieža a dobre postaraná o pleť. Aby mala žena žiarivá móda žiarivú pokožku tváre, vždy skúša novšie kozmetické výrobky. Väčšina s ním má však mierny úspech. To znamená, že vynaložené peniaze a úsilie sa zriedka vypláca. Prečo sa to deje napriek silnej reklame a vysokým cenám kozmetických výrobkov? Máme odpoveď! O koži je známe, že je najväčším ľudským orgánom, a preto sa o ňu musíme náležite starať. Ideálne s výrobkami, ktoré pochádzajú priamo z prírody. Áno, nejde o super drahé moderné krémy, peelingy atď., Ale o správnu zdravú výživu. Existuje množstvo zdravých potravín, vďaka ktorým pokožka tváre doslova žiari. Nižšie zistíte, ktoré potraviny vám prinesú maximálnu žiaru. Ak ich chcete skrášliť, musíte ich zaradiť do svojho výživového plánu.

 Ak chcete mať žiarivú pokožku tváre a vyzerať krásne, sviežo a zdravo, riaďte sa našimi radami nižšie.

žiarivá tvár pokožka zdravé jedlo mladá žena svieži zdravý vzhľad

Ktoré potraviny nám pomáhajú prirodzene sa starať o žiarivú pokožku tváre??

Správna výživa je už od staroveku známa ako zázračný liek na žiarivú pokožku tváre. Dnes veda dokázala, že ovplyvňuje našu celkovú pohodu a dokonca nám dodáva dobrú náladu.

Pravdepodobne ste už počuli o takzvaných kožných potravinách, však? Sú to presne potraviny, ktoré pôsobia proti drsnej, popraskanej a vysušujúcej pokožke tváre. Zaisťujú rovnomernú pleť, vďaka ktorej tvár žiari. Môžu sa konzumovať aj denne, pretože sú zdravé a chutné. Nasleduje zoznam najdôležitejších potravín pre žiarivú pokožku tváre.

Tí, ktorí sa spoliehajú na zdravé potraviny, budú mať o niekoľko týždňov žiarivú pleť.

žiarivá pokožka tváre zdravé jedlo mladá žena vyzerá krásne a sviežo už za niekoľko týždňov

 Jedzte tmavú čokoládu a vychutnajte si žiarivú pokožku tváre.

žiarivá pokožka tváre zdravé jedlá tmavá čokoláda zjedzte 70 percent kakaa

Tmavá čokoláda

Čokoláda neprospieva len duši, ale aj pokožke! Ale je lepšie zvoliť tmavú čokoládu, ktorá má vysoký obsah kakaa. Napríklad 70 percent a vyššie. Pravidelná konzumácia horkej čokolády nie je skutočnou pochúťkou pre všetkých, ktorí majú chuť na sladké, ale je dôležitá aj pre každú krásnu pleť. Tmavá čokoláda obsahuje antioxidačné zložky, ktoré zabraňujú škodlivým účinkom UV žiarenia. Tiež robí pokožku pevnejšou a menej citlivou na začervenanie. Okrem toho tmavá čokoláda pôsobí proti tvorbe vrások a všetkým procesom starnutia.

Ak chcete žiarivú pokožku tváre, jedzte lososa aspoň trikrát týždenne.

žiariaca pokožka tváre zdravé jedlá losos jesť zdravé omega-3 tuky

Losos a morské plody

Pre krásnu a žiarivú pokožku tváre by ste sa mali spoľahnúť aj na zázračnú zbraň lososa. Je známe, že obsahuje super zdravé omega-3 mastné kyseliny. Tieto posilňujú náš kardiovaskulárny systém a imunitný systém. Losos je navyše dobrým zdrojom bielkovín a môže predchádzať zápalu kože. Losos by preto mal byť vo vašom jedálničku párkrát do týždňa. Zabránite tak začervenaniu pokožky a zabránite tak zápalu. Zdravé stravovanie môže dokonca vyliečiť chronické kožné ochorenia, ako je ekzém.

 Morské plody chutia dobre a vaša pokožka vyzerá žiarivo. Môžete ho použiť aj na zhodenie niekoľkých kíl.

žiarivá pokožka tváre zdravé jedlo morské plody chutia dobre zdravé jedlo

Tofu, tiež nazývaný sójový kvark, má vysoký obsah bielkovín a je vhodné pre vegánov a vegetariánov.

žiarivá pokožka zdravé jedlo tofu sójový kvark s vysokým obsahom bielkovín vhodný pre vegánov a vegetariánov

Tofu je zdravé a patrí medzi moderné kožné jedlá

Sójové tvarohové tofu je tiež jednou zo superpotravín, ktoré nám pomáhajú dosiahnuť žiarivú pokožku tváre. Toto jedlo je vyrobené zo sójového mlieka a boduje svojimi zdravými vlastnosťami. Pleť môžete nepochybne zlepšiť pravidelnou konzumáciou tofu. Zaistí nielen žiarivú pokožku tváre, ale aj zdravé, lesklé vlasy. Tofu obsahuje vápnik a železo, je bohaté na bielkoviny, ale má nízky obsah kalórií a je úplne bez cholesterolu. Tofu je však dobré aj pre vegánov a vegetariánov. Rovnako ako ostatné sójové výrobky je však dosť bez chuti. Preto sa odporúča kombinovať tofu s korením podľa vlastného výberu.

 Ovsené vločky s čerstvým ovocím – ráno skutočná výživná bomba!

žiarivá pokožka tváre zdravé jedlo ovsené vločky s čerstvým ovocím správna výživná bomba ráno

Ovsené vločky sú súčasťou zdravých raňajok

Čo najradšej raňajkujete? Patria k nej aj ovsené vločky a ovocie? Je dobre známe, že ovsené vločky majú vysoký obsah zinku, draslíka, železa, horčíka a biotínu. Misa ovsených vločiek by preto mala byť ráno na vašom raňajkovom stole. Takouto silnou raňajkou zásobíte nielen svoju pokožku, ale aj vlasy a nechty potrebnými živinami. A začnite deň úplne nabitý!

Pre zdravý štart do dňa!

žiarivá pokožka tváre zdravé jedlo müsli s bobuľami perfektné raňajky zdravé a chutné

Zdravé potraviny – jednoduchý, ale účinný spôsob, ako mať žiarivú pokožku tváre.

žiarivá pokožka tváre zdravé jedlo palacinky so špenátom zdravé a chutné

Jesť veľa čerstvého ovocia a zeleniny pre krásnu, žiarivú pokožku tváre

Na žiarivú žiaru by ste potrebovali veľa zelená listová zelenina Zahrňte do svojho jedálnička. Napríklad špenát, mangold, kel, spirulina atď. Obsahujú množstvo stopových prvkov a minerálov vrátane zinku, draslíka, vápnika, horčíka, mangánu a fosforu. Pre vegánov je listová zelená zelenina dobrým zdrojom železa.

Vitamín C v špenáte podporuje imunitnú funkciu a zaisťuje zdravú a žiarivú pokožku.

žiarivá pokožka tváre zdravé potraviny špenát vitamín C podporuje imunitné funkcie

Mrkva je bohatá na vitamín A …

žiarivá pokožka tváre zdravé potraviny mrkva bohatá na vitamín A.

… zatiaľ čo paradajky sú plné vitamínov a antioxidantov.

žiarivá pokožka tváre zdravé potraviny červené paradajky obsahujú množstvo vitamínov a antioxidantov

Pre krásnu pleť je aj konzumácia Mrkva odporučiť. Obľúbená koreňová zelenina je bohatá na Vitanmin A, a preto funguje ako ochrana pokožky pred škodlivým slnečným žiarením. Majú tiež antioxidačné vlastnosti paradajky. Vyznačujú sa krvavočervenou farbou, ale sú tiež nabité mnohými vitamínmi. Oba druhy zeleniny pôsobia proti vypadávaniu vlasov a robia koži tváre službu. Necháte ich žiariť!

 Všetky plody sú zdravé, najmä pomaranče!

žiarivá pokožka tváre zdravé potraviny pomaranče prospešné pre zdravie jedzte veľa vitamínu c

Zoznam zdravých superpotravín, ktoré sú dobré pre žiarivú pokožku tváre, je veľmi dlhý. Preto je ťažké pomenovať iba jeden konkrétny druh ovocia ako ovocie skutočnej krásy. Pomaranče sú napríklad plné vitamínu C, ktorý posilňuje náš imunitný systém. Bobule sú tiež veľmi zdravé, pretože pôsobia proti voľným radikálom a zastavujú predčasné starnutie. Skombinujte to ráno s müsli a urobíte niečo dobré pre svoju pokožku jednotlivo aj pre zdravie ako celok..

Pomarančový džús môžete piť každý deň.

žiarivá pokožka tváre zdravé jedlo piť pomarančový džús zdravý a chutný

 Mnoho zdravých prísad, vitamín A a beta-karotén nájdete aj v čerstvo vylisovanej mrkvovej šťave.

žiarivá pokožka tváre zdravé jedlo mrkvová šťava piť vitamín A beta karotén

Ktoré nápoje nám pomáhajú mať krásnu pleť??

Pokiaľ ide o nápoje pre žiarivú pokožku tváre, nemôžete sa hádať. Niet pochýb o tom, že minerálna voda je na prvom mieste. Odporúčané množstvo je 1,5 litra denne, aby ste zaistili vyváženú rovnováhu elektrolytov v tele. Tí, ktorí pijú dostatok vody, tiež podporujú vitalitu ich pokožky. Voda dodáva pokožke viac kyslíka, vyzerá sviežo a doslova žiari. Okrem minerálnej vody odporúčame konzumáciu čierneho a zeleného čaju, ktoré majú antioxidačné účinky. Je však dôležité, aby ste pili dostatok tekutín a boli dobre hydratovaní. Veľa tak prispejete k svojej zdravej, sviežej a žiarivej pleti!

 Koľko vody denne vypijete?

žiarivá pokožka tváre zdravé jedlo piť minerálnu vodu 1,5 litra denne byť dobre hydratovaný

 Ako máte radi zelený čaj s citrónom??

žiarivá pokožka tváre zdravé jedlo zelený čaj s citrónom chutí dobre je zdravý