Inovatívne chladiace mazivá – na ceste k väčšej bezpečnosti a zdraviu

Tu, na našom webe, sa vám snažíme pomôcť vo vašom každodennom živote. Čiastočne aj na vašom pracovisku. Preto poskytujeme informácie o inováciách z rôznych oblastí. Tento článok je obzvlášť zaujímavý pre tých z vás, ktorí sa nejakým spôsobom zaoberajú kovoobrábaním vo svojom živote. Používajú sa tam chladiace mazivá a ich kvalita je v mnohých ohľadoch rozhodujúca. Okrem iného aj pre vaše zdravie a bezpečnosť.

Informácie však môžu byť zaujímavé aj pre kohokoľvek iného, ​​kto je hladný po vedomostiach!

chladiace mazivá robia veľký stroj

Čo sú to vlastne chladiace mazivá?

Ako už bolo uvedené, chladiace mazivá sú neoddeliteľnou súčasťou spracovania kovov. Ďalšie informácie o ich výrobcoch a ďalšie súvisiace témy nájdete na https://kluthe.com/.  Ako naznačuje názov, majú dve hlavné funkcie, a to je mazanie a chladenie. Chladiace mazivá sa tiež používajú na zníženie opotrebovania rôznych častí kovových strojov. To prirodzene znižuje ich amortizáciu a zlepšuje kvalitu práce stroja. Niektoré špeciálne chladiace mazivá môžu tiež spomaliť proces korózie. Na to by ste však mali zvoliť správny typ maziva.

Chladiace mazivá sa rozpúšťajú vo vode alebo nie

Aké typy chladiacich mazív existujú??

Existujú rôzne druhy chladiacich mazív, pričom sa delia hlavne na oleje (nemožno ich miešať s vodou) a chladiace mazivá rozpustné vo vode. Prvá skupina zahŕňa minerálne oleje, ale existujú aj takzvané oleje na báze esterov, ako aj polyalfaolefíny a hydrokrakované oleje. Existujú tri podskupiny chladiacich lubrikantov rozpustných vo vode, ktorými sú aditíva, roztoky a emulzie.

chladiace mazivá rôzne nápady

Čo definuje kvalitu moderných chladiacich mazív?

Ľahko použiteľné chladiace mazivá sa považujú za obzvlášť moderné a inovatívne. To vám dáva príležitosť dosiahnuť rovnakú kvalitu výroby na menších strojoch aj vo väčších systémoch. Vysoko kvalitné výrobky idú ruka v ruke s individuálnymi radami. Zákazníci by sa bez toho rozhodne nemali zaobísť, pretože iba personalizovaný výber zaručuje najlepšie výsledky (myslite napríklad na rôzne druhy chladiacich mazív, z ktorých by ste si mali vyberať). Inovatívne chladiace mazivá musia byť aj naďalej v súlade s najnovšími predpismi na národnej a európskej úrovni.

skvelá práca s chladiacimi mazivami

Lepšia kvalita z hľadiska zdravia a bezpečnosti ľudí

Predovšetkým súčasné predpisy a pravidlá výroby chladiacich mazív dosahujú lepšiu kvalitu práce. Napríklad nesmú mať silný a nepríjemný zápach. Okrem toho je veľký dôraz kladený na optimalizované správanie pri odvodnení a lepšie vlastnosti odparovania. Vo všeobecnosti by ste mali byť schopní vydržať aj s menším množstvom mazív po dlhšiu dobu. Ľudia, ktorí s ním prídu do styku, majú zostať bezpečnejší a zdravší.

základné znalosti o chladiacich mazivách

jeden možný typ chladiaceho maziva