Koľko stoja schodiskové výťahy? Ceny za nové, nájomné a použité nákupy

Či už je to staroba, nehoda alebo vážna choroba: Ak vám kolená nefungujú správne alebo už neviete dobre chodiť, schody môžu byť skutočným problémom. Ak žijete vo viacpodlažnom dome alebo v byte v komplexe, musíte sa rozhodnúť: presťahovať sa alebo prestavať? Schodiskové výťahy sú vhodným spôsobom, ako vytvoriť vlastný bezbariérový obytný priestor bez zmeny štruktúry budovy. Môžete tiež získať dotáciu na náklady na výťah. Zistite, koľko stojí schodiskový výťah a aké máte možnosti financovania.

Koľko stoja stoličkové výťahy??

Cena schodišťového výťahu cena schodiskového výťahu

Koľko stoja ceny stoličkového výťahu?

Náklady na schodiskový výťah v zásade určujú rôzne faktory. Najdôležitejším nákladovým faktorom je model výťahu. Či už ste za jedného Zdvih sedadla, a Plošinový výťah alebo jeden Stojace pero rozhodnutie môže znamenať rozdiel niekoľko tisíc eur. Ak sa rozhliadnete po nových výťahoch u poskytovateľov schodiskových lanoviek, môžete ako sprievodca použiť nasledujúce cenové rozpätie:

Model schodiska Cenové rozpätie
Stojace pero 2 000 € – 11 500 €
Zdvih sedadla 2 500 € – 12 500 €
Plošinový výťah 7 500 € – 19 000 €

Tento cenový prehľad zahŕňa samotný výťah, t.j. prepravnú jednotku, a náklady na železničný systém. Vo všeobecnosti sú koľajnice spravidla drahšou záležitosťou pri inštalácii výťahu.

Okrem výťahu a koľajníc musíte zvážiť aj ďalšie nákladové faktory. Rovnako tak pre zhromaždenie stoličkového výťahu stojí spravidla okolo 500 eur. Tiež by ste mali dostať jeden Zmluva o údržbe uzamknúť, aby bol schodiskový výťah vždy v technicky perfektnom stave. V závislosti od poskytovateľa a zahrnutých služieb si môžete vybrať Zmluva o údržbe okolo 100 až 300 eur ročne odhad.

Čo stojí schodiskový výťah?

Konzultácia objasní, ktorý schodiskový výťah je pre vás vhodný a ktoré doplnkové služby majú zmysel. Napríklad ako celonárodný poskytovateľ schodiskových výťahov Schodiskové výťahy TS v saskom regióne & Lipsko dohodnite si kontaktnú osobu vo vašom okolí.

Aké faktory ovplyvňujú cenu schodiskového výťahu?

Cenové rozpätie stoličkových výťahov sa veľmi líši, pretože náklady do značnej miery závisia od rôznych faktorov. Nasledujúce aspekty určujú, koľko stojí schodiskový výťah:

  • Model schodišťového výťahu: Lanovky na státie sú najlacnejšie vleky, sedačkové lanovky a plošinové plošiny sú spravidla drahšie. Plošinové výťahy určené najmä pre invalidné vozíky sú veľmi nákladné, pretože musia spĺňať špeciálne požiadavky na hmotnosť a bezpečnosť.
  • Schodisko: Najdrahším prvkom pri kúpe schodiskového výťahu je koľajnicový systém. Čím dlhšie je vaše schodisko a čím viac kriviek má, tým bude projekt drahší. Je to hlavne kvôli tomu, že koľajnicový systém je vyrobený na mieru tak, aby sa individuálne hodil na vaše schodisko. Od prípravných prác, ako je meranie, až po presný uhol zakrivenia, sa práca odráža v cene koľajníc.
  • Miesto prílohy: Schodiskové výťahy sa používajú nielen v interiéri, ale môžu byť použité aj vonku na prekonanie schodísk. Ak sú výťahy inštalované zvonku, môže to znamenať, že schodiskový výťah stojí ešte viac. Špeciálne materiály a bezpečnostné zariadenia na ochranu výťahu pred vetrom a počasím zvyšujú cenu.
  • Zariadenie: Čím je zariadenie schodiskového výťahu hravejšie a individuálnejšie, tým je zariadenie v konečnom dôsledku drahšie. Poťahové látky, obzvlášť pohodlné ovládacie a ovládacie prvky, špeciálne dodatočné možnosti – to všetko ovplyvňuje cenu.
  • Ponúka služby: Kúpou stoličkového výťahu máte možnosť uzavrieť zmluvu o údržbe. Nielen to, ale aj špeciálne služby, ako napríklad 24-hodinová pohotovostná služba, zvyšujú ročné náklady na údržbu pomôcky na podporu mobility.

Schodiskový výťah cena za schodiskový výťah cena moderná a pohodlná

Znížte náklady na stoličkový výťah pomocou grantov

Ak sa trochu rozhliadnete, môžete Náklady na schodiskový výťah účinne znížiť pomocou niektorých grantov. Mnoho poskytovateľov stoličkových výťahov ponúka komplexné rady o možnostiach grantu. TS Stairlifts napríklad ponúka jeden online Kontrola financovania, s ktorými môžu záujemcovia určiť, na ktoré dotácie na nákup schodiskového výťahu majú nárok.

Dôležitá pomoc je to Dotácia schodiskového výťahu z fondu ošetrovateľskej starostlivosti. Ak máte určitý stupeň starostlivosti, môžete požiadať o príspevok na životné prostredie. Tu poskytuje poistenie dlhodobej starostlivosti až 4 000 eur na oprávnenú osobu. V spoločnom byte môžu túto žiadosť podať maximálne štyria ľudia a môžu získať financie až do 16 000 eur.

Náklady na schodiskový výťah Čo stojí schodiskový výťah

Existuje aj možnosť získať granty z investičného programu spoločnosti Reconstruction Loan Corporation, alebo skrátene KfW. Pod názvom programu „Renovácia primeraná veku – investičný grant 455“ KfW udeľuje dotácie vo výške až 6 200 eur. Ak tieto prostriedky na nákup nepostačujú, môžete si vziať aj investičný úver za výhodnejších podmienok.

Ako financovať schodiskový výťah!

Máte nasledujúce možnosti financovania akvizičných nákladov na výťah:

  • Jeden Financovanie predajcom sľubuje výhodné podmienky, akými sú nízke splátky, výhodné úrokové sadzby a dlhodobé podmienky. Väčšina poskytovateľov spolupracuje so zavedenými domácimi bankami a svoje podmienky podnikateľských zákazníkov prenáša priamo na svojich zákazníkov.
  • S jedným vám pomôže priamo aj vaša domáca banka Spotrebiteľský úver Tieto sa udeľujú za bežných pôžičiek za bežných podmienok.
  • Skombinujte ponuky financovania s Granty fond starostlivosti a investičné programy. Dotované môžu byť aj financované schodiskové výťahy.

Pred kúpou stoličkového výťahu získajte komplexné rady. Môžete si byť teda istí, že nákladná investícia sa z dlhodobého hľadiska vyplatí.

Náklady na schodiskový výťah Čo stojí schodiskový výťah