Krátky výlet s deťmi: takto si môžete urobiť výlet autom s deťmi

Pamätáte si svoje detstvo a ako ste cestovali s rodičmi a súrodencami? Takmer všetky vzácne spomienky na detstvo v skutočnosti súvisia s rodinným cestovaním. Bez ohľadu na cieľ cesty je rodinný výlet vždy veľkým dobrodružstvom pre deti a zároveň výzvou pre rodičov. Ale nemalo by to tak byť vždy. Ak si naplánujete všetky detaily v dostatočnom predstihu, potom môže byť váš krátky výlet s dieťaťom alebo deťmi pozitívnym zážitkom, ktorý vám spôsobí rovnakú radosť ako malému. Prejdite nadol a prečítajte si naše tipy a triky na tému „Výlety autom s deťmi“ …

Ako môžete zorganizovať uvoľnený krátky výlet s dieťaťom alebo deťmi?

Krátky výlet s deťmi Tipy Výlety autom s deťmi Zorganizujte rodinný výlet

Bavte sa cestovaním autom s deťmi

Krátky výlet s deťmi Takto si môžete urobiť výlet autom s deťmi

Vyberte sa na krátky výlet so svojim dieťaťom: tipy a triky na cestu autom

Organizácia je alfou a omegou krátkeho výletu s dieťaťom

Verte či neverte, výlety s deťmi môžu celkom dobre fungovať. Dobrá organizácia má však veľký význam. Naplánujte si cestu do posledného detailu a dajte si dostatok času na to, aby ste sa mohli zastaviť tak často, ako treba. Robte si napríklad pravidelné prestávky na toalete a nadýchajte sa čerstvého vzduchu. Odhadnite svoj cestovný čas a potom ho zdvojnásobte. To by vám malo stačiť na plánovanie neočakávaných zastávok, dôležitých prestávok, zdržaní pri odchode, prázdnych pneumatík atď. Rýchla, stresujúca cesta nie je pohodlná pre nikoho a dokonca môže byť nebezpečná pre všetkých cestujúcich.

Ak máte auto, môžete zastaviť, koľkokrát chcete

Organizujte krátke výlety s deťmi Tipy Výlety autom s deťmi

Príprava na krátky výlet s dieťaťom

Asi týždeň pred rodinným výletom si urobte zoznam všetkého, čo by ste chceli vziať so sebou. Doprajte si dostatok času na zbalenie tašiek a v prípade potreby si urobte deň voľna, aby ste sa mohli pripraviť na poslednú chvíľu. Nabite svoj telefón a všetky elektronické zariadenia a hračky tesne pred odchodom a nezabudnite si so sebou priniesť nabíjačky. Zbaľte si veľa vody, zdravé jedlo a žiadne sladkosti. Posledná vec, ktorú by ste chceli, sú deti v aute, celé na šialenom cukre. Myslite aj na základné bezpečnostné vybavenie, ako je lekárnička, pochodeň alebo dve, atď..

Vytvorte si dlhý zoznam toho, čo chcete vziať so sebou

Krátky výlet s deťmi Cestné výlety s deťmi Zoznam Gepçk

Ak máte malé deti, toaletný papier a prenosný nočník, plyšové hračky a nočná lampa do hotelovej izby sú nevyhnutné. V ideálnom prípade by každé dieťa malo mať svoj vlastný vankúš. Audioknihy môžu byť pre malé deti vynikajúcim spôsobom, ako sa zbaviť nudy.

Nuda v aute by nemala byť

Krátky výlet s deťmi Tipy Výlety autom s deťmi Prečítajte si knihu

Vopred si zistite všetky parky, turistické atrakcie alebo ihriská, ktoré sú na vašej trase alebo v blízkosti, aby ste si mohli naplánovať zastávky po ceste. A keď sa vás deti spýtajú, či sa chystáte prestať, máte vždy správnu odpoveď.

Je nereálne očakávať, že malé deti budú môcť pokojne sedieť v aute aj 2-3 hodiny. Poskytnite im dostatok príležitostí na prestávku a oslobodenie sa od obmedzenia vozidla.

V aute čas plynie rýchlejšie …

Krátky výlet s dieťaťom Tipy Výlety autom s deťmi Súrodenci

Jedenie a pitie pri cestovaní autom s dieťaťom

Ak jazdíte niekoľko hodín, potrebujete aj niečo na občerstvenie. Sendviče, oriešky, sultánky, krekry z ryže, banány a granolové tyčinky sú typickým baleným občerstvením na cestách. Občasné dobroty sú tiež v poriadku, ale je vhodné obmedziť počet sladkých občerstvenia na minimum. A nechajte si po ruke aj vlhké obrúsky, aby ste si potom mohli vyčistiť lepkavé ruky.

Pripravte pre seba a svoje deti zdravé občerstvenie

Krátky výlet s deťmi Tipy Výlety autom s deťmi zdravé občerstvenie

Malé porcie pre malú chuť do jedla

Krátky výlet s dieťaťom Tipy Výlety autom s deťmi jedia a pijú

Možnosti zábavy v aute

Deti od prírody nemôžu zostať pokojné a vždy potrebujú byť zaneprázdnené. Ak ste teda na dlhej ceste autom s deťmi, snažte sa, aby ich to čo najviac bavilo. Ak máte dieťa alebo batoľa, sadnite si s nimi na chvíľu na zadné sedadlo a porozprávajte im príbeh, prečítajte si knihu alebo ich prekvapte novou hračkou. V závislosti od veku dieťaťa môžu byť možnou možnosťou aj elektronické hry, ale uvedomte si, že môžu byť predpokladom jazdy z nevoľnosti. Aby sa tomu zabránilo, vaše dieťa by sa malo lepšie pozerať z okna, a nie na obrazovku.

Vďaka tomu budú výlety autom zábavné aj pre deti!

Krátky výlet s dieťaťom Tipy Výlety autom s deťmi šťastné dieťa v aute

Deti sú vždy zaneprázdnené

Krátky výlet s deťmi Tipy Cestné výlety s deťmi Detské hracie oko Malboard

Vhodné hračky do auta aj pre dojčatá a batoľatá

Krátky výlet s dieťaťom Tipy Výlety autom s deťmi

Tabletové hry pre staršie deti

Krátky výlet s deťmi Elektronické hry Výlety autom s deťmi

Bez ohľadu na to, ako veľmi sa snažíte urobiť každého šťastným, v určitom okamihu dôjde k boju. Čím sú deti mladšie, tým menej sa chcú o svoje hračky deliť s inými deťmi. Dbajte teda na to, aby každé dieťa malo svoje hračky. Vankúše môžu byť šikovnou bariérou medzi svojráznymi súrodencami.

V určitom okamihu dôjde k hádkam medzi súrodencami. To je však v poriadku

Krátky výlet s deťmi Výlety autom s deťmi Tipy a triky

Ďalšie tipy na pokojnú atmosféru v aute

Existujú dva triky, ktoré môžu byť užitočné pre relatívne pokojný chod detí pri cestovaní autom. Prvým je, aby dospelý, ktorý nejazdí, predstieral, že spí. To môže niekedy spôsobiť, že je celé auto tichšie. Ďalšou myšlienkou je umiestniť časovač tak, aby ho deti na zadnom sedadle ľahko videli. A akonáhle dostanete neodvratnú otázku: „Už sme tam?“ Môžete jednoducho ukázať na časovač. Každý cestujúci teda vie, ako dlho to bude trvať do ďalšej zastávky.

Detské piesne sú dobrým nápadom pri cestovaní autom

Krátky výlet s deťmi Tipy Výlety autom s deťmi Kinderlieder

Keď sa deti unavia, auto stíchne

Krátky výlet s dieťaťom Tipy Cestné výlety s deťmi, ktoré spia deti

Záver

Nebojte sa urobiť krátky výlet so svojim dieťaťom. Nájdite si dostatok času a naplánujte si cestu do posledného detailu. Dobrá organizácia je pri cestách autom s deťmi zásadná. Zamyslite sa nad možnosťou zábavy vhodnou pre deti v aute a pravidelne zastavujte, aby ste sa nadýchali čerstvého vzduchu a odstránili nudu. Nezabudnite si vziať so sebou chutné a zdravé občerstvenie a nezabudnite na obľúbené hračky vašich detí. Vyzbrojení týmito radami budete celkom dobre cestovať autom s deťmi. Bavte sa a vytvorte si šťastné rodinné spomienky!

Krátky výlet s deťmi je dobrodružstvom pre malých aj veľkých

Naplánujte si krátky výlet s deťmi a naplánujte si pokojný výlet s deťmi