Kvalitné pánske hodinky: na čo by ste si mali dať pri kúpe pozor?

Vysoko kvalitné pánske hodinky luxusných značiek ako Rolex a Omega sú oveľa viac než len hodinky. Znamená vysoký spoločenský status a absolútnu hodnotu, ako aj vynikajúcu kvalitu a remeselné spracovanie, najmä pokiaľ ide o mechanické prevedenie. Často dochádza aj k jemnej vzbure proti rýchlemu tempu nášho dynamického každodenného života a voči falošným konzumným postojom odhodenej mentality mnohých súčasníkov. Tieto výrobky najvyššej kvality sú často tak drahé a hodnotné, že mnohí kupujúci dokonca nájdu lukratívny Investícia do nákupu luxusných hodiniek nádej.

Ale značková kvalita v strednom cenovom segmente sa tiež ukázala ako absolútne odporúčaná a chválená mnohými znalcami a odborníkmi, dokonca aj pre vyššie nároky. Takéto dámske a pánske hodinky sú zároveň nielenže znateľne lacnejšie, ale prekvapivo ešte robustnejšie a presnejšie. Našťastie na trhu sú tieto od trendových značiek v rôznych verziách a prevedeniach. Môžete sa tak správne rozhodnúť o kúpe v závislosti od vášho štýlu a vkusu a ťažiť z najlepšej kvality a prvotriedneho dizajnu.

Dnes sme predovšetkým o pánskych hodinkách a o tom, čo by ste pri kúpe mali zvážiť. Dúfame, že vám náš malý sprievodca poskytne prvú pomoc pri rozhodovaní. Zostaňte s nami a zistite viac!

luxusné pánske hodinky emporio armani

Na čo si dať pozor pri kúpe pánskych hodiniek??

Samozrejme, len vy a vy sami sa nakoniec rozhodnete, aké hodinky si chcete kúpiť. A to znamená váš vlastný spôsob života a osobné preferencie. Okrem toho existujú napríklad aj optické prvky, ako napríklad farba, dizajn alebo typ zapínania. To sú však opäť subjektívne vlastnosti hodiniek, ktoré sa skutočne nedajú posúdiť. Necháme to úplne na vás. Na druhej strane, pokiaľ ide o objektívne prvky kvality, mali by ste si položiť niekoľko dôležitých otázok a zvážiť niekoľko vecí, než si kúpite.

pánske hodinky luxusný chronograf Emporio Armani AR1410

Úplne prvá otázka: mechanické alebo kremenné náramkové hodinky? Pretože v tom spočíva najväčší rozdiel v hodinkách – v spôsobe, akým fungujú. Chcete teda hodiny bez batérie, ktoré fungujú na pružinovej alebo skôr kremennej verzii s batériou? Inými slovami: v prvom prípade máme mechanický pohyb a v druhom kremenný pohyb. Oba majú určité výhody a nevýhody, ale v zásade – kremenné hodinky sú lacnejšie, presnejšie a ľahšie sa udržujú. Tieto sú tiež vo väčšine prípadov oveľa jednoduchšie na údržbu a sú vhodné aj na prácu v náročnejších podmienkach, ako aj pre športovcov a potápačov. Skvelým príkladom sú takzvané chronografy, ktoré majú nielen dodatočnú funkciu na zastavenie času, ale sú tiež úplne vodotesné a celkom robustné. Ďalšou výhodou kremenných hodiniek je nedostatočná revízia výrobcom hodiniek – všetko sa deje iba s jednou výmenou batérie.

pánske hodinky emporio armani connected model

Ďalšie dôležité kvalitatívne vlastnosti pri kúpe luxusných pánskych hodiniek:

  • Ideálne je venovať pozornosť nemeckému alebo švajčiarskemu hnutiu
  • Zafírové sklíčko je považované za najvyššiu kvalitu, pretože je veľmi robustné a odolné voči poškriabaniu. Minerálne sklo a plexisklo sú lacnejšou alternatívou.
  • Sklíčko hodiniek by rozhodne malo byť antireflexné, aby ste vždy vedeli okamžite odčítať čas.
  • Hodinky by mali byť vybavené zárukou a certifikátom pravosti.

Ešte viac odborných tipov na nákup luxusných mechanických hodiniek nájdete tu.

pánske hodinky emporio armani chronograf AR5905

Pánske hodinky pre špeciálne požiadavky

Okrem klasických, jednoduchých modelov sa dlhodobo tešia veľkej obľube aj pánske hodinky so špeciálnymi funkciami, a to v každom cenovom segmente a v každej vekovej skupine. Trendové chronografy sa napríklad nepoužívajú len ako športové alebo potápačské hodinky, ale jednoducho aj ako štýlový módny doplnok pre sebavedomých a aktívnych mužov, ktorí chcú svojmu každodennému životu dodať vzrušujúci nádych. Elegantná klasika, "hodinky Armani AR2434" je toho skutočným dôkazom.

Takzvané vojenské hodinky sú ďalším veľmi špeciálnym typom pánskych hodiniek. Uprednostňuje ich mnoho mužov, ktorí majú radi dobrodružstvo a výnimočnosť. Takéto hodinky zvyčajne spoznáte podľa referenčného čísla MIL-W-46374F, ktoré spĺňa všetky požiadavky špecifikácie americkej armády pre špeciálne sily. Typickými vizuálnymi znakmi týchto pánskych hodiniek je červená stredová zarážka pre taktické misie do druhej s tritiovou jednotkou H3 alebo jednotkami s modrým svetlom, ako je to v prípade vojenských hodiniek KHS Navigator Blue. Väčšina z nich je vybavená puzdrom a puzdrom z nehrdzavejúcej ocele alebo titánu a ani v najmenšom sa nevzdáva, pokiaľ ide o dokonalosť dizajnu..

Pozrite sa tu, u nás, ako aj na weby kvalitných dodávateľov, a nájdite si dokonalé hodinky. Alebo by ste možno chceli svojmu milému pripraviť prekvapenie z partnerského vzhľadu?

pánske hodinky emporio armani partnerský vzhľad