Legendárne pánske hodinky: tieto štyri modely sú inšpiratívne už desaťročia

Existujú hodiny a sú aj hodiny: Všetky ukazujú čas, niektoré však majú auru, rozprávajú príbehy a sú vyhľadávanými kultovými predmetmi. Potom, čo sme vám už predstavili sedem odporúčaných základných modelov za menej ako 500 eur, sa tentokrát chceme pozrieť na vyššie cenové relácie.

Omega Seamaster: Tieto potápačské hodinky vošli do histórie

V štyridsiatych až šesťdesiatych rokoch minulého storočia nastal v potápačských hodinkách skutočný rozmach: výrobcovia „predovšetkým Rolex a Omega“ sa navzájom prevyšovali stále odolnejšími modelmi voči tlaku. Seamaster od Omega zaviedol množstvo inovácií: V roku 1948 „pred prvým Rolex Submariner“ predstavila Omega prvý model v sérii a okamžite dosiahla ekonomický úspech. Vyznačoval sa svojou mimoriadnou robustnosťou bez straty elegancie. Model Seamaster 300 z roku 1957 potom obstál vďaka novému typu dvojitých korunkových tesnení a obzvlášť hrubému sklu dokonca oveľa viac ako 20 barov. Aj dnes je Seamaster od Omega stále považovaný za jedny z najvyhľadávanejších potápačských hodiniek a medzi zberateľmi si užíva absolútny kultový status..

tutima vojenský chronograf pánske hodinky pánske hodinky

Pánske hodinky – Tutima Military Chronograph: Hodinky nemeckých ozbrojených síl

Za takmer nezničiteľný je považovaný aj vojenský chronograf od výrobcu Tutima zo saského mesta Glashütte. Do histórie hodiniek sa zapísal ako hodinky NATO a Bundeswehru. Niektoré verzie, ako napríklad titánový pilotný chronograf, patria medzi najvzácnejšie vojenské hodinky a sú v aukciách a na online trhoch, ako je Chrono24 podľa toho vyhľadávané zberateľské predmety. Model bol navrhnutý tak, aby naďalej spoľahlivo fungoval za najnepriaznivejších podmienok, akými sú teplo, tlak a magnetické polia. Vojenské a pilotné hodinky, ako napríklad vojenský chronograf Tutima, musia byť navyše ľahko čitateľné a použiteľné aj v stresových situáciách. Tieto hodinky je možné ideálne ovládať aj v rukaviciach a majú obzvlášť kompaktný dizajn: Aby sa znížilo riziko poranenia, všetky rohy a hrany boli zaoblené a tlačidlá „ako ich často nájdete vedľa korunky na chronografoch“ sú hlboko zapustené do puzdra.

pánske hodinky rolex daytona hodinky pánske

Rolex Daytona: Pravdepodobne najvyhľadávanejšie hodinky na svete

Rolex Daytona by v tomto prehľade nemal chýbať: hodinky závodného jazdca, pomenované podľa svetoznámych pretekov v Daytona Beach, sú považované za najvyhľadávanejšie hodinky na svete. Ako vysvetľuje Focus v tomto článku, pôvodne bol dosť nepopulárny a bol považovaný za pomaly sa pohybujúcu spoločnosť. K súčasnej sláve jej pomohla herecká legenda a ikona štýlu 60. rokov Paul Newman. Nosil verziu s čiernobielym ciferníkom a jemným červeným ciferníkom, ktorá sa teraz stala kultovou "Daytona"-Nápisy. V týchto dňoch sa dosahujú rekordné ceny za autentickú Paul Newman Daytona. Ale ostatné verzie sú vždy rýchlo vypredané, “tiež modely z roku 2016: Záujem o hodinky je taký zdrvujúci, že už nie sú žiadne rady. Namiesto toho budú kupujúci "zistil", ako uvádza svet online.

dlhé pánske hodinky patek

Pánske hodinky – Patek Philippe Calatrava: stelesnenie elegancie

Podobne ako Rolex, aj Patek Philippe je švajčiarsky výrobca luxusných hodiniek, ktorého modely pravidelne generujú rekordné tržby v aukciách. Zberatelia považujú model Calatrava za stelesnenie elegancie a štýlového povedomia. Na rozdiel od doteraz predstavených hodiniek je číselník týchto hodiniek extrémne znížený a dizajn je zachovaný veľmi diskrétne. Názov modelu pochádza zo španielskeho rytierskeho rádu. Jeho erb pozostávajúci zo štyroch ľalií sa etabloval ako logo spoločnosti Patek Philippe a zdobí koruny elegantných hodiniek. Model teda hrá rozhodujúcu úlohu aj v mýte o spoločnosti výrobcu.

pánske hodinky hodinky pánske hodinky

Práva k obrázku: Flickr Vintage Omega Seamaster Chlap CC BY-SA 2.0 Niektoré práva vyhradené

 pánske hodinky pánske hodinky hodinky pánske