Luxusné moderné zariadenie ako z jedného zdroja – tak to funguje!

Modernosť interiérového dizajnu mala za posledných niekoľko rokov mnoho rôznych tvárí. Tento termín je spojený s vhodným vyjadrením vlastnej individuality a funkčného pohodlia. Moderné zariadenie stojí aj na premyslenom plánovaní nepravidelných pôdorysov a maximálnom využití potenciálu malých plôch. Akýkoľvek dizajnový koncept, ktorý spĺňa tieto kritériá, možno považovať za moderný. Štýl hrá menšiu úlohu. Napriek tomu existujú určité štýly interiérového dizajnu, ktoré viac ako ostatné predstavujú symbol moderny. Reč je o týchto moderných konceptoch dizajnu, ktoré súčasne ukazujú bezproblémový, trochu rezervovaný, ale zároveň mimoriadne upscalový charakter. Ako dosiahnete tento efekt? V nasledujúcich riadkoch by sme vám chceli dať pár tipov, ako na to.

interiér skvelé tmavé farby

Inšpirujte sa severoeurópskymi dizajnérmi

Mnoho moderných nábytkárskych spoločností ako napr ferm ŽIVOT,  ktoré sme v posledných týždňoch znova objavili, čerpajú inšpiráciu zo škandinávskeho dizajnu. Presne tu sa zrodil tento jednoduchý luxusný koncept, ktorý kombinuje neutrálne farby, jednoduché tvary a sofistikované akcenty.

moderný kvetináč na dekoráciu interiéru

Na pozadí neutrálne zafarbené moderné povrchy

Prvým hlavným pravidlom je použitie moderných neutrálnych farieb na pozadí. Čierne, biele, sivé a jemné tóny dreva sú absolútnou nevyhnutnosťou. Je dôležité, aby sa tieto lepšie použili v scéne prostredníctvom moderných textúr. Veľmi často existujú mramorové povrchy, ktoré dodávajú interiéru trochu drsný nádych, ale zároveň dokonale ladia so štýlovým dizajnom stien a podláh v industriálnom štýle..

interiérový dizajn - nádherný koncept osvetlenia

Vhodný nábytok pre moderné zariadenie

Ako v nábytku dosiahnete jednoduchosť a originalitu zároveň? Kombinácia rôznych geometrických tvarov je veľmi dobrým spôsobom, ako dosiahnuť tento cieľ. Aby ste v interiéri vytvorili harmonický obraz, mali by ste na väčší nábytok použiť uhlové prevedenie s predĺženými čiarami. Nemáme na mysli iba stoly, pracovné plochy a police. Dokonca aj so sedacím nábytkom, ako sú pufy a malé pohovky, ako aj so všetkými väčšími predmetmi, ako sú veľké kvetináče, v dizajne mohli dominovať rohy a hrany. V kombinácii s moderným textilom a farbami dosahujú rozhodne súčasný charakter.

skvelé textílie na dekoráciu interiéru

Oválne tvary v modernom interiérovom dizajne

Moderné zariadenie, ktoré je symbolizované škandinávskym štýlom svojim bezproblémovým a zároveň luxusným charakterom, používa ako akcenty oválne tvary. Vďaka použitiu hranatého nábytku a väčších predmetov pôsobia tieto objekty prirodzene ako pútavé. Tento efekt je ešte umocnený šikovným výberom farieb. Metalické odtiene sú vždy prvou voľbou. Moderný dizajn je výrazne ovplyvnený striebrom a zlatom. Užitočné predmety, ako sú príbory a riad, môžu byť tiež použité ako akcenty. V oválnych tvaroch a brilantných nuansách obohacujú atmosféru, v ktorej sa používajú.

interiérový dizajn - krásna lampa

Všetko z jedného kusu

Moderné zariadenie predsa musí vytvárať jednotný obraz vášho domova. Rôzne kusy nábytku a príslušenstva si musia navzájom zodpovedať, pokiaľ ide o tvar a farbu. V ideálnom prípade by mali dokonca odkazovať na interiérový dizajn vášho bytu alebo domu. V interiéri môžete použiť aj niekoľko akcentov, ktoré zodpovedajú vonkajšiemu prostrediu, napríklad záhrade, panorámu mesta alebo prírodnej krajine. To všetko urobí váš interiérový dizajn ešte modernejším.

Nakoniec sa rozhodnite pre premyslený koncept osvetlenia, ktorý úžasne zdôrazní výhody vášho dizajnu a zaistí vám dobrú kvalitu života doma. Aj tu sú preferované oválne tvary, aby v miestnosti ako akcenty slúžili svetlá. Potom zabezpečte viac tepla v interiéri pomocou štýlových, vysokokvalitných textílií vo forme prikrývok, kobercov a dekoratívnych vankúšov. Prajeme vám veľa krásnych chvíľ vo vašom krásne zariadenom dome!

malá taburetka - moderný interiérový dizajn