Nájdenie správneho zásnubného prsteňa: malý sprievodca, ktorý vám pomôže rozhodnúť sa

Návrh na uzavretie manželstva už prebieha. Žena to tuší a dúfa v to, muž je odhodlaný, ale aj poriadne napätý a vzrušený. Bude všetko perfektné? Ako odpovie milovaný na túto veľmi dôležitú otázku? A áno … zásnubný prsteň sa jej bude páčiť. Pretože bez správneho prsteňa je ponuka na sobáš len polovicou veci. Náš malý sprievodca vám môže poskytnúť užitočnú pomoc. Pretože výber zásnubných prsteňov je obrovský a hlavne muži môžu rýchlo stratiť nadhľad aj sebadôveru.

Báječný svet zásnubných prsteňov

Správny zásnubný prsteň by ste mali vždy vyberať s veľkou dávkou trpezlivosti a predovšetkým s láskou. Prsteň si tradične kúpi budúci ženích a v skutočnosti má byť romantickým prekvapením pre milovanú osobu. V dnešnej dobe však nie je neobvyklé, že sa ženy aktívne zúčastňujú výberu zásnubného prsteňa. Ak však nechcete znížiť prekvapivý účinok návrhu na sobáš, mali by ste použiť iné prostriedky. Pozrite sa bližšie na šperky svojej dámy. Aký je tvoj obľúbený štýl? Nosí skôr žlté zlato alebo dáva prednosť bielemu zlatu, platine alebo drahému kovu v ružovej farbe? Okrem toho je veľmi užitočné opýtať sa na to svojich najlepších priateľov. Pravdepodobne sa v tom vyznáte a pomôžete vám s výberom tohto veľmi dôležitého šperku.

Nie je žiadnym tajomstvom, že mnohé z budúcich neviest sa najviac tešia na solitérový prsteň so skutočným diamantom. Tento šperk bezchybne a v tradičnom ráme alebo v ostrom prostredí stelesňuje čistotu pocitov a dôveru medzi týmito dvoma milencami.

Solitérový prsteň – klasika medzi zásnubnými prsteňmi

urobte návrh na manželstvo brilantným prsteňom zásnubným prsteňom

Samozrejme, môže byť celkom možné, že váš milovaný dá prednosť spomienkovému prsteňu – pásikovému prsteňu ozdobenému mnohými malými diamantmi alebo inými drahými kameňmi. Tieto druhy obrúčok pôsobia na prstenníku tiež veľmi efektne a elegantne. Zvlášť dobre padnú na jemné ruky a prsty.

Takzvané napínacie krúžky sú v poslednej dobe veľmi moderné. Pri týchto sa zdá, že diamant pláva medzi dvoma koncami prsteňového pásu a vyzerá to, že prakticky neexistuje žiadne nastavenie..

So zásnubnými prsteňmi si môžete vybrať z rôznych zliatin, ako je červené, žlté a biele zlato, ako aj platina, nehrdzavejúca oceľ a dokonca aj striebro. Prsteň môže byť jednofarebný alebo dvojfarebný, vysoko leštený, matný, jemný alebo nahrubo brúsený. Rozhodnutie je úplne na vás a závisí od vkusu budúcej nevesty.

Snubný prsteň v princeznovskom štýle

zásnubný prsteň s diamantovým prsteňom z bieleho zlata platiny

Nespornou klasikou medzi zásnubnými prsteňmi je nepochybne diamantový prsteň. Nie je náhoda, že väčšina celebrít sa odváži navrhnúť manželstvo práve s takým prsteňom. Šumivý diamant sa nielenže okamžite stane skutočným pútačom pozornosti, ale tiež symbolizuje večnú lásku a bezpodmienečnú oddanosť.

A možno vás zaujíma: "Aký je rozdiel medzi briliantom a diamantom??" Veľmi ľahko! V každodennom jazyku sa obidva používajú viac ako synonymá. Správnejšie je povedať: Toto je briliantový brúsený diamant. Inými slovami, ak je drahokam vybrúsený špeciálnym spôsobom, aby vyžaroval viac lesku, je to diamant. Tak sa volajú aj prstene, ktoré sú opatrené takto narezanými kamienkami – diamantové prstene.

So správnym diamantovým prsteňom pri navrhovaní manželstva ste jednoducho na bezpečnej strane. Tieto prstene vyžarujú zmyselnú romantiku a nadčasovú eleganciu a rozbúšia srdce každej ženy.

Okrem briliantu existujú samozrejme aj ďalšie rezy ako carré, bageta alebo navette, ktoré by mohli vyhovovať trochu zvláštnejšej chuti. Všetko je v konečnom dôsledku otázkou osobných preferencií a individuálneho štýlu.

Elegantný zásnubný prsteň s nádherným štvorcovým strihom

Zásnubný prsteň Carre výberom správneho diamantového prsteňa

Aký tvar a nastavenie by mal mať drahokam??

Typ nastavenia, ako aj tvar drahokamu hrajú v zásnubnom prsteňu dôležitú úlohu, či sa to bude vašim blízkym páčiť alebo nie. Rozhodnutie je veľmi chúlostivé, pretože je predovšetkým otázkou túžby a prístupu dámy vášho srdca.

Tu chceme len uviesť najbežnejšie a najobľúbenejšie nastavenia zásnubných prsteňov:

  • Nastavenie hrotov – celosvetovo preferované a vhodné takmer pre každý strih
  • Nastavenie lunety – ideálne pre oválne alebo okrúhle brilianty
  • Pavé prostredie – veľmi elegantné a majestátne, vyrobené z menších kameňov
  • Nastavenie kanála – rad diamantov medzi dvoma kovovými koľajnicami

Správny zásnubný prsteň poteší

memoire diamantový prsteň brilantný prsteň zásnubné prstene kúpiť

Urobte zásnubný prsteň osobnejším

Každý prsteň dostane rytinu na vnútornom prstenci, ktorý mu dodá jedinečný osobný dojem. Môže to byť vyznanie lásky, meno alebo dôležité dátum. Rytinu je vhodné buď zadať po návrhu na sobáš, alebo si ju nechať gravírovať iba vtedy, ak ste si celkom istí, že sa zásnubný prsteň bude vášmu blízkemu páčiť. Gravírovaný prsteň vo väčšine prípadov nemožno vymeniť.

Našťastie v Nemecku a na celom svete existuje množstvo zástupcov zlatníckeho umenia, ktorí ponúkajú vysokokvalitné svadobné a zásnubné prstene bezchybnej kvality. Dajú sa nájsť a preskúmať na mieste aj online. Samozrejme by ste mali vždy venovať pozornosť presným karátovým informáciám a označeniu zliatiny na prsteňoch, ako aj osvedčeniu o pravosti a pečati každého jednotlivého šperku.

U niektorých predajcov šperkov a zlatníctva môžete dokonca použiť konfigurátor prsteňov Navrhujte zásnubné prstene online. Vášmu dokonalému zásnubnému prsteňu tak už čoskoro nič nebude stáť v ceste.

Veľa šťastia a úspechu! Budeme držať palce.

La Vie en Rose so správnym zásnubným prsteňom

zásnubné prstene diamantový prsteň briliantová gravírovaná platinová zlatá rytina

svadobné šaty čipka diamantový prsteň zásnubný prsteň svadba