Nájdite najlepšie teplé voskové perly – našu správu o skúsenostiach a praktické tipy

Máte už dosť holiaceho strojčeka? Je pravda, že holenie je jednou z najrýchlejších a najľahších metód odstraňovania chĺpkov. S rannou sprchou to zvládnete za pár minút. Výsledok nie je spočiatku zlý a otravné vlasy sú nateraz preč. Ale až po dvoch dňoch sú prvé tvrdé strnisko späť. Ešte horšie je, že pri každom ďalšom holení vlasy rastú ešte tvrdšie a silnejšie. Čo teda robiť? Našťastie existuje oveľa viac alternatív odstraňovania chĺpkov, ktoré zanechajú hladkú pokožku bez chĺpkov oveľa dlhšie.

depilácia teplé voskové perličky

Jednou z najobľúbenejších metód, ktorú môžete použiť aj doma, je voskovanie. Trend krásy trvá už dlho a oprávnene. Najmä teplý vosk vo forme teplých voskových perál je v poslednej dobe stále obľúbenejší a odporúča ho mnoho influencerov, spotrebiteľov a profesionálov v tejto oblasti. Dokážete si asi predstaviť, že na trhu je už množstvo produktov z tohto segmentu. Ako tam nájdete to najlepšie? Urobili sme test a vyskúšali sme teplé voskové perly od dvoch náhodne vybraných značiek. Prvým testovacím produktom sú tvrdé voskové fazule Multi Flavours od AliExpress a druhým Teplé voskové perly WaXx. Nižšie nájdete našu podrobnú správu o skúsenostiach a ďalšie tipy.

hladké odstraňovanie chĺpkov na nohách pomocou teplých voskových perličiek

Teplé voskové perly – takto funguje voskovanie v domácnosti

Tajomstvo studeného a teplého vosku spočíva predovšetkým v tom, že v oboch prípadoch ide o účinný proces odstraňovania chĺpkov, ktorý vlasy chytá za korienky. To znamená, že voskovanie je typ epilácie, pri ktorej sa úplne odstránia korienky vlasov. Vlasy neskôr dorastú, ale sú oveľa tenšie a už nie sú také husté. Ako naznačuje názov, teplé voskové perly sú o teplom voskovom spôsobe odstraňovania chĺpkov. Na rozdiel od studeného vosku je tento oveľa vhodnejší pre všetky typy pokožky a časti tela. Zvlášť citlivá pokožka z toho môže mať veľký prospech. Pretože teplým voskom sa súčasne otvárajú kožné póry a odtrhnutie korienkov vlasov môže spôsobiť malé alebo žiadne podráždenie pokožky a bolesť.

Princíp teplých voskových perál

Teplé voskové perly k nám zvyčajne prichádzajú v krásnych plastových nádobách alebo vreciach a vyzerajú ako farebné granule. Potom sa buď zohrejú vo vodnom kúpeli, alebo ešte lepšie v špeciálnom elektrickom ohrievači vosku, a premenia sa na rovnomernú, slizkú hmotu – skutočný teplý vosk. Potom je po adekvátnom vychladnutí pripravený na voskovanie. Nanáša sa rovnomerne na kožu v smere rastu chĺpkov drevenou špachtľou alebo ručne. Po krátkom čase teplý vosk stvrdne a epilácia vrcholí. Jednou rukou držíte kožu a jedným rýchlym pohybom tentoraz ťaháte stvrdnutý vosk proti smeru rastu chĺpkov.

Teplé voskové perly majú v porovnaní so studeným voskom ešte jednu dôležitú výhodu. Roztopená, teplá hmota vlasy nielen položí, ale aj úplne obklopí. To úspešne odstráni rovnomerné chĺpky od 2 mm na dĺžku. Dokonalé odstránenie chĺpkov môže byť skutočne zábava a dlhotrvajúce riešenie pre hladké bezsrsté nohy, ruky, podpazušie alebo zóny bikín.

dokonalé odstránenie chĺpkov teplé voskové perličky

Niekoľko tipov vopred:

  • Pred voskovaním si pokožku dobre pripravte. Malo by byť optimálne čisté a suché. Jemný peeling vopred môže maximalizovať výsledok. Vyhnite sa akýmkoľvek chemickým výrobkom a stavte na dobrú prírodnú kozmetiku.
  • Uprednostňujte ohrievače vosku s reguláciou teploty, aby boli na bezpečnej strane, a vyhnite sa akémukoľvek riziku popálenia horúcim voskom.
  • Minimálne deň alebo dva po depilácii voskom nepoužívajte žiadne parfumy a nechoďte do sauny. Pokožke trvá celkom dlho, kým sa úplne zotaví.
  • Po odstránení chĺpkov teplými voskovými perlami je najlepšie naniesť na pokožku pleťovú vodu alebo ošetrujúci olej s prírodnými zložkami, ako je aloe vera, harmanček, kokosový olej alebo mäta. Príjemný chladivý efekt robí zázraky a pomôže vám rýchlo zmierniť akékoľvek začervenanie.

Test teplých voskových perál: správa o našich skúsenostiach

A tu sú nami vybrané produkty na testovanie. Pri oboch sme použili rovnaký prístup, ako je popísaný vyššie, ale dosiahli sme odlišné výsledky. Pokiaľ ide o kvalitu a vnímanie bolesti, obaja podali odlišný výkon.

Prvý test: voskovanie tvrdými voskovými fazuľami Multi Flavours

trend voskovania teplými voskovými perlami

Pomerne lacné fazule z tvrdého vosku Multi Flavours od AliExpress sa spočiatku ľahko nanášali. Vytvorená vrstva však nebola obzvlášť rovnomerná a vyzerala trochu divne ešte predtým, ako bola odlepená. Skutočné sklamanie bolo zo samotného odstraňovania vosku, pretože bolo ťažké ho odstrániť, netrhal všetky vlasy a predovšetkým zanechal veľa zvyškov..

1. krok

vyskúšajte teplé voskové perličky

2. krok

vyskúšajte teplé voskovanie teplých voskových perál

3. krok

protokol o teste teplého voskového perla

4. krok

vyskúšajte teplé voskové perly

Náš záver: S týmto teplým voskom nemáme dobré skúsenosti a zdá sa, že sme ušetrili na zlom konci. Procedúra bola tiež dosť bolestivá, pretože voskovú vrstvu bolo ťažké odstrániť zvyškami.

Druhý test: odstraňovanie chĺpkov teplými voskovými perlami od spoločnosti WaXx

waxx teplé voskové perly

Na druhý pokus sa všetko na začiatku cítilo oveľa lepšie. Vosková hmota vyzerala oveľa rovnomernejšie. Ľahko a hladko sa nanášal a behom okamihu bol úplne tvrdý. Odtrhnutie bolo úplne bezbolestné a úspešné. Na ošetrenej časti tela ani zvyšky nezostali žiadne chĺpky – vôbec žiadne stopy!

1. krok

test odstraňovania chĺpkov Waxx teplé voskové perly1

2. krok

test odstraňovania chĺpkov Waxx teplé voskové perly 2

3. krok

test odstraňovania chĺpkov Waxx teplé voskové perly 3

4. krok

voskx teplý vosk perly test odstraňovania chĺpkov4

5. krok

test odstraňovania chĺpkov Waxx teplé voskové perly 5

6. krok

test odstraňovania chĺpkov Waxx teplé voskové perly 6

Náš záver: S teplými voskovými perlami WaXx sme viac ako spokojní a určite by sme ich odporučili. V závislosti od typu pokožky a časti tela môžete vždy nájsť ten pravý, od teplého vosku pre veľmi citlivú pokožku cez pokožku pre nepoddajné vlasy až po tie, ktoré boli vyvinuté špeciálne pre oblasť genitálií..

Prajeme vám veľa zábavy pri voskovaní doma a hladkú pokožku bez chĺpkov, ktorá zaisťuje viac pohody a každodenného pohodlia!

dokonalé domáce voskovanie teplými voskovými perlami