Najdôležitejšie tipy na tému zámočníctvo

Mnoho zámočníkov sa teraz snaží nehanebne využiť paniku a bezmocnosť mnohých ľudí, pretože akonáhle sa zamknete zo svojich štyroch stien, často vám môže pomôcť iba zámočník. Mnohí sa však pokúšajú dosiahnuť veľký zisk, a preto účty nad 1000 eur nie sú ničím neobvyklým. Je to však úplne prehnané na jednoduché otvorenie dverí a v žiadnom prípade by sa za to nemalo platiť.

Aby ste sa mohli chrániť pred takýmto pochybným zámočníkom, mali by ste si pozorne prečítať nasledujúce tipy a triky a internalizovať ich, aby ste sa nakoniec vyhli nepríjemnému prekvapeniu..

zámočnícky úspech

Toto sú najdôležitejšie rady na prvý pohľad:

  • Zavolajte do niekoľkých spoločností a porovnajte ich ceny. Okrem toho by vám malo byť na telefóne presne povedané, aké náklady s akými službami budú spojené.
  • Nevolajte číslo od zámočníka, ktorý je na začiatku v telefónnom zozname uvedený ako „AAA“. Často ide o pochybných poskytovateľov, ktorí chcú nalákať zákazníkov, ktorí priamo vytočia prvé číslo, ktoré im padne do oka. Často sú však vysoké ceny a práca je pochybná.
  • V telefóne vždy nastavte pevnú cenu a nechajte si to znova potvrdiť na mieste, aby ste predišli nedorozumeniam.
  • Ak chce zámočník poslať druhého zamestnanca, mali by ste to striktne odmietnuť. Dvere sa dajú bez poškodenia otvoriť aj samostatne v priebehu niekoľkých minút. Druhý špecialista by len zbytočne spôsobil prudké zvýšenie nákladov.

zámočnícke tipy

  • Dávajte si tiež pozor, aby ste úmyselne nepoškodili dvere. Na otvorenie dverí nie je potrebné žiadne ťažké zariadenie atď. Vo všeobecnosti by nemalo dôjsť k poškodeniu. Pochybní poskytovatelia vám radi naúčtujú dodatočné opravy a spôsobené škody, aby vyzbierali podstatne viac peňazí.
  • Okrem toho sa nikdy nenechajte dostať pod tlak montéra a ak už máte podozrenie, že ste boli okradnutí, nemali by ste sa vyhýbať volaniu polície. Ak ste vydieraní pri platení, môžete si na pomoc zavolať aj priateľov alebo susedov.
  • Ako preventívne opatrenie je často najlepšie nechať si náhradný kľúč u priateľov, rodiny alebo susedov, ktorý môžete použiť v prípade núdze. Šetrí to nielen čas, ale celú situáciu je možné vyriešiť aj bez pomoci zámočníka.

zámočník

Tak vysoká môže byť cena

Ak sa majú súčasne otvoriť predné dvere a vymeniť valec, táto služba môže stáť maximálne 100 eur. Aj keď to nie je lacné, musí sa akceptovať služba, ktorá by mala trvať približne 15 minút. Všetky vyššie ceny však hraničia s odrhnutím a nemali by sa platiť priamo v hotovosti.

Ceny idú cez víkendy hore

Ak ste sa zamkli v noci alebo cez víkend, otvorenie dverí môže stáť 200 eur. To je však horná hranica a vyššie ceny sú pochybní poskytovatelia, ktorých by ste si nemali ani najať.

vážne zámočnícke tipy

Ako nájsť správneho zámočníka

najprv Kontaktným bodom by spravidla malo byť „Zlaté stránky““, Ďalšie telefónne zoznamy alebo tipy pre miestnych zasvätených. Nezabudnite však vždy dohodnúť pevnú cenu cez telefón, aby ste neskôr nezažili žiadne nepríjemné prekvapenia a aby ste priamo odradili pochybné spoločnosti..

  zámočník otvorené dvere