Nákup nového oblečenia: Tieto tipy vám ušetria peniaze a úplne prevonia váš šatník!

Jar je najvhodnejším obdobím na osvieženie vášho šatníka a je pravidlom nakupovať nové oblečenie. Ale to všetko stojí čas a peniaze! Každý z nás však prirodzene chce takýmto odpadom čo najviac ušetriť. Ako to môžeme urobiť a zároveň si včas obnoviť vzhľad pre nadchádzajúcu sezónu? Tu sú naše tipy na to, ako si kúpiť nové oblečenie a naplno ho využiť.

Nakupovanie nového oblečenia môže byť celkom pohodlné!

ženy šaty nápady oblečenie kúpiť

Dajte šatník do poriadku!

Väčšina z nás príliš veľa nakupuje. Máme oblečenie, na ktoré sme už dávno zabudli. Niektoré z nich sme kúpili pred mnohými rokmi a už o nich nevieme. Niektoré sú beznádejne zastarané, ale iné sa určite môžu stať aktuálnymi opäť prostredníctvom špirály módy.

Dajte teda šatník do poriadku a vyberte si oblečenie.

Vezmite si klasické blúzky s efektnými vzormi

kúpiť tričká nápady kúpiť oblečenie

Pred kúpou nového oblečenia je dobré triediť staré!

Odporúčame ich rozdeliť do troch skupín. Jednou z nich by bolo oblečenie, ktoré už zjavne nechcete nosiť. Možno už na vás nevyzerajú veľmi dobre, alebo ste len zmenili vkus a už ich nechcete nosiť. Druhou skupinou sú odevy, ktoré by ste vždy chceli mať, ale môžu potrebovať trochu osvieženia alebo úpravy. Niektoré kúsky stačí trochu roztiahnuť alebo zúžiť a potom dobre sadnú. Tento rok sú obzvlášť aktuálne aj klasické šaty s prekvapivými detailmi. Určitou zmenou teda môžete zo starého oblečenia urobiť niečo skutočne originálne. Na čiernych šatách môžete odstrihnúť druhé vrecko na saku alebo asymetricky vystrihnúť rukáv. Môžete si tiež nechať ušiť nadrozmerný doplnok alebo zvýrazniť pás moderným opaskom. Do tretej skupiny patrí oblečenie, ktoré si opäť radi oblečiete, pretože vám stále sedí a stále sa vám páči. Vďaka tomu budete mať jasno v tom, ktoré oblečenie si neskôr kúpite jednoduchšie a bude vám skutočne dlho slúžiť.

Pastelová modrá je teraz v móde, ale možno ju už máte vo svojom šatníku

Kúpte si oblečenie - moderné dámske oblečenie

Nájdite si čas na plánovanie dopredu na niekoľko mesiacov

Urobte si z celej veci niečo zábavné! Sadnite si sami alebo s priateľmi a zablúdite trochu vpred v čase. Čo budete robiť v najbližších mesiacoch? Budete cestovať, mať veľa oficiálnych príležitostí na oslavu alebo možno ísť často von s priateľmi? Aby bolo plánovanie ešte zábavnejšie, môže byť sprevádzané lahodnou kávou alebo čajom, možno pohárom vína a príjemným jedlom. Doprajte si trochu času na snívanie! Aké outfity potrebujete na krásne chvíle, ktoré sú pred vami? Čo už máte pri sebe a čo by ste si mali doplniť do šatníka??

S malou úpravou môžete zo starého oblečenia urobiť trendový pouličný štýl

nakupujte tipy a triky na oblečenie

Začnite s hrubým plánom!

V prvom kroku by ste mali zhruba naplánovať. To znamená, že si určíte typy oblečenia, ktoré budete potrebovať. Ako príklad si môžete všimnúť, že máte dosť krátkych sukní a nohavíc. Chýbajú vám však dlhšie nohavice z ľahkých letných tkanín. Čo poviete na tričká a topy? Máte dostatok zodpovedajúceho príslušenstva? Hneď ako si všimnete, kde presne je chyba, môžete ísť do detailov!

nakupujte oblečenie so skvelou udržateľnosťou

Prioritou je multifunkčné oblečenie

V dobre vyváženom šatníku zohrávajú vedúcu úlohu multifunkčné odevy. Ide o tie, ktoré sa dajú kombinovať s veľa a sú vhodné aj na rôzne príležitosti. Len čo ho budete mať dostatok, dosiahnete základnú úroveň pohodlia v každodennom živote. Presne to isté platí pre príslušenstvo, ako sú opasky, tašky, šperky, obuv atď..

Ďalšia veľmi aktuálna nuansa!

Nakupujte oblečenie - trendová dámska móda

Niečo super trendy ako odmena za námahu!

Teraz ste vynaložili veľké úsilie na to, aby ste svoj šatník čo najpraktickejšie osviežili. Teraz si môžete s pokojným svedomím kúpiť skutočne trendové oblečenie! Môžete riskovať s niektorými efektnými návrhmi, ktoré sú v tejto sezóne super aktuálne. Ak budete rozumne postupovať v množstvách, je jedno, či jeden alebo druhý kus oblečenia už po roku nie je super aktuálny. Niekedy si ten moment musíte užiť naplno!

Skombinujte trendové účesy s trendovým oblečením!

Kúpte si oblečenie - trendy účesy

Myslite na životné prostredie!

Myslenie šetrné k životnému prostrediu je trendy! Staré oblečenie by ste mali nejakým spôsobom recyklovať. Veľké reťazce na to majú špeciálne kontajnery. Niektoré oblečenie v dobrom stave by mohli sociálne znevýhodnení ľudia u nás alebo v iných krajinách znova použiť. Pri kúpe úplne nového oblečenia dbajte na jeho pôvod a udržateľnosť. Mali by ste rešpektovať zlaté pravidlo „menej je viac“ a správať sa tak zodpovedne! Je lepšie zaplatiť o niečo viac, ale kúpiť niečo z Fairtrade a niečo, čo bolo vyrobené podľa zásad udržateľnosti v ekologickom zmysle.

Prajeme vám veľa skvelých chvíľ s vašimi sviežimi outfitmi!

Zorganizujte si skriňu pred kúpou nového oblečenia!

kúpiť oblečenie osviežiť šatník

Možno budete musieť do svojho šatníka pridať nové tričká?

pánske trendy - nápady - kupujte oblečenie

Možno by ste si chceli dopriať nové šik šaty?

nápady moderného ženského oblečenia kúpiť oblečenie