Nákup použitých kombajnov – dôležité tipy pre úspešnú sezónu zberu

To, čo bývalo zdĺhavý a mimoriadne namáhavý proces, je našťastie vďaka moderným kombajnom už našťastie vysoko mechanizované. Poprední výrobcovia ako Claas, New Holland, John Deere, Massey Ferguson alebo Fendt ponúkajú široký sortiment výkonných a inovatívnych žacích strojov s rôznymi mlátiacimi systémami a separačnými procesmi. To znamená, že nájdete vhodný kombajn pre všetky špecifické potreby, či už nový alebo použitý. Kedy sa vôbec oplatí mať vlastný kombajn? Aké sú výhody použitých kombajnov a aké sú najdôležitejšie kritériá pri ich nákupe, sa dozviete nižšie.

nájsť ten správny kombajn

Kedy sa oplatí mať vlastný kombajn??

Občerstviť sa alebo to radšej nechať mlátiť? To je otázka, ktorú si kladie každý rok mnoho farmárov. Môže to rýchlo vyjsť draho, najmä ak dodávateľ nezožne jedného z nich včas. Pretože okná zberu sú stále kratšie, pretože počasie sa často nehrá. V zásade sa pre samo-mechanizáciu rozhodujú veľké farmy a poľnohospodári, ktorí majú veľké plochy na obrábanie. Kúpa vlastného kombajnu sa však za určitých okolností môže vyplatiť, ak plocha, ktorá má byť zozbieraná, presahuje 50-100 hektárov. Rozhodujúca môže byť aj plodina a dátumy, ako aj ďalšie špecifické podmienky.

doba zberu kombajn kúpiť

Navyše nie každý farmár si môže dovoliť úplne nový kombajn. V mnohých prípadoch sa oplatí kúpiť použitý. Pre istotu by ste si mali zaobstarať kvalitný a najlepšie relatívne novší kombajn. Pozri sa sem Veľký výber použitých a nových prvotriednych kombajnov a ďalšie výhodné ponuky náhradných dielov, ako sú žacie lišty, žacie stroje na repku a zberné príslušenstvo.

Aké sú výhody použitého kombajnu?

Použité kombajny prirodzene bodujú predovšetkým dostupnou cenou. Nové stroje stoja väčšinou viac ako niekoľko stotisíc eur. Dobrý použitý kombajn nájdete aj pod 100 000 eur. Do úvahy sa berie aj životné prostredie. Pretože, ako všetky použité objekty, aj tu sa šetria zdroje a príroda je chránená.

Samozrejme, pri rozhodovaní o použitom kombajne musíte vziať do úvahy niekoľko vecí, ako sú náklady na opravu a údržbu, ktoré nie je možné vždy vopred presnejšie vypočítať. Ak sa však rozhodnete pre prvotriedne značky a použité stroje v dobrom stave, ste celkom na bezpečnej strane.

kúpiť správny kombajn

Na čo si dať pozor pri kúpe ojazdeného vozidla??

Ak už máte celkom jasno v rozpočte, ktorý je k dispozícii na nový použitý kombajn, môžete presnejšie hľadať podľa roku výroby, modelu a výkonu motora. Pretože kúpna cena závisí predovšetkým od týchto najdôležitejších funkcií. Okrem toho je tu samozrejme aj výbava kombajnu. Má táto široká kosiaca jednotka, automatickú podporu riadenia, meranie výťažku pomocou GPS, druhú žaciu jednotku, klimatizáciu a zvukový systém alebo sa zaobídete bez niektorých z nich?

Pri výbere správneho kombajnu by ste sa mali určite opýtať, ktorá metóda mlátenia je najvhodnejšia pre vaše konkrétne okolnosti. Bol by tangenciálny alebo skôr axiálny mlátiaci mechanizmus správnou voľbou? Aký systém na separáciu zvyškového zrna by ste si mali zvoliť? Sú chodítka na slamu lepšie alebo by ste sa mali rozhodnúť pre hybridný mlátiaci mechanizmus? Postačujú pre váš kombajn pásové pásy alebo konvenčné pneumatiky? Dobrý nápad by bolo nechať si poradiť od všetkých skúsených odborníkov na všetky tieto otázky alebo si o nich niečo bližšie vyhľadať na odborných fórach a webových stránkach..

Nakúpte použité kombajny

Pri kúpe použitej veci je samozrejme dôležité skontrolovať celkový stav kombajnu, a to vizuálne aj hapticky. Motor, pneumatiky, mlátiaci mechanizmus a elektrika by mali fungovať perfektne. Skúste si tiež urobiť testovaciu jazdu a všímajte si neobvyklé zvuky a ďalšie možné detaily.

Nechajte si ukázať potrebné papiere, ktoré preukazujú, že plán mazania a údržby stroja bol správne dodržaný. Minulé faktúry za opravy a náhradné diely sú stále optimálne. To vám poskytne jasnú predstavu o tom, ako dobre bol kombajn udržiavaný. To je často rozhodujúce pre jeho budúci výkon.

V neposlednom rade by ste mali samozrejme zákonne zabezpečiť aj kúpnu zmluvu spísaním. Vo väčšine prípadov môžete možné kamene úrazu odstrániť na ceste k novému použitému kombajne.

kombajn New Holland

Záver:

Ak chcete tie najlepšie podmienky pre úspešný kombajn, môžete sa spoľahnúť na vysokokvalitnú technológiu zberu. Či už použité alebo nové, vo vlastníctve alebo zmluvne uzatvorené, správne rozhodnutie je výlučne na vás. V každom prípade vám prajeme veľa šťastia a držíme palce vo vysoko výnosnej úrode.

kúpiť použité kombajny tipy   Čas zberu kúpiť použité kombajny