Nákup správneho mestského bicykla – dôležité rady pre úspešné rozhodnutie o kúpe

Nie nadarmo sa v dnešnej dobe bicyklom s láskou hovorí aj bicykle. Praktické dvojkolesové tátoše nie sú len vynikajúcou alternatívou k automobilom a verejnej doprave. Zabodujú svojou šetrnosťou k životnému prostrediu a zdravotnými výhodami pre svojich vodičov. Len v Nemecku viac ako 75% obyvateľstva zacykluje a používa tento vynikajúci dopravný prostriedok v každodennom živote, na cestovanie alebo šport. Výber typov, prevedení a modelov bicyklov je obrovský. Preto môžete vždy nájsť ten správny bicykel pre každú potrebu a účel. Pre nás je to dnes konkrétne o skutočnom všestrannom mestskom živote – mestskom bicykli. Jeho najdôležitejšie výhody a na čo by ste mali pri kúpe mestského bicykla myslieť, sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

kúpte si tipy na mestské bicykle

Mestský bicykel a jeho najdôležitejšie výhody

Či už sa nazýva mestský, mestský alebo mestský bicykel, je to jeden z najobľúbenejších bicyklov vôbec. A to z mnohých dobrých dôvodov. Je navrhnutý tak, aby ste sa mohli bezpečne a pohodlne pohybovať po meste a bez problémov zvládnuť každodenný život. Do práce alebo do školy, na železničnú stanicu alebo do parku – mestský bicykel je optimálne spoľahlivý. Obvykle má kompletnú výbavu StVZO (svetlo, zvonček na bicykel, odrazku a podobne), ktorá zaisťuje zákonom regulovanú bezpečnosť v cestnej premávke. Navyše ponúka dostatočný úložný priestor na nákupy, kabelky alebo iné veci vďaka stojanu na batožinu a koši na riadidlá. Zvyčajné blatníky a chrániče reťaze pre mestské bicykle prinášajú ďalšie výhody. To znamená, že oblečenie a obuv zostanú čisté a suché aj na mokrom povrchu. Rovnako nehrozí znečistenie reťaze.

jazda na mestskom bicykli zdravá a udržateľná

Jednou z charakteristických vlastností mestského bicykla je nepochybne vzpriamené držanie tela pri jazde. To je ideálne pre všetky vekové skupiny. Nie je to len ľahké pre váš chrbát, ale tiež poskytuje perfektný prehľad v uponáhľanej mestskej premávke. Hlboký vstup do rámu u mnohých modelov ponúka ešte viac pohodlia pri nastupovaní a vystupovaní, ako aj pri čakaní na semafore.

Tiež by ste nemali podceňovať skutočnosť, že dobrý mestský bicykel môže byť relatívne lacný v porovnaní s jeho kolegami – horským, trekovým alebo e -bicyklom. Je to hlavne kvôli jednoduchej technológii väčšiny mestských bicyklov, ktorá je do mestských podmienok úplne dostačujúca a vyžaduje veľmi malú údržbu. Na bezpečnú a spoľahlivú jazdu mestom často často postačí radenie prevodových stupňov s maximálne 7-8 prevodovými stupňami a dokonca aj brzda na horskej dráhe. Dobré mestské bicykle nájdete už od 400 eur, ktoré vám dlho vydržia.

Ako bolo uvedené vyššie, mestský bicykel je vhodný prakticky pre každú vekovú skupinu. Od batoľat cez tínedžerov a mladých rodičov až po seniorov – každý si nájde ten pravý mestský bicykel pre seba, v závislosti od svojich osobných potrieb, životného štýlu a rozpočtu.

Čo by ste mali zvážiť pri kúpe mestského bicykla?

Napriek tomu, že bicykle je možné kúpiť v mnohých zľavách a železiarňach, je najlepšie nakupovať výrobky v špecializovaných predajniach. Vysokokvalitných výrobcov a poskytovateľov nájdete na mieste aj online, napríklad na radonline.de. V online obchode radonline.de si môžete pomocou odborných rád prezrieť rôzne modely a vybrať si ten pravý pre seba. Pri výbere správneho mestského bicykla zohrávajú rozhodujúcu úlohu nasledujúce funkcie:

  • Tvar rámu a stavebný materiál

Mierne nižší vstupný bod je veľmi charakteristický pre mestské bicykle. To umožňuje pohodlné nastupovanie a vystupovanie z bicykla. Zvlášť seniori, rovnako ako mnoho žien, preto preferujú takzvaný veľmi elegantný tvar vlneného rámu. Lichobežníkové a diamantové tvary sú o niečo vyššie. Ten druhý je vhodnejší pre mužov. Ako materiál pre rám bicykla je často preferovaný hliník, pretože je odolný voči korózii a má ľahšiu hmotnosť.

 

tipy pre dámy na mestskom bicykli

  • Typ vidlice

Pri výbere správneho typu vidlice by ste mali predovšetkým zvážiť trasy, po ktorých často jazdíte. Ak sú hladké a dobre vyvinuté a ak nechcete ísť na cyklovýlety do prírody, tuhá vidlica sa veľmi dobre hodí. To má výhodu v tom, že je bezúdržbový a nezaťažuje bicykel. Pokiaľ ale chcete s mestským bicyklom zdolávať dlhšie vzdialenosti po trochu nerovných cestách a napriek tomu sa chcete vydať na krátke víkendové túry, rozhodne potrebujete odpruženú vidlicu. To zaisťuje lepšie tlmenie a vyšší komfort jazdy.

  • Veľkosť a šírka obežného kolesa

To, či si vyberiete 26 alebo 28 palcové kolesá, závisí predovšetkým od vašej vlastnej výšky. Prvý variant sa odporúča pre menších a ťažších ľudí. Menšie kolesá sú stabilnejšie a bicykel je oveľa kompaktnejší. Väčšie kolesá ponúkajú oveľa vyšší komfort pre vysokých ľudí a väčšiu ľahkosť pri dlhších jazdách.

Širšie pneumatiky sú trendom už nejaký čas, a nie nadarmo. Tie zaisťujú oveľa lepšiu priľnavosť na mokrom a klzkom povrchu a ponúkajú cyklistom väčšiu stabilitu a pohodlie.

  • Radenie a brzdenie

Klasická prehadzovačka je u niektorých modelov veľmi obľúbená, ale náboje na náboje sa na mestské bicykle inštalujú oveľa častejšie. Toto je nielen veľmi efektívne, ale rozhodne si vyžaduje aj menšiu údržbu. V závislosti od svojich potrieb si môžete kúpiť mestský bicykel so 7, 8 a viac prevodovými stupňami, aby bol v dopravnej špičke agilnejší a flexibilnejší. Prídavná horská brzda poskytuje ešte väčšiu bezpečnosť pri jazde a je k dispozícii pre väčšinu modelov bicyklov s až 8 prevodovými stupňami. V opačnom prípade sa odporúčajú vysokokvalitné ráfkové brzdy, ktoré sú namontované na prednom a zadnom kolese.

citybike tipy na nákup

Pri kúpe bicykla dávajte pozor na všetky tieto a ďalšie dôležité vlastnosti. Neponáhľajte sa so svojim rozhodnutím. Doprajte si dostatok času na výskum a výber a spoľahnite sa na odborné rady profesionálov. Vďaka veľkému výberu štýlových prevedení určite nájdete svoj vysnívaný bicykel, ktorý dodá mimoriadnu hodnotu vášmu každodennému životu a zaistí krásne chvíle..

   nákup mestského bicykla pre pánov