Nanesenie make -upu na modré oči, správna cesta – najlepšie tipy a triky!

Bez ohľadu na to, či je to jemné alebo dramatické, líčenie pravého oka má pre váš vzhľad tváre obrovský význam. Ako sa hovorí: „Oči sú oknom do duše.“ Správne, úspešné líčenie je preto otázkou krásy, ktorú by ste nemali podceňovať. Pretože potrebujete správne tipy a trochu praxe. V závislosti od farby očí, vlasov a pokožky a dokonca aj od tvaru tváre si musíte dať pozor na niekoľko vecí. Dnes vám ukážeme, na čo si dať pozor, keď si chcete dať modré oči. Ktoré odtiene sú na to najlepšie a ktoré sú nepriaznivejšie. Na čo sa zamerať a čomu sa vyhnúť.

Správnym líčením môžete nechať modré oči zažiariť

dymové oči make-up modrých očí

Aké farby sa hodia k modrým očiam?

Ako už bolo uvedené vyššie, pri výbere farby očných tieňov nehrá rozhodujúcu úlohu len samotná farba očí. Vlasy a koža sú tiež veľmi dôležité. V zásade je však dôležité, aby tu boli najlepším rozhodnutím komplementárne farby. Sú to tie odtiene z farebného kolieska, ktoré ležia oproti určitej farbe, nazývané tiež protichodné farby alebo doplnkové farby.

V prípade modrej sú, striktne povedané, žltá a oranžová doplnkovými farbami. To samozrejme neznamená, že musíte používať také očné tiene. V tomto prípade sa na líčenie odporúčajú jemnejšie a tlmené farby ako marhuľové, terakotové, ružové, svetlo hnedé alebo nahé tóny. Modré oči sú tiež optimálne vyjadrené, ak sú zložené zo zlata alebo striebra.

Dávajte si tiež pozor na čiernu, najmä pokiaľ ide o denné líčenie

tipy na líčenie s modrými očami

Modré alebo zelené očné tiene nie sú také prospešné. Sú silným konkurentom farby očí a nedovoľujú, aby sa pohľad zdal dostatočne hlboký. Ale ak máte príliš radi studené odtiene, stále môžete pracovať s levanduľou, fialkou, zelenou alebo modrou, ale akcenty dávajte iba pomocou Kayalu alebo maskary. Trblietavé očné tiene v týchto odtieňoch tiež pôsobia veľmi extravagantne na modré oči a vyzerajú celkom dobre.

S malými kamienkami a trblietavými zlatými akcentmi je to ešte dramatickejšie

svadobný make up modré oči líčiť

K tomu samozrejme patria aj tajomné dymové oči

večerný make-up dymové oči modré oči make-up

Lesklé zelené očné tiene sú obzvlášť vhodné pre modré oči, ktoré majú zelený odtieň dúhovky

zelené očné tiene dymové oči modré oči make-up

Aplikácia make-upu na modré oči: základné pokyny a niekoľko tipov

Vopred jedna veľmi dôležitá rada: aby vaše oči vyzerali väčšie, nikdy neaplikujte čierny kayal na spodnú čiaru ponoru! Nahraďte ho radšej nahým alebo dokonca bielym. Tento trik vizuálne otvára oko. Alternatívne môžete použiť svetlo hnedý odtieň alebo, ak chcete, modrý alebo zelený, len veľmi striedmo.

Napríklad s týmto skvelým letným lookom od pani Belly

jemné líčenie očí líčenie modrých očí

Ak na modré oči nanášate make-up, začnite s dobrou bázou pod očné tiene ako obvykle. Štetcom to rovnomerne nanesiete na viečka a pod oči. Potom sa na pohyblivé viečka, vnútorné kútiky očí a tiež pod obočie nanesie biely zvýrazňovač, aby mali oči ešte väčšiu optickú šírku. S takzvanou špicatou kefkou potom môžete zafarbiť svoje pohyblivé viečka zvoleným očným tieňom. Potom to s ním trochu premiešajte. Najlepšie to funguje s tvárovou kefkou. Začnite s tmavším odtieňom. Môžete to použiť aj na vonkajší trojuholník a záhyb viečka. Potom sa aplikuje aj svetlejší odtieň. Ak chcete zmyselné dymové oči, všetko znova pekne premiešajte.

Perfektný párty outfit s dymovými očami pre modré oči

fialové očné tiene dymové oči modré oči tvoria

Teraz už môžete zvýrazniť hornú líniu rias tekutou očnou linkou. Pre jemný, harmonický vzhľad denného líčenia odporúčame namiesto čiernej použiť tmavohnedú. Konečný nádych dáva riasenka, ktorú nanášate cikcakovými pohybmi a jemne ťaháte smerom hore, aby ste vytvorili ešte väčší objem a zvlnili sa. Umelé riasy nie sú povinné, ale určite dodávajú vzhľadu istotu a väčšina žien ich vždy preferuje, najmä večer. Vyskúšať môžete aj trendové magnetické riasy.

Stručný obrázkový návod, ako odlíčiť modré oči:

modré oči návod na líčenie očná linka

Oči vyzerajú ešte jemnejšie a prirodzenejšie bez tmavého kayalu na vodoryske

urobte si make up modré oči líčte

Môžete sa rozhodnúť pre svetlejšiu farbu …

modré oči make-up dymové oči vínovo červené

Alebo vytvorte pekný trblietavý efekt

perfektný make-up líčenie modrých očí

Nájdite si čas a líčte sa na modré oči a experimentujte s rôznymi odtieňmi farieb a štýlmi líčenia. Vyskúšajte rôzne produkty a nájdite ten pravý pre vás. Pozrite sa na zvyšné nápady na líčenie v našej nižšie uvedenej galérii obrázkov a načerpajte z nich čerstvú inšpiráciu. Bavte sa líčením a experimentovaním!

Prirodzené a elegantné zároveň

modré oči tvoria nevesta líčenie

zvýrazňovač make-upu modré oči dymové oči

Výrazné farby a veľa lesku

modré oči make-up dymové oko modré trblietky modré oči tvoria bronzové ružové očné tiene dymové oči

Ružu a zlato je možné perfektne skombinovať s modrou

glizer ružový make up dymové oko modré oči make up

zlatý očný tieň líčenie modrých očí

Nanesenie make-upu na modré oči je výtvarné umenie líčenia!

bronzový trblietavý make up modré oči líčiť

modré oči tvoria rúž, aby zodpovedali

modré líčenie modré oči tvoria

žlté oranžovo modré oči líčenie modré oči líčenie

trblietavé oči tvoria modré oči tvoria

modré oči sa nenápadne líčia

modré oči jemne nalíčené      svadobný make-up modré oči make-up  dlhé riasy dymové oči modré oči líčenie  dúhový make -up modré oči tvoria   dymové oči svetlo hnedé očné tiene modré oči líčenie

deň make up modré oči make up

ružový rúž jemný make-up modré oči líčenie