Nápady na kutilstvo: Tu je návod, ako si môžete sami vytvoriť bezplatnú malú knižnicu

Máte nové nápady pre vaše átrium? Potrebujete niečo originálne, s čím privítate svojich hostí a prinútite ich, aby sa cítili úplne rovnako a čo vám dáva dobrú povesť medzi susedmi? Tradícia sa medzitým etablovala v zriaďovaní bezplatných knižníc pred vlastným domom. Pre tých, ktorí majú remeselné zručnosti, je to tiež vítaná príležitosť, ako si znova niečo postaviť. Chcete sa pozrieť na naše inšpiratívne nápady? Naše nápady pre domácich majstrov v tomto článku sú venované tejto téme. Tento trend je v Nemecku nový, ale možno mu pomôžete s rozvojom!

Mnoho nápadov na knižnicu si urobíte sami

na plote z balkóna kutilské nápady

Jednoduché nápady pre domácich majstrov a opakovane použité materiály

Pozrite sa po svojom dome a suteréne. Existujú nejaké malé alebo väčšie skrinky alebo boxy, ktoré sa momentálne nepoužívajú? Niektoré z nich by určite mohli byť užitočné pre malé knižnice. Tieto môžete pripevniť priamo na plot. Môžete tiež nájsť iné miesto na vonkajšej fasáde alebo na balkóne, ako v príklade vyššie.

Rozhodnite sa pre otvorený alebo uzavretý úložný priestor pre svoj nápad na dekoráciu

strom a sklenené dvere kutilské nápady

Zatvorené alebo otvorené?

Malé knižnice môžu byť navrhnuté ako otvorené alebo uzavreté úložné priestory. Vaše rozhodnutie by malo byť estetické a praktické zároveň. Otvorené knižnice poskytujú okoloidúcim príležitosť okamžite sa pozrieť na to, čo je vo vnútri k dispozícii. Zatvorené naopak cenné diela v búrkach lepšie ochránia. Tiež nie sú znečistené prachom a inými nečistotami.

Zo starej chladničky by sa mohla stať knižnica pre domácich majstrov!

diy nápady stará chladnička

Dať nový život starým domácim spotrebičom

Staré chladničky alebo rúry by ste nemali vyhadzovať príliš rýchlo. Pretože vo väčšine prípadov sú to skvelé úložné priestory. Ak ich dobre vyčistíte, mohli by tiež dať vašu knižnicu do predhradia. Takéto nápady pre domácich majstrov by však mohli byť proti vkusu niektorých susedov. Skúste ich preto vyšperkovať farbou, lakom a inými kreatívnymi ozdobami.

Vaša predstava knižnice pre domácich majstrov sa môže inšpirovať fasádou vášho domu

diy nápady dom pre knihy

Inšpirované vašou vlastnou fasádou domu

Malé knižnice sú často navrhnuté ako domy. Ideálne by bolo, keby ste pri ich navrhovaní čerpali inšpiráciu z návrhu vlastnej fasády domu. Takto je celé vonkajšie zariadenie jednotné a tiež v súlade s estetikou okolia. Ktovie, či tento prístup nenadchne ostatných susedov k tomu, aby si sami vybudovali také malé knižnice.

Multifunkčné nápady pre domácich majstrov sú vždy obzvlášť obľúbené

kutilské nápady pre zvieratá a knihy

Viac funkcií v jednom

Malý knižničný domček môže plniť niekoľko funkcií. Môže slúžiť aj ako poštová schránka. Alebo to môžete skombinovať s inými druhmi úložného priestoru. Na obrázku vyššie vidíme, ako boli niektoré ozdobné figúrky umiestnené za sieť nižšie. Je to určite skvelý nápad, ktorý upúta pozornosť na váš malý projekt.

Dokončite svoje funkčné nápady remesiel so skvelým sedadlom

diy books books box and bench

Tinker, skvelé posedenie

Okrem malej knižnice stojí za zváženie aj pohodlné posedenie. Niekedy stačí malá lavica alebo stolička. Prečo nie stoličku vyrobenú vlastnými rukami? Áno, potom existuje riziko, že nepozvaní hostia budú častejšie sedávať. Ale je to naozaj také zlé? Ak ste niekto, kto má rád zdieľanie kníh s ostatnými, určite vás baví komunikovať s ľuďmi s rovnakými záujmami. V každom prípade sú takéto nápady pre domácich majstrov veľkým dobrodružstvom od ich implementácie až po použitie. Dúfame, že si to užijete, kým to zažijete!

Takéto nápady pre domácich majstrov by priťahovali pozornosť detí

diy nápady veľmi farebný dom

Viacdielne nápady pre domácich majstrov sú vhodné aj ako bezplatné knižnice

diy nápady v troch častiach

diy nápady vo vintage štýle

kutilské nápady v červenej a bielej farbe

Farebné nápady pre domácich majstrov osviežia atmosféru pred vašim domom

diy nápady zaujímavý nápad

kovový box na nápady

diy nápady konštrukcia vyrobená z dreva

Alebo sa možno rozhodnete pre remeselné nápady s moderným konceptom?

diy nápady predĺžená konštrukcia

diy nápady viacnásobná chata

diy nápady s mnohými farbami

Tu máme skvelú chatu pre domácich majstrov vo vidieckom štýle

nápady na kutilstvo uprostred záhrady

to modré a červené odtiene kutilské nápady

vedľa nápadov na kutilstvo na chodníku

Nakoniec – vlastnoručný nápad na tému „hudba“

nápady domu pre klavír