Čo by ste mali zvážiť pri kúpe trezoru?

Nákup správneho trezoru: poradenstvo a pomoc pri rozhodovaní

Chystáte sa kúpiť trezor? Možno už bolo rozhodnutie prijaté, ale stále vám chýbajú potrebné odborné informácie. Nie ste si celkom istí, aký trezor skutočne potrebujete, a hľadáte správnu pomoc pri rozhodovaní. Ak áno, potom ste tu určite v dobrých rukách. V tejto súvislosti vám ponúkame niekoľko najdôležitejších tipov a informácií. Všetko, čo musíte urobiť, je položiť si nasledujúce otázky:

Čo je vlastne chránené?

V zásade to môže byť čokoľvek. Väčšinou však ide o cennosti – hotovosť, akciové papiere, šperky, mince, drahé zberateľské predmety, malé zbrane, ale aj ďalšie dôležité dokumenty, ako sú daňové doklady, nosiče dát, osvedčenia a podobne. Ukazuje sa, že je veľmi dôležité, kde má byť trezor umiestnený. Či už doma, v blízkosti šatníka, ako by to bolo napríklad v prípade šperkov? Alebo skôr v kancelárii, pokiaľ ide o dôležité papiere. Alebo zabudované v stene a úplne skryté pred zrakom?

Kúpte si bezpečné podlahové trezory bezpečné na stenu

Aký typ konštrukcie a typ inštalácie by mal mať trezor??

Tu to v zásade znamená: vlámanie alebo požiar? V závislosti od toho, čo je pre vás obzvlášť dôležité, závisí aj skutočný dizajn vášho trezoru. Niektoré z najobľúbenejších typov trezorov sú trezory na stenu. Tieto vstavané špecializované firmy na mieste zabudujú do jednej z vašich stien a sú vhodné na uloženie vašich cenností a papierov, ktoré sú potom dobre chránené nielen pred krádežou, ale aj pred ohňom.

Podlahové trezory nie sú o nič menej obľúbené. Tieto sú považované za obzvlášť bezpečné a ťažko ich nájdu zlodeji. Podlahové trezory sú zabudované priamo do základu a obklopené hrubou vrstvou betónu, ktorá úplne zabraňuje ťahaniu trezoru. Nábytkové trezory sú na druhej strane integrované do rôznych kusov nábytku, ako sú napríklad skrine, a sú preto oveľa ľahšie a ohrozené, ale aj oveľa lacnejšie.

Nakúpte bezpečné online úrovne zabezpečenia

Trezor alebo trezor je ďalším druhom trezoru, ktorý je veľmi často priskrutkovaný priamo k murivu, a preto je tiež považovaný za relatívne bezpečný. Preto sú tieto trezory vhodné nielen do domácnosti, ale nájdete ich aj v obchodoch, kanceláriách a bankách.

Kúpte si bezpečnú úroveň zabezpečenia

Aká úroveň zabezpečenia trezora je dostačujúca?

V zásade platí nasledujúce: Z poistnej sumy veľmi dobre poznáte, aký bezpečný je trezor. Pri výbere správnej úrovne zabezpečenia trezoru ide predovšetkým o to, aké dôležité a cenné je cenné aktívum, ktoré je potrebné chrániť. Úrovne zabezpečenia trezorov, napríklad na tresore.de sú štandardizované podľa VdS alebo VDMA. Najnižšia úroveň zabezpečenia A sa už takmer neodporúča a trieda ochrany B je vhodnejšia pre menšie nástenné trezory a nábytkové trezory. Úrovne zabezpečenia sú najvyššie pre trezory, ktoré sú zároveň najstabilnejšími domácimi trezormi a niekedy ich možno dokonca poistiť na sumy až 250 000 eur a viac.

kúpiť bezpečný sprievodca úrovňou zabezpečenia

Záver:

Odborníci sa často zhodujú, že ani jeden trezor nie je stopercentne bezpečný pred zlodejmi. Vašou úlohou je skôr postaviť trezor tak, aby sa z jeho násilného otvorenia stala zdĺhavá a spotená záležitosť, ktorá zlodejov privádza do zúfalstva. Preto, ak si chcete kúpiť trezor, mali by ste si položiť správne otázky a nechať si poradiť od odborníkov. Pretože je váš domov aj vašou pevnosťou – nenechávajte to na náhodu!

sprievodca nákupom v bezpečí, uschovajte hotovosť

  Kúpte si pancierovú skrinku s bezpečným stupňom zabezpečenia