Čo je kórejská starostlivosť o pleť? – Rutina v 10 krokoch

Kórejské ženy sú známe svojou žiarivou pokožkou. Čo je však za tým? V nasledujúcom texte vám predstavíme kórejskú rutinu starostlivosti o pleť. To pozostáva z 10 krokov a na prvý pohľad sa zdá byť trochu pracné a skľučujúce. To však nie je dôvod na to, aby ste sa vzdali bezchybne krásnej pokožky. Sme tu, aby sme vám pomohli lepšie porozumieť všetkým 10 krokom kórejskej starostlivosti o pleť a prispôsobiť ich tak, aby vyhovovali vašim vlastným potrebám. Ide o dosiahnutie zdravého vyžarovania zvnútra. A ak to trvá trochu dlhšie, výsledky stoja z dlhodobého hľadiska za námahu. Dôverujte nám a vyskúšajte ich kórejská starostlivosť o pleť rutina!

Kórejská rutina starostlivosti o pleť pozostáva z 10 krokov

Odstraňovač make-upu na olejovej báze

Kórejské ženy zvyčajne používajú dva typy odstraňovačov make -upu. Začnite s čistiacim prostriedkom na báze oleja, aby ste odstránili make-up na olejovej báze, SPF a ďalšie nečistoty. To umožňuje čistenie pokožky bez námahy. Tým sa odstránia aj posledné stopy riasenky.

Odličovač na vodnej báze

Následná aplikácia odličovača na vodnej báze odstráni všetky zvyšky a zanechá pokožku vláčnu. Kľúčom k dobrej starostlivosti o pleť je nájsť vhodný, jemný prípravok, ktorý vašu pokožku nevysuší.

Toner na tvár

Kórejské toniká sú navrhnuté špeciálne na zvlhčenie pokožky po vyčistení a vyrovnanie pH pokožky prirodzeným spôsobom.

Esencie

Napriek tomu, že esencie majú rôznu viskozitu, bývajú o niečo tekutejšie a menej koncentrované ako séra. Ich hlavným účelom je zvlhčiť pokožku a maximálne využiť séra, ktoré nasledujú.

Séra a ampulky

Tieto výrobky sú nabité účinnými látkami, ktoré sú prispôsobené špecifickým potrebám každého typu pokožky. Môžete tomu lepšie prispôsobiť svoju osobnú rutinu starostlivosti o pleť vyskúšaním rôznych produktov. Môžete ich použiť v ľubovoľnom poradí, ale spravidla sa potom používajú hrubšie výrobky.

Zvlhčovače

Hydratačný krém prispôsobený vášmu typu pokožky vytvára ochrannú bariéru. Týmto spôsobom budú všetky prospešné zložky, ktoré ste práve aplikovali na svoju pokožku, ešte účinnejšie a nebudú sa môcť jednoducho odparovať.

kórejská starostlivosť o pleť krásna pleť

Očné krémy

Koža okolo očí je tenšia a ľahšie sa dehydratuje, a preto by mala byť ošetrená krémom, ktorý sa špeciálne stará o očné okolie a chráni ho..

Opaľovací krém

Opaľovacie krémy sú v Kórei veľmi populárne a oprávnene. Dokončite svoju starostlivosť o pleť každé ráno buď špeciálnym opaľovacím krémom alebo BB krémom s ochranným faktorom.

Šupky

Používajte jemné, nedráždivé drhnutie 2-3 krát týždenne, aby ste podporili výmenu buniek, otvorili upchaté póry, umožnili lepšiu absorpciu produktu a udržali pokožku mladistvú. Kórejčania často používajú gommage peeling na odstránenie odumretej pokožky zmesou rastlinných a ovocných extraktov.

kórejské rutinné výrobky pre starostlivosť o pleť

Pleťové masky

Jednorazové masky obsahujú rovnaké účinné látky ako séra. Ich výhodou je však dodatočná hydratačná vrstva, ktorá má ešte intenzívnejší účinok. Dobrý arzenál masiek vám umožní prispôsobiť si rutinu podľa toho, ako sa cítite na koži.

Nočné masky

K regenerácii pokožky dochádza v nočných hodinách, keď človek spí, a nočné masky z tohto procesu vyťažia maximum. Balené s účinnými látkami, pôsobia ako krémy a vydržia na koži celú noc. Používajte ich 2-3 krát týždenne namiesto svojho bežného zvlhčovača a prebúdzajte sa s nádherne lesklou pokožkou!

Kórejské tipy na starostlivosť o pleť 10 krokov

Toto je kórejská rutina starostlivosti o pleť, ktorá pozostáva z 10 jednoduchých krokov. Našťastie sme vám odhalili kórejské tajomstvo krásnej pokožky. Postupujte podľa vyššie uvedených tipov a zabudnite na kazy raz a navždy.