Objednajte si štýlové vizitky: malý sprievodca

Ako je známe, neexistuje žiadny druhý prvý dojem. Preto sa chcete predstaviť čo najlepšie v súkromí aj v profesii a stať sa tak zaujímavým a nezabudnuteľným pre svoj náprotivok. Jedným z najlepších nástrojov, ako to dosiahnuť, sú osvedčené a vizitky. Tieto kompaktné karty obsahujú všetky dôležité kontaktné údaje na osobu alebo spoločnosť – meno, pozíciu, adresu, telefónne číslo, webovú stránku a e -mailovú adresu a pomáhajú poskytovať tieto informácie iným čistým a priamym spôsobom. Na konferenciách alebo pracovných stretnutiach, na veľtrhoch alebo v súkromných rozhovoroch – vizitky sú vašou najlepšou pomocou pri vytváraní nových kontaktov, ich udržiavaní alebo vytváraní nových..

Môže to znieť celkom paradoxne, že tlačené knihy sa v dobe digitalizácie vracajú. Ale to je jasný trend, ktorý je cítiť na celom svete. To isté platí pre vizitky. Nie sú to len včerajšie novinky, ale sú veľmi aktuálne aj dnes a dokonca sú opäť v móde. A hoci nové technológie už dávno umožňujú všetko digitalizovať, osobný kontakt zostáva pre väčšinu z nás najdôležitejším.

Urobte perfektný prvý dojem s vysoko kvalitnými vizitkami

tipy na výmenu vizitiek

Ktorý dizajn je pre vizitky ten pravý?

Pri navrhovaní vašich vizitiek v zásade neexistuje nič zlé alebo správne. Na jednej strane môžete počúvať svoj vlastný črevný inštinkt, ale stále by ste mali byť viac -menej orientovaní na konkrétny podnikateľský sektor, ak má vizitka optimálne plniť svoj profesionálny účel. Dnes už je z čoho vyberať vizitky. Môže byť ľahké cítiť sa ohromený, kým sa nerozhodne najlepšie. Našťastie sú na mieste alebo online skúsení odborníci, ktorí vám najlepšie poradia s objednaním vizitiek a poskytnú vám potrebnú podporu pri rozhodovaní.

Môžete si nielen vybrať rôzne rozloženia, formáty a vzory pre svoje najdôležitejšie vizitky, ale môžete si tiež vybrať konkrétne prvky, druhy papiera, textúry a nátery – v závislosti od vášho profesionálneho účelu a osobných preferencií. Napríklad klasické štandardné obdĺžnikové vizitky už nie sú jediné. V dnešnej dobe sú vizitky so zaoblenými hranami alebo dokonca oválnymi tvarmi oveľa nápadnejšie. Môžete tiež chcieť elegantnejšiu vizitku alebo listovú alebo kruhovú vizitku. Sklopné alebo číre plastové vizitky sú v poslednej dobe tiež veľmi obľúbené a často sa im dáva prednosť. Okrem jednostrannej tlače si môžete nechať vizitku vytlačiť na obidve strany a dať jej to niečo.

Vizitku je najlepšie urobiť štýlovou a jednoduchou

vizitky transparentné oválne hrany moderný dizajn so zmenenou veľkosťou

Všetko je už možné. Napriek tomu, alebo práve preto, by ste si mali dávať pozor, aby ste vizitky nepreťažovali údajmi a grafickými prvkami. V opačnom prípade budú tieto rýchlo pôsobiť rušivo a vaši obchodní partneri a zákazníci ich môžu považovať za otravných a nudných.

Ak nie je správna kvalita tlače, stratí sa najkrajší dizajn a najvyššia originalita. Pri objednávaní vizitiek by ste sa preto nemali spoliehať iba na vysokokvalitné materiály, ale aj na najlepšiu technológiu tlače. A to v podstate znamená: vysokú kvalitu a plnofarebnosť. Najmodernejšou a najbežnejšou technikou tlače je digitálna tlač a ofsetová tlač. Čo presne by ste si mali vybrať? Táto otázka je dosť špecifická a presnejšie na ňu odpovedajú profesionáli pre každý konkrétny projekt. Na tomto mieste môžeme stručne poukázať na niektoré výhody ofsetovej tlače oproti digitálnej tlači.

Výhody ofsetovej tlače:

  • Vďaka tomu sú texty a obrázky ešte jasnejšie a ostrejšie
  • veľmi nákladovo efektívne pri veľkoobjemovej výrobe
  • väčšia flexibilita, pokiaľ ide o rôzne povrchy a textúry

Pri navrhovaní vizitky sa spoliehajte na rady ostrieľaných profesionálov

vizitky obchodnej výmeny súkromia

Vizitka z interkultúrneho a historického hľadiska

Niektorí historici tvrdia, že starovekí Egypťania mali používať určitý typ vizitky. Isté však je, že vizitky často a radi používali šľachtici vo Francúzsku a neskôr v Anglicku, Rakúsku a Nemecku už v 17. storočí. Vtedy "Vizitky" zavolal, slúžil im šľachetný človek, aby oznámil návštevu pánovi domu. Až neskôr sa vizitka dostala do sveta podnikania a odvtedy nestratila na dôležitosti, pretože tak či onak zostáva očividne niečím emocionálnym..

Preto by ste s vizitkami svojich obchodných partnerov alebo zákazníkov mali vždy zaobchádzať s pozornosťou a rešpektom. Obzvlášť opatrní by ste mali byť pri podnikaní v Japonsku alebo s japonskými partnermi všeobecne. Vizitku by ste mali vždy vybrať a odovzdať dvoma rukami a malou prevenciou. A napríklad v orientálnych krajinách alebo Indii by bolo vhodné dotknúť sa vizitiek iba pravou rukou. Ten vľavo je vo väčšine týchto kultúr považovaný za nečistý a rozhodne nechcete svojich zákazníkov alebo obchodných partnerov obťažovať alebo urážať..

Zistite viac o interkultúrnej stránke vizitky!

Vizitky si vymieňajte medzikultúrne

Záver:

Vizitky sú okrem správneho výberu slov a vhodného oblečenia stále nevyhnutné v profesionálnom i súkromnom sociálnom živote a sú nevyhnutné pre dobrý prvý dojem. Bolo by preto vhodné nenechať dizajn vašich vizitiek na náhodu, ale nechať si ich navrhnúť profesionálne. Máte nespočetné množstvo možností, ako to urobiť, a to nielen v profesionálnom obchode s tlačou na mieste, ale aj veľmi pohodlne online pomocou niekoľkých kliknutí. Na návrhu sa môžete a budete aktívne podieľať. Okrem toho počúvajte svoj inštinkt a dávajte pozor na štýl a individualitu.

Prajeme vám veľa úspechov a veľa úspechov v profesionálnom i súkromnom živote!

Ušľachtilý obal na vizitky vyrobený z kože môže mať v obchodnom živote hodnotu zlata

kožený obal na vizitky obchod s vizitkami