Odkiaľ pochádza názov Silvester a ako sa v Nemecku oslavuje koniec roka?

Blíži sa koniec kalendárneho roka a my všetci čoskoro budeme oslavovať Silvestra. Viete však, čo sa vlastne za týmto festivalom skrýva? Odkiaľ pochádza názov Silvester a prečo sa oslavuje 31. decembra? Vysvetľujeme to nižšie …

Ako sa oslavuje na Silvestra?

Odkiaľ pochádza názov Silvester

Silvester Odkiaľ pochádza názov Silvester Feuewerk?

Odkiaľ pochádza názov Silvester??

Meno Silvester pochádza z rímskeho svätca zo 4. storočia, konkrétne z pápeža Silvestra I. (nazývaného aj Silvester). Okrem toho, že slúžil ako pápež v rokoch 314 až 335, je o Silvestri známe len veľmi málo. Okolo jeho mena však vzniklo niekoľko legiend. Jeden z nich tvrdí, že bol zázračne vyliečený z lepry.

Pápež Nový rok I..

Pápež Silvester I Odkiaľ pochádza názov Silvester?

Sviatok svätého Silvestra, teda jeho pohreb, sa konal 31. decembra 335. Pri reforme gregoriánskeho kalendára v roku 1582 bol posledný deň v roku stanovený na 31. december. A preto sa dnes posledný deň v roku nazýva Silvester. Napriek spoločnému dátumu väčšina nemeckých silvestrovských tradícií skutočne pochádza z oveľa staršej pohanskej oslavy s názvom Rauhnächte.

Odkiaľ pochádza názov Silvester??

Odkiaľ pochádza názov Silvester?

Novoročné sviatky

Vydávanie veľkého hluku bolo dôležitou súčasťou tejto starodávnej tisícročnej tradície. Dnes sú ohňostroje na Silvestra pravdepodobne moderným vývojom tejto tradície. Po Vianociach sa v nemeckých obchodoch a supermarketoch začína veľký predaj zábavnej pyrotechniky. Na rozdiel od USA je väčšina ohňostrojov v Nemecku legálna a verejných ohňostrojov je veľmi málo. Najväčší a najznámejší z nich sa koná pri Brandenburskej bráne v Berlíne.

Ohňostroj je v Nemecku legálny

Odkiaľ pochádza názov Silvester

pohľad do budúcnosti

Niektoré z pokojnejších tradícií sviatkov predpovedajú rok dopredu. Odlievanie voskom je obľúbené. V decembri je možné v mnohých obchodoch kúpiť súpravu na odlievanie vosku. Malá vosková figúrka sa položí na lyžicu a roztaví sa cez sviečku. Roztopený vosk sa potom naleje do pohára studenej vody a výsledný tvar by mal vypovedať niečo o budúcom roku.

Ste zvedaví, čo si pre vás budúci rok pripraví? V minulosti sa tento rituál vykonával aj s olovom 

Nový rok Bleigießen Odkiaľ pochádza názov Silvester?

Ďalšie silvestrovské tradície zahŕňajú používanie kyvadla na zodpovedanie otázok typu áno alebo nie. Alebo otvorením Biblie na akejkoľvek stránke predpovedáte budúcnosť. Na začiatku nového roka sa niekedy medzi priateľmi vymieňajú rôzne talizmany vo forme ošípaných, ďateliny, lienky a podkov..

Večera pre jednu až sto ľudí

V niektorých regiónoch je tradičným novoročným obedom šošovicová polievka. Každý okrúhly objektív je považovaný za symbol mince a konzumácia polievky je tradícia, ktorá údajne v novom roku otvára dvere k bohatstvu..

Jednou z najbežnejších možností novoročnej večere je raclette. Na stole je niekoľko misiek s pripravenými, ale nevarenými surovinami, ako je syr, zemiaky, mäso a zelenina. Každý hosť má svoju malú panvicu, v ktorej môže variť kombináciu prísad. Fondue je tiež obľúbenou voľbou na silvestrovskú večeru.

Tradičná silvestrovská večera

Silvestrovská reclette Odkiaľ pochádza názov Silvester?Silvestrovské fondue Odkiaľ pochádza názov Silvester?

Želé šišky sú bežným novoročným darčekom, ale buďte opatrní. Je tiež bežné, že pekári trikujú milovníkov šišiek tak, že príležitostnú šišku namiesto želé naplnia horčicou.

Trocha zábavy je vždy dobrá

Silvestrovská želé šiška Odkiaľ pochádza názov Silvester

Ráno potom

Ráno 1. januára je nevyhnutne pokojné, pretože obyvateľstvo spí včerajšie oslavy. V tento deň nie je veľa akcií, ale jedno z najunikátnejších sa koná vo Füssene. Večer osláv nového roka muži s fakľami v ruke plávajú v studenej vode rieky Lech.

Nechajte to trhať!

Oslávte Silvester Odkiaľ pochádza názov Silvester?

Prajeme vám šťastný nový rok!

Odkiaľ pochádza názov Silvester