Panely Trespa® a čo z nich možno vyrobiť

Panely Trespa® sa už dávno stali synonymom pre panely HPL. Napriek tomu, že tento plastový fóliový materiál vyrábajú aj iní výrobcovia, holandský rovnomenný výrobca je jedným z najdôležitejších lídrov na trhu v tomto odvetví na celom svete.. HPL znamená vysokotlakový laminát (Nemčina. Vysokotlakové laminátové panely).  Takto existujú Panely Trespa® a tým aj všetky ostatné panely HPL sú v zásade vyrobené z kraftového papiera alebo drevených vlákien, ktoré sú vo vysokom tlaku a pri vysokých teplotách zlisované vo vnútornej vrstve panelu. Vďaka tomu je jadro stabilnejšie a robustnejšie. Vonkajšie strany každého panelu HPL sú potom zvyčajne impregnované fenolovou živicou a potom opäť laminované pod vysokým tlakom.

Zloženie panelu HPL

hpl panely trespa zloženie

Prečo by ste si mali vybrať panely Trespa®??

HPL vo všeobecnosti má množstvo výhod, ktoré podporujú rozhodnutie o kúpe. Materiál sa pôvodne používal iba v stavebníctve ako fasádne obklady, veterné dosky alebo štítové dosky, ale už sa etabloval v interiérovom dizajne a v reklamnom priemysle, najmä vo forme reklamných tabúľ na štadiónoch..

Nečudo, veď HPL odoláva nielen veľkým teplotným výkyvom a UV žiareniu, ale aj vlhkosti, prachu a špine. Panely Trespa®, ktoré sú robustné a odolné, sú často prvou voľbou pre stavebné projekty a návrhy, ako aj pre mnoho menších domácich projektov.

Mimoriadna tvrdosť vrchnej vrstvy materiálu sa tiež veľmi ľahko a rýchlo čistí. Dokonca aj graffiti sa na to takmer nelepí. Okrem jednoduchej starostlivosti a minimálnej údržby je tu aj nekomplikované spracovanie panelov HPL. V skutočnosti sa dajú spracovať rovnakým spôsobom ako tvrdé drevo. Vŕtanie a frézovanie, ako aj rezanie a lepenie je možné veľmi ľahko vykonávať pomocou správnych nástrojov. Vďaka špecifickej pigmentácii sa panely vyrábajú v rôznych farbách, ako aj v optike dreva, kameňa alebo kovu.

Panely Trespa® sú jednoducho perfektné ako fasádne obklady

elegantný fasádny obklad v drevenom vzhľade s panelmi hpl

Čo je možné vyrobiť z panelov HPL?

Ako už bolo popísané vyššie, tento materiál je univerzálny a veľmi obľúbený a mnohí ho preferujú v stavebníctve aj v interiérovom dizajne. Tu uvádzame 5 konkrétnych spôsobov použitia panelov HPL v obytných, nábytkových a dokonca aj domácich projektoch. Ak si želáte, môžete si napríklad objednať listy Trespa® narezané na mieru online.

Úložný priestor # 1 a pracovná doska do kuchyne

Rôzne dekory, textúry a farby v paneloch HPL umožňujú dokonalú voľbu pre akýkoľvek štýl a vkus nábytku. Vďaka vysokej odolnosti materiálu proti poškriabaniu je materiál ideálny pre úložné priestory vo vašich vlastných štyroch stenách, a najmä v prípade často používanej pracovnej dosky v kuchyni..

Elegantná doska s textúrou pripomínajúcou kameň

pracovná doska kamenistý povrch hpl dosky

# 2 Kúpelňový nábytok a obklady stien

HPL nie je menej vhodný pre vlhké miestnosti, ako je kúpeľňa a práčovňa. Ako obklad na stenu alebo ako čelo pre všetky druhy nábytku tento materiál vyzerá veľmi elegantne a trendovo. Kamenná, drevená alebo sklenená optika dotvára interiér a zaisťuje vydarený interiérový dizajn, ktorý dokáže uspokojiť aj ten najjemnejší vkus.

Štýlové kúpeľňové zariadenie s panelmi PHL

kúpeľňový nábytok sprchové kabíny obkladové panely hpl

Doska stola č. 3 na gauč alebo jedálenský stôl

Panely Trespa® sú obľúbené v mnohých kolekciách od zavedených i nových dizajnérov a výrobcov nábytku. Zvlášť stolové dosky na kávu a jedálenské stoly, ale aj príručné stolíky a komody, pôsobia veľmi elegantne a štýlovo a perfektne sa hodia do moderného dizajnu miestnosti.

Súčasný dizajn nábytku vyrobený z HPL

bočný stolík konferenčný stolík trespa hpl panely

# 4 Originálne rezacie dosky

Z panelov HPL si môžete sami vyrábať ohromujúce bytové doplnky a malé kusy nábytku, bez toho, aby ste trávili veľa času a peňazí, napríklad šesťuholníkové rezacie dosky, ktoré je možné vidieť nižšie. Jediná vec, ktorú musíte urobiť, je vyrezať panely do požadovaného tvaru, najlepšie skladačkou, a potom ich zlepiť špeciálnym lepidlom..

Vyrobte si napoly narezané dosky na krájanie sami

rezacie dosky vyrobené z listov trespa hpl

# 5 Rôzne nápady na výrobu nábytku pre domácich majstrov

Kreativite a predstavivosti sa pri paneloch HPL takmer nekladú. So správnymi pokynmi a požadovanou farbou a textúrou je možné postaviť krásne kuchynské komody, skrine, nástenné police a mnoho ďalších. K tomu sa hodia aj ďalšie materiály – napríklad skutočné drevo, ratan, plast atď..

Jednoduchý a praktický DIY nábytok vyrobený z panelov HPL

biele dosky hpl trespa tkané koše

Dúfame, že vám naše tipy a nápady poskytli väčšiu prehľadnosť, pokiaľ ide o panely Trespa®, a že sme vám poskytli potrebné množstvo inšpirácie.

Redakčný tím vám želá veľa zábavy pri premýšľaní, výbere a práci!