Pánske obleky: 5 tipov, ako si vybrať správne

V roku 2019 je pánska móda v podstate návratom klasickej elegancie. Ilustrovali to všetky hlavné veľtrhy módy, ako napríklad v Londýne, Miláne a Paríži. Súčasne existovala preferencia kombinácií rôznych búnd a nohavíc, z ktorých každá mala klasický vzhľad, ako aj doplnkov, ktoré sú súčasťou pánskych oblekov. Rôzne sú aj látky a strihy. Navyše stále viac prevláda trend, ktorý začal v roku 2018, a to pánske obleky, ktoré je možné nosiť v kombinácii s ležérnym oblečením. Máte teda veľa dobrých dôvodov na kúpu dobrého pánskeho obleku. Tu sú tiež naše tipy na to, ako ich implementovať.

pánske obleky svetlé neutrálne

Zodpovedajúce pánske obleky na rôzne príležitosti

Individuálna voľba pánskych oblekov začína analýzou vášho osobného životného štýlu. Na aké príležitosti budete používať tento druh oblečenia? Máte často obchodné schôdzky, budete s nimi musieť cestovať alebo budete radšej nosiť obleky pri rôznych slávnostných príležitostiach? Môžete dokonca chcieť nosiť obleky v kombinácii so svetrami alebo tričkami? Podľa prípadu potrebujete jeden alebo viac dobrých pánskych oblekov vo vhodných farbách a štýloch.

pánske obleky svetlo modrý oblek

Pánske obleky rôznych štýlov

Rôzne farby pre pánske obleky sú v móde, ale napriek tomu by ste mali byť opatrní pri oficiálnych udalostiach, ako sú obchodné rokovania. V tomto prípade sa radšej rozhodnite pre klasické tmavé nuansy. Dbajte tiež na to, aby ste vybrali správne príslušenstvo a farebne k sebe ladili. Pri slávnostných záležitostiach, ako sú výročia a svadby, by ste mali dbať na dress code. Niekedy sa aj tu musíte rozhodnúť pre prísny vzhľad, ale v iných prípadoch si môžete dovoliť trochu väčšiu voľnosť. K pánskemu obleku môžete napríklad siahnuť po doplnkoch alebo svetlejšej farbe. S ležérnym vzhľadom môžete dokonca kombinovať bundy a nohavice z rôznych pánskych oblekov a nosiť ich k elegantnému svetru alebo tričku.

tmavosivé nohavice pánske obleky

Strih, ktorý vám osobne pristane najviac

Perfektný strih pre pánsky oblek je predovšetkým taký, ktorý vám osobne pristane. Nemôže byť ani malý, ani veľký, ak naozaj chcete vyzerať módne. Oblek by mal navyše zdôrazniť vaše osobné výhody a skryť nevýhody. V závislosti od typu postavy by vám mohol lepšie alebo horšie vyhovovať jeden z nasledujúcich variantov – obyčajný a tenký, extra tenký strih, moderný, pohodlný.

pánske obleky pruhy v čiernej a červenej farbe

Vyberte si elegantné obleky zo zodpovedajúcich tkanín

Vlna, a najlepšie kordová vlna, je tým najlepším materiálom pre pánske obleky. Kombinuje optimálny vonkajší vzhľad a pohodlný pocit nositeľa. Táto látka prispieva k prirodzenej regulácii telesnej teploty a budete za ňu veľmi vďační, keď budete na napätom obchodnom stretnutí. V každom prípade je vlna skôr tou správnou látkou na zimné obdobie. Na leto by sme skôr odporučili bavlnu.

pánske obleky rôznych častí

Vyberte si trvanlivú a ľahko udržiavateľnú voľbu

Vlna a bavlna sú najlepšie látky pre pánske obleky, ale v súčasnosti existujú aj ďalšie moderné alternatívy. V každom prípade by ste sa mali uistiť, že o vybraný pánsky oblek je jednoduchá starostlivosť a bude vám slúžiť dlho bez toho, aby stratil svoj dobrý tvar. V tomto ohľade pomáha aj výber obleku od dobrej značky. V každom prípade by nemali byť s pánskymi oblekmi robené žiadne kompromisy – sú tam, aby podporili váš dokonalý vzhľad.

sivobiele pánske obleky

moderné zelené nohavice pánske obleky